[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nem oké. Rá lehet végig keresni a jelentésben arra hogy "russian", és világosan látszik, hogy mindenhol kínosan ügyelnek az olyan megfogalmazásokra, hogy az "ukrán fél szerint", vagy az "ukrán hatóságok álláspontja", és véletlenül sem állítja a jelentés, hogy orosz reguláris erők támadtak volna Ukrajnára.



Oké.
Ezt így is betehetted volna elsőre.
Amúgy ez mit is ér valójában? Hazudtak már az ensz-nél többször is. Igazából bármit leírhattak volna ebben a jelentésben. Akár azt is, hogy a marslakók rohanták le Ukrajnát. Senki sem tudná megcáfolni, és senki se akarná megcáfolni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
akkor ezen eszmefuttatás szerint szintén jogosan küldhetne mondjuk fegyvereket Oroszország a szerbeknek hogy szerezzék vissza Koszovót ?
nem érzel némi ellentmondást (esetleg párhuzamot) a két dolog közt ? Ahogy Koszovó többet nem lesz szerb ,úgy nem lesz ukrán sem a DNR sem az LNR .
Küld is fegyvereket Oroszország a szerbeknek, ugyanúgy ahogy USA Ukrajnának, legális módon. Ahogy Ukrajnába küldi őket a fenti videón látható módon, éjszaka eldugott földutakon, úgy hogy közben letagadják a dolgot, ez meg az illegális mód.

Az meg ahogy Koszovóval példálózik Moszkva teljesen ellentmondásos. Ők azt nem ismerik el, helytelenítik a dolgot, de közben pontosan azt csinálják amit Koszovó esetében helytelenítenek és azt akarják, hogy ismerjék el azt amit ők nem ismernek el.
 
  • Tetszik
Reactions: Tamás A Lokomotív
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ENSZ jelentésben szerepel az igazság, az hogy orosz regulárisok támadtak Ukrajnára és szerepelnek benne Moszkva hazugságai is, de ennek ellenére az orosz regulárisok jelenléte olyan tény amit még a moszkvai hazugságok sem cáfolnak teljesen.

Például szerepel a jelentésben, hogy az Orosz Fegyveres Erők 331. zászlóalj 98. deszantos divíziójának 10 tagját fogságba ejtették Ukrajnában. Ezt még Moszkva sem tagadja, csak azt hazudják, hogy ők csupán "áttévedtek" Ukrajnába, nem pedig küldték őket. De az kétségbevonhatatlan tény, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában, ez mindkét verzió szerint így van, és akinek egy csepp esze van az azt is tudja, hogy ezek az orosz regulárisok pontosan tudták hol vannak és mit csinálnak.

Ugyanez a helyzet a határon átlövő tüzérségi tűzzel. Van az orosz regulárisokon kívül bárki aki tüzérségi csapást tud mérni Oroszországból? Nincs. Orosz regulárisok voltak azok. Ahogy a burját harckocsis zászlóalj is ami a munkácsiakat lőtte az orosz reguláris erők része és nincs olyan a regulárisoknál, hogy elmennek szabadságra és viszik a tankjaikat is, azok a regulárisok oda lettek rendelve. Ahogy a csecsen rohamosztagok sem "áttévedtek" a donyecki reptérhez, Kadirov küldte őket oda, Kadirovnak meg Putyin adta a parancsot.

