[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
A magyar tőke szétverését, a magyar vagyon szétosztogatását fogyasztásra, szocpolra nehogy már a zsidók tették volna, nem egyszerűbb magyarázat hogy a hitvány magyar politikusok választási okból, szavazatvásárlási célból csinálták ezt?
Nem egyszerűbb, hanem <b>tényszerű</b> magyarázat.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
226801_mindenki-nyugodjon-le-a-picsba-mi-mg-ma-megptjk-a.png


Vagy kimoderálnak mindannyiunkat a gec...!
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Inkább valaki akinek van infója, homályosítson már fel, hogy akkor mi van a Vosztok-zászlóaljjal. Nem lehet, hogy az ebben, meg a Zapadban szolgálók felülreprezentáltak az ellenállók köreiben? Mert többször lett már emlegetve, de én úgy tudom, hogy 2008-ban oszolj volt nekik.

A másik meg, hogy mi maradt ebből az ukrán seregből?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 275
113
Az ukrán-helyzethez visszatérve.

A szlovák kormányfő kétarcúsággal vádolja az EU-t az Oroszországgal szembeni szankciók miatt
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_16/272451855/


Az ENSZ aggasztónak tartja azokat a híreket, hogy az ukrán hadseregnek köze van emberek eltűnéséhez
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_16/272452101/
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 669
113
Nincsenek illúzióim.
lesz itt muszkaveztő bőven, ha az országot ismét agresszió érné kelet felől.
Látszik sok hozzászóló, eladná a hazát egy tál lencséseért az oroszoknak, ha arról lenne szó.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 695
113
Nincsenek illúzióim.
lesz itt muszkaveztő bőven, ha az országot ismét agresszió érné kelet felől.
Látszik sok hozzászóló, eladná a hazát egy tál lencséseért az oroszoknak, ha arról lenne szó.

Most az Izraelből jövő folyamatos belepofázás- meg a kormány irányítása- és a lakosság médián keresztüli manipulálása alatt érted a kelet felöl érkező agressziót?
Sok hozzászóló meg lőne minden betolakodót (bármelyik irányból is jöjjön), ha lenne amivel, szóval egy kicsit több tiszteletet!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 275
113
Inkább valaki akinek van infója, homályosítson már fel, hogy akkor mi van a Vosztok-zászlóaljjal. Nem lehet, hogy az ebben, meg a Zapadban szolgálók felülreprezentáltak az ellenállók köreiben? Mert többször lett már emlegetve, de én úgy tudom, hogy 2008-ban oszolj volt nekik.

A másik meg, hogy mi maradt ebből az ukrán seregből?

Igen feloszlatták az egységet mivel kozvetlenul a GRU alá volt rendelve, ami nem tetszett Kadirovnak és a nézeteltérések miatt Jamadajevvel (Vosztok parancsnoka) az utobbinak menekulnie kellett Csecsenfoldrol...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 275
113
Nincsenek illúzióim.
lesz itt muszkaveztő bőven, ha az országot ismét agresszió érné kelet felől.
Látszik sok hozzászóló, eladná a hazát egy tál lencséseért az oroszoknak, ha arról lenne szó.

????? Milyen agressziorol beszélsz.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
boki

Kb. annyira nincs közük az emberek eltűnéséhez, mint nekem múlt héten a fél liter szilva felszívódásához a spájzból. Mondjuk azt már hiába keresi bárki, de ezek az emberek még szerintem megvannak, és élnek. Mert ha bárki elcseszne valamit, és előkerülnének a holttestek, esetleg megdolgozva, kínzás nyomaival, akkor azzal átlendülnének a holtponton, és tuti magukra rántanák az oroszokat. Hátulról.

A rendőrség tétlenségén meg mit kell csodálkozni? Háborúra a hadsereg van. Csak ahol olyan militarizált még a rendfenntartás is, mint pl. USA, Franciaország, sötöbö... ott van esély, hogy egy ilyen helyzetben érdemi segítséget tudjanak nyújtani a seregnek bármiben is. Ellenkező esetben a fegyveres erők gyakorlatilag átveszik az ő feladataik nagy részét is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mielőtt kitiltanak (feljelentettem magam az előző kommentem miatt, ha már rushunt felnyomtam) szeretnék afelől érdeklődni, hogy az oroszpárti önkéntesek létszáma és eloszlása kb. milyen? Legutóbb az oszétokról és a kozák erősítésről hallottunk, azóta semmi. köszi! :)
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Ez a 2. linkhez ment. Fico meg nem mond semmi sértőt, csak erőteljesen célozgat, de amúgy most kivételesen igaza van.

Annyi, hogy megy a birkózás a hatalomért, a mégjobbanmegtömöttzsebekért, de a biznisz azért nem áll le.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
224
284
63
Igen feloszlatták az egységet mivel kozvetlenul a GRU alá volt rendelve, ami nem tetszett Kadirovnak és a nézeteltérések miatt Jamadajevvel (Vosztok parancsnoka) az utobbinak menekulnie kellett Csecsenfoldrol...

