[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Az alsó vörös csillag...

Az ilyenek vagy az ehhez hasonlók hazánk bolhapiacain is gyakori vendégek, mondhatni tonnaszámra :).

Azaz, a vörös csillag lesz az! :) Ezekből bárhol, bármikor veszel egy kilót bagóért. Mondjuk az ürge nem tűnik tininek, szóval ő lehet, hogy ő még hivatalosan kapta.
</blockquote>

Szerintem se divatból vagy kamuból hordja, de láttam már olyan fazont aki nagyon szeretett volna hirónak látszani, oszt kiderült, hogy még katona se volt :).

Megyek veszek egy kiváló kommentelő érmet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="lincolnosiris">boki

És ezeket a harcosokat ki irányítja, hová tartoznak? A legtöbben katonaviseltek, komoly tapasztalatokkal, nem? Nem úgy kötődnek ezek is az FSZB/SZVR/GRU-hoz, mint a PMC-k nyugatabbra...?

Mert ha én valamelyik orosz 3-4 betűs szervezet döntéshozója lennék, biztos nem hagynék ki ilyen ziccert. Még szabadabban is alkalmazhatók, mint bármelyik magánbiztonsági, hiszen tényleg no hivatalos kapcsolat.

Mint ahogy boki is írja, hogy nem lát hivatalos GRU-sokat meg VDV-seket, de az biztos, hogy vannak ott nem hivatalosan valakik.... Szerintem FSZB-sek biztos vannak ott mint megfigyelők és segítők. Azért kaptak itt hideget-meleget a ciájések meg a blekvóteresek, de bolondok vagyunk ha azt hisszük, hogy csak az ukránok oldalán vannak segítők. Majd pont nem az FSZB fog ebből kimaradni :). </blockquote>

Inkább az SZVR és a GRU -tól vannak ott "megfigyelők".
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="lincolnosiris">boki

És ezeket a harcosokat ki irányítja, hová tartoznak? A legtöbben katonaviseltek, komoly tapasztalatokkal, nem? Nem úgy kötődnek ezek is az FSZB/SZVR/GRU-hoz, mint a PMC-k nyugatabbra...?

Mert ha én valamelyik orosz 3-4 betűs szervezet döntéshozója lennék, biztos nem hagynék ki ilyen ziccert. Még szabadabban is alkalmazhatók, mint bármelyik magánbiztonsági, hiszen tényleg no hivatalos kapcsolat.

Mint ahogy boki is írja, hogy nem lát hivatalos GRU-sokat meg VDV-seket, de az biztos, hogy vannak ott nem hivatalosan valakik.... Szerintem FSZB-sek biztos vannak ott mint megfigyelők és segítők. Azért kaptak itt hideget-meleget a ciájések meg a blekvóteresek, de bolondok vagyunk ha azt hisszük, hogy csak az ukránok oldalán vannak segítők. Majd pont nem az FSZB fog ebből kimaradni :). </blockquote>

Inkább az SZVR és a GRU -tól vannak ott "megfigyelők".</blockquote>

Már Cinikus helyreigazított de azért köszönöm. És egyetértek, nagy valószínűséggel tőlük vannak a "rokonok", "túristák", "túrázók" és egyéb ártalmatlan egyének :).
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
https://youtube.com/watch?v=UuYOAzHW4UE#t=12https://youtube.com/watch?v=vmT8A0Ah-18#t=108

1:10-től mivel lőnek? Mert jól elröhögcsélnek, de kicsit tűzijátékos beütése van.

Jobb Szektorosoknak meg Glock-juk van?!
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
!%*"%! nem is ezt akartam. Istenbizony nem ittam semmit!
Babayék köszönik jól vannak. Lejjebb a videón szép ukrán úttorlaszt látni Btr-ekből, a szöveget nem értem sajnos. Mai videó. aztán a második videón valami vegyes csapatot kísérnek civilek aztán az egyik a bal szélen (olyan jobb szektorosnak tűnik a felszerelés alapján) combon lövi az egyik civilt csak úgy.
bJ_leVOUTxY.jpg
https://youtube.com/watch?v=UuYOAzHW4UE#t=12https://youtube.com/watch?v=vmT8A0Ah-18#t=108<blockquote>Славянск: этой ночью на окраине города закапывают наемников и боевиков нацгвардии

Поступили новые вести с фронта.

10 мая на южной окраине Славянска в районе Троицкого двумя экскаваторами копали несколько сотен ям глубиной 3 метра для захоронения наемников и боевиков нацгвардии.

