[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Boris Johnson miniszterelnök kijelentette, hogy az ukrajnai óvoda elleni támadás "hamis zászló akció volt az ukránok hiteltelenítésére"

Szerintetek az angolok bolygóján milyen lehet a klíma?
Az ukrán hatóságok szerint 120mm és 82 mm aknavetővel lőtték az óvodát, amiben csak az a fura, hogy én meg nem láttam vízszintesen repülő aknavető lövedéket.......:)

Stanytsia Luhanska óvoda
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán hatóságok szerint 120mm és 82 mm aknavetővel lőtték az óvodát, amiben csak az a fura, hogy én meg nem láttam vízszintesen repülő aknavető lövedéket.......:)

Stanytsia Luhanska óvoda
025aee6a-7d08374c0c8ad3e526086c587bc82250.jpg


Az Ukrán Fegyveres Erők egyik neve elhallgatni kívánó tisztje a Focusnak adott megjegyzésében azt mondta, hogy az SBU által bemutatott lőszermaradványok egy 120 mm-es aknatöredéknek tűnnek.

" Az ilyen "maradványok" 120 mm-es kaliberű aknából és 122 mm-es lövedékből származhatnak. A töredékek egy 120 mm-es kaliberű aknához hasonlítanak. A lövés távolsága különböző lehetséges pontokról 3-6 km lehet mondtaaz ukrán fegyveres erők munkatársa a Focusnak .

A katona hangsúlyozta, hogy a megszállók 2B11-es, 120 mm-es kaliberű aknavetőket használnak, amelyek 460-7180 méter távolságból lőnek.

" Egy ilyen lyukat egy 120 mm-es akna hagyhatott . Igen,mondta a tiszt a Fókusznak , miután képeket látott az óvoda falán lévő lyukról.

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
:eek:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az ukrán hatóságok szerint 120mm és 82 mm aknavetővel lőtték az óvodát, amiben csak az a fura, hogy én meg nem láttam vízszintesen repülő aknavető lövedéket.......:)
2S9 mondjuk. Olyan irányba lövöd ki, amerre a cső mutat. De persze propaganda az egész, ahogy a donbaszi tömegsírok is. Az ellenség mindig óvodákat és kórházakat bombáz, gondolom megérkeztek a brit tanácsadók...
51YK9dke1IL._AC_.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 028
113
Sok felvétellel.

"Az elmúlt 24 órában a kijevi rezsim erői következetesen arra törekedtek, hogy még több erőt vezessenek be a keleti Donyecki és Luganszki Népköztársaságokkal való érintkezési vonalra. Ugyanakkor az ukrán hadsereg egyes egységei és a hozzá kapcsolódó militáns szervezetek nyilvánvalóan megsértik a tűzszüneti rendszert a térségben."

 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Donyeck:



Evakuálás

9jvVUtm5XPk.jpg

d3ecFCsufUQ.jpg
.
.
Nem tudom, ki hogy van ezzel, nyilvan ez itt egy topic, ahol mindenki popcornt bekeszitve varja a fejlemenyeket, de öszinten szolva en nagyon jol meglennek enelkul az egesz ukran-orosz-donbassz haborus keszulödes nelkul. Es ha vegul csak összehoznak valami csetepatet, nagyon jol meglennek az azzal törvenyszeruen jaro uzemanyagaremelesek nelkul is. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 105
82 771
113
.
.
Nem tudom, ki hogy van ezzel, nyilvan ez itt egy topic, ahol mindenki popcornt bekeszitve varja a fejlemenyeket, de öszinten szolva en nagyon jol meglennek enelkul az egesz ukran-orosz-donbassz haborus keszulödes nelkul. Es ha vegul csak összehoznak valami csetepatet, nagyon jol meglennek az azzal törvenyszeruen jaro uzemanyagaremelesek nelkul is. :(
Mindenki meglenne... de az ukrán hordák nem így gondolják.