[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Biden szerintem nem erre célzott, mármint, hogy az orosz haderő donbassz-ba megy be békefentartónak, ráadásul a tűzvonalba. Putyin már megint egy olyat húzott, amire senki sem számított. Sok a kérdőjel.
nem a putyin huzott váratlant az ukránok fognak hülyeséget csinálni.
támadnak és miután csufosan kapnaka pofjukra az eu kifarol usa kifarol...
az eu és usa béküli akar majd az oroszokkal... békülni is fog mert az orosz eléri célját egy időre...

komolyan valaki aztvárja az eu tol hogy tökös legény módjára viselkedik majd...
megprobálkozik szankciós fenyegetéssel de semmi nem lessz amit 1-2 túlbuzgó túlon túl hamar meg is hoz oly hamar és csendben elis lessz törölve...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Biden szerintem nem erre célzott, mármint, hogy az orosz haderő donbassz-ba megy be békefentartónak, ráadásul a tűzvonalba. Putyin már megint egy olyat húzott, amire senki sem számított. Sok a kérdőjel.
Senki?
Elég hülyék odafent, ha senki nem számított erre, már ezen a fórumon is reális, mi több, valószínű forgatókönyvként volt szó erről hetekkel ezelőtt. De a hogyan továbbal kapcsolatban sok a kérdőjel az biztos, mert nem lehet tudni, hogy most ki hogyan fog erre reagálni. Meg persze azt sem tudjuk még, hogy az oroszok ténylegesen milyen céllal kezdtek ebbe bele.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Lavírozik. Nem lesz ez így jó, a két szék közé fogunk esni a végén.
dehogy fogunk... tudják jóól a katonai vezetők hhogy semmit nem tud tenni se az eu se a nato... inettől kezdve szajkarate megy az eu ba mert valamit tenni kell gyors döntés nem várható csak látszatintézkedés ami nagyhamar visszavonható...
és itt hidd el ikérik a katonai vezetők véleményét bármily barmok is llnek a pukott parlamentbe.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Lavírozik. Nem lesz ez így jó, a két szék közé fogunk esni a végén.
Fene tudja. Lavírozásban elég jó Orbán, Európában az egyik legjobb. Ettől még persze leeshet(ünk) a pad alá, de mindenképp jobbak az esélyeink hosszú távon, ha nem vagyunk a keleti hatalmak ellenségei igazából.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Én még csak az első háromnál láttam, hogy írják.
A gép képe felett látod:
#1 Worldwide Tracked by 33,368
Le is kapcsolta a transzpondert.

Még nap közben linkeltem, az orosz ejtőernyős alakulatok bevetésre indulásáról készül videót.
Ha a kettő összefügg, akkor itt tényleg órákon belül elszabadul a pokol.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Érdekes, hogy felgyorsultak az események az olimpia tegnapi befejezése után. Akkor talán ennyit a "190 ezer fős hadgyakorlatról".
Csak emlékeztetőül, de 2014-ben is ugyanígy történt. Amint kialudt a szocsi téli olimpia lángja, indultak is az udvarias zöld emberkék a Krímet elfoglalni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Én a donass-ba való béke fenntartóként bevonulásra értettem a váratlant és, hogy azonnal.
én pl számítottam rá ahogy ikrán támadásra is mert nem bírják ki pedig semmi nem változott valójában eddig se tudtak mit kezdeni a szakadárokkal.

még a nyugati országrészben is lessznek érdekességek szerintem ha megindulnak az ukrik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
@boki
Te beszélsz szlovákul, oder??

Ezt elolvasod!


Ez alapján sztem Nariskin a hirszerzés vezetője idegesen, nagyot bakizott. Elsőre ezt javasolta Putyinnak a kamerák előtt (?)

Támogatom a Donyecki és Luhanszki Népköztársaság csatlakozását az Orosz Föderációhoz,
- mondta az SVR vezetője
Oroszország elnöke figyelmeztette, hogy a találkozón egy kicsit más kérdésről is szó esett. Naryskin azonnal kijavította magát, és kifejtette, hogy támogatja a DNR és az LNR függetlenségének elismerését.


Nekem a google fordító alapján ez jött le.

Vki ezt a cikket segít értelmezni?
Igen erről írtam korábban. Putyin, meg rendreutasított, hogy 'ott MÉG nem tartunk'. (vagy valami ilyesmi...)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Le is kapcsolta a transzpondert.

Még nap közben linkeltem, az orosz ejtőernyős alakulatok bevetésre indulásáról készül videót.
Ha a kettő összefügg, akkor itt tényleg órákon belül elszabadul a pokol.
Tu-154M-ből???
Szerintem egyik tengerészeti bázisról a másikra ment. Valószínűleg csapatokat vitt.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider