A "ruszki gonosz" ahogy a kollektív angolszász külpolitikai imázs és narratíva sugallja, már a II. VH vége óta.
Az önvédelem nem ott kezdődik, amikor visszalőssz, hanem amikor elébe mész, hogy ne lőhessenek rád. Na ez az, ami miatt most, (illetve idáig mindig is) a "ruszki gonosz" kép propagálva van/volt.
Amerikának korlátlan joga van a "demokráciát" terjeszteni, de az oroszoknak nincs joguk a maguk biztonságát garantálni.
A Föld felszíne véges. Ha elrohansz az egyik irányba, előbb, vagy utóbb a másik irányból jössz vissza. Itt nincs mód a végletekig mindenkinek terjeszkedni. Előbb, vagy utóbb valakibe beleütközöl.
Amerika a Hidegháború végével nem a kooperációra törekedett, hanem az egyeduralomra. És ezt elnevezte demokráciának, magát pedig demokrácia egyedüli letéteményesének, amely során a kritikai hangot megütőkből terroristák, lator államok, gonoszok birodalmi lettek. Rezsimek, diktátorok, nárcisztikus, autoriter vezetők, stb, stb. Jelzőből nem volt hiány.
Ahogy ürügyekből sem, ha el kellett mozdítani valahol, valahonnan a "demokrácia" ellenségeit.
Tudjuk jól, hogy a NATO keleti bővítése nem volt más, csak az USA érdekszférájának bővítése, az üzlet, a Big Money térhódítása, klasszikus globalista gyarmatosítás. A NATO-nak a VSz-el egy időben meg kellett volna szűnnie. Washington ezt nem hagyhatta. Ehelyett kelet felé bővült. Mert a pénz ezt akarta. Bármi áron, akárki ellenében.
A kérdés viszont egyszerű: ha a Nyugatnak joga van ahhoz, hogy kelet fele terjeszkedjen, miközben önhatalmúlag magát határozza meg a világ vezető kultúrájának, minden attól eltérőt lenyomva, Oroszországnak miért nincs meg a joga ahhoz, hogy megvédje magát?