Elképesztő, hogy még mindig van itt olyan, aki a jól ismert tények ellenére tovább fújja azt a moszkvai hazugságot, hogy nem voltak ott orosz regulárisok.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 412
113
Nem tudom, a kedves naív liberális, szabadságszerető emberek mit gondoltak eddig. Talán azt, hogy a DNR és a LNR emberei zsákmányolt, netán saját gyártmányú fegyverekkel tartják már hosszú ideje a frontot? Igen, az oroszok IS viszik. Sőt, orosz és egyéb "önkéntesek" is nyilvánvalóan szóhoz jutnak. Sőt, mi több, az egykori bányászok, parasztok mára képzett harcosok lettek. Ez az egyik oldal.
A másik oldalon egy korrupt, idióta vezetés áll, aki mindenkivel összeveszik, ha kell, ha nem. Egy hadsereg, melynek kb. fél óra alatt kellene rendet csinálni a harctéren a papírforma szerint, de a fegyverek vagy rosszak, vagy a harci morál és a vezetés színvonala alulról verdesi a béka tekintetes hátsó felét. Az ukrán katonák egyszerűen nem akarnak harcolni. Ez alól kivételek, a különféle nacionalista szabadcsapatok és liberális, baloldali, européer barátaink legnagyobb megelégedésére, egy bizonyos Herr Adolf méltó utódai.
Ezt az állapotot 10.000 lengyel Gvozgyika, 5000 USA tanácsadó, számtalan EU Ígéret, NATO-nyalóka sem tudja megváltoztatni. TUDOM, hogy vannak függetlenségüket szerető, ukránságukat büszkén vállaló, becsületes emberek is. Na, ők vannak átb..va, de nagyon csúnyán...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Papírforma szerint a szakadárok esélytelenek Ukrajna hadseregével szemben és le lehetne őket győzni, viszont ha ez megint az orosz regulárisok bevetését eredményezné akkor meg pont fordított lenne a papírforma, ebben áll a patthelyzet. Ezért állt át Ukrajna a katonai megoldás helyett arra, hogy jöjjenek az ENSZ békefenntartók és ellenőrizzék ők a határt, csakhogy ezen a téren is patthelyzet van, mert ezt meg Putyin nem szeretné, aki a fenti videón látható módon éjszaka küldözgeti a szállítmányait a határon és nem akarja, hogy az ENSZ békefenntartók ennek útját állják.

A legcsúnyábban átb..va a donyecki és luhanszki oroszok vannak, mert Putyin azt mondta nekik hogy megvédi őket, de valójában éppen azon van, hogy fenntartsa a háborús állapotot náluk. Nem engedi őket Oroszországba és nem engedi őket függetlenedni sem Ukrajnától, neki az kell, hogy Ukrajnán belül legyenek és háborúzzanak. Ezért nem engedi oda az ENSZ békefenntartókat, mert az ő céljuk tényleg az lenne, hogy megvédjék a lakosságot, Putyin célja ennél sokkal aljasabb, azért is kell annyit hazudnia, mert a valódi célja olyan alattomos amit nem vállalhat fel nyíltan.

Viszont amíg ezt a sunyi, hazug és dicstelen játékot játssza Putyin addig nem számíthat sem arra, hogy Ukrajna visszatekint felé az európai út helyett, sem pedig arra, hogy Európa feloldja a szankciókat amiket a gátlástalan agressziójával és a hitvány hazugságaival maximálisan kiérdemelt.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
No de kérlek ez most megint ferdítés....

Először azt állítottad, hogy az ENSZ jelentés kimondja, hogy orosz regulárisok támadták Ukrajnát, én ezt cáfoltam teljes joggal, hiszen nem mondja ki. Nem azt vitattam, hogy így van, vagy nincs így, hanem hogy ez az ENSZ álláspontja lenne.

Most viszont már arról beszélsz, hogy "szerepel az igazság a jelentésben". Ez így fogalmazva oké, azaz szerepel benne, csak nem az ENSZ mondja ki, hanem hivatkozza az ukrán álláspontot. Még azt is elfogadom, hogy ez számodra az igazság, de a teljes igazsághoz nem szabadna kettős mércét alkalmazni.

Itt szerintem senki nem olyan ostoba, hogy a tömegmédia és a politikusok által szajkózott valóságshow szerű blődliket komolyan vegye. Ez egy proxi háború, és kvázi háborús propaganda van köré rittyentve a "népnek". Sajnálatos persze, hogy ilyen szinten van a társadalmunk, de legalább ezen a fórumon próbáljunk már meg az események mögé nézni.

Ez azt jelenti, hogy szimpátiától függően lehet az orosz vagy az ukrán ügy mellett érvelni és még csak objektivitást sem lehet elvárni mindenkitől. Én azt tartanám előrevivőnek, ha tennénk némi engedményt a másik álláspontjának megértésében. Ha nem a plebsnek szóló szalagcímeket szajkóznánk. Tudod, hogy mindkét oldalra értem ezt is.

