[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.net/2014/05/16/27-ezer-onkentes-csatlakozna-nepi-miliciakhoz

Donyeck 4.3 milliós terület. Ehhez képest ekkora erőt ki tudnak állítani? Honnan- hogyan fegyverzik fel őket? Hogyan képzik ki őket? Honnan lesz kapacitásuk a kiképzésre?
De komolyan? A 10 milliós Magyarországnak nincs ekkora kapacitása jelenleg, nekik honnan lesz?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
A szovjet hadseregben azok az alakulatok kaptak Gárda-címet/rangot, amelyek min. három hónapot töltöttek váltás nélkül folyamatosan elsővonalbeli frontszolgálatban. és ezeknek minden tagjának kijárt a rangjelzés elé a gárda- előtag (gárdaőrmester, gárdafőhadnagy, gárdaőrnagy stb.).
Üdv ML
Ez egy strafbattal (büntetőegység) is simán megtörténhetett, de holtbiztos, hogy "csak" ennyiért nem kaptak gárda címet, ennél jóval több kellett hozzá - de majd remélhetően Dima kifejti bővebben.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Cinikus

Mindjárt kapunk a fejünkre OFF-okért.....A képen látható ruha nem szabványos, csak nálunk olyan divat van - egy kicsit felturbozni....- bár az ember IQ-ján múlik, mennyire ízléses....
Amúgy 47 rakétai hadosztály /nuki/, sajna 1991-ben Gorbinak köszönhetően megszűnt....kínai és mongol határnál voltunk beásva.... 90 db ilyen
100.gif

térképen piros karikák - silók....
pr47m.jpg


Részletes voltám?....:)
 

johnibyg

Member
2012. június 11.
45
0
6
Néhány hétig fel kellett hagynom a fórum látogatásával, aztán kicsit sok oldal várt rám (129-nél kezdtem kedden). Most már tudom, mit jelent a lemaradás szó... De így sűrítve jobban látszanak egyes dolgok.

A helyzet fokozatosan súlyosbodik, mindig jön egy-egy esemény, ami olajat önt a tűzre (pl. Odessza), utána meg egy "csendesebb" időszak jön, ami már mérgesebb helyzetet jelent, mint mondjuk 10 nappal korábban. Ez több módon is realizálódik. Egyik lenyomata a hídon való rajtaütés vagy a szlovjanszki csatározások. Másik a külföldi <b>nem</b> zsoldos csapatok megjelenése, itt gondolva a közönség kedvencének számító Babay úrra és csapatára, a többi kozák és csecsen eljövetelére, valamint az állítólagos 4000 transznyisztriai (?) és a kipás alakulat hírére.

Kitekintve az ukránokkal és oroszokkal szomszédos országokra világosan látszik a "gyalogok" és a "huszár" felosztása.
Lengyelország a (nálunk nagyon jogos) orosz ellenesség és az USA által kijátszott nemzeti kártya miatt erősen az amcsik mellett van. Balti államok szintén, bár látszanak az ellenérzések is (a NATO tengeri hadgyakorlatán lévő katonák viselkedése). Romániát is nagyon tolta eddig az USA, ami abban realizálódik, hogy eddig sem szerették az oroszok őket (gyávák/megalkuvók szerintük), a mostani viselkedés után meg már nincs nekik visszaút.
Szemben velük ott van Magyarország és Szlovákia egyre növekvő szereppel. Mi, bár tettünk ellene, kedvelnek az oroszok, emiatt játszhattunk volna közvetítő szerepet a nagykutyák között, amiről lemaradtunk. Szlovákia ugyanígy van szerintem.

Az európai nagykutyák (német, angol, francia) kezdetben támogatták a szankciókat erősen, bár egyes emberek (régebbi vezetők, pl. Schröder) szerint nem volt jó 5let, amit a negyedévi adatok már alátámasztanak. Németeknél a VW és a Siemens a legelején kijelentette, őket hagyják ki a buliból, őket követték a többiek szép sorba (vajon hova megy a sok kecskeméti merci?). Miután látták, hogy ennyiből nem akar egyik sem érteni, főleg Merkel (jó, hát ő NDK-s születésű, neki talán érthető), fogták magukat és belengették a nagy gyárak a vazelinos baseballütőt az "ennek nem lesz önöknek jó vége" dumával, így a 3. szankciócsomagot már csak az orosz bevonulás esetén írják alá. Az USA nem számított arra, hogy ennyire irányítja a gazdaság a három országot. Oroszországnak meg ott van Kína és Korea és lassan feldereng a holnap a felkelő nap országa felett...
Lassan eljutunk odáig, hogy borul a bili Amerika számára, innen már inkább a veszteség minimalizálására kéne lassan koncentrálniuk.

