[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 768
113
Szerintem kicsit magasabbról kell nézni a helyzetet.

Az oroszok dec. közepén bejelentették a biztonsági igényeiket. Nem közeledhetnek tovább az amcsi rakéták az orosz határokhoz. Erre jogi garanciákat kértek.
Ezután kezdődött a nyugati hiszti, hogy oroszok holnap (napi érték behelyettesíthető) megtámadják Ukrajnát.

Az oroszok pedig komolyan gondolták. Eddig és ne tovább. Számoltak a szankciókkal, de úgy gondolják, hogy inkább a szankciók mint hogy 1-2 éven belül az orosz határoktól pár km-re amcsi rakéták csücsüljenek.

A nyugat - gyakorlatilag az amcsik utasításai szerint - nemet mondott. Az ukránok maguk dönthetnek, NATO nyitott kapuk, stb. És fenyegetés, hogy akkor pedig ez lesz meg az.

A donyeckiek függetlenségének elismerése, a kölcsönös védelmi egyezség az első lépés azon az úton, hogy a nyugat megértse: az oroszok nem pofáznak tovább, hanem lépnek.

Ennek megfelelően a donyecki ügy legfeljebb egy lépés az orosz biztonsági igények érvényesítésére. Hány lépés van még betervezve és mik azok? Szóljon aki tudja!

A válasz nem Kievből fog jönni. Kit érdekelnek ők ebben a sokkal magasabb szintű játszmában, hisz egy amcsi bábállam? A válaszról Washingtonban döntenek, és bármi lesz is az a NATO majd lelkesen bólogat, az EU meg idomul.

Kis színes: a ny-európai gáztárolók töltöttségi szintje a hétvégi adatok szerint 4,7 %. Ha az oroszok elzárják a gázt két héten belül hiány lesz. Nem csak a fűtésben. A tavalyi növekvő gázfogyasztásuk oka, hogy egyre több a gázerőművel termelt villany. Különösen a németeknél, akik most állítottak le 3 atomerőművet.

Ja, és a magyar villamos fogyasztás több mint 20 %-át egy ny-ukrajnai (szén)erőmű (Lemberg mellett) adja. Mi lesz nálunk ha ukránok letiltják?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ezzel csak óvatosan, ez a buy the gap, sok ember tönkretett már, egy befektetési alap, jegybank, vagy egyéb entitás nem erre tervez.


Az utolsó tőzsdei ár ötöde/tizede nyugati multiknál ritkán kockázatos! :oops: :cool:

Igazán a hazai --visszavásárolandó-- cégekre gondoltam egy hasonló folyamat esetén, mint "lopakodó unortodoxia"! ;) :oops::cool:






Az USA felszólítja Zelenszkij-t, hogy hagyja egy Kijevet és induljon Lviv-be a saját érdekében.

Nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán még Ukrajnában van!!!
Van egy ilyen esetben "szokásos" forgatókönyv, amikor először menekülnek --a süllyedő hajóról--, majd "utólag szólítják fel őket"...

De nemtom' az igazságot --természetesen--...

Ha maradt, akkor azért igencsak jár neki egy piros pont neki --emberileg-- a rengeteg fekete másik oldalán!!
.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113

W66192 jelzéssel meg Kijevbe tart egy Wizz Air gép Liszabonból.
Zsitomir magasságában van, úgyhogy nem hiszem, hogy visszafordulna már.​

 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Egy ilyen térkép, nekünk sok előnnyel járna.
92c370063142aa285026a9f7f3cd669ee84d27b27e49dcd7b6d640f224504414.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Egy ilyen térkép, nekünk sok előnnyel járna.
92c370063142aa285026a9f7f3cd669ee84d27b27e49dcd7b6d640f224504414.jpg
szerintem ez esetben délbeszarábia moldovához/gynyeszter mentéhez tartozna. az a pár száz m es földnyelv elfoglalása nem jelentene gondot nekik. ahogy délbeszarábia többi résszének megszállása sem. egy tengeri kijárat meg nagyban hozzájárúlna a fejlődésükhöz. és akkor moldova vállna kvázi ütközőzónává azon a részen.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
De rég láttam már ezt. Az a fura benne, hogy igazából nem lehetetlen. Hogy objektíven előnye mennyi lenne, az kérdőjeles szerintem, annyi biztos viszont, hogy akiben van egy kis nemzeti büszkeség, az nem ellenezné.
Sőt én biztos vagyok benne, hogy valami ilyen ajánlatot fognak kapni ezek a NATO tagok, hogy a szövetséget megosszák. Divide et Impera.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
De rég láttam már ezt. Az a fura benne, hogy igazából nem lehetetlen. Hogy objektíven előnye mennyi lenne, az kérdőjeles szerintem, annyi biztos viszont, hogy akiben van egy kis nemzeti büszkeség, az nem ellenezné.
Vagy nagyon is ellenezné, mert semmi realitása, és a jelen feszült helyzetben semmi ilyesminek a hangoztatása nem segít az ott élő magyarokon.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Vagy nagyon is ellenezné, mert semmi realitása, és a jelen feszült helyzetben semmi ilyesminek a hangoztatása nem segít az ott élő magyarokon.
A jövőben lehet valamennyi realitása, de jelenleg biztos, hogy nagyon propagálni nem szabad az ott élő magyarok miatt, mert nekik mennének az ukrán nacionalisták.
Az a térkép úgy jöhet össze, hogy Ukrajna, mint olyan széthullik, és az egyes régiók szavazhatnak arról, hogy mit akarnak (függetlenség, átállás, stb.), és persze mindezt mindenkinek jóvá kell hagynia (mind keleten, mind nyugaton).
Nincs nagy esélye, de nem 0.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.interfax.ru/russia/823562
"Oroszország segíteni fog DNR-nek és LNR-nek határaik védelmében

