[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
@kaktusz: Nem erőltetem tovább egy percig sem. Mondhatnám van azért nekem ennél jobb dolgom is. Csupán több helyről hallottam milyen "egészséges egyetértés" van itt, nekem meg volt egy unalmas napom, és gondoltam benézek fölkavarni a magasztos iszapot, nem mindig csak ugyanazok egyféle véleménye legyen.
Nyilván sokan mások sem véletlenül nem járnak ide.
Tessék örülni, mert szólásszabadság van.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 610
113
Csupán több helyről hallottam milyen "egészséges egyetértés" van itt
Nyilván sokan mások sem véletlenül nem járnak ide.
Tessék örülni, mert szólásszabadság van.
Akkor sok mindent nem hallhattál, mert itt egyetértés az ami még sosem volt. Hogy ki miért nem jön ide az a maga baja... Tudod a strucc és a homok esete.
Aki pedig a magasztos iszapba nyúl ne csodálkozzon ha sáros lesz a keze.. te kis "pártatlan"...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 522
113
apravetz

Sokan azért nem járnak ide mert nem sárdobálás hanem értelmes érvek vannak pro és kontra és ez nagyon sok embernek meghaladja a szellemi színvonalát!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Még egy ukrán katona vagy barbárbrigád nem volt ott, amikor felfegyverezték magukat és gyilkolászni kezdtek.
A fegyveres harc ritkán szép.
Az talán szebb, amikor a nyílt utcán végezne ki rendőri vezetőket? A zöld emberkék meg azért nem csináltak vérfürdőt, mert senki sem szállt velük szembe. Nyilván nem dísznek vitték oda őket.

Akkor mégis kire lőttek szted ? Önmagukra ? Le vagy maradva kedves öcsém. Igencsak ott voltak az ukrán-nemzetközi alakulatok jól megfizetett emberei.
A fegyveres harc célja nem a szépség, hanem hogy megvédem az otthonomat és szeretteimet. A halott ember pedig egyáltalán nem szép, még ha ellenség is.
Se szeri se száma azoknak az ártatlan halottaknak, amelyek agresszív, soviniszta ukránok kezétől haltak meg. Lásd Odessza, de menjünk vissza a Majdanig. Ott voltam ám csak érdekes dolgok..
A zöld emberkéket nem ellenségként fogadták, a lakosság döntő többsége örült ... A helyi katonák zöme egyenruhát cserélt, egy biztos, nagyobb fizetés és normális bánásmód miatt. Mennyien mentek vissza az ukrán sereg állományába ? Utána kéne nézni...
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Keddi donyecki mészárlás után......

Így nézett ki a Kamaz szélvédője....nem szeretnék sofőrje lenni..
don7_600.jpg


Csomagolják....
don1_600.jpg
don2_600.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Vigyázat, "cukiságveszély"! :DDD
https://www.facebook.com/photo.php?v=749434408439926

Most csalódtam az orosz seregben... :D
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
@laiki

1.Az ukránok többségének(!) elege lett a moszkvahű és kisebb részben ál nyugatbarát vezetőik korrupt szemfényvesztéséből
2. Az új vezetés részben maga is felelős
Mindig mindenki mást és a körülményket, gyíkember-bilderberg-náci-libsi-köcsög-zsídó-kommunista összeesküvést vízionál
3.Putyin és kedves motherrussziád ellen márpedig a krími annexió miatt indultak meg a szankciók. Lehet szarik rá, de a számok mást mutatnak és elhiheted, hogy attól mert a RT szimplán nem beszél róla, sokat fáj miatta a feje és fog még izzadni nem keveset.
4. Oroszországban az a belpolitikai, amit a kreml a 3T eleve alapján enged.
5.A NATO nem küldött csapatokat a saját területén kívül, a
6.Az orosz érdek és cél az Ukrajna fölötti ellenőrzés visszaszerzése. A többi részletkérdés.
7.Az oroszok bent vannak, ez olyan tény, amit csak szándékosan nem lehet tudomásul venni.
8. Janukovics kézivezérlése a krmlből
9.Esetleg kezdetnek néha meghallgatni egy Nógrádi Györgyöt például..
@melampo:
A családom egyik ága Nagyszőllősi, én pedig sokkal több időt tölthettem leendő orosz vezető "értelmiségiekkel" pl, mint amit valaha szerettem volna. Van engedtessék meg, hogy legyen véleményem.
Tudod más a mese és más amikor személyesen szerzel információkat, tapasztalatokat. Véleménye persze mindenkinek lehet és tiszteletben is tartom de abból amit írsz sajnos tételesen szinte semmi nem igaz.
1.Nem. A valóban oroszbarát vezetés után jött Tymosenko és dnyepropetrovszki bandája és úgy lerabolták az államot meglopva közben az oroszokat is, hogy Janukovics mindenféle segítség nélkül ezért nyert simán. Utánuk az ördögöt is megválasztották volna mindenféle orosz segítség nélkül.
2.Nem. Az új vezetés ugyanaz a rablóbanda aki előzőleg kifosztotta az országot. Nincs új vezetés csak szerepeket cseréltek és a legutáltabbakat kihagyták.
3.Az okon kár vitatkoznunk, de szarik rá. Az alapkezelők és egyéb befektetők már eddig is sokkal többet buktak az ukrán államkötvényeken mint az oroszok.
4.Nem. Minden országban az a belpolitikai, amit a helyi kreml enged csak mint a példád is mutatja mások az eszközök.
5.Hovááááááá? Lassan nincs olyan ország a földön amit nem szálltak meg.
6.Na végre egyetértünk. A visszaszerzés szó értelmére hívnám fel a figyelmedet. Azt kell visszaszerezni amit valaki előzőleg elvett és ami eredetileg a miénk volt.
7.Nincs olyan hadsereg amelynek ne lennének diverzív alakulatai.
A kérdés az, hogy mit keres ott az ellenoldal akinek az oroszokkal szemben ott se kutyája se macskája.
8.Nem. Janukovics pont azért bukott meg mert megszűnt az orosz támogatás a kezelhetetlensége és megbízhatatlansága miatt.
9.Valóban nem ártana meghallgatni egy Nógrádi Györgyöt mert ő például pont az ellenkezőjét mondja mint te.

Vagy te egy másik Nógrádi Györgyöt hallgattál idáig.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 396
113
1, Ez a hozzászólás nem része/folytatása a Közted és a többi Fórumtárs között zajló vitának. (Szomorúan látom, hogy elmérgesedik.)

2, Önkényes kiemelés és szövegértelmezés tőlem, mert az jutott eszembe, ami.

A harmadik világháború - ha valaha is lesz ilyen a nukleáris arzenálok korában - biztos nem Ukrajna miatt fog kitörni. Ezért irányítják a világot reálpolitikusok és ezért nem engednek sehol pszichopatákat olyan pozícióba.

Tudom/gondolom, hogy eredetileg arra gondoltál, hogy nem engednek pszichopatákat nukleáris fegyverek indítógombjainak közelébe, de a második mondat önmagában(!) úgyis értelmezhető, hogy a a világot irányító reálpolitikusok (gyikemberek, szabadkőművesek stb.) nem engednek tébolyodó gátlástalan ripacsokat a hatalom közelébe.
Amikor ez jutott eszembe, majdnem félrenyeltem a vacsorámat:)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Itt a vannak egy páran akik igazán elvakultak.
USA-nak nem szövetségesei vannak hanem érdekei.
Kadafit megölték az aranya miatt. Azóta Libia egy káoszba fulladt állam.
Törököket kormányt eddig csak kétszer akarta USA is megdönteni pedi legnagyobb európai haderővel rendelkezik.
Teszem fel egy ilyen államtól mit várhatunk.

