[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Azért az legyen világos itt mindenkinek, hogy ha az oroszok az önhibájukból lejáratják magukat és beég ez az egész Ukrajnát pacifikáló projekt, az magával rántja a konzervatív jobboldalt az egész világban.
Akkor viszont már semmi se állíthatja meg a baloldal rombolását, aminek most épp tanúi vagyunk Nyugaton és különösen az USA-ban.
A woke kultusz generációs távlatokra kiható destruktivitásához képest Putyin "rettegett" Kalibr robotrepülői, vagy buszmegálló-romboló H-31-esei sehol sincsenek.
Ez is egy jobboldali válasz.


Sztem hibás és téves feltételezés az európai jobboldal, radikál jobb és az orosz invázió sorsát egybekötni.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
H-31P rakéta maradványok Kijev egyik utcáján.

Itt nem értem, hogy mit támadtak
-BGJv053KlQ.jpg

cg5r54L3Soc.jpg

naF_jwBSE9k.jpg

3YgFo2Ni5-Y.jpg
A8Aht6KldhY.jpg

78Hki8DFUsQ.jpg

5fDJiIkYCUk.jpg

D3GMIj_2pyo.jpg
.
.
.
Könnyen lehet, hogy valami NATO deal resze, hogy az ukranok muholdas es egyeb felderitesi adatokat kapnak, csereben szallitjak a harc közben megszerzett uj orosz technikat?
Pl a delelőtti video szerint szinte epen kenyszerleszallt Ka-52 orosz vagy ukran kezekben vegezte?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Sojgu utasította a támadó orosz parancsnokokat, hogy bánjanak kesztyűs kézzel az ukrán reguláris erők katonáival:


Gondolom arra számítottak, hogy azért csak maradt még valami rokonlélek az ukrán reguláris katonákban. Csakhogy úgy fest, a 2022-es ukrán katona már nem akar kokettálni az orosszal.
Ezek visszalőnek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 944
113
Az első. A második nem. Sztem Oroszok 2003at próbálják másolni akkor ~30nap alatt foglalták el irakot 172fő veszteséggel. Nem rossz. Oroszok sztem már az első nap több embert vesztettek pedig 500k+os nagyvárosokba még be se mentek. Ettől még végig fognak gyalogolni Ukrajnán nem ez a kérdés.

Ami picit meglep, hogy mind az Ukrán politikai, mind a katonai vezetés beleált. Amolyan Sztálin féle harc az utolsó emberig. Ez problémás lehet US gondjai is mindig a nagyobb városokkal kezdődtek. Ha be vannak tárazva élelmiszerrel akármilyen RPGvel, kalassal, stingerrel... ott nem segít a drón, helikopter, iskander. Be kell menni házról házra. Persze lehet csökkenteni a veszteségeket meg kiéheztetni és tüzérséggel fullba lőni de az jellemzően mégtöbb szabadságharcxost eredményez meg elhúzódik és amit sztem nem akar az Orosz vezetés az egy elhuzodó háború.
Tele tolja őket infókkal a NATO. Nem kell nagyot kinézni belőlük. Vsz a mai korlátozott pont erről szólt, hogy mi, hol, merre. Aztán mint a Grúzoknál ...
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire and L.O.B

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Donyecki repteret meg az ukrik nem tudták bevenni. Pedig Terminátorokat küldtek ...

Várjuk meg a reggelt! Első napra ez elég komoly harc volt. Sietniük kell, nem tudnak minden civilt szétlőni, mint az ukránok tették Donyeckben 2014-2015ben.

A terminátorok azok az ukrán katonák voltak akik védték a repteret. Utánpótlást alagutakon át kaptak. Az irányítótornyot úgy
lőtték ki alóluk, nekem így dereng.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Azért az legyen világos itt mindenkinek, hogy ha az oroszok az önhibájukból lejáratják magukat és beég ez az egész Ukrajnát pacifikáló projekt, az magával rántja a konzervatív jobboldalt az egész világban.
Akkor viszont már semmi se állíthatja meg a baloldal rombolását, aminek most épp tanúi vagyunk Nyugaton és különösen az USA-ban.
A woke kultusz generációs távlatokra kiható destruktivitásához képest Putyin "rettegett" Kalibr robotrepülői, vagy buszmegálló-romboló H-31-esei sehol sincsenek.
Nem is tudom melyik scenaro lenne a rosszabb....
a.) Egy győztes és magabiztos Oroszo. amelyik azt mondhatja hogy...nesze puhapöcs NATO, így kell ezt csinálni
vagy
b.) Egy vesztes megalázott és az atom fegyvereivel együtt újra anarchiába süllyedő Oroszo.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 898
113
A légierő szétveri az összes közművet, villanyt, gázt
reggel ötkor ezzel kellett volna kezdeni
és a telekomenikációval kompletten
a hírekre éhes sajtót pedig folyamatosan etetni a saját sajtómunkások kontrollált munkásságának eredményével
elmulasztották, most a fél világ azon hörög hogy a háború nem egy rózsaszín lányszoba
az ellenség meg tudomást szerez valós vagy valótlan saját morált emelő történésekről, meg hogy egyáltalán a zeliék még élnek
ezt totál amatőrnek érzem, mélyebb katonai ismeretek nélkül
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Szerintem eszük ágában sincsen katonailag mindenáron megszállni egy területet. Nem kell és a közvetlen katonai előnyén túl semmilyen értékkel nem bír az oroszoknak sem Kijev, sem Harkov, sem a többi város, azon túl, hogy az ukrán ellenállóképességet teljesen megsemmisítsék. A légierő szétveri az összes közművet, villanyt, gázt, katonai raktárat, és várnak hogy mikor jönnek elő az ukránok aláírni amit eléjük raknak. Abban pedig valszeg két dolog lesz - az orosz megyék és a Krím elszakad, Ukrajna pedig soha, soha nem megy a közelébe se a NATO-nak.

