[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez egy akkora hadművelet, hogy ezt már hónapokkal,de lehetséges, hogy több mint egy éve tervezik. Felkészültek, minden téren, az elmúlt hetek pedig a színjáték volt, hogy indokot találjanak. Nem jött össze hát csináltak!
Egy ekkora komplex több frontos hadműveletet összehangoltan, folyamatos utánpótlással megszervezve ez hosszú idő nem órák vagy napok, hanem hónapok! Remélem hamar vége lesz, mert kisebb az esély az eszkalációra.
Minden országnak vannak ilyen kész doktrinái. Vagy legalábbis illene, hogy legyen. Milyen szituációkban, milyen célok érdekében mit és kit tud bevetni. Ebben semmi új. Nagyságrendileg ekkora haderőt minden évben megmozgatnak hadgyakorlatként, hisz a Föderációban nem ilyen NATO szintú 1-2 ezer fős hadgyakorlatok szoktak lenni. Nyilván, készenlétben voltak, a határ közelébe voltak telepítve a kellő dolgok, de ezt meg mindenki tudta. Nem véletlenül repültek ott a felderítők napok, hetek óta. Eddig egy szűk napja se folynak a harcok, nincs elnyúlva az utánpótlás se.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 219
113
Berendeli, b+.
Ennek a hülyének is van realitásérzéke.

Inkább kussban lenne és titokban örülne, hogy most takarítanak el egy egzisztenciális ellenségünket az útból.
Esetleg, ha jól viselkedünk, még ez-az nekünk is leeshet, de így...

OFF: (bocs a késői reagálásért, de közben dolgoznom is kell, és gyorsabban gyarapszik a topik, mint követni tudnám.
Putyintól egy kis fegyverszünetet, ha kérhetnék...)
Valami ürügy kellett, hogy személyesen gratulálhasson.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 361
3 976
113
Egyetlen dolgot tehetné még a NATO Kiev eleste után. Mert elesik. Mégpedig, hogy nem engedi, hogy az oroszok meg vessék a lábukat a Kárpátokban. Azaz a lassan visszavonuló ukrán haderő maradéka beássa magát a Kárpátok hágóiban. A lengyel és román hadsereg pedig biztosítja a szárnyakat. Ezzel elvágva az oroszoktől Kárpátalját ahova az ukrán vezetés visszavonulhat. Ezzel meggátolva azt is, hogy az oroszok folyosót nyissanak a magyar Alföld felé a Kárpátokon keresztül. Azaz, hogy az oroszok eljussanak a magyar határig. Még akkor is, ha ott végül megállnának.
 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Ha az ukrán vezetést Lengyelországba szorítják ki,és az ukrán főerők átkelését megakadályozzák a Dnyeperen,elvágva őket ezzel Nyugattól, akkor az Oroszok stratégiai győzelmet érnek el.Katonai értelemben.A többi csak formalitás.Ma a részükről egy helyen értek el szerintem operatív győzelmet,ez a Kherszon vonal.Több helyen taktikai győzelem,néhány uki taktikai győzelemmel együtt.Az ukik most este valószínűleg megpróbálnak erőket átdobni nyugat-közép Ukrajnába.Ha sikerül az komolyan megnyujthatja a háborút,ha nem,ennek vége 1-2 hét alatt.Az ukikat széthúzzák,elfogy az üzemanyag és kis katlanokba zárják őket.Egyelőre ez a véleményem.Helikopter,repülő életveszély szóval szárazföldön kell megpróbálni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
"Folyamatosan jönnek a hírek az orosz-ukrán háborúról. Úgy tűnik, az eleinte töretlen orosz offenzíva valamennyire lelassult, heves harcok bontakoztak ki az ukrán főváros, Kijev és a második legnagyobb város, Harkov körül. Összecsapások zajlanak még Szumi és Herszon térségében is. A kiszivárgott felvételek alapján mindkét oldal komoly veszteségeket szenvedett."
Lépcsőzetes művelet (saját fejlesztés) a kulcsszó.
Jelenleg elkezdtek kiépíteni egy védelmi rendszert az ukránok. Kezdenek magukhoz térni. A következő lépcsőben teljesen más, váratlan irányból fognak csapást mérni rájuk.
Emlékszünk még a Carousel manőverre a Mi-24-esektől? Majdnem ugyan az, csak nem a támadás helye állandó és a támadó erő mozog, hanem pont fordítva. A támadás helye mozog, amit a védőknek le kell majd követni. A védők mozgatásának pedig meg is vannak az áldozatai (lásd, a menetben elkapott ukrán oszlopok)
Ha jól veszem ki, akkor még a teljes légifölény sem állt elő. Az orosz drónok, még rendesen nem is jutottak szóhoz.
Ha jól értettem a Breszt felöli irányból még meg sem indultak.
 

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
.
.
Az egész technikai civilizációt, beleértve az autódat a garázsban, a számitógépet amin a fentieket irtad, a gyógyszereket, amiket baj esetén beveszel, a telefont, az áramot, minden technikai cuccot, évszázadok óta mindent Európa és az USA fejlesztett ki, azóta Japán és Dél Korea is betagozódott ebbe.
Az oroszoktól mit kaptál, papajoe?
Amikor világrendek között kell különbséget tenni az átlagember szintjén, akkor azt mondom, lehetne a mostani világon javitani, de biztosan nem az oroszok "módszerével", mert fenyegetőzésen és erőszakon kivül semmi önállót nem terveznek adni.