Сумма потерь СБУ, нацгвардии (спецбатальоны «Азов» и «Днепр») и наемников из ЧВК по нашим данным составляет около 300 человек (данные постоянно поступают и обрабатываются).

«Большую часть бойцов потерял спецбатальон «Азов» при отступлении после неудачной атаки, часть тел погибших даже не забрали с собой. Остальные из двухсотых — это сбушники и наемники», — сообщает разведка ополчения.

Напомним, что на днях в блогах уважаемых «колумнистов» появилась подробная информация о потерях врага, процитируем.

«Общие потери карателей в Донбассе за 2-9 мая 2014 года:

Около 240 убитых и раненых, из них:

— около 130 экстремистов “Правого сектора”, в основном вошедших в состав национальной гвардии;

— около 20 военнослужащих 95 аэромобильной Житомирской бригады;

— около 10 сотрудников МВД;

— около 60 сотрудников СБУ Украины (Сумская “Альфа” полностью уничтожена, Киевская, Полтавская, Тернопольская, Ивано-Франковская “Альфа” понесли большие потери и т.д.);

— 20 сотрудников ЦРУ (13 убито, 7 ранено);

— 10 наемников: польская ЧВК «ASBS Othago» потеряла 3 человека, американская ЧВК «Грейстоун» — 7 чел;

— семь боевых вертолетов («Ми-24» и «Ми-8»);

— 1 Хаммер;

— 1 БТР;

— 1 БМП.

Народной Армией захвачено 9 единиц бронетехники».
vXUVmy_ltGs.jpg
</blockquote>

Na elvileg a Kozák Nagyúr alatti linken 1:10-től azmiaz?
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Baszki ez is az! Na mindegy, szerintem töröljétek az utolsó két kommentemet, mert lényegtelen. Majd máskor.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
De a lényege, amire ki akartam lyukadni az előbb, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok munkálkodásából azért halványan, de le lehet szűrni kevéssel előre szerintem, hogy mi a cél az adott ország vezetésétől. Ha bizonyos keleti területeket magukhoz akartak volna csatolni, akkor szerintem már megtörtént volna az utóbbi kb. 2 hétben.
Ez így viszont harmatgyenge, meg se közelíti az igazi lázításos megoldást, amiben pl. az amerikaiak nagymesterek. Gyakorlat teszi mondjuk...
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Baszki ez is az! Na mindegy, szerintem töröljétek az utolsó két kommentemet, mert lényegtelen. Majd máskor.

Ne igyál... vizet!!! megárt! :).
1:10-nél az egy 20-30mm-es gépágyú lesz szerintem, mégpedig BMP-ről. De ha nem az, akkor egy 40mm-es orosz gránátvető, mint amit az amcsik használnak a humvíken.

Úgy látszik annyit hibázunk a hozzászólásokkal, hogy holnapra elkészül a kiváló kommentelő kitüntetés :).
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="antigonosz">Azok ott milyen kitüntetések?
8nOF4bF8J-o.jpg
A felső a gárda kitüntetés, a jobb alsó talán a vörös zászló (kétlem, hogy napjainkban ilyesmit osztogatnának), a bal alsót nem tudom kivenni.
cinikus

Én nem is rájuk gondoltam, hanem a molotov-koktélos csajok-szerű alakokra. Ahogy én látom ezekből egyre több van. Ezeket fegyverzi fel boldog-boldogtalan, egyenruhát kapnak, amitől iszonyatosan megnő az önbizalmuk, ezzel egyenes arányban csökken az ítélőképességük. Fegyvert éleslőszert még és nesze neked ennyi volt az én alapból pacifista világszemléletem. :(

Szóval nem a katonát/hírszerzőt/rendőrt sérelmezem.
Bocsi, akkor félreértettem, így tökéletesen egyetértünk. (Egyébként már a válasz írása közben bíztam benne, hogy félreértettelek. ;) :D)</blockquote>


Jobb alsó - vörös csillag rend - kizárólag harci cselekményes kitüntetés
150px-ZV0053764.jpg

Most tényleg nem kapható, nagyon sok afganisztáni veterán volt ezzel kitüntetve anno SzU-ban. Gondolom az ember is ott volt...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_16/272450863/

"A Doneck megyei Kramatorszkban a repülőtér környékén lövöldözést lehet hallani – közölte ma a város népfelkelő erők képviselője. Előzetes adatok szerint a térségben fegyveres harc folyik a Nemzeti Gárda és az egyoldalúan kikiáltott Donecki Népköztársaság népfelkelő erői között...."
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="lincolnosiris">Baszki ez is az! Na mindegy, szerintem töröljétek az utolsó két kommentemet, mert lényegtelen. Majd máskor.