Oroszok eddig legalább azt bizonyították,hogy kiállanak szövetségeiseik mellett.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Már régebben is leírtam itt, hogy az elején a tüntetőkkel szimpatizáltam addig, amíg az egész át nem ment egy szélsőséges jobb és baloldali háborúba. Még előtte hittem benne, hogy korrekt de nem háborús szintű tüntetéssel meg lehet oldani a helyzetet és hagyni békében az ukrán népet, hogy megoldja maga a dolgokat, majd pedig maradjon semlegesnek az ország oszt jó napot mindenki mehet a dolgára. Tudom ez csak egy szép álom volt, de naiv vagyok na :).

Nálam igazán akkor csapta ki a biztosítékot az egész (és szerintem itt másoknál is), mikor az ork csürhe hatalomra került és eltörölték a kisebbségi jogokat. Miért is? Azért mert ha nem is rajongok hazánk cécőséges hülyéiért, de annyiban egyetértek velük (és vagyok annyira nemzeti érzelmű), hogy aggódjak az ukrajnai magyar kisebbségért + még a ruszinokért és másokért is.

Egy szóval se mondtam, hogy rajongok Putyinért és egyetértenék vele bármiben is (csak részben). Ugyanakkor nem tartom egy hülye embernek és legalább van benne egy velem neb*szatok ki mert odavágok stílus, ami pl a mi kerti csimpánz politikusainkból hiányzik. Ő se tökéletes és biztos van vaj a füle mögött, de azért ne hasonlítgassuk már egy Hitlerhez vagy egy Sztálinhoz, mert szerencsére a közelükbe sincs.
Én személy szerint nem utálom az orosz embereket, vannak nekem is rossz beidegződéseim más nemzetek felé (pl szerbek), de ott se utálom a szerb átlag embert mert szerb. A kommunizmust viszont én is gyűlölöm, talán még jobban mint a nemzeti szocializmust (húúú most biztos nászi vagyok rettegjetek!!! :)), de a mostani orosz vezetéssel és orosz emberekkel párhuzamba hozni, hogy „mocskos komcsik”, „jaj jönnek a szemetek és elviszik a disznóinkat, meghágják a nőinket, megisszák a tokajit!! (a mocskok! bár a hamisítottat ihatják.) meg gránátot dobnak a budiba” mert nem tudják mi az, azért ilyet elképzelni és állítani túlzás, plusz felér egy elmebajjal.
Úgy érzem, hogy most nekik van igazuk és az ellenségem ellensége a barátom is érvényesül. Nem utálom az usát se, de már enyhén herótom van, hogy ahova belép a "világ megmentője" ott valamilyen furcsa módon anarchiába fullad az exportált demokrácia. Sajnos nagyon is igaz a térkép ami a neten kering, hogy az USA (de még Angila is) több háborút viselt más "gonosz" országok ellen mint Oroszország és még vagy 20 ország együttvéve.
Nem vagyok jövőbelátó de van egy olyan érzésem, hogy még az én életemben összefog omlani az amerikai egybesült államok. Hogy örülök-e ennek? Részben igen, részben pedig nem mert itt a kisemberek fogják megszívni nem pedig azok a bizonyos felsőbb körök. Amúgy kezdek egyetérteni azokkal a történészekkel, akik párhuzamot vonnak a Római Birodalom és az USA között, de a júeszé még 1000 évig se fogja bírni.

Elmélkedéseimet olvashattátok, ha olvastátok :). És bocs ha off, de ez most kikívánkozott :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Vigyázat, "cukiságveszély"! :DDD
https://www.facebook.com/photo.php?v=749434408439926

Most csalódtam az orosz seregben... :D

Kutya párti vagyok... cemét cirmogók!! Engem nem vertek át, tuti komcsi szisza!!

na jó kicsit cukker :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Úgy hogy ha USA ha gondol egyet és a törökökkel kiakart b.szni akkor ne legyen senkinek se illúziója.
http://www.echotv.hu/vilag-panorama
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 396
113
Nem vagyok jövőbelátó de van egy olyan érzésem, hogy még az én életemben összefog omlani az amerikai egybesült államok. Hogy örülök-e ennek? Részben igen, részben pedig nem mert itt a kisemberek fogják megszívni nem pedig azok a bizonyos felsőbb körök. Amúgy kezdek egyetérteni azokkal a történészekkel, akik párhuzamot vonnak a Római Birodalom és az USA között, de a júeszé még 1000 évig se fogja bírni.