Tehát nyugodtan elismerhetjük az orosz részvételt, a beavatkozást, Majdan előtt és után is a politikába és a háborúba is. De könyörgöm akkor az euro-atlanti részvételt miért kell letagadni? Lózungok meg jogi csűrés csavarás helyett miért nem lehet elismerni, hogy az auro-atlanti hatalmi csoport és az orosz befolyás marakodik ukrajna felett?
Ha támogatod a majdani fiatalok délibábját/álmát az EU-hoz csatlakozásról, akkor miért nem támogatod a krímiek és a kelet-ukrajnaiak orosz identitását, és azt, hogy oroszországhoz akarnak tartozni?

Ha azt mondod, csak a politika által felhergelt nacionalistáknak olyan fontos a határok tologatása, akkor miért nem ismered be, hogy az EU illetve az USA is ugyanazt a játékot játssza? Még így is totál jogosan lehet azt mondani, hogy Neked az EU szimpatikusabb, másnak meg Oroszország, a harmadiknak meg az amerikai álom.

De miért kell itt is a tömegmédia teljesen egyoldalú szólamait hangoztatni? Egy kis emberi hangvétel, egy csepp megértése annak amit a másik mond...olyan nagy dolog lenne?

Én nem gondolom, hogy propagandista lennél, de miért nem lehet egy fokkal természetesebb beszélgetést folytatni a biztonságpolitikáról? Egy igazi oázis volt sokáig ez a fórum a mainstream agybaj mellett, olyan jó lenne ha nem hoznád egy az egyben azt a stílust ide...hiszen lássuk be most már nagyon jelentős részben a Te tartalmaiddal van tele a fórum. Sokat lendítene egy fokkal toleránsabb hangvétel.

Az ENSZ jelentésben szerepel az igazság, az hogy orosz regulárisok támadtak Ukrajnára és szerepelnek benne Moszkva hazugságai is, de ennek ellenére az orosz regulárisok jelenléte olyan tény amit még a moszkvai hazugságok sem cáfolnak teljesen.

Például szerepel a jelentésben, hogy az Orosz Fegyveres Erők 331. zászlóalj 98. deszantos divíziójának 10 tagját fogságba ejtették Ukrajnában. Ezt még Moszkva sem tagadja, csak azt hazudják, hogy ők csupán "áttévedtek" Ukrajnába, nem pedig küldték őket. De az kétségbevonhatatlan tény, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában, ez mindkét verzió szerint így van, és akinek egy csepp esze van az azt is tudja, hogy ezek az orosz regulárisok pontosan tudták hol vannak és mit csinálnak.

Ugyanez a helyzet a határon átlövő tüzérségi tűzzel. Van az orosz regulárisokon kívül bárki aki tüzérségi csapást tud mérni Oroszországból? Nincs. Orosz regulárisok voltak azok. Ahogy a burját harckocsis zászlóalj is ami a munkácsiakat lőtte az orosz reguláris erők része és nincs olyan a regulárisoknál, hogy elmennek szabadságra és viszik a tankjaikat is, azok a regulárisok oda lettek rendelve. Ahogy a csecsen rohamosztagok sem "áttévedtek" a donyecki reptérhez, Kadirov küldte őket oda, Kadirovnak meg Putyin adta a parancsot.