Donyeck és Luganszk jogot adott Oroszországnak arra, hogy katonai bázisokat építsen és használjon a területükön.

Az Oroszország, valamint a Luganszki és a Donyecki Népköztársaságok közötti barátságról, együttműködésről és kölcsönös segítségnyújtásról szóló kétoldalú megállapodások szövege az Oroszországgal közös határvédelemről, valamint a katonai bázisok és katonai infrastruktúra használatának lehetőségéről szól.

Oroszország LNR-rel és DNR-rel kötött szerződéseit kedd este tették közzé a Duma adatbázisában. A dokumentumok szövege gyakorlatilag azonos. A felek tíz évre szóló szerződéseket kötnek, amelyek automatikusan meghosszabbodnak, és a dokumentumok különböző területeken - a katonai, tudományos és műszaki, valamint a szociális területektől kezdve - külön szerződések későbbi megkötését írják elő.
Egy külön cikk kimondja, hogy a szerződő felek tiszteletben tartják az Orosz Föderáció és az LNR/DNR meglévő határainak területi integritását és sérthetetlenségét, míg a köztársaságok államhatárainak védelmét "a szerződő felek közös erőfeszítései révén, saját biztonságuk, valamint a béke és stabilitás érdekében" fogják megvalósítani.
Egy másik cikk kifejezetten kimondja, hogy a biztonság, a béke és a stabilitás biztosítása érdekében a szerződő felek mindegyike biztosítja a másik fél számára a jogot, hogy a területén fegyveres erői katonai infrastruktúrát és katonai bázisokat (létesítményeket) építsen, használjon és fejlesszen. E jog gyakorlásának feltételeit és eljárásait eseti alapon, külön megállapodásokban határozzák meg.
A ratifikációs törvénytervezetek magyarázata szerint az LNR-rel és a DNR-rel kötött megállapodások jogalapot teremtenek az orosz katonai alakulatok jelenlétére a köztársaságok területén, "amelyek jelenléte szükséges a térség békéjének fenntartásához és a felek megbízható biztonságának garantálásához".
Ezen túlmenően a felek kötelezettséget vállalnak arra, hogy segítséget nyújtanak egymásnak abban az esetben, ha a másik fél támadás célpontjává válik.

Vlagyimir Putyin orosz elnök február 21-én este az oroszokhoz intézett beszéde után aláírta a Luganszki és a Donyecki Népköztársaság függetlenségének elismeréséről szóló rendeletet, valamint az LNR és a DNR barátságáról és kölcsönös segítségnyújtásáról szóló megállapodást. Az orosz parlament mindkét kamarája várhatóan keddi ülésén ratifikálja az orosz elnök döntését."
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
A jövőben lehet valamennyi realitása, de jelenleg biztos, hogy nagyon propagálni nem szabad az ott élő magyarok miatt, mert nekik mennének az ukrán nacionalisták.
Az a térkép úgy jöhet össze, hogy Ukrajna, mint olyan széthullik, és az egyes régiók szavazhatnak arról, hogy mit akarnak (függetlenség, átállás, stb.), és persze mindezt mindenkinek jóvá kell hagynia (mind keleten, mind nyugaton).
Nincs nagy esélye, de nem 0.
Ne legyenek már ekkora illúzióink. Határok húzogatásáról európában 2 helyen dönthetnek jelenleg és a belátható jövőben: Moszkva, Washington
Tetszik ez nekem? Nem. De attól még így van.
Megváltozhat? Persze, de azzal meg nem tudok/tudunk előre kalkulálni, hogy pl. egy ténylegesen föderális európa, muszlim "népfelkelés", felemelkedő törökország stb. Stb. mivel járhatna.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113

