[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 937
113
Nekem is úgy tűnik, hogy igen sokat hibáznak az oroszok!

Teljesen olyan benyomásom van, hogy bár érthető okokból finoman próbálják megoldani ezt az egész helyzetet, a lehető legkisebb járulékos civil/infrastrukturális veszteséget okozva, viszont ez így arcvesztés lesz nekik még akkor is ha valahogy kín keservesen elérik a céljaikat.

A légi fölény egyértelműen NINCS meg nekik, Szu-25/Szu-24/Mig-29 videók vannak fent ahogy támadják az orosz csapatokat. Nyilván való a tegnap kora reggeli első hírek nem voltak valósak, hogy lefejezték a teljes ukrán légvédelmet, légierőt, s nem csak az orosz szárazföldi egységeket támadja az ukrán légierő, hanem orosz légi eszközök is kerültek veszteséglistára.

Nem olyan sima ez, mint tegnap reggel jöttek a hírek elsőre, hogy hatalmas orosz fölény, ukrán bénultság, zavaradottság, fejvesztve menekülés van vakon, minden szétlőve, és bokáig le van tolva az ukrán gatya...

Szerintem Putyin komolyan elhitte, hogy HA bevonulnak kb. könnyű lövészekkel, az ukrán nép majd azonnal melléjük áll mindenhol, és közös erővel felhúzzák a fára a jelenlegi ukrán kormányt, mert szinte várja a többség hogy "felszabadítsák" a mostani rezsim alól az országot.

Nagyon úgy néz ki, nem így történt, s bár jól haladnak délen, keleten és Északon én ezt nagyon nyögve nyelősnek látom eddig, ebbe akár otthon is belebukhat Putyin, szerintem hosszú regnálása alatt most lépte el magát a legjobban!

Kíváncsi vagyok a folytatásra, de a legfontosabb hogy minden elesett áldozatért kár...
Az a baj ezzel a pocsolgetessel amit irtal, hogy ha igy nem megy akkor be fognak durvulni nagyon. Mara azzal az erovel ami nekik van es az umrannak nincs, a legifolenyt le kell nekik rendezni mindenkepp. Kalibr, Iskander szinten hiaba van raktaron ha nincs hasznalatban tomegesen. Ha nem hasznalja, minek raktaron tartani?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
35598987.jpg
Nem nagyon működnek az általad beillesztett képek nekem. Másnak láthatóak?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 540
45 058
113
Csúszott fél napot a dolog. Már a környéken vannak az oroszok. "Russian column in Dymer, Kyiv"
Értem, el fogják foglalni ez biztos, de milyen áron, és miért éri meg nekik?

Egyszerűen nem látok rá logikus magyarázatot hogy ilyet csináltak. A két szakadár megyébe hogy bevonultak, elismerték a függetlenségüket, bőven elég lehetett volna. Ott TALÁN el lehetett volna magyarázni hogy az Koszovó 2.0, nincs itt semmi látnivaló, aki ezek után odalő az az Orosz békefenntartókra lő, ilyenkor visszabaszni egy kis tüzérséggel, és csoki!

Ez így azt mondom logikus lett volna!

Amit most csinálnak, az egyszerűen minden logikával szembe megy, ráadásul ha igaz hogy TÉNYLEG Kijevet akarják 10.000 számra odaküldött VDV-sel "megszállni" ez már téboly...

Az megint más lett volna, HA sikerül egy gyors, sebészi pontosságú beszivárgó egységgel mondjuk a meglepetés erejét felhasználva célzottan likvidálni az ukrán kormányt, és lefejezni ezzel a jelenlegi bábkormányt, de amit csinálnak jelenleg az oroszok, a felett én nem tudok napirendre térni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 755
113
Legenda született


Mindenesetre annyi igaz lehet a sztoriból, hogy valószínűleg tényleg magasabb az ukrán vadászgépek légi harcok során szerzett találat/ veszteség aránya az oroszoknál, hiszen úgy tűnik, hogy az ukrán légierő nagy része megsemmisült még a szárazföldön az inváziót megnyitó rakétatámadások során.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Nekem nem tűnik elsöprő gőzhengernek az orosz előrenyomulás :confused:

Ami furcsa még az a technika amit használnak, T-72, 2SZ1 Gvozgyika, BTR, csupa régi elavult technika! Nem az Armatát vártam, de ezek reménytelenül régi cuccok!