Remélem ennyi topic offot elbír az oldal.
Anno a 80'as években, amikor az USA messze "kompaktabbnak" tűnt, a Galaktika című - szerintem akkoriban nagyon nívós - SF magazinban volt egy jövőben játszódó novella, amiben az USA helyén/után különböző államocskák alakultak, amik egymással szövetségre léptek, konfrontálódtak, hadakoztak stb.

Ez akkor nekem tizenéves fejjel, onnan származó poszterekkel a falamon rendkívül szürreálisnak, elképzelhetetlennek tűnt.

Most már egyre kevésbé tűnik annak...

Topic on!
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">
Nem vagyok jövőbelátó de van egy olyan érzésem, hogy még az én életemben összefog omlani az amerikai egybesült államok. Hogy örülök-e ennek? Részben igen, részben pedig nem mert itt a kisemberek fogják megszívni nem pedig azok a bizonyos felsőbb körök. Amúgy kezdek egyetérteni azokkal a történészekkel, akik párhuzamot vonnak a Római Birodalom és az USA között, de a júeszé még 1000 évig se fogja bírni.

Remélem ennyi topic offot elbír az oldal.
Anno a 80'as években, amikor az USA messze "kompaktabbnak" tűnt, a Galaktika című - szerintem akkoriban nagyon nívós - SF magazinban volt egy jövőben játszódó novella, amiben az USA helyén/után különböző államocskák alakultak, amik egymással szövetségre léptek, konfrontálódtak, hadakoztak stb.

Ez akkor nekem tizenéves fejjel, onnan származó poszterekkel a falamon rendkívül szürreálisnak, elképzelhetetlennek tűnt.

Most már egyre kevésbé tűnik annak...

Topic on!

</blockquote>

<blockquote rel="Unio">
Nem vagyok jövőbelátó de van egy olyan érzésem, hogy még az én életemben összefog omlani az amerikai egybesült államok. Hogy örülök-e ennek? Részben igen, részben pedig nem mert itt a kisemberek fogják megszívni nem pedig azok a bizonyos felsőbb körök. Amúgy kezdek egyetérteni azokkal a történészekkel, akik párhuzamot vonnak a Római Birodalom és az USA között, de a júeszé még 1000 évig se fogja bírni.

Remélem ennyi topic offot elbír az oldal.
Anno a 80'as években, amikor az USA messze "kompaktabbnak" tűnt, a Galaktika című - szerintem akkoriban nagyon nívós - SF magazinban volt egy jövőben játszódó novella, amiben az USA helyén/után különböző államocskák alakultak, amik egymással szövetségre léptek, konfrontálódtak, hadakoztak stb.

Ez akkor nekem tizenéves fejjel, onnan származó poszterekkel a falamon rendkívül szürreálisnak, elképzelhetetlennek tűnt.

Most már egyre kevésbé tűnik annak...

Topic on!

</blockquote>

Fiatalon én is rajongtam mindenért ami onnan jött, most már nem így vagyok vele. Amúgy most én is az ilyen darabokra szakadt usáról filozofáltam... egy rugó :). Nagy Sci-fi fan vagyok de szégyellem, hogy alig ismerem a Galaktikát, eljött az ideje, hogy pótoljam :). Ez a novella érdekelne, hogy melyik számba lehetett mert ma már azért a neten fent van sok száma.

Szóval egyetértek és +1 ;).

Bocs az offért urak.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
'Kiev forces shooting at civilians': State Dept's Psaki has no concerns
http://www.youtube.com/watch?v=y11xNwocFKE
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Oroszországi fegyveresek holttesteit vitték haza Donyeckből
http://hu.euronews.com/2014/05/29/oroszorszagi-fegyveresek-holttesteit-vittek-haza-donyeckbol/