Elképesztő, hogy még mindig van itt olyan, aki a jól ismert tények ellenére tovább fújja azt a moszkvai hazugságot, hogy nem voltak ott orosz regulárisok.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 412
113
Kedves Ulippo....
Úgy látszik, Nálad a csúsztatás, a vélemény brosúrához igazítása természetes dolog. Sajnos, azonban sem a tények, sem az események nem adják vissza azt, amit írsz. Nem baj, majd hozzáalakul a véleményed. Miben áll a csúsztatás? Nézzük.
1. Az orosz reguláris csapatok bevetését kész tényként kezeled egy ukrán offenzíva esetén. NEM IGAZ.
2. Államok nem békeszeretetből és a humánum szentségének védelméből kérnek ENSz-csapatokat, hanem azért, mert annyira még nem hülyék, hogy ne lássák, nem fog menni saját erőből. (lásd Jom Kippur háború lezárása... amíg ment a szekér, az arabok hallani sem akartak az ENSZ-ről.... csak, amikor már égett a burnusz.) Ukrajnára vetítve: eleinte elég lett volna egyenlő jogokat adni az orosz kisebbségnek. Akkor Putyin tehetetlen. Lehetett volna megbékíteni, kedvezményekkel maguk mellé állítani a Janukovics párti embereket, nem, oda erőt kellett mutatni. Ezt sem Putyin cseszte el. Majd, amikor már szóltak a fegyverek, egyszerű rendőri műveletnek beállítani, kiképzetlen újoncokat, sorállományt vágóhídra küldeni, elavult taktikai elvek alapján, na ahhoz se Putyinnak volt köze.
2. A luhanszki és donyecki oroszok. Annyiban vannak átverve, hogy nem mondják meg nekik, hogy nem győzhetnek. Viszont itt Putyinnak annyiban van köze a dologhoz, ha minden kötél szakad, az megy át Oo.-ba, aki akar. Tehát itt is ki verte át az embereket?
3.Az utolsó bekezdésed értelmetlen fröcsögés érdemi érv nélkül. Talán ez az, ami leginkább szívedből szól....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
No de kérlek ez most megint ferdítés....

Először azt állítottad, hogy az ENSZ jelentés kimondja, hogy orosz regulárisok támadták Ukrajnát, én ezt cáfoltam teljes joggal, hiszen nem mondja ki. Nem azt vitattam, hogy így van, vagy nincs így, hanem hogy ez az ENSZ álláspontja lenne.

Most viszont már arról beszélsz, hogy "szerepel az igazság a jelentésben". Ez így fogalmazva oké, azaz szerepel benne, csak nem az ENSZ mondja ki, hanem hivatkozza az ukrán álláspontot. Még azt is elfogadom, hogy ez számodra az igazság, de a teljes igazsághoz nem szabadna kettős mércét alkalmazni.

Itt szerintem senki nem olyan ostoba, hogy a tömegmédia és a politikusok által szajkózott valóságshow szerű blődliket komolyan vegye. Ez egy proxi háború, és kvázi háborús propaganda van köré rittyentve a "népnek". Sajnálatos persze, hogy ilyen szinten van a társadalmunk, de legalább ezen a fórumon próbáljunk már meg az események mögé nézni.

Ez azt jelenti, hogy szimpátiától függően lehet az orosz vagy az ukrán ügy mellett érvelni és még csak objektivitást sem lehet elvárni mindenkitől. Én azt tartanám előrevivőnek, ha tennénk némi engedményt a másik álláspontjának megértésében. Ha nem a plebsnek szóló szalagcímeket szajkóznánk. Tudod, hogy mindkét oldalra értem ezt is.

Tehát nyugodtan elismerhetjük az orosz részvételt, a beavatkozást, Majdan előtt és után is a politikába és a háborúba is. De könyörgöm akkor az euro-atlanti részvételt miért kell letagadni? Lózungok meg jogi csűrés csavarás helyett miért nem lehet elismerni, hogy az auro-atlanti hatalmi csoport és az orosz befolyás marakodik ukrajna felett?
Ha támogatod a majdani fiatalok délibábját/álmát az EU-hoz csatlakozásról, akkor miért nem támogatod a krímiek és a kelet-ukrajnaiak orosz identitását, és azt, hogy oroszországhoz akarnak tartozni?

Ha azt mondod, csak a politika által felhergelt nacionalistáknak olyan fontos a határok tologatása, akkor miért nem ismered be, hogy az EU illetve az USA is ugyanazt a játékot játssza? Még így is totál jogosan lehet azt mondani, hogy Neked az EU szimpatikusabb, másnak meg Oroszország, a harmadiknak meg az amerikai álom.

De miért kell itt is a tömegmédia teljesen egyoldalú szólamait hangoztatni? Egy kis emberi hangvétel, egy csepp megértése annak amit a másik mond...olyan nagy dolog lenne?

