[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@blogen
Ha igazak a pletykák egy szervezet anno harcolt Horvátországban. De érdekes az összehasonlításod a Jobb Szektorral, akik már nehézfegyverzettel is rendelkeznek, és jogos is. Ezeket csak a Honvédség tudná elhárítani.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Néhány hétig fel kellett hagynom a fórum látogatásával, aztán kicsit sok oldal várt rám (129-nél kezdtem kedden). Most már tudom, mit jelent a lemaradás szó... De így sűrítve jobban látszanak egyes dolgok.

A helyzet fokozatosan súlyosbodik, mindig jön egy-egy esemény, ami olajat önt a tűzre (pl. Odessza), utána meg egy "csendesebb" időszak jön, ami már mérgesebb helyzetet jelent, mint mondjuk 10 nappal korábban. Ez több módon is realizálódik. Egyik lenyomata a hídon való rajtaütés vagy a szlovjanszki csatározások. Másik a külföldi <b>nem</b> zsoldos csapatok megjelenése, itt gondolva a közönség kedvencének számító Babay úrra és csapatára, a többi kozák és csecsen eljövetelére, valamint az állítólagos 4000 transznyisztriai (?) és a kipás alakulat hírére.

Kitekintve az ukránokkal és oroszokkal szomszédos országokra világosan látszik a "gyalogok" és a "huszár" felosztása.
Lengyelország a (nálunk nagyon jogos) orosz ellenesség és az USA által kijátszott nemzeti kártya miatt erősen az amcsik mellett van. Balti államok szintén, bár látszanak az ellenérzések is (a NATO tengeri hadgyakorlatán lévő katonák viselkedése). Romániát is nagyon tolta eddig az USA, ami abban realizálódik, hogy eddig sem szerették az oroszok őket (gyávák/megalkuvók szerintük), a mostani viselkedés után meg már nincs nekik visszaút.
Szemben velük ott van Magyarország és Szlovákia egyre növekvő szereppel. Mi, bár tettünk ellene, kedvelnek az oroszok, emiatt játszhattunk volna közvetítő szerepet a nagykutyák között, amiről lemaradtunk. Szlovákia ugyanígy van szerintem.

Az európai nagykutyák (német, angol, francia) kezdetben támogatták a szankciókat erősen, bár egyes emberek (régebbi vezetők, pl. Schröder) szerint nem volt jó 5let, amit a negyedévi adatok már alátámasztanak. Németeknél a VW és a Siemens a legelején kijelentette, őket hagyják ki a buliból, őket követték a többiek szép sorba (vajon hova megy a sok kecskeméti merci?). Miután látták, hogy ennyiből nem akar egyik sem érteni, főleg Merkel (jó, hát ő NDK-s születésű, neki talán érthető), fogták magukat és belengették a nagy gyárak a vazelinos baseballütőt az "ennek nem lesz önöknek jó vége" dumával, így a 3. szankciócsomagot már csak az orosz bevonulás esetén írják alá. Az USA nem számított arra, hogy ennyire irányítja a gazdaság a három országot. Oroszországnak meg ott van Kína és Korea és lassan feldereng a holnap a felkelő nap országa felett...
Lassan eljutunk odáig, hogy borul a bili Amerika számára, innen már inkább a veszteség minimalizálására kéne lassan koncentrálniuk.

Nekem ne mond, mikor még régebben lemaradtam olyan 20-40 oldallal, több órámba beletelt mire beértem a többieket :).

Amúgy nagyon jók a meglátásaid és egyet is értek veled, szóval +1 ;).

johni

Szankciókra várva...
RKFIfFTnAk4.jpg

/>

Meg vodkára is vár misa mackó :). brum brum brum.



danielblack

Pár évvel ezelőtt nagyon sokat írtam itt erről, 2 évemről....sokan már unják.

Egy ötlet: katonatörténetek (http://milstory.blogrepublik.eu/) blogon megírhatnád emlékeidet mert ott jó lenne olvasni vicces, szomorú vagy egyéb sztorikat. Plusz állítólag már nem sok történetük van tartalékban és kellenének az új emberek (veteránok:)). Persze ha már ezt megtetted, akkor sztornó az egész ;).
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
A kedvencünkkel minden rendben van hála istennek, sőt..... fia született....itt a mai videó:<blockquote>http://www.youtube.com/watch?v=FgEU1t8OEP0
</blockquote>

Megeloztel :). Epp most akartam belinkelni. Akkor itt egy masik forras is , hogy jol van!

http://www.youtube.com/watch?v=Tcn2wVTmBYY
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Van bennem pár kérdés és gondolat.
(Lehet néhány off-nak fog tűnni,pedig úgy kapcsolódik,hogy nem mindenki látja majd a kapcsot!)