Egyrészt valószínű, hogy Putyin jó ideig nem akart támadni és csak nemrég született meg a döntés, mondjuk a Putyin beszéd környékén. Így azt vetették be, ami épp kéznél volt.
Másrészt felvételek egy része a szakadár technikát mutatja, hiszen ők is részt vesznek. Az ukránok orosz technika megsemmisítéséről szóló jelentéseit érdemes erőteljes fenntartásokkal kezelni, mint ahogy az oroszokét is az elismert veszteségeikről, de az hogy egy két esetlegesen valós orosz veszteség nem szerepel az orosz jelentésekben azért is lehet, mert formálisan nem orosz, hanem szakadár.
Harmadrészt sok felvételen nem orosz technika látszik, hanem ukrán, csak orosznak van beállítva. Kötve hiszem, hogy maguk az oroszok használnának olyan technikát a támadásban, ami náluk már nem első vonalas, vagy csak mutatóban marat belőle első vonalasként és többségében korszerűbb, illetve korszerűsített technika helyettesítette, azaz a Gvozgyika, vagy a T-72 nem B3, vagy B3M változatai. Az azért nem valószínű, hogy az oroszok a tartalékban lévő készletet vették volna elő Ukrajna megtámadásához. Tehát érdemes fenntartással kezelni az olyan állításokat, hogy ha ilyen látható a képen, az orosz lenne.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Én nem ítélkezem, csak nem látom az egész értelmét. Ha ugyanez Budapesten zajlana, akkor is lenne egy csomó civil (szerintem közülünk is), aki hajlandó lenne a kiosztott fegyverrel védeni a hazát -- vagy akár fegyver nélkül is szabotázsokkal, molotov-koktéllal, bugylibicskával, vagy amije van. És igen, sokan meghalnánk, mert képzetlenek, ügyetlenek, öregek stb. vagyunk. Persze pár év alatt biztos felmorzsolható az ellenállás, de annyi idejük és emberük nincs a ruszkiknak.
Neked illetve a civil ellenállóknak sincs, mert dolgozni kell menni, etetni kell a családot stb. Ez nem az arab világ, hogy majd elücsörögsz a ház előtt, elmész a borbélyhoz csevegni, majd a teaházban folytatod a napod és e kettő után, az esti ima előtt még eldurrantasz egy IED-et, közben meg insallahozol. Majd hazaérsz, összekalapáljátoka nyolcadik gyereket és az eredményes nap végeztével nyugovóra térsz a vályogviskóban. Európában, hosszú távon csak bűnözők, lumpen elemek és külföldről pénzelt társaságok tudnak csak hosszú időn át valamilyen szintű ellenállást kifejteni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 218
61 377
113
Tehát ha jól értem úgy gondolja mindenki, hogy amire a határozottan gyengébb iraki hadsereg ellen az USAnak 1 hónap kellett, azt az oroszoknak 3 nap alatt meg kell csinálnia. Miért?
Itt nem az arányok kérdése a lényeg.
Egyszerűen a háború mindenhol háború, akármilyen a saját és az ellenfél ereje közti különbség.
Sőt, az USA háborús kultúrája, az anyagháborús angolszász hadi doktrina, a military-industrial conplex beágyazottsága, a megindított új háborúk ideológiai megtámasztása az amerikai közvélemény számára mind-mind sokkal hosszabb háborúzást tesz lehetővé, mint bárki más számára.

Pont fordított az arány. Minél nagyobb hatalom vagy, annál hosszabban háborúzhatsz.
Az orosz közvélemény előtt odahaza, erkölcsi alapon csak egy villámgyors megleckéztetés adható el.
Elhúzódó sorozatos öntökönlövés nem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Pár dolgot leírnék a saját gondolataimból így az első 24 óra után.