De ezt hogy tartatják be? Megszállva tartják az országot folyamatosan több százezer katonával? Vagy minden egyes nyugatos miniszterelnök választás után lebombázzák az országot és bevonulnak a fővárosába? Vagy ezentúl Putyin személyesen nevezi ki az ukrán kormány tagjait?

Mit kezdenek azzal, hogy ezentúl az ukránok mindig valami lázadót választanak meg?
 
  • Tetszik
Reactions: meszike91

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 944
113
A terminátorok azok az ukrán katonák voltak akik védték a repteret. Utánpótlást alagutakon át kaptak. Az irányítótornyot úgy
lőtték ki alóluk, nekem így dereng.
Az biztos, hogy jöttek is visszafoglalni. Anno tele volt Anna Newsos videóval ez a topik, majd a YT törölte, aztán újból feltették. Nem tudom meg vannak-e még.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
298
1 810
93
Nem is tudom melyik scenaro lenne a rosszabb....
a.) Egy győztes és magabiztos Oroszo. amelyik azt mondhatja hogy...nesze puhapöcs NATO, így kell ezt csinálni
vagy
b.) Egy vesztes megalázott és az atom fegyvereivel együtt újra anarchiába süllyedő Oroszo.

A kettő között félúton lenne a legkevésbé szar. Lehet ez lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
elég vicc, hogy egy azért nem kispályás alakulatot ezek a wokekatonák így szétcsaptak.
Szo szo, volt info hogy az ukranok tuzerseggel lovik a repteret. Egy tuzersegi tuz alatt allo repterre leszallni nem lehet, plusz ha szetlovik xart se er. Nem tudom mi volt a plane ebben a helikopteres attakkban, a helyzet az hogy ez regen mukodott, szovjet specialitaskent, de mar ha jol remlik a donyecki repternel nem, elotte par hettel Krimben viszont igen. Ugye ezt az orosz meg az ukran egyutt tanulta a Szu-ban. Itt a meglepetes a lenyeg es a gyors szf utoleres. De a tankokat megallitottak, lassitottak fent, igy azok nem ertek oda. Ment volna a legiposta de az mar nem tudott leszallni. Szerintem most az oroszok ki lettek rakva a repterrol, kerdes tudtak e evakualni, vagy gyalog mennek eszakra (10? km) netan reggelre az ukranok levadasszak oket?
Kockazatos vt, most nem jott be, ahogy Montinak sem, biztos sokba fajt.
 
W

Wilson

Guest

Sumy régió: Az orosz felszerelés Konotopba és Romnyba került​

2022. FEBRUÁR 24., CSÜTÖRTÖK, 23:36

A Szumi régióban orosz felszereléssel felszerelt konvojok Konotop, Romny és Prilutszk irányába haladnak.

Forrás: Dmytro Zsivszkij, a Szumi Regionális Állami Adminisztráció vezetője a Facebookon.

Zsivszkij : "Operatív információk a Romnyai Regionális Államigazgatás vezetőjétől, Denis Vashcsenkótól:

Egy orosz katonai felszereléssel teli konvoj úton volt Nedrigailov felé, megállt, visszatért Ternybe.

Öt jármű indult el Ternyből Konotop irányába.

Konotopból egy oszlop indult Romnov felé. Útközben két oszlopra oszlott: az egyik Priluki (Dibrova), a másik Romny irányába ment".

 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Egyébként van élet a ballib és jobbkon kurzusokon kívül is. Csak gondoltam szólok!
Én például se ballib, se woke nem vagyok. És vagyunk még így néhányan.
Ennek én nagyon örülök.
De egy olyan világban, ahol már Martin Luther King is rasszista, pont nem fog számítani, hogy te, vagy én különutas politikát vallunk.
Ez a mostani karakter-öngyilkosság, ami erősen körvonalazódik, ahol az úgynevezett nép felett álló atyafigura, mint a jelenlegi konzervatív jobboldal aktuális imázsa összeomlik, olyan muníciót ad a woke-nak, hogy senkit se fog érdekelni, hogy amúgy te, én, vagy más se nem ballib, se nem woke.
Most nem Putyin világuralmától kell tartani, mert az fizikailag lehetetlen, hanem egy szélsőbaloldali őrülettől, ami országhatároktól függetlenül terjed és nagyon is valós veszély.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Nem is tudom melyik scenaro lenne a rosszabb....
a.) Egy győztes és magabiztos Oroszo. amelyik azt mondhatja hogy...nesze puhapöcs NATO, így kell ezt csinálni
vagy
b.) Egy vesztes megalázott és az atom fegyvereivel együtt újra anarchiába süllyedő Oroszo.
Ezek csak a végletek. Valszeg a kettő közt. A háború ára, az életszínvonalzuhanás lesz nagy ár Putyinnak, mert a terepen így vagy úgy, de győz. Az, hogy kis-Ukrajnával (Ukrajnákkal) mi lesz 5 év múlva, mert a nyugati részre, sztem nem mennek be, az nagy kérdés és nagy rizikó ránk nézve.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Meg ahol van!