:D
Ezt nem bírtam megállni.. emiatt a komment miatt bekellett regisztrálnom.

Ez a kommented, így ebben a formában nem igaz... de most tételezzük fel, hogy igen.

És?

Ha ez így is van, emiatt elkéne tűrnie a világnak, hogy az Usa (nyugat) kénye kedve szerint robbantgat ki forradalmakat, háborúkat, dönt romba országokat, mindenféle mondvacsinált, kitalált ürüggyel ? Saddamnak nem volt vegyi fegyvere. Az Usa hozta létre az iszlám államot, további nyomort hozva arra a vidékre.. afganisztáni szerepvállalás ? Usa teherszállítók kerekeiről lepotyogó afgán kollaboránsok ? Te ezeknek a s3ggé....zsebében leledzel ? Erős gyomrod van, elismerem. :D (vagy gerinced nincs)

Az Usa, eddigi történelme során, lényegében csak rombolt.
Amit létrehozott, kifejlesztett, azokat főleg német, angol vagy más népek tudósai/feltalálói fejlesztették ki.

Amikor Usat írok, akkor a deep statere gondolok első sorban.
Nekem az átlag amerikai civillel semmi bajom, azzal a birodalmi attitűddel van bajom, amit képvisel az Usa kormánya.
Itt az ideje, hogy véget érjen az egypólusú világrend, mert láthatóan nem megy az usának, nem tud élni vele.

És hogy a topik témájához is hozzászóljak:

Ukrajna orosz érdekszféra. Pont.
2014ben is az volt. Ki lett belőle szakítva, most visszaveszik azt, ami az övék.

Jobb lesz ezt tiszteletben tartani a nyugatnak.
Mindenki jobban jár.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Húúú... tényleg van baj!

Hozzátette: "És aztán látjuk Lengyelországot, Romániát és az összes ilyen országot, ahol az orosz befolyás csak bimbózik."

Aztán kicsúszott a száján: "Szóval arról van szó -- miről is van szó? A magyar emberek öööööööö, sokan közülünk jártunk Ukrajnában, és láttuk, hogy szeretik a demokráciát".


Kérdem én: Mi lesz így a pásztor néppel? Még a végén kiderül ebben az évtizedben, hogy rezeg a léc és meg kell őket demokratizálni akár a demokráciát szerető magyarokkal is. :D
Kicsit szenilis már. Van vagy 50 unokája. Miért nem főz be lekvárt, és kötöget, mint egy rendes dédike.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Várható volt. De azért azt is vedd figyelembe, hogy az oroszok ismét olyan ellenfelet választottak amelyik sokkal gyengébb tőlük, légiereje szinte semmi, légvédelme meg a 80-as évek szintjén van. Az ukránok sok hibát elkövettek, de a legnagyobb talán az volt, hogy kizárólag a szárazföldi erőket fejlesztették, a légierőt teljesen elhanyagolták.

Az ukránok azt a hibát követték el... hogy elkezdték. Ha légierőt fejlesztenek és mondjuk Jevelin helyett 4 század F-15-ösöket kapnak, akkor mi van? Több pénzbe kerül max USA hitelből.
Most olyat fogok mondani, ami miatt sokan meg fognak rám haragudni. Írjuk itt sokszor, hogy magyar politika így becsicskul és úgy benyal a nyugati haszonlesőknek. A többiek meg... pláne be. De itt a fő tanulság -szerintem- az, hogy ha az ukrán politikai vezetés nem a végletekig fasz és legalább azt csinálja, hogy amikor a Krím már bukott és Putyin a Dombasszal -látjuk jelenleg- nagyon lightosan zsarolt, akkor... farkát be kellett volna húzni. Legalább egy nagyon picit.
Zelenszkijben szerintem végletekig hitt Putyin. Ha megcsinálja a hintapoliitkát, mint Fráter György anno, akkor lehet megbukik a következő választáson. 1, De nem cseszi szét az elődei által amúgy is szétkúrt országát. 2, Putyint az sem érdekelte volna, ha beveszi hosszú távon az EU és gazdaságilag lesz egy fizetőképes felvevő piac szomszédja. Csak az ilyen fasszságok, hogy atombomba, meg majd jön és megvéd a NATO, csak ki kell tartaniuk a csapatainknak...

Nagyon izgulok, mert Orbánnak is nagyon vékony a jég a zseni meg a mé' vót ilyen brüsszel ellenes fasz között. És az még semmire nem garancia a szememben nála sem, hogy eddig 12 évig egész jó húzásokat lépett meg. Ez ami elkövetkezik... egy olyan próba lesz, ahol a történelem lapjaira fogunk kerülni. És vagy fekete lapra vagy nagyon dicsérő szavakat kapunk. (Félre értés ne legyen! Már az a dicséret is öröm ünnep lesz, szerintem, ha annyival megdicsérnek minket az unokák, hogy Svájc kimaradt a 2 vh-ból és az összes többi háborúból. Mo. meg ebben a válságban nem bukott embert... pénzt... függetlenséget.)