1, Nem igaz az állítás, hogy az ukránokat készületlenül érte. Én sokat olvasom a Defence UA-t. Az orosz rakétaerők stratégiai csapásmérő képességéről tettem is be cikket. Nem lephette meg őket, hogy a kritikus infrából azt bontanak le az oroszok, amit ők akarnak.
2, Nem vagyok benne biztos, hogy Krímből kijött orosz egységek északon egyesülni akarnak a Kijevet ostromló belorusz iránnyal. Logikusnak tűnne, de elkövetnék a villámháború első számú hibáját. Lehetetlen hosszú ellátó útvonalak és képtelenség biztosítani ilyen hosszan a szárnyakat egy földsávban.
3, Nekem az a gyanúm, hogy első feladatuk Odessza lesz. (Kérdés, hogy át tudnak-e majd vágni Herszonon? De szerintem hamarosan elérik Ukrajna fő kikötőjét.) Ha visszagondol @Wilson én pont azzal érveltem már jó ideje egyik vitánkban, hogy Oroszország számára stratégiai hiba megoldottnak tekinteni a befagyasztott konfliktusokat. (Ha nem ő vele beszélgettük, akkor elnézést kérek, de szinte biztos vagyok benne, mert vele volt a legtöbb konstruktív vitánk, ahol más logika alapján, de korrekt elméleteket mondtunk és ütköztettünk.) Na szóval! Az én érvelésem az volt, hogy a papíron rendkívül nagy orosz haderőt nagyon szétaprózta a jórészt USA által gerjesztett válságok sorozatos befagyasztása. Hiába van összesen szép katona mennyiség, erőket köt le Moldova, Szíria, az afgán határra küldött békefenntartók... Plusz ügye tükrözni kell a balti NATO erőket, stb.
Ezért nem zárom ki, sőt teljesen nyitott esélynek tartom, hogy Odesszát bekerítik és "kiszabadítják" Transznisztiából az erőiket. Egyfelől nem hiányzik nekik, hogy onnan oldalba kapják a Kijev felé nyomuló erőket, másfelől jelenleg továbbra sem biztosított 100%-ban azon erők védelme és utánpótlása. (Román légtéren át csak nem vihetnek nekik élelmet meg lőszert. De ukrán csapatoknak belépni Moldova hivatalosan elismert területére húzós lenne. Ne forogjak rajta ennyit! Meglesznek ők egy darabig, amíg oda ér az erősítés.)
A Krímből a másik stratégiai irány kelet lesz, hogy támogassák a szakik előrenyomulását és kihasználják azt, hogy le vannak kötve arra felé nagy ukrán erők.
4, Szerintem az első 24 óra orosz egyenlege nem jó és nem rossz. A mi Honvédségünk fórumtagjai is sokszor figyelemztetnek minket, hogy 100 km/h-val nem száguldozik senki a csatatéren, nem kell azt várni, hogy ma estére a nyugati határnál állnak majd az orosz BTR-ek! Szerintem a jenkik maguk is azt javasolták az ukránoknak, hogy tudatosan építsenek városvédő harcokra. Kijev helikopteres támadása és repülőtér elfoglalása tényleg tankönyvi anyag lesz. De nem vagyok benne biztos, hogy van elég emberük arra, hogy soványdisznóvágtában bevegyék. Nagyobb esélyt adnék annak, hogy hamarosan megkezdődik az elhúzódó ostrom és Szarajevó mintájára próbálnak ott egy nagy áldozatokat kívánó erőd harcot folytatni a védők.
5, Szerintem nem is az volt az elsődleges cél, hogy 48 óra alatt a fővárost bevegyék. Az ukrik eddig bármit is mutattak fel védekezésben, még nem rendezték át a soraikat. Időbe fog telni, mire nagyobb csapatokat küldenek át nyugatra. És szerintem az orosz hadvezetés sem 2 nappal tervez. Megpróbálnak minél nagyobb területet elfoglalni, mielőtt felenged a talaj.
Ha az ukrán morál összeomlik, mire megjön a tavasz, akkor övék az ország és azt csinálnak, amit akarnak. Ha képesek valamilyen vonal mentén megfogni a szomszédaink, akkor a sár beköszöntével megállnak majd a vonalak. Határvidék akkor sem lesz kint a vízből, mert az oroszok titkos nagy előnye hogy forgatni és így pihentetni tudják a csapataikat. És ezt szinte végtelen lőszer tartalékkal. Az ukránoknál jó pár tonna hadianyagot most kilőttek a raktárakban. Lesznek gondjaik a katonák fáradásával is és ha elhúzódik fél évig, akkor skulóval is.
6, Nagy kérdés, hogy a törökök megindulnak-e Szíriában idén? (Lesz bőven mit írni a fórumra, ha igazam lesz, hogy Tajvannál is lesznek kielemezhető hírek.)

Én most egy gyors előre nyomulás után Kijev rommá lövését és véres város ostromokat várok, ha röviden kellene összegeznem, hogy az első 24 óra után mi a sejtésem. És a csapatok forgatását orosz részről, illetve az ukránoknál nagy méretű dezertálásokat, amivel még a szemben álló hadvezetések számára sem lesz tiszta egy jó ideig, hogy mennyi emberrel is rendelkezik az ukrán hadsereg. (Ha sikerül a folyóig előre nyomulni keleten, akkor az onnan származó még hivatásos katonák is le fognak lépni, ami egész egységek elpárolgását jelentené.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Értem, el fogják foglalni ez biztos, de milyen áron, és miért éri meg nekik?
A repterek a mai világban az egyik legfontosabb stratégiai helyszínek, lásd Doneck, Luhanszk. Több okból is.
Amit most csinálnak, az egyszerűen minden logikával szembe megy, ráadásul ha igaz hogy TÉNYLEG Kijevet akarják 10.000 számra odaküldött VDV-sel "megszállni" ez már téboly...
Ezt az ukránok mondták. Lehet, hogy igaz, de kötve hiszem, hogy az oroszok velük egyeztettek volna a tervekről. Én valószínűbbnek tartom a város körülzárását első lépésben.

Nem nagyon működnek az általad beillesztett képek nekem. Másnak láthatóak?
Én látom, de ha más nem, akkor más oldalról töltök fel. Igazából nagyrészt https://liveuamap.com/ nééha magyarázattal, megjelöléssel, hol mi van rajta. Sokszor nem elérhető egyből az oldal, illetve néha nem jelennek meg olyan adatok, ábrázolások rajta, ami máskor meg igen.Ezért raktam fel őket. Illetve idővel változnak. És így meg elvileg megmaradnak a későbbiekben is, ha valaki perverz egyszer visszanézné.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 218
61 377
113
Legenda született


Mindenesetre annyi igaz lehet a sztoriból, hogy valószínűleg tényleg magasabb az ukrán vadászgépek légi harcok során szerzett találat/ veszteség aránya az oroszoknál, hiszen úgy tűnik, hogy az ukrán légierő nagy része megsemmisült még a szárazföldön az inváziót megnyitó rakétatámadások során.
Egyetlen öreg MiG-29-es a hat darab alig működő rakétájával ennyi gépet lőtt le.
Miközben a sokfelé meghivatkozott videón, amin állítólag egy orosz Szu-35-ös és egy ukrán MiG-29-es harca látható, csak két ukrán 29-es látszik.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Szerintem hajlamosak vagyunk elfelejteni a távolságokat, méreteket Ukrajna tekintetében. Melitopol egy 150 ezres város, Sumy 260 ezres, Harkov 433 ezres, Herszon 289 ezres, Odessza 1 milliós, Kijev 3 milliós. Ezek nem kis falatok egy támadó erőnek, s ha figyelembe veszem, hogy elvben akkora erőket vetettek be eddig az oroszok mint a grúzok ellen, akkor nem is rossz a teljesítmény.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Legenda született