johni
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
johnibyg
jó meglátások ahogy kifejtve írtam.
A Német és európai ipari termékeket ki lehet váltani pl.
Dél-Koreaival ráadásul pont az az ország amelyet kilehet szépen lassan rángatni az USA szövetségesi körből. Orosz-Koreai gáz és olaj vezetéknek bizon ilyen hatása is lesz. Valmint a vezetékek miatt északi testvérek is visszább vesznek. Egyszerű oknál a hülyülni akarnak az mostmár egy fontos gazdasági össze köttetés fog érinteni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Cinikus

Mindjárt kapunk a fejünkre OFF-okért.....A képen látható ruha nem szabványos, csak nálunk olyan divat van - egy kicsit felturbozni....- bár az ember IQ-ján múlik, mennyire ízléses....
Amúgy 47 rakétai hadosztály /nuki/, sajna 1991-ben Gorbinak köszönhetően megszűnt....kínai és mongol határnál voltunk beásva.... 90 db ilyen
100.gif

térképen piros karikák - silók....
pr47m.jpg


Részletes voltám?....:)
Nagyon szépen köszönöm!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Még egy-pár, ami tetszik......: Oroszok nem adnak fel!
QmXJNnhM09A.jpg

2EgmQw7L9EY.jpg

Szankciókra várva...
RKFIfFTnAk4.jpg

Donyecki körtarsaság, Jó reggelt!
f0rit-Jx0hY.jpg
 
D

danielblack

Guest
varga dima:
Mindig is sejtettem, hogy jó lenne jobban ismerni az aktív fórumozókat. Nem vagy semmi :) Most biztos sokan faggatnánk az élményeidről, de persze ezért bann járna... :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
danielblack

Pár évvel ezelőtt nagyon sokat írtam itt erről, 2 évemről....sokan már unják.
 
D

danielblack

Guest
danielblack

Pár évvel ezelőtt nagyon sokat írtam itt erről, 2 évemről....sokan már unják.

2011 augusztusában regisztráltam a HTKA-ra. Azóta olvasgatok, írogatok ide. Ellenben a történeteidet nem ismerem sajnos :-(
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
varga dima:
Mindig is sejtettem, hogy jó lenne jobban ismerni az aktív fórumozókat. Nem vagy semmi :) Most biztos sokan faggatnánk az élményeidről, de persze ezért bann járna... :)

Már miért járna? Szerintem itt http://htka.hu/kozosseg/discussion/46336/oroszorszaggal-kapcsolatos-off-topik#latest vagy itt http://htka.hu/kozosseg/discussion/44451/beszelgeto#latest bőven beleférne. :)




danielblack

Pár évvel ezelőtt nagyon sokat írtam itt erről, 2 évemről....sokan már unják.

Aki unja, az legfeljebb majd nem olvassa el. ;) Kár, hogy a régi hozzászólások elvesztek valahol az oldal megújulása közben... :(
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
danielblack

Pár évvel ezelőtt nagyon sokat írtam itt erről, 2 évemről....sokan már unják.
Az összes többit viszont nagyon érdekelné. :) Mellékesen privát üzeneted érkezett. :)
varga dima:
Mindig is sejtettem, hogy jó lenne jobban ismerni az aktív fórumozókat. Nem vagy semmi :) Most biztos sokan faggatnánk az élményeidről, de persze ezért bann járna... :)
A ban erős túlzásnak tűnik, tekintve, hogy a HTKA haditechnikával és ismeretterjesztéssel foglalkozik... Mondjuk a http://htka.hu/kozosseg/discussion/47979/biztpol-oroszorszag-es-a-szovjetunio-utodallamai#latest topicban nem lenne OFF a téma úgy, mint itt...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
varga dima:
Mindig is sejtettem, hogy jó lenne jobban ismerni az aktív fórumozókat. Nem vagy semmi :) Most biztos sokan faggatnánk az élményeidről, de persze ezért bann járna... :)
Látszik nem vagy itt régi motoros annó. Dima ez megtette.
Akkor választ is adott mér Varga az új család neve :)
 
D

danielblack

Guest
<blockquote rel="danielblack">varga dima:
Mindig is sejtettem, hogy jó lenne jobban ismerni az aktív fórumozókat. Nem vagy semmi :) Most biztos sokan faggatnánk az élményeidről, de persze ezért bann járna... :)
Látszik nem vagy itt régi motoros annó. Dima ez megtette.
Akkor választ is adott mér Varga az új család neve :)
</blockquote>

2011 augusztusa óta itt vagyok mint írtam. Tuti elsiklottam akkor afölött a hozzászólás fölött. Mondjuk volt 1-2 hónap amikor inkább motoroztam, és nem a netet bújtam :-D Lehet akkor iródott az a hsz :-D Mindenesetre érdekelnének ilyen dolgok. A bann meg persze túlzás lenne, hiszen sokan eltérnek itt a témától, mégsincsenek lefejezve. :-D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Dima itt mindenkinek sötét a múltja mivel mi is Közép-Ázsiak vagyokunk a sok indo-európai nép között.