Én nem gondolom, hogy propagandista lennél, de miért nem lehet egy fokkal természetesebb beszélgetést folytatni a biztonságpolitikáról? Egy igazi oázis volt sokáig ez a fórum a mainstream agybaj mellett, olyan jó lenne ha nem hoznád egy az egyben azt a stílust ide...hiszen lássuk be most már nagyon jelentős részben a Te tartalmaiddal van tele a fórum. Sokat lendítene egy fokkal toleránsabb hangvétel.
Akkor még egyszer: az ENSZ jelentés kimondta, hogy orosz reguláris csapatok harcoltak Ukrajnában. Ezt mondtam. Ez történt. A jelentés ezt kimondta, nem csak kimondta, de részletesen le is vezette hogyan történt ez. Emellett kimondta azt is, hogy Moszkva ezt tagadja, mivel az ENSZ egy olyan szervezet aminek tagja Oroszország és Ukrajna is, a jelentésbe mindkettejüknek volt beleszólása, ezért hát belekerültek Moszkva hazugságai is, de ettől függetlenül az igazság ki lett mondva. Orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában és a jelentés ezt kimondta.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Tényleg olyan nehéz egy ici-picit emberi hangnemre váltani, és elengedni a koncot?
Ez most már monthy python amit csinálsz. Én megtettem az engedményeket feléd. Próbálok hangnemet találni, ahogy kb másfél éve próbálok.
Légyszíves ne menjünk már le elmebeteg szintre.
Te úgy konferáltad fel az ENSZ jelentést, mintha az az ENSZ álláspontja lenne, holott a jelentés ismerteti a ukrán álláspontot.
Emellett az orosz álláspontot is ismerteti.
Azt Te teszed hozzá, hogy szerinted ami ukrán álláspontként és eseményismeretetésként le van írva az az igazság. Még ez is lehet.
Lehet, hogy 100%-ban igazad van. De könyörgöm ne alázz már tovább azzal, hogy bizonygatod itt, hogy az ENSZ kimondta...

Igazi próbatétel egyébként téged olvasni, úgy hogy utána betartsa az ember a moderációs alapelveket.
Ja és mondom ezt úgy, hogy én pl sokakkal ellentétben ismerem és értem Ukrajnának a "jó" részét is, és ha engednéd még akár a pártjukat is tudnám fogni, de édes Öregem ahogy Te tolod itt az ipart az nagyon desktruktív...

Akkor még egyszer: az ENSZ jelentés kimondta, hogy orosz reguláris csapatok harcoltak Ukrajnában. Ezt mondtam. Ez történt. A jelentés ezt kimondta, nem csak kimondta, de részletesen le is vezette hogyan történt ez. Emellett kimondta azt is, hogy Moszkva ezt tagadja, mivel az ENSZ egy olyan szervezet aminek tagja Oroszország és Ukrajna is, a jelentésbe mindkettejüknek volt beleszólása, ezért hát belekerültek Moszkva hazugságai is, de ettől függetlenül az igazság ki lett mondva. Orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában és a jelentés ezt kimondta.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Tényleg olyan nehéz egy ici-picit emberi hangnemre váltani, és elengedni a koncot?
Ez most már monthy python amit csinálsz. Én megtettem az engedményeket feléd. Próbálok hangnemet találni, ahogy kb másfél éve próbálok.
Légyszíves ne menjünk már le elmebeteg szintre.
Te úgy konferáltad fel az ENSZ jelentést, mintha az az ENSZ álláspontja lenne, holott a jelentés ismerteti a ukrán álláspontot.
Emellett az orosz álláspontot is ismerteti.
Azt Te teszed hozzá, hogy szerinted ami ukrán álláspontként és eseményismeretetésként le van írva az az igazság. Még ez is lehet.
Lehet, hogy 100%-ban igazad van. De könyörgöm ne alázz már tovább azzal, hogy bizonygatod itt, hogy az ENSZ kimondta...

