[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 612
113
Patrick Lancester egy hiteltelen propagandista aki a kamu orosz háborús propagandát tolja. Hála neked, itt van fentebb Lancester álhíre arról, hogy ukrán tüzérségi támadásban meghalt egy gyerek.

Az EBESZ is megvizsgálta az esetet és azt találta, hogy meghalt egy gyerek és kettő megsérült, amikor fel nem robbant eszközt találtak.

Ennyit Lancesterről meg a kamu háborús propagandájáról. Nem az igazság érdekli és nem is a gyerekek, csak felhasználja őket a kamu háborús propagandájához. Egy igazi hitvány alak akinek a hiteltelen álhírei semmit nem érnek.

Megprobalod, hogy az utolso elotti mondatba a nevet atcsereled ulippo-ra? :rolleyes:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Megprobalod, hogy az utolso elotti mondatba a nevet atcsereled ulippo-ra? :rolleyes:
Nem én tolom az álhíreket, én leleplezni szoktam őket. Az meg elég rossz vicc amikor egy ilyen Lancester-féle kamu propagandista az EBESZ-t próbálja beállítani a rosszfiúknak, amikor nem ők csinálták ezt a háborút, nem is rajtuk múlik mikor lesz vége, ők csak teszik a dolgukat, hogy valós információkat is kapjunk arról mi történik ott és ne csak a háborús propaganda álhíreit.

Azok forgatják a szemüket az EBESZ műanyag játéktankja miatt akik a saját bevallásuk szerint egy régi szovjet szénbányából szedtek elő 800 igazi tankot. No comment.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 591
113
Inkább idézd be tőlem a hasonló szintű híreket, hogy látható legyen. Konkrétumok nélkül hiába kritizálod a híreimet, ezzel nem tudok mit kezdeni, mutasd meg konkrétan melyik hírrel van hiba és meglátjuk tényleg akkora baromság-e mint a náci EBESZ-esek a műanyag tankjaikkal.
Az meg, hogy egyesek értelmetlen kérdésekkel bombáznak amire nem lehet értelmes választ adni, utána meg nyafognak, hogy nem megyek bele értelmen feleselésbe velük nem az én gondom. Én inkább megosztom a szerintem lényeges és hiteles híreket és nem azért vagyok itt, hogy minden hír mellé odabüfögjek valami epés megjegyzést vagy költői kérdést.

Konkrétan rohadtul nincs arra időm, hogy most nekiálljak végigkutatni a "híreidet", amelyek hitelesek minden bizonnyal, és rendkívül fontosak is (mint amikor valamelyik ukrán miniszter elment beszélgetni egy valamelyik nyugati biztonsági értekezletre, vagy hogy Porosenko beszédet mondott valamelyik egyetemen), de ugye az alapvetően megágyaz minden hírednek, hogy alapvetésként kezeled, hogy az orosz hadsereg Ukrajnában van és meg akarja szállni az országot. Nekem sajnos mással kell pénzt keresnem :)

Az értelmetlen kérdésekről: Csak a közelmúltból, ha jól emlékszem legalább tízszer megkérdezték tőled, hogy az ukrajnai kisebbségek oktatási nyelvével kapcsolatos törvénnyel kapcsolatban mi a véleményed, ami miatt most a környékbeli országok kormányai csesztetik az ukránokat, illetve ami miatt a magyar kormány éppen megvétóz minden ukrán kezdeményezést a nato-ban és minden más szervezetben, amiben csak tud. Erre emlékeim szerint egyetlen betűt sem sikerült írnod, helyette kaptunk egy másik hírt, hogy a nemtomkicsodácska együtt teázott a hogyishívjákkal és az orosz agresszióról beszélgettek. Rendkívül érdekfeszítő valóban :)

De amúgy semmi gond, told felőlem továbbra is ezeket, épp csak megjegyeztem, hogy bagoly mondja verébnek... :)
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab
T

