[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 178
67 456
113
Azért Babayék is veszítenek embert:

SASHA Parkhomenko.
Meghalt május 5., 2014.
Élt a mottója: "Ki, ha nem én?"
EWVFeEQQPhc.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
Valamit tudhatnak azok ott a denevéres logó mögött.
Igen. Ők már akkor GRU voltak, amikor a KGB még NKVD. :)
2: Pláne! Nekem ne halmozza az ezirányú tapasztalatát! Bezzeg a munkával kapcsolatosat azt meg nem halmozza, mi?! Mikor leérettségiztem már többet dolgoztam mint ezek közül a k*csögarcúak közül (legyen akármelyik oldalon, ebben a történetben min. 80% az arányuk) szerintem bármelyik gépesített huligán, pedig akkor még csak diákmunkáim voltak!
Katonákra is szükség van, nem lehet mindenki árufeltöltő a Tescóban - vagy sebész. Arról már nem is beszélve, hogy ezek az emberek az életüket teszik kockára azért, hogy mások biztonságban dolgozhassanak úgy, hogy közben nem is tudják, kinek és mit köszönhetnek. :)
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
cinikus

Én nem is rájuk gondoltam, hanem a molotov-koktélos csajok-szerű alakokra. Ahogy én látom ezekből egyre több van. Ezeket fegyverzi fel boldog-boldogtalan, egyenruhát kapnak, amitől iszonyatosan megnő az önbizalmuk, ezzel egyenes arányban csökken az ítélőképességük. Fegyvert éleslőszert még és nesze neked ennyi volt az én alapból pacifista világszemléletem. :(

Szóval nem a katonát/hírszerzőt/rendőrt sérelmezem.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
Azok ott milyen kitüntetések?
8nOF4bF8J-o.jpg
A felső a gárda kitüntetés, a jobb alsó talán a vörös zászló (kétlem, hogy napjainkban ilyesmit osztogatnának), a bal alsót nem tudom kivenni.
cinikus

Én nem is rájuk gondoltam, hanem a molotov-koktélos csajok-szerű alakokra. Ahogy én látom ezekből egyre több van. Ezeket fegyverzi fel boldog-boldogtalan, egyenruhát kapnak, amitől iszonyatosan megnő az önbizalmuk, ezzel egyenes arányban csökken az ítélőképességük. Fegyvert éleslőszert még és nesze neked ennyi volt az én alapból pacifista világszemléletem. :(

Szóval nem a katonát/hírszerzőt/rendőrt sérelmezem.
Bocsi, akkor félreértettem, így tökéletesen egyetértünk. (Egyébként már a válasz írása közben bíztam benne, hogy félreértettelek. ;) :D)
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Bocsi, akkor félreértettem, így tökéletesen egyetértünk. (Egyébként már a válasz írása közben bíztam benne, hogy félreértettelek. ;) :D)

Zsír, akkor örörmbódottá. Nyolcadik napja nem iszom azért írok ilyen félreérthetően.

Csak félek amúgy, hogy ha itt egy országgal keletre kitör a szarvihar, az átcsap hozzánk is, de már a szele is gáz lenne nekünk, olyan gyenge lábakon álló országban élünk. Mert tuti nem ússzuk meg a következményeket. Hofi is megmondta, hogy ide minden begyűrűzik. Még a begyűrűzés is.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="antigonosz">Azok ott milyen kitüntetések?
8nOF4bF8J-o.jpg
A felső a gárda kitüntetés, a jobb alsó talán a vörös zászló (kétlem, hogy napjainkban ilyesmit osztogatnának), a bal alsót nem tudom kivenni.


Megerősítem, bár nem mintha a szovjet kitüntetések szakértője lennék: A zászlós az gárda kitüntetés. Az alsó vörös csillag http://www.ebay.com/itm/SOVIET-ORDER-OF-THE-RED-STAR-SILVER-MEDAL-RED-ENAMEL-USSR-CCCP-3439992-/181410676589 vagy: http://www.ebay.com/itm/SOVIET-RUSSIAN-ORDER-MEDAL-AWARD-GENERAL-MARGELOV-RED-STAR-CCCP-COPY-/321391534947

Az ilyenek vagy az ehhez hasonlók hazánk bolhapiacain is gyakori vendégek, mondhatni tonnaszámra :).
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
Az alsó vörös csillag...

Az ilyenek vagy az ehhez hasonlók hazánk bolhapiacain is gyakori vendégek, mondhatni tonnaszámra :).
Azaz, a vörös csillag lesz az! :) Ezekből bárhol, bármikor veszel egy kilót bagóért. Mondjuk az ürge nem tűnik tininek, szóval ő lehet, hogy ő még hivatalosan kapta.
Zsír, akkor örörmbódottá. Nyolcadik napja nem iszom azért írok ilyen félreérthetően.

Csak félek amúgy, hogy ha itt egy országgal keletre kitör a szarvihar, az átcsap hozzánk is, de már a szele is gáz lenne nekünk, olyan gyenge lábakon álló országban élünk. Mert tuti nem ússzuk meg a következményeket. Hofi is megmondta, hogy ide minden begyűrűzik. Még a begyűrűzés is.
Azonnal guríts le valamit, a dehidratáció nagyon veszélyes! ;) :DDD

Én nem tartok attól, hogy átcsap "komolyabb" mértékben valami fegyveres kaland, gazdaságilag viszont ezekkel a szankciókkal csúnyán meg fogjuk szívatni saját magunkat.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
Kapok értesítét a bannról?
Nem tudom, még nem bannoltak, pedig néha nálam is rohadtul rezeghet a léc GrGly-nél, mert néha nem bírom ki, hogy ne szóljak be, ha valaki nagyon nem fér a bőrébe. :D
Erről jut eszembe... Egy ideje eldumálunk itt és még egyikünk sem emlegette fel senki anyját, apját vagy egyéb rokonságát... Milyen érdekes. :DDDD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 274
113
boki

És ezeket a harcosokat ki irányítja, hová tartoznak? A legtöbben katonaviseltek, komoly tapasztalatokkal, nem? Nem úgy kötődnek ezek is az FSZB/SZVR/GRU-hoz, mint a PMC-k nyugatabbra...?

Mert ha én valamelyik orosz 3-4 betűs szervezet döntéshozója lennék, biztos nem hagynék ki ilyen ziccert. Még szabadabban is alkalmazhatók, mint bármelyik magánbiztonsági, hiszen tényleg no hivatalos kapcsolat.

Nyilván vannak ott GRU hírszerzok, koordinátorok, de olyan csapatok mint a Krímen voltak nincsenek. Jól látszik , hogy hiányzik a jobb szervezettség, profizmus az onvédelmi erok részérol. A tobbit cinikus megválaszolta.