Ne igyál... vizet!!! megárt! :).
1:10-nél az egy 20-30mm-es gépágyú lesz szerintem, mégpedig BMP-ről. De ha nem az, akkor egy 40mm-es orosz gránátvető, mint amit az amcsik használnak a humvíken.

Úgy látszik annyit hibázunk a hozzászólásokkal, hogy holnapra elkészül a kiváló kommentelő kitüntetés :). </blockquote>

100%, hogy BMP-2-es 30mm-es 2A42-es típusú gépágyú. Ugyanúgy lőnek vele, ahogy egy 1-3 oldallal ezelőtt belinkelt videóban. Sőt megmerem kockáztatni, hogy ugyanott, ugyanazok csak fényes nappal.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_16/272454169/

"Január-februárban csökkent az uniós országok és Oroszország áruforgalma – jelenti az Eurostat.

Az orosz-uniós, ill. Oroszország és az euróövezeti országok közötti kereskedelem volumenének csökkenése maximálisnak bizonyult a fő kereskedelmi partnerek körében. Az EU oroszországi kivitele éves nagyságrendben 10%-kal esett vissza, 16,5 milliárd eurót téve ki. Oroszországból szintén 10%-kal kevesebb áru hoztak be az EU-ba, 32,9miliárd euró értékben...."

Eddig leginkább csak következtettek az elemzők, de már jönnek szép lassan a számok is. A számok pedig jobban meggyőzik majd az EU tagállamokat, hogy itt tenni kéne valamit- valami mást mint eddig. Nem mintha ezek annyira friss adatok lennének. Mit mutathatnak a legfrissebbek?
Ez az egész, úgy ahogy van , sem az oroszoknak, sem az EU-nak nem jó.
Az ott élőkről nem is beszélve.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Azért az SZVR munkatársai inkább Kijevben tevékenykednek.....
Is. :)
Jobb alsó - vörös csillag rend - kizárólag harci cselekményes kitüntetés
150px-ZV0053764.jpg

Most tényleg nem kapható, nagyon sok afganisztáni veterán volt ezzel kitüntetve anno SzU-ban. Gondolom az ember is ott volt...
Azt jól tudom, hogy a gárda kitüntetés is kizárólag harci cselekményekben mutatott helytállásért adható?
Az orosz gárda kitüntetés egyébként már nem úgy néz ki, mint a fotón lévő szovjet:
Chest_badge_Guards_Russian_Federation.png
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Ne igyál... vizet!!! megárt! :).
1:10-nél az egy 20-30mm-es gépágyú lesz szerintem, mégpedig BMP-ről. De ha nem az, akkor egy 40mm-es orosz gránátvető, mint amit az amcsik használnak a humvíken.

Úgy látszik annyit hibázunk a hozzászólásokkal, hogy holnapra elkészül a kiváló kommentelő kitüntetés :).

Az AGS-17/30?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.metropol.hu/nagyvilag/cikk/1185648-a-donyecki-miniszterelnok-moszkva-embere

"Alekszandr Borodaj orosz állampolgárt választotta a "donyecki népköztársaság" miniszterelnökévé a kelet-ukrajnai szakadár régió törvényhozása pénteki, harmadik ülésén.

Orosz hírportálok tudósításaiból az derül ki, hogy Borodaj a Kreml embere, aki már a Krím Oroszországhoz csatolása felett is bábáskodott....."

Ez már lassan kezd komollyá válni. Népszavazás, saját hadsereg, saját elnök. Kijev vajon mikor veszi őket nagyon-nagyon komolyan? Mikor esik le neki hogy elszaladt a ló? Vagy legalábbis nagyon nagyon el akar szaladni?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Ne igyál... vizet!!! megárt! :).
1:10-nél az egy 20-30mm-es gépágyú lesz szerintem, mégpedig BMP-ről. De ha nem az, akkor egy 40mm-es orosz gránátvető, mint amit az amcsik használnak a humvíken.

Úgy látszik annyit hibázunk a hozzászólásokkal, hogy holnapra elkészül a kiváló kommentelő kitüntetés :).

Az AGS-17/30?
</blockquote>

Igen őrá gondoltam, de elnéztem a kalibert. Pedig úgy rémlik mintha ehhez hasonló lenne nekik 40-esbe is. Mindegy, ilyenkor már nehéz gondolkodni :).