Igazi próbatétel egyébként téged olvasni, úgy hogy utána betartsa az ember a moderációs alapelveket.
Ja és mondom ezt úgy, hogy én pl sokakkal ellentétben ismerem és értem Ukrajnának a "jó" részét is, és ha engednéd még akár a pártjukat is tudnám fogni, de édes Öregem ahogy Te tolod itt az ipart az nagyon desktruktív...
Csak te rugózol olyasmin amit senki sem mondott és aminek nincs is értelme. Nincs olyan, hogy ENSZ álláspont, az ENSZ nem egy nemzetektől független szervezet, az ENSZ álláspontja az a tagok álláspontja, amikor a tagoknak más az álláspontja akkor ez megjelenik az ENSZ nyilatkozatában is. Ha teljes egyetértés lett volna az sem az ENSZ álláspontja lett volna hanem a tagoké.

Ettől függetlenül az ENSZ jelentés kimondta, hogy Oroszország regulárisai harcoltak Ukrajnában. Az ENSZ jellegéből fakad, hogy Oroszország is beletehette a jelentésbe, hogy szerinte nem is, de azt nem tudta megakadályozni, hogy a jelentés részletesen bemutassa az orosz regulárisok bevetését. Benne van a jelentésben, ki van mondva, ennyit tudott tenni az ENSZ és bele kellett tenni az orosz alternatív verziót is, mert nincs egy külön ENSZ ami a tagok felett bármiről is dönthet, csak a tagok dönthetnek. Nincs olyan a tagoktól függetlenül létező ENSZ amit te próbálsz belemagyarázni, de én csak azt mondtam, hogy az ENSZ jelentés kimondta amit és ezt továbbra is tartom.

Ez olyan mint amikor az EP vagy az ET elnökét szidják valamiért, mintha ők lennének felelősek egy döntésért, mert nem értik az EU működését és azt hiszik ezek az emberek döntenek dolgokban, pedig ők sem döntenek semmiről, ők is csak a tagok álláspontját tolmácsolják.

Nem értem miért kellett erre így ráizgulnod. Én is tudom, hogy bevetették az orosz regulárisokat, te is tudod, itt mindenki tudja, az ENSZ tagjai is tudják, Oroszország is tudja, ők tudják a legjobban. Mégis beindul a vernyákolás amikor ezt valaki kimondja. Most épp egy ENSZ jelentés mondta ki, és beindult.

Nem kell a hiszti, csak az igazat mondták ki. Akinek fáj az igazság annak meg ott van Moszkva alternatív verziója.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Tényleg olyan nehéz egy ici-picit emberi hangnemre váltani, és elengedni a koncot?
Ez most már monthy python amit csinálsz. Én megtettem az engedményeket feléd. Próbálok hangnemet találni, ahogy kb másfél éve próbálok.
Légyszíves ne menjünk már le elmebeteg szintre.
Te úgy konferáltad fel az ENSZ jelentést, mintha az az ENSZ álláspontja lenne, holott a jelentés ismerteti a ukrán álláspontot.
Emellett az orosz álláspontot is ismerteti.
Azt Te teszed hozzá, hogy szerinted ami ukrán álláspontként és eseményismeretetésként le van írva az az igazság. Még ez is lehet.
Lehet, hogy 100%-ban igazad van. De könyörgöm ne alázz már tovább azzal, hogy bizonygatod itt, hogy az ENSZ kimondta...

Igazi próbatétel egyébként téged olvasni, úgy hogy utána betartsa az ember a moderációs alapelveket.
Ja és mondom ezt úgy, hogy én pl sokakkal ellentétben ismerem és értem Ukrajnának a "jó" részét is, és ha engednéd még akár a pártjukat is tudnám fogni, de édes Öregem ahogy Te tolod itt az ipart az nagyon desktruktív...
Vigyázz mert mindjárt Náci lesz belőled is ha még sokáig próbálsz fényt gyújtani abban a kur..nagy sötétségben....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Amíg Moszkva a tagadás útját járja, addig nem is lesz olyan ENSZ jelentés, ami egyöntetűen leírja Oroszország szerepét az ukrajnai háborúban, hisz ők mindig hozzá fogják tenni, hogy dehát nekik nincs is semmi közük hozzá. Viszont ettől függetlenül foroghatnak azok a kerekek és fel lehet dolgozni a valós eseményeket, persze mindig ott lesz, hogy Moszkva szerint nem így van.