Mindenesetre annyi igaz lehet a sztoriból, hogy valószínűleg tényleg magasabb az ukrán vadászgépek légi harcok során szerzett találat/ veszteség aránya az oroszoknál, hiszen úgy tűnik, hogy az ukrán légierő nagy része megsemmisült még a szárazföldön az inváziót megnyitó rakétatámadások során.
tisztára mint a Dale Brown-regényben, igaz, ott végül a végén kamikazea akcióval iktatta ki az orosz elnöki bunkert, benne az orosz elnökkel o_O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 540
45 058
113
Az a baj ezzel a pocsolgetessel amit irtal, hogy ha igy nem megy akkor be fognak durvulni nagyon. Mara azzal az erovel ami nekik van es az umrannak nincs, a legifolenyt le kell nekik rendezni mindenkepp. Kalibr, Iskander szinten hiaba van raktaron ha nincs hasznalatban tomegesen. Ha nem hasznalja, minek raktaron tartani?
No ez a másik ami nem értek én se!

Eleve ahogy leírtam, én TÉBOLY-nak gondolom egyáltalán már azt is hogy átfogó támadást indítottak!

Viszont nagyon őszinte leszek(bár én sose indítottam volna támadást!) de ha én vagyok aki elrendelem az átfogó támadást, akkor biztos hogy a maximális tűzerővel nyitok. Nem buziva, félszívvel hogy azért nagyon ne utáljanak már meg, meg ha esetleg visszakerül hozzám(hisz mondjuk ki, ez a cél, a saját érdekszférába vonni megint!) az ország, akkor ne kelljen újraépíteni mindent!

Én úgy nyitottam volna be ha nem látok más lehetőséget, hogy szintén használva a meglepetés erejét(bár ugye ez Putyin szavát/tekintélyét kb. meg is mattolta innen, hisz minden nap kiállt a kamerák elé nevetgélve, hogy HAMIS állítás hogy támadni fog, nyugati propaganda) ahogy ŐK is tették, de ha bevállalom hogy a nemzetközi politikában innentől ezért pária leszek, hiteltelen a személyem erodálódik azért hogy sikeresebb legyen a támadásunk, akkor már ezt beáldozva tuti hogy maximum tűzerővel mentem volna nekik, hagy lássa az egész világ és pláne az Ukránok, hogy nem szarral gurítok, minden ellenállás TELJESEN felesleges! Kikúrtam volna mindent ami áramot termel, vizet ad/tisztít és tömegesen alkalmaztam volna a légierőt, tüzérséget, precíziós fegyvereket - Kalibr/Iszkander, morálisan is megtörve mindenkit, az se baj ha nem marad belőlük raktáron, ott van mögöttem az atom! Pusztán azért, hogy lássák az atomot SEM félek bevetni, mert annyira sarokba vagyok szorítva, s mint ilyet, jobb békénhagyni/komolyan venni!

Fél szívvel még baszni se lehet! Ez így hogy orvul támadunk, de pacsmagolósan, ez szerintem tragikomédia! Putyin innentől politikai hulla, viszont legalább ugyan úgy komolyan SE fogják venni nyugaton azt a hatalmat, aki egy ILYEN tervet "spórolósan" akar végrehajtani.

Tragikomédia!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Pont fordított az arány. Minél nagyobb hatalom vagy, annál hosszabban háborúzhatsz.
Értem amit mondasz, de a 3 nap azért iszonyat rövid. Ha 3 nap alatt megcsinálják, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy Oroszország még mindig azzal határos akivel akar.
Én 2 hetet tartottam reálisnak, amiből kb 1 hét az "aktív szakasz" és egy hét a maradék ellenállás felszámolása.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Nekem is úgy tűnik, hogy igen sokat hibáznak az oroszok!

Teljesen olyan benyomásom van, hogy bár érthető okokból finoman próbálják megoldani ezt az egész helyzetet, a lehető legkisebb járulékos civil/infrastrukturális veszteséget okozva, viszont ez így arcvesztés lesz nekik még akkor is ha valahogy kín keservesen elérik a céljaikat.

A légi fölény egyértelműen NINCS meg nekik, Szu-25/Szu-24/Mig-29 videók vannak fent ahogy támadják az orosz csapatokat. Nyilván való a tegnap kora reggeli első hírek nem voltak valósak, hogy lefejezték a teljes ukrán légvédelmet, légierőt, s nem csak az orosz szárazföldi egységeket támadja az ukrán légierő, hanem orosz légi eszközök is kerültek veszteséglistára.