ÁMEN! Ez tuti? Mert közvetlen GRU-főfőfő parancsnokság alatt voltak. Vajon nem-e maradtak valahogy bújtatva a hárombetűs szerv kebelén belül?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
szeretnék afelől érdeklődni, hogy az oroszpárti önkéntesek létszáma és eloszlása kb. milyen? Legutóbb az oszétokról és a kozák erősítésről hallottunk, azóta semmi. köszi! :)

Most őszintén, szerinted erre ki tudna precíz és korrekt adatokkal szolgálni? Szerintem még ők maguk se tudják, hányan vannak, meg nem azzal vannak elfoglalva, hogy létszámjelentést készítsenek a sajtónak (ráadásul bolondok lennének adatokat szolgáltatni az ukrán hadsereg részére). Másnak meg kinek, tekintve hogy nem úgy tűnik, hogy van náluk bármilyen egyesített parancsnoki szint, ahol ezzel egyáltalán foglalkoznának. Jelenleg tipikus városi gerillaharc folyik központi vezetés nélkül.
Üdv ML
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Az orosz ejtőernyősök kapcsolódnak (több ponton is) az ukrán helyzethez, ugye? Akkor jó.
Egy kis nézegetnivaló: https://vk.com/album4491403_171169372?rev=1
(A krími főügyészt vihetitek, de őt ezennel lestoppolom... :DDDD)

Már Natasáé az egyik szívem... de mivel van másik is, így az pedig az ejés lányé :D :D :D.
Amúgy szerintem Natasa jobb :).
Viccen kívül: Most ez a lány biztos, hogy ejés, nem pedig csak ilyen fotómodell vagy 1-2 napos a katonaságot bemutató riporter csaj? Csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem az és inkább pózol mint belead apait anyait.

Tessék, közkívánatra (de köcsög vagyok :D) egy Natasa :)

878.gif
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Video Kramators'k today was a battle in the district aєrodroma
http://www.youtube.com/watch?v=ux9RtRS4q2Y
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 337
4 855
113
Viccen kívül: Most ez a lány biztos, hogy ejés, nem pedig csak ilyen fotómodell vagy 1-2 napos a katonaságot bemutató riporter csaj? Csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem az és inkább pózol mint belead apait anyait.
Mivel soha nem jártam a sem a kérdéses, sem más orosz katonai oktatási intézetbe (sem), ezért garanciát nem vállalhatok erre, de a fotók alapján szerintem gyakorlatilag holtbiztos, hogy valóban deszantos, nem pedig modell vagy riporter.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 275
113
<blockquote rel="boki">Igen feloszlatták az egységet mivel kozvetlenul a GRU alá volt rendelve, ami nem tetszett Kadirovnak és a nézeteltérések miatt Jamadajevvel (Vosztok parancsnoka) az utobbinak menekulnie kellett Csecsenfoldrol...

ÁMEN! Ez tuti? Mert közvetlen GRU-főfőfő parancsnokság alatt voltak. Vajon nem-e maradtak valahogy bújtatva a hárombetűs szerv kebelén belül?</blockquote>

Még annyit , hogy Jamadajev ellen merényletet kovettek el.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Viccen kívül: Most ez a lány biztos, hogy ejés, nem pedig csak ilyen fotómodell vagy 1-2 napos a katonaságot bemutató riporter csaj? Csak mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem az és inkább pózol mint belead apait anyait.
Mivel soha nem jártam a sem a kérdéses, sem más orosz katonai oktatási intézetbe (sem), ezért garanciát nem vállalhatok erre, de a fotók alapján szerintem gyakorlatilag holtbiztos, hogy valóban deszantos, nem pedig modell vagy riporter.</blockquote>

Végül is lényegtelen, hogy az e vagy sem. Ha ilyen lánykák potyognának az égből, én szívesen vendégül látnám őket :D.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 275
113
Mielőtt kitiltanak (feljelentettem magam az előző kommentem miatt, ha már rushunt felnyomtam) szeretnék afelől érdeklődni, hogy az oroszpárti önkéntesek létszáma és eloszlása kb. milyen? Legutóbb az oszétokról és a kozák erősítésről hallottunk, azóta semmi. köszi! :)

Moldáviai oroszok is jelezték, hogy készek fegyvert fogni és Kelet-Ukrajnába utazni. Még nyílt levelet is írtak Turcsinovhoz, hogy fejezze be a civil lakosok gyilkolását, ellenkezo esetben 4000 onkéntes utazik a térségbe. Május 12 volt a határido, hogy Turcsinov leállítsa az akciokat. Hogy azota ott vannak-e, nincs róla info.

Akik ott vannak: csecsen,dél-oszét(észak-oszét), doni kozákok, krími kozákok.

De nem láttam ott hivatalos orosz katonákat, itt GRU Szpecnaz, VDV-sekre gondolok.