Ugyanígy van ez az MH17 esetében is. Ott is megy előre a dolog, persze gyorsabb lenne ha Moszkva nem akadályozná, de a tagadás és a hazugságok sem tudják elfeledtetni ami történt és előbb-utóbb úgyis az igazság fog felülkerekedni, mert az igazság az ami illeszkedik a valóságba, ami nem fog szétesni az ellentmondásoktól, hanem mindig érvényes marad mert igaz.

Hiába hazudik Putyin, hiába tagad, utoléri mindaz amit tett.
 
  • Tetszik
Reactions: Tamás A Lokomotív

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ezek szerint az összes dolog, amire úgy hivatkozik a jelentés, hogy "állítólag", azt szerinted az ENSZ kimondta?
Most már akkor újbeszélül lehet csak értekezni? "rugózol" "próbálsz belemagyarázni" "ráizgulnod" "hiszti"
Lehetne normális hangnemben? Engedtessék már meg, hogy reagáljak egy beírásodra, és a viszontválaszra is jogot formálok, ez nem hiszti.

Álláspontot illetően van olyan hogy konszenzus. Mivel ebben a témában nincs konszenzus, nem lehet olyasmit állítani, hogy az ENSZ kimondta ezt meg azt.
Ne hivatkozz az ENSZ-re akkor, hiszen a jelentésben számos olyan dolog van ami az oroszok véleménye és az ukránokra nézve dehonesztáló.

Szerintem azzal tudnánk a megbékélést erősíteni, ha közelítenénk az álláspontokat és nem pedig makacsul elutasítanánk a másik verzióját.

Szóval egyezzünk már meg végre, hogy az ENSZ jelentés nem azt mondta ki, hogy orosz regulárisok harcoltak ukrajnában, hanem azt mondta ki, hogy az ukrán bizottságnak ez a véleménye. Azaz ferdítés úgy lehivatkozni, hogy az ENSZ kimondta.

Hol próbáltam belemagyarázni. hogy a tagoktól függetlenül működik az ENSZ? Sehol. Ezt Te találod ki.

Én nem alternatív verziók mellé akarok állni, hanem esetleg azok segjtségével megfejteni az igazságot. de ez nem megy úgy, ha a másik verzióját totál elutasítod.


Csak te rugózol olyasmin amit senki sem mondott és aminek nincs is értelme. Nincs olyan, hogy ENSZ álláspont, az ENSZ nem egy nemzetektől független szervezet, az ENSZ álláspontja az a tagok álláspontja, amikor a tagoknak más az álláspontja akkor ez megjelenik az ENSZ nyilatkozatában is. Ha teljes egyetértés lett volna az sem az ENSZ álláspontja lett volna hanem a tagoké.

Ettől függetlenül az ENSZ jelentés kimondta, hogy Oroszország regulárisai harcoltak Ukrajnában. Az ENSZ jellegéből fakad, hogy Oroszország is beletehette a jelentésbe, hogy szerinte nem is, de azt nem tudta megakadályozni, hogy a jelentés részletesen bemutassa az orosz regulárisok bevetését. Benne van a jelentésben, ki van mondva, ennyit tudott tenni az ENSZ és bele kellett tenni az orosz alternatív verziót is, mert nincs egy külön ENSZ ami a tagok felett bármiről is dönthet, csak a tagok dönthetnek. Nincs olyan a tagoktól függetlenül létező ENSZ amit te próbálsz belemagyarázni, de én csak azt mondtam, hogy az ENSZ jelentés kimondta amit és ezt továbbra is tartom.

Ez olyan mint amikor az EP vagy az ET elnökét szidják valamiért, mintha ők lennének felelősek egy döntésért, mert nem értik az EU működését és azt hiszik ezek az emberek döntenek dolgokban, pedig ők sem döntenek semmiről, ők is csak a tagok álláspontját tolmácsolják.

Nem értem miért kellett erre így ráizgulnod. Én is tudom, hogy bevetették az orosz regulárisokat, te is tudod, itt mindenki tudja, az ENSZ tagjai is tudják, Oroszország is tudja, ők tudják a legjobban. Mégis beindul a vernyákolás amikor ezt valaki kimondja. Most épp egy ENSZ jelentés mondta ki, és beindult.