Nem olyan sima ez, mint tegnap reggel jöttek a hírek elsőre, hogy hatalmas orosz fölény, ukrán bénultság, zavaradottság, fejvesztve menekülés van vakon, minden szétlőve, és bokáig le van tolva az ukrán gatya...

Szerintem Putyin komolyan elhitte, hogy HA bevonulnak kb. könnyű lövészekkel, az ukrán nép majd azonnal melléjük áll mindenhol, és közös erővel felhúzzák a fára a jelenlegi ukrán kormányt, mert szinte várja a többség hogy "felszabadítsák" a mostani rezsim alól az országot.

Nagyon úgy néz ki, nem így történt, s bár jól haladnak délen, keleten és Északon én ezt nagyon nyögve nyelősnek látom eddig, ebbe akár otthon is belebukhat Putyin, szerintem hosszú regnálása alatt most lépte el magát a legjobban!

Kíváncsi vagyok a folytatásra, de a legfontosabb hogy minden elesett áldozatért kár...

Ez a háború úgyis hónapokig fog tartani, felesleges a 2. napon ítéletet mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zztop

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 642
113
Egyrészt valószínű, hogy Putyin jó ideig nem akart támadni és csak nemrég született meg a döntés, mondjuk a Putyin beszéd környékén. Így azt vetették be, ami épp kéznél volt.
Már a felütést megkönnyeztem. :D :D :D
Elképesztően minden logikát sikerült a sarokba hajítani.
Hallo! Többszázezres haderő állomásozik kb. fél éve Ukrajna határainál. Nyilván csak ez volt kéznél... :)
Édes istenem!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Ha az oroszok három nap alatt nem érik el a céljukat, akkor beleragadnak a pofáraesésbe.
Ha utána visszavonulnak, globálisan beégnek.
Ha nem és esztelen rombolásba mennek át, globálisan beégnek.
Sarokba szorultak, megtámadtak - retorikailag önvédelemből - egy náluknál kisebb országot, akivel nem tudtak elbánni. Így kiderül, hogy nem csak az elkényelmesedett Nyugat, de az izmait folyton mutogató Oroszország is csak papírkutya.
Az egész társadalomra ráépült szilovik kultusz csak egy Patyomkin mutatvány.

A vége az lesz, hogy a Putyin-éra egyetlen igazán nagy szabású erőkivetítése egyúttal a vége is lesz.

A végén még kiderül, hogy anno hagyni kellett volna, hogy a Majdan után a Nyugat bátran vigye egész Ukrajnát és várni, hogy az belebukjon annak korruptságába.

Azért ne essünk már ekkora túlzásokba! 1991-ben a fél nyugati világnak és arab szövetségeseiknek bő 4 hónap előkészítés után majdnem 40 nap légi és robotrepülőzés kellett egy Ukrajnánál kisebb és gyengébb Irak ellen, majd 3 nap földi támadás és azzal is csak Irak egy kis déli szeletét foglalták el, meg Kuvaitot vissza. 2003-ban szintén hónapokig tartó előkészítés után 41 napig tartott elfoglalni az addigra nagyon meggyengült maradék Irakot. 1999-ben hónapokig tartó előkészületek után 2,5 hónapig bombázták Jugoszláviát és földi erőkkel be sem mentek. 2001-2002-ben meddig is tartott Afganisztán elfoglalása? Októbertől márciusig. És az sem volt teljes. Líbia szétbarmolása 2011-ben meddig is tartott? Márciustól októberig, pedig ott sem volt szó hagyományos szárazföldi megszállásról, elfoglalásról. Mindezen háborúkban ott voltak az USA mellett szövetségeseik is szép számban.

Az oroszoknak meg egymagukban adsz 3 napot Ukrajnára, különben pofára esés.
Könyörgöm, még a grúzok szájának elkenése is 10 napig tartott 2008-ban, pedig ott Grúzia elfoglalása, a teljes grúz haderő kiütése és a kormány megdöntése messze nem volt cél.