Törölt tag 1526

Guest
Konkrétan rohadtul nincs arra időm, hogy most nekiálljak végigkutatni a "híreidet", amelyek hitelesek minden bizonnyal, és rendkívül fontosak is (mint amikor valamelyik ukrán miniszter elment beszélgetni egy valamelyik nyugati biztonsági értekezletre, vagy hogy Porosenko beszédet mondott valamelyik egyetemen), de ugye az alapvetően megágyaz minden hírednek, hogy alapvetésként kezeled, hogy az orosz hadsereg Ukrajnában van és meg akarja szállni az országot. Nekem sajnos mással kell pénzt keresnem :)

Az értelmetlen kérdésekről: Csak a közelmúltból, ha jól emlékszem legalább tízszer megkérdezték tőled, hogy az ukrajnai kisebbségek oktatási nyelvével kapcsolatos törvénnyel kapcsolatban mi a véleményed, ami miatt most a környékbeli országok kormányai csesztetik az ukránokat, illetve ami miatt a magyar kormány éppen megvétóz minden ukrán kezdeményezést a nato-ban és minden más szervezetben, amiben csak tud. Erre emlékeim szerint egyetlen betűt sem sikerült írnod, helyette kaptunk egy másik hírt, hogy a nemtomkicsodácska együtt teázott a hogyishívjákkal és az orosz agresszióról beszélgettek. Rendkívül érdekfeszítő valóban :)

De amúgy semmi gond, told felőlem továbbra is ezeket, épp csak megjegyeztem, hogy bagoly mondja verébnek... :)
Szóval te sem tudsz konkrét esetet említeni, amikor téves információt közöltem volna, hát igen, ez szokott lenni amikor konkrétumot kérek azoktól akik csak úgy általánosságban vádolnak ezzel de semmi konkrétat nem tudnak mondani ezen kívül.

Látod ez a különbség, én nem csak általánosságban mondom, hogy egyesek itt álhíreket terjesztenek, hanem konkrétan megmondom mi az álhír és miért nem igaz. Itt van például krokomach, aki a Lancester-féle propagandát terjeszti amit az EBESZ cáfolt meg. Az előző oldalon boki dobálózott 120 Graddal és ő is bedobta a Lancester-féle álhírt. Az azelőtti oldalon a másik nagy fake news bajnok gioo hadovált egy 57 járműből álló megsemmisített konvojról amit egy 2008-as grúziai képpel "illusztrált".

Amikor meg leleplezem ezeket a konkrét hazugságokat akkor te sem őket hanem engem kezdesz el hiteltelenséggel vádolni, de persze semmi konkrétat nem tudsz felhozni erre, míg a mások megbukott hamis propagandájára egy rossz szavad sincs.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szóval te sem tudsz konkrét esetet említeni, amikor téves információt közöltem volna, hát igen, ez szokott lenni amikor konkrétumot kérek azoktól akik csak úgy általánosságban vádolnak ezzel de semmi konkrétat nem tudnak mondani ezen kívül.
Megint hazudsz.
NOTAM!
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Az EBESZ felvétele megmutatja, hogy ha katonai pozíciót építenek a lakóházak mellé akkor a körülötte lévő házak romba dőlnek.
DMAynQ0VwAAJnMy.jpg
Ezt én értem, de pl a Donbassz Aréna mellett milyen katonai célpont volt 2014-ben?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Patrick Lancester egy hiteltelen propagandista aki a kamu orosz háborús propagandát tolja. Hála neked, itt van fentebb Lancester álhíre arról, hogy ukrán tüzérségi támadásban meghalt egy gyerek.

Az EBESZ is megvizsgálta az esetet és azt találta, hogy meghalt egy gyerek és kettő megsérült, amikor fel nem robbant eszközt találtak.

Ennyit Lancesterről meg a kamu háborús propagandájáról. Nem az igazság érdekli és nem is a gyerekek, csak felhasználja őket a kamu háborús propagandájához. Egy igazi hitvány alak akinek a hiteltelen álhírei semmit nem érnek.
Most ezt nem igazán vágom mi ebben a kamu propaganda? Hogy nem írta meg a két sérült gyereket is a halott mellé?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Nem én tolom az álhíreket, én leleplezni szoktam őket. Az meg elég rossz vicc amikor egy ilyen Lancester-féle kamu propagandista az EBESZ-t próbálja beállítani a rosszfiúknak, amikor nem ők csinálták ezt a háborút, nem is rajtuk múlik mikor lesz vége, ők csak teszik a dolgukat, hogy valós információkat is kapjunk arról mi történik ott és ne csak a háborús propaganda álhíreit.