A tények önmagukért beszélnek, de ha elolvastad leírtam már egy párszor, hogy tévedtem az orosz invázióval kapcsolatban, de szerintem te is jobban örülnél most ha inkább nekem lett volna igazam...

Azt pedig hogy mit veszít vagy nyer ezzel a háborúval azt majd az idő dönti el ....

Szeretnék bocsánatot kérni tőled. Csak most értem el a reggel 10 óra átnézéséig.
Elhatároztam, hogy minden reggel felteszem neked ezt a kérdést. Egyszerűen nem értettem ősszel, hogy miért nem látod a stratégiai lépéskényszert Putyin részéről Moldova felé az ellátási vonalak biztosítására és hogy 40 millió ember geci sok. Kiszorulni egy ilyen érdekszférából reálisan nem bevállalható. És Kína lépése Tajvannál nem lehetséges, hogy Oroszország ne tegyen semmit.
És egyszerűen azt végkép nem értettem, hogy hét elején Putyin beszéde után miért hittél csak a szakadár területek katonai biztosításában. Kétségbe vonta Ukrajna egésze létezését. Tudod jól, hogy megmutatják neki a Szu-75 és nekünk csorog a nyálunk a fórumon, hogy lopakodó és... annyi érzelmet nem mutat, mint Tarlós! Nem rosszból, de az a beszéd nem "hétköznapi" állapot nála, akkor tud érzelmet átélni, ha valaki fizet neki érte.
Most már amúgy kb értem, amire kíváncsi voltam, hogy mi járt a fejedben.

Szóval szeretnék olyat tenni, amit a most még hátra lévő 30 oldalon remélem nem sokan tettek. Köszönetet szeretnék neked ezúttal is mondani az én és egész fórum közösségünk nevében, hogy fáradságot nem kímélő munkával hozod nekünk az orosz anyagokat és sokszor a fordításban is segítesz videóknál is.
Tisztelem azt, hogy az volt a véleményed. És még jobban tisztellek, hogy már kora reggel elfogadtad, hogy a dolgok másként alakultak. A CIA is egy csomó hülye dátumot bedobált és nem kért bocsánatot meg a magyar katonai és politikai vezetés is végig azt állította független szakértőkkel, hogy nem lesz invázió és ebben a témában sokan tévedtek. Nagyon kevesen tették azt, amit te, hogy elismerték.

Nagyon remélem, hogy sokáig számíthatunk a munkádra!
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
Berendeli, b+.
Ennek a hülyének is van realitásérzéke.

Inkább kussban lenne és titokban örülne, hogy most takarítanak el egy egzisztenciális ellenségünket az útból.
Esetleg, ha jól viselkedünk, még ez-az nekünk is leeshet, de így...

OFF: (bocs a késői reagálásért, de közben dolgoznom is kell, és gyorsabban gyarapszik a topik, mint követni tudnám.
Putyintól egy kis fegyverszünetet, ha kérhetnék...)
Ez most egy kötelező minimum volt, a kormány most (is) a választóinak játszik. Most a "béke" meg a "határozottság" a kulcsszavak, a látványos oroszbarátság pedig éppen halványítandó, legalább a szavak szintjén.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 146
10 544
113
:D
Ezt nem bírtam megállni.. emiatt a komment miatt bekellett regisztrálnom.

Ez a kommented, így ebben a formában nem igaz... de most tételezzük fel, hogy igen.

És?

Ha ez így is van, emiatt elkéne tűrnie a világnak, hogy az Usa (nyugat) kénye kedve szerint robbantgat ki forradalmakat, háborúkat, dönt romba országokat, mindenféle mondvacsinált, kitalált ürüggyel ? Saddamnak nem volt vegyi fegyvere. Az Usa hozta létre az iszlám államot, további nyomort hozva arra a vidékre.. afganisztáni szerepvállalás ? Usa teherszállítók kerekeiről lepotyogó afgán kollaboránsok ? Te ezeknek a s3ggé....zsebében leledzel ? Erős gyomrod van, elismerem. :D (vagy gerinced nincs)

Az Usa, eddigi történelme során, lényegében csak rombolt.
Amit létrehozott, kifejlesztett, azokat főleg német, angol vagy más népek tudósai/feltalálói fejlesztették ki.

Amikor Usat írok, akkor a deep statere gondolok első sorban.
Nekem az átlag amerikai civillel semmi bajom, azzal a birodalmi attitűddel van bajom, amit képvisel az Usa kormánya.
Itt az ideje, hogy véget érjen az egypólusú világrend, mert láthatóan nem megy az usának, nem tud élni vele.

És hogy a topik témájához is hozzászóljak:

Ukrajna orosz érdekszféra. Pont.
2014ben is az volt. Ki lett belőle szakítva, most visszaveszik azt, ami az övék.

Jobb lesz ezt tiszteletben tartani a nyugatnak.
Mindenki jobban jár.eten
Üdv a fedélzeten! :)