A kérdésem az kijevi erőkre vonatkozik: Nekik nem kötelező az elsősegélynyújtás és a mentők értesítése?!
Mert ez sem nem emberi, sem nem bizalomépítő. Szerintem amint az ukrán emberek meglátják elhatárolódnak tőlük majd, azért még néhány izomnacionalista marad akik éjjenezni fogják, amíg saját bőrükön nem tapasztalják.

Románia meg ne játssza a csendőrt, ő csak szépen maradjon USA jó kiskutyája és ugasson a medvére, amíg... :D Újra megjelenik egy régi elem a magyar címerben.

Ami Franciaországot, Britanniát illeti én nem hallottam a hangjukat (de nem olvasok sok hírportált).

Nálunk Orbán csak a hazai parlamentben ugrál, a honvédséget úgy sem vetik be, ha lenne rá akarat akkor sem tudnák. Egyrészt mivel a parlament hozzájárulása szükséges, másrészt mert a HM maga megtagadná a parancsot,mivel nem kivitelezhető.

Nem azért de én úgy látom,hogy a balhé Oroszország érdeke is, bármennyire hihetetlen. Miért ? Én Oroszország felértékelődését látom a globális politikában, a régi Eu-s szerződéseket pedig nem ők rúgják fel hivatalosan hanem majd az EU, néhány ország kivételével. Aztán a régieket jobban fizető gázpiacra adja a gázt. Ez neki is jobb , több pénz és a szövetségeit/szövetségeseit erősíti. Pl.: Dél-Korea eléggé amis övezet, Észak pedig KimDzsungel, nos így nő az orosz befolyás, talán hosszútávon még egyesíteni is tudja Koreát, nem hiszem,hogy akkor,hogy az addigi Dél-Koreaiak oroszellenes intézkedéseket támogatnának, de az Észak-Koreaiak sem hiszen egy régi álom válhat valóra és az Északiaknak azért jelentősen javulhat az életkörülmény, ha már akkor tapsol amikor ő akar...

Ami Ukrajnát illeti, van egy vicces látásom, nem hiszem,hogy olyan nagy maradna, sőt van amit észre sem vesznek. Ugyebár a hatalmas focus a keleti részeken van, ezt mindenki tudja. Szerintem itt nem a fegyverek,hanem a lakosság támogatása fogja eldönteni a dolgokat, amit pedig a jobb szektor sorra fog elpusztítani (mármint a kijeviek támogatását). Érdekes dolog,hogy kevesen veszik észre és nem is baj. Ez pedig Kárpátalja, ő szépen, nyugalomban fog leszakadni. A hágók lezárásával jelzik szolidan,hogy ők sem kérnek ebből az egészből. Ők békét akarnak, néhány hülyét kivéve, ha elhúzódik a Donyecki dolog, akkor mi még szép nyugodtan profitálhatnánk belőle,persze itt a legnagyobb kulcs az idő, a politikusok és a ruszinok lesznek. (Ha sikerül, de mivel a kormány mást mond,mint tesz ezért eléggé kétséges..)

A rendőröktől pedig mit vártok? Meg vannak zavarodva, ők nem az ártatlanokat akarják gyilkolni,néhány elemet még hajlamosak eltüntetni, de itt már az erkölcs is közbeszól...de ha az erkölcs nem is, akkor az,hogy megdögölhetnek, elég könnyen és mivel nem Kijevnek fényes a helyzet, így esetlegesen egy orosz útlevél is a kézbe kerülhet..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ukrajnáról szól a Kossuth rádió Világóra című műsora. 14 óra 6 perctől:
http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2014-05-17
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/babay_777.jpg?itok=RiiJbk9t le van tiltva a hotlink, szoval Babaj ala Mumus
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_17/Az-ukran-karhatalmiak-megsemmis-tettek-egy-szlavjanszki-hidat-1515/

"Az ukrán karhatalmiak éjjel megsemmisítettek egy vasúti hidat Andrejevka településen, Szlavjánszk külvárosában (Kelet-Ukrajna) – mondta el újságíróknak Vjacseszlav Ponomarjov, a város „népi polgármestere”.Az ukrán karhatalmiak éjjel megsemmisítettek egy vasúti hidat Andrejevka település.."

Nyugaton a helyzet fokozódik. - Mondja Iván, és önt magának a szamovárból.

Keleten nem történt semmi mondja Karl, és tovább nézi a reggeli hírműsort.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 189
113
Némi túlzást vélek felfedezni a grafikán Babaj izmaival kapcsolatban :-D
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Kiszabadították az ukránok által elfogott szakadár vezetőt:
http://ujszo.com/online/kulfold/2014/05/17/kiszabaditottak-az-ukranok-altal-elfogott-szakadar-vezetot
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 147
113
Akit érdekel az ukrán hadsereg Mi-24 flottája.

7. ezred Novij Kalinov(Lvovi terulet)
http://militarizm.livejournal.com/11258.html

16. légi brigád Brodi (Lvovi terulet)
http://militarizm.livejournal.com/10961.html

11.légi brigád Csernobajevka(Herszon)
http://militarizm.livejournal.com/11683.html