Azok forgatják a szemüket az EBESZ műanyag játéktankja miatt akik a saját bevallásuk szerint egy régi szovjet szénbányából szedtek elő 800 igazi tankot. No comment.
Az egy modelltank. Valaki olyan készítette,vagy adta ajándékba olyannak akit érdekel a náci német hadsereg haditechnikája, vagy érdekli a Hitler alatti Németország tettei,jelképei, bármely más hozzá köthető dolog. Nem Merkava tank az, se nem Nimród páncélvadász.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 591
113
Szóval te sem tudsz konkrét esetet említeni, amikor téves információt közöltem volna, hát igen, ez szokott lenni amikor konkrétumot kérek azoktól akik csak úgy általánosságban vádolnak ezzel de semmi konkrétat nem tudnak mondani ezen kívül.

Látod ez a különbség, én nem csak általánosságban mondom, hogy egyesek itt álhíreket terjesztenek, hanem konkrétan megmondom mi az álhír és miért nem igaz. Itt van például krokomach, aki a Lancester-féle propagandát terjeszti amit az EBESZ cáfolt meg. Az előző oldalon boki dobálózott 120 Graddal és ő is bedobta a Lancester-féle álhírt. Az azelőtti oldalon a másik nagy fake news bajnok gioo hadovált egy 57 járműből álló megsemmisített konvojról amit egy 2008-as grúziai képpel "illusztrált".

Amikor meg leleplezem ezeket a konkrét hazugságokat akkor te sem őket hanem engem kezdesz el hiteltelenséggel vádolni, de persze semmi konkrétat nem tudsz felhozni erre, míg a mások megbukott hamis propagandájára egy rossz szavad sincs.

Azért nem tudnak konkrétat mondani a legtöbben (és én sem), mert ez a vélemény általánosságban állt össze a fejekben rólad és a híreidről az évek során. Ez van sajna, ez a rossz hír. És nekem nincs időm átnyálazni azt a rengeteg teljesen lényegtelen postot, amit berakosgatsz ide, a miniszterekről és beszélgetéseikről, vagy épp arról, hogy valamelyik ukrán iskolai ünnepségen, vagy állami összejövetelen mit magyaráztak egyes politikusok.

A másik oldalról pedig a rossz hírem, hogy persze, Bokinak, vagy Gioo-nak is vannak olyan hírei, amelyek kamunak bizonyulnak, de mivel többször szokott igaznak bizonyulni az, amit felraknak (és relevánsnak), a hírértékük még mindig messze veri a tiédet. Hogy úgy mondjam, a google előbbre indexelné őket, mint téged :) Na megint egy rossz hír.

Amúgy mi van azzal az ukrán oktatási törvénnyel, amit ismét még említésre sem méltattál, pedig direkt a te kérésedre hoztam fel példaképp? :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EBESZ jelentése az elmúlt napok eseményeiről.
http://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/355221

A víztisztító üzemnél az EBESZ kamerája rögzítette az eseményeket. Ez történt pontosan: a szakadárok átlőttek Avdivka felé 4-et, az ukránok visszalőttek 21-et, a szakadárok visszalőttek 44-et, később a szakadárok lőttek még 18-at, az ukránok visszalőttek 5-öt, a szakadárok visszalőttek 21-et. Később még ezen a napon a szakadárok lőttek még 44-et.

Donyeckben a Kijev kerületet érte tüzérségi támadás, az EBESZ 6 robbanást számolt. Boki és krokomach erről a tüzérségi támadásról állította, hogy megölt egy gyereket. Az igazság ezzel szemben az, hogy az egy másik kerületben történt ahol nem volt lövöldözés, a Petrovszkij kerület 110. iskolájánál három gyerek talált egy fel nem robbant eszközt ami működésbe lépett.

