[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 808
48 327
113
.
.
Szerinted ennek a sztorinak a legnagyobb baja, hogy nem talaltak el a pontos datumot?? Itt hulyezte mindenki Bident, meg az amerikaiakat, erre csak igazuk lett.
Egyelőre csak a két elszakadt államról van szó, amit csak az ukránok gondolnak ukrán területnek. Amit ma a világ értelmesebb fele Ukrajnának gondol, oda még nem tették be a lánctalpaikat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Azt hiszem, részemről félreteszem a politikát egy időre. Engem most már jobban kezd érdekelni katonai szempontból a dolog. Mi a helyzet a jelenlegi időjárás haditechnikára gyakorolt hatásával, a két fél jelenlegi moráljával, stb. Vannak infok erről? Mert láttam videókat egy két hete sárban dagonyázó harckocsikról, na meg ugye kint vannak már jó ideje a katonák is tábori körülmények között... Mind két oldalra kíváncsi vagyok.
Ja, meg kíváncsi lennék, mekkora veszteséget tudnak okozni az oroszoknak az ukiknak adott fegyverek? Láttam, hogy nem éppen újak, és élettartamuk végén járnak...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
 
W

Wilson

Guest
Azt hiszem, részemről félreteszem a politikát egy időre. Engem most már jobban kezd érdekelni katonai szempontból a dolog. Mi a helyzet a jelenlegi időjárás haditechnikára gyakorolt hatásával, a két fél jelenlegi moráljával, stb. Vannak infok erről? Mert láttam videókat egy két hete sárban dagonyázó harckocsikról, na meg ugye kint vannak már jó ideje a katonák is tábori körülmények között... Mind két oldalra kíváncsi vagyok.
Az időjárás nem kedvez az orosz hadműveleteknek kelet-ukrajnában tavaszodik...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 502
10 605
113
Mi a helyzet a jelenlegi időjárás haditechnikára gyakorolt hatásával,
Van sár de járható. Az orosz gépek egy része hevenyészett téli álcafestést kapott, ehhez képest egy szem hó sincs.
a két fél jelenlegi moráljával, stb. Vannak infok erről?
Mérni nem igazán tudjuk, de ami nyílt forrásból elérhető az elég jó ukrán morált mutat. A donbasszi lakosok annyira nem élvezik a helyzetet, ki érti ezt?
Az orosz katonák nem nagyon tesznek fel a netre semmit, az ukránok fegyelme ilyen szempontból pocsék. Aztán persze lehet egy része tervezett dezinfó, ezzel mindig számolni kell OSINT-ban.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 808
48 327
113
Gondoltam, hát kíváncsi leszek... Sokáig húzták, hacsak az egész nem egy forgatókönyv szerint megy.
Ha a cél az volt, hogy megerősítsék a szakikat, akkor igazából az időzítés akár jó is lehet - az ukránok ugyanúgy bele tudnak ragadni a sárba, ha támadni akarnak... védekezéshez talán kevesebb mozgolódás is elég.