Nem kell a hiszti, csak az igazat mondták ki. Akinek fáj az igazság annak meg ott van Moszkva alternatív verziója.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 689
9 539
113
Fú bazz, ehhez a beszóláshoz pofa kell....

Ahhoz pedig, még nagyobb pofa kell amit ulippo művel. Egy a magyar kisebbségét cseszegető, most épp a nyakukra katonai alakulatot telepítő ország kormánypropagandáját tolja megállás nélkül. Ahogy nézem, nem boki az egyetlen fórumozó aki unja már ennek az ukrán/nyugati (ami épp fizet, nem csak ezt a topicot sz*rja tele a hülyeségeivel) trollnak a ténykedését.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ahhoz pedig, még nagyobb pofa kell amit ulippo művel. Egy a magyar kisebbségét cseszegető, most épp a nyakukra katonai alakulatot telepítő ország kormánypropagandáját tolja megállás nélkül. Ahogy nézem, nem boki az egyetlen fórumozó aki unja már ennek az ukrán/nyugati (ami épp fizet, nem csak ezt a topicot sz*rja tele a hülyeségeivel) trollnak a ténykedését.
Csak EBESZ jelentéseket és ENSZ jelentést tettem be, egyik sem ukrán kormánypropaganda.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ezek szerint az összes dolog, amire úgy hivatkozik a jelentés, hogy "állítólag", azt szerinted az ENSZ kimondta?
Most már akkor újbeszélül lehet csak értekezni? "rugózol" "próbálsz belemagyarázni" "ráizgulnod" "hiszti"
Lehetne normális hangnemben? Engedtessék már meg, hogy reagáljak egy beírásodra, és a viszontválaszra is jogot formálok, ez nem hiszti.

Álláspontot illetően van olyan hogy konszenzus. Mivel ebben a témában nincs konszenzus, nem lehet olyasmit állítani, hogy az ENSZ kimondta ezt meg azt.
Ne hivatkozz az ENSZ-re akkor, hiszen a jelentésben számos olyan dolog van ami az oroszok véleménye és az ukránokra nézve dehonesztáló.

Szerintem azzal tudnánk a megbékélést erősíteni, ha közelítenénk az álláspontokat és nem pedig makacsul elutasítanánk a másik verzióját.

Szóval egyezzünk már meg végre, hogy az ENSZ jelentés nem azt mondta ki, hogy orosz regulárisok harcoltak ukrajnában, hanem azt mondta ki, hogy az ukrán bizottságnak ez a véleménye. Azaz ferdítés úgy lehivatkozni, hogy az ENSZ kimondta.

Hol próbáltam belemagyarázni. hogy a tagoktól függetlenül működik az ENSZ? Sehol. Ezt Te találod ki.

Én nem alternatív verziók mellé akarok állni, hanem esetleg azok segjtségével megfejteni az igazságot. de ez nem megy úgy, ha a másik verzióját totál elutasítod.
Pedig a jelentés akkor is kimondja, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában. Az Orosz Fegyveres Erők 331. zászlóaljának 98. deszantos divíziója ott harcolt, akár "eltévedtek" ahogy Moszkva állítja, akár odavezényelték őket, de abban konszenzus van, hogy ott harcoltak, minden ENSZ tag elismeri ezt, még Oroszország is, tehát az ENSZ is egyöntetűen, szóval ki lehet mondani amit a jelentés is kimondott, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában.

Ennyi, ezzel le is zárhatjuk ezt a vitát, mert ezzel felesleges vitatkozni, ez történt, orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Mégis hol mondja ki? :D

Pedig a jelentés akkor is kimondja, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában. Az Orosz Fegyveres Erők 331. zászlóaljának 98. deszantos divíziója ott harcolt, akár "eltévedtek" ahogy Moszkva állítja, akár odavezényelték őket, de abban konszenzus van, hogy ott harcoltak, minden ENSZ tag elismeri ezt, még Oroszország is, tehát az ENSZ is egyöntetűen, szóval ki lehet mondani amit a jelentés is kimondott, hogy orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában.

Ennyi, ezzel le is zárhatjuk ezt a vitát, mert ezzel felesleges vitatkozni, ez történt, orosz regulárisok harcoltak Ukrajnában.