Moszkva, február 21. /TASZ/. Oroszország elismeri a Luganszki és Donyecki Népköztársaságot (LPR és DPR) a mára ténylegesen megalakult határokon belül, a köztársaságokkal kötött baráti és együttműködési szerződések ratifikálásának kérdését kedden tárgyalja a Szövetségi Tanács. Andrej Klimov, a Szövetségi Tanács nemzetközi ügyekkel foglalkozó bizottságának alelnöke jelentette be ezt hétfőn.
EBBEN A TÉMÁBAN
Hogyan alakult a helyzet a Donyecki és Luhanszki Népköztársaság körül 2014 után
Hogyan alakult a helyzet a Donyecki és Luhanszki Népköztársaság körül 2014 után

"Természetesen azokról a területekről beszélünk, amelyek a ma megállapított határokon belül vannak. Minden más kívül esik a jogi lépéseken" - mondta a szenátor a Rosszija-24 tévécsatorna adásában .
Hozzátette: az LPR és a DPR hatóságaival kötött megállapodásokat kedden ratifikálja a kamara. "Továbbá [az aláírást követően] ez a szöveg ratifikálásra kerül a Szövetségi Gyűlés mindkét kamarájában. Holnap ezt a kérdést a ratifikációs eljárások részeként tárgyaljuk" - mondta Klimov.
Vlagyimir Putyin orosz elnök február 21-én bejelentette a DPR és az LPR szuverenitásának elismerését. Vezetőikkel barátsági, együttműködési és kölcsönös segítségnyújtási szerződéseket írtak alá.

Korábban hétfőn Vlagyimir Kolokolcev orosz belügyminiszter az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának ülésén a Donyecki és a Luganszki Népköztársaság függetlenségének elismerését kérte, de a határokon belül a fegyveres erők „megszállása előtt” Ukrajna – „Mariupoltól és azokkal a történelmi határokkal bezárólag”.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ne legyenek már ekkora illúzióink. Határok húzogatásáról európában 2 helyen dönthetnek jelenleg és a belátható jövőben: Moszkva, Washington
Tetszik ez nekem? Nem. De attól még így van.
Megváltozhat? Persze, de azzal meg nem tudok/tudunk előre kalkulálni, hogy pl. egy ténylegesen föderális európa, muszlim "népfelkelés", felemelkedő törökország stb. Stb. mivel járhatna.
Ahogy írtam, mindenkinek jóvá kell hagynia mind keleten, mind nyugaton. De a látszatra szoktak adni, ezért előbb csinálnak népszavazást, és hát értelemszerűen ha az ottaniak nem szavaznak arra, hogy "átcsatolódjanak", akkor a potenciális "befogadó" országnak sem biztos, hogy érdemes befogadni, mert csak egy nagy rakás gondot vesz a nyakába.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.interfax.ru/world/823575
"A Bloomberg bejelentette, hogy az amerikai diplomatáknak Lengyelországba kell távozniuk Ukrajnából

Az összes Ukrajnában tartózkodó amerikai diplomatát arra utasították, hogy utazzanak Lengyelországba - jelentette a Bloomberg több amerikai tisztviselőre hivatkozva, akik névtelenségük megőrzése mellett nyilatkoztak az ügynökségnek.
A Bloomberg beszélgetőpartnerei szerint az amerikai diplomaták egy a lengyel-Ukrán határon lévő szállodában szállnak meg. Az ügynökség forrásai elismerték, hogy a diplomaták már kedden visszatérhetnek Ukrajnába, ha az Amerikai külügyminisztérium úgy dönt, hogy a helyzet stabilizálódott..."
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 618
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nekem ez az USA/NATO(+stb.) vs. Oroszország/CSTO, Kína (+stb.) dolog az Egyesült Királyság/Antant Hatalmak vs. Német Birodalom/Központi Hatalmak, és az 1914 előtti világ kapcsolatrendszerére hajaz kicsit. Rossz előérzetem van... Remélem nem lesz nagyobb balhé a közeljövőben.
Valamikor írtam:
MIért szerinted nincs? Tiszta első Vh előtti időszak feeling.
A feltörekvő Német Császárság szerepében Kína
A revansra vágyó Franciaország szerepében Oroszország
Az elsőségét féltő Britek szerepében Az Amerikai Egyesült Államok
A belső feszültségekkel terhelt belső egységet összehozni akaró OMM szerepében az EU
(A gyengeségében is erős Orosz Cárság szerepében India
És a senki sem vesz komolyan, pedig itt vagyok Itálya szerepében Brazilia)
Csak erre a remaekre nem vagyok kíváncsi.
De a remaek még mindig nem érdekel