Néhány hétig fel kellett hagynom a fórum látogatásával, aztán kicsit sok oldal várt rám (129-nél kezdtem kedden). Most már tudom, mit jelent a lemaradás szó... De így sűrítve jobban látszanak egyes dolgok.
A helyzet fokozatosan súlyosbodik, mindig jön egy-egy esemény, ami olajat önt a tűzre (pl. Odessza), utána meg egy "csendesebb" időszak jön, ami már mérgesebb helyzetet jelent, mint mondjuk 10 nappal korábban. Ez több módon is realizálódik. Egyik lenyomata a hídon való rajtaütés vagy a szlovjanszki csatározások. Másik a külföldi <b>nem</b> zsoldos csapatok megjelenése, itt gondolva a közönség kedvencének számító Babay úrra és csapatára, a többi kozák és csecsen eljövetelére, valamint az állítólagos 4000 transznyisztriai (?) és a kipás alakulat hírére.
Kitekintve az ukránokkal és oroszokkal szomszédos országokra világosan látszik a "gyalogok" és a "huszár" felosztása.
Lengyelország a (nálunk nagyon jogos) orosz ellenesség és az USA által kijátszott nemzeti kártya miatt erősen az amcsik mellett van. Balti államok szintén, bár látszanak az ellenérzések is (a NATO tengeri hadgyakorlatán lévő katonák viselkedése). Romániát is nagyon tolta eddig az USA, ami abban realizálódik, hogy eddig sem szerették az oroszok őket (gyávák/megalkuvók szerintük), a mostani viselkedés után meg már nincs nekik visszaút.
Szemben velük ott van Magyarország és Szlovákia egyre növekvő szereppel. Mi, bár tettünk ellene, kedvelnek az oroszok, emiatt játszhattunk volna közvetítő szerepet a nagykutyák között, amiről lemaradtunk. Szlovákia ugyanígy van szerintem.
Az európai nagykutyák (német, angol, francia) kezdetben támogatták a szankciókat erősen, bár egyes emberek (régebbi vezetők, pl. Schröder) szerint nem volt jó 5let, amit a negyedévi adatok már alátámasztanak. Németeknél a VW és a Siemens a legelején kijelentette, őket hagyják ki a buliból, őket követték a többiek szép sorba (vajon hova megy a sok kecskeméti merci?). Miután látták, hogy ennyiből nem akar egyik sem érteni, főleg Merkel (jó, hát ő NDK-s születésű, neki talán érthető), fogták magukat és belengették a nagy gyárak a vazelinos baseballütőt az "ennek nem lesz önöknek jó vége" dumával, így a 3. szankciócsomagot már csak az orosz bevonulás esetén írják alá. Az USA nem számított arra, hogy ennyire irányítja a gazdaság a három országot. Oroszországnak meg ott van Kína és Korea és lassan feldereng a holnap a felkelő nap országa felett...
Lassan eljutunk odáig, hogy borul a bili Amerika számára, innen már inkább a veszteség minimalizálására kéne lassan koncentrálniuk.
johni