A 120 Gradról amiről boki beszélt az EBESZ nem írt semmit. A többi részlet a jelentésben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Az EBESZ jelentése az elmúlt napok eseményeiről.
http://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/355221

A víztisztító üzemnél az EBESZ kamerája rögzítette az eseményeket. Ez történt pontosan: a szakadárok átlőttek Avdivka felé 4-et, az ukránok visszalőttek 21-et, a szakadárok visszalőttek 44-et, később a szakadárok lőttek még 18-at, az ukránok visszalőttek 5-öt, a szakadárok visszalőttek 21-et. Később még ezen a napon a szakadárok lőttek még 44-et.

Donyeckben a Kijev kerületet érte tüzérségi támadás, az EBESZ 6 robbanást számolt. Boki és krokomach erről a tüzérségi támadásról állította, hogy megölt egy gyereket. Az igazság ezzel szemben az, hogy az egy másik kerületben történt ahol nem volt lövöldözés, a Petrovszkij kerület 110. iskolájánál három gyerek talált egy fel nem robbant eszközt ami működésbe lépett.

A 120 Gradról amiről boki beszélt az EBESZ nem írt semmit. A többi részlet a jelentésben.
Persze hogy nem írtak, épp szerepjátékot játszottak azzal Tigris tankkal. Uli, segíts, hogy került oda az a fel nem robbant gránát az iskola mellé ami aztán mégis felrobbant? Amúgy tudsz valami segítséget adni nekem az Unicef építőanyag segítségének (tudod a 3000 ember) összetételéről, mert már napok óta kérdezlek minden elérhető fórumon ezügyben.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az EBESZ jelentése az elmúlt napok eseményeiről.
http://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine/355221

A víztisztító üzemnél az EBESZ kamerája rögzítette az eseményeket. Ez történt pontosan: a szakadárok átlőttek Avdivka felé 4-et, az ukránok visszalőttek 21-et, a szakadárok visszalőttek 44-et, később a szakadárok lőttek még 18-at, az ukránok visszalőttek 5-öt, a szakadárok visszalőttek 21-et. Később még ezen a napon a szakadárok lőttek még 44-et.

Donyeckben a Kijev kerületet érte tüzérségi támadás, az EBESZ 6 robbanást számolt. Boki és krokomach erről a tüzérségi támadásról állította, hogy megölt egy gyereket. Az igazság ezzel szemben az, hogy az egy másik kerületben történt ahol nem volt lövöldözés, a Petrovszkij kerület 110. iskolájánál három gyerek talált egy fel nem robbant eszközt ami működésbe lépett.

A 120 Gradról amiről boki beszélt az EBESZ nem írt semmit. A többi részlet a jelentésben.
ÈN egy hírt raktam be, a hírt nek én készítettem. Egyébként több hír is foglalkozott az esettel, és Donyeck szélének és környékének kiterjedt lövetésèvel.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ezt most találtam - de már fél éves a közzététele.
Viszont 2014 április-2016 július között elnagyoltan megjeleníti a frontvonalak/határok változásait. Tanulságos.

 
  • Tetszik
Reactions: joker and zeal
T

Törölt tag 1526

Guest

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
"És a terrorbombázásra személyesen Putyin adta ki a parancsot."
Még a saját orosz reguláris haderejének se ő adja ki a parancsot te nagyon sötét.
Főképp nem konkrét tüzérségi támadásra xy város szélén.
Ennyire hülyének ne nézzél már minket.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/11/08/ismet-fellangoltak-a-harcok-ukrajnaban-a-felek-egymasra-mutogatnak/
"Két ukrán katona elesett, három megsebesült az elmúlt napban a Donyec-medencében folyó harcokban – jelentette a kijevi hadműveleti parancsnokság szerda reggeli beszámolójában...
...A kijevi hadműveleti parancsnokság beszámolt továbbá arról, hogy kedden tűz ütött ki a felkelők egyik lőszerraktárában a Donyeck mellett fekvő Opitne település közelében. A tűz következtében lőszerek robbantak fel, amelyek közül több Donyeck városában csapódott be. Áldozatokról, egyéb részletekről a parancsnokság nem adott hírt..."

https://dninews.com/article/russias-investigative-committee-file-another-case-bombardment-donetsk
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed