[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Az EU „vizsgálja” Washington szankcióit
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_05_29/Az-EU-vizsgalja-Washington-szankcioit-3458/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 522
113
apravetz

Az első negyedév az márciusig tart tudtommal,mikor hozták a szankciókat?Ha akkora lenne a harag akkor nem az oroszokkal közösen dolgoznának pl az Északi-sarkon az amik.
 

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
@kovikopasz
"Örülők, hogy kulturált intelligens formában tudtam veled eszmét cserélni!"
Köszönöm, részemről a szerencse, bár nekem ezzel ellentétben csak a cinikus, arrogáns, zéró érdemi cáfolat, mélységes szűklátókörűséggel és elfogultsággal, az értelmes vitára való bármilyen hajlandóság nélkül jutott rólad eszembe. Ruvru és RT jó munkát végzett ;) Javasolnám, az azonnali oroszországba költözést, csak hogy igazán szép és boldog életet élhess! :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
@kovikopasz
"Örülők, hogy kulturált intelligens formában tudtam veled eszmét cserélni!"
Köszönöm, részemről a szerencse, bár nekem ezzel ellentétben csak a cinikus, arrogáns, zéró érdemi cáfolat, mélységes szűklátókörűséggel és elfogultsággal, az értelmes vitára való bármilyen hajlandóság nélkül jutott rólad eszembe. Ruvru és RT jó munkát végzett ;) Javasolnám, az azonnali oroszországba költözést, csak hogy igazán szép és boldog életet élhess! :)

Szóval akinek más a véleménye, mint neked, azt kiutasítod az országból?! A demokratikus magatartás és a szólásszabadság előnyben! Mi vagy te, kiskirály?! Szégyellheted magad, van miért.
Oroszország meg akkor is nagybetűvel írandó, ha utálod. Mármint a magyar helyesírási szabályok szerint.
ML
 

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
@laiki: Ó, ez mind nagyon szép, ha egyúttal nem ígérték volna be, hogy bizony ők, ha elzárják az ukrán csapot, akkor utána nem tudják garantálni az ukrajnán keresztül jövő gázt, és jó előre "figyelmezettetek" a várható szabotázsokra.
Persze egy országból lenyúlni egy Dunántúlnyit (amit 70éve bő félmillió krími tatár, bolgár, görög és örmény, több ezer kilóméterre, gulágokba deportálásával oroszosítottak), aztán belevigyorogni a képükbe a cehhel, az sima ügy. Na ne komolytalankodjunk már!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
@kovikopasz
"Örülők, hogy kulturált intelligens formában tudtam veled eszmét cserélni!"
Köszönöm, részemről a szerencse, bár nekem ezzel ellentétben csak a cinikus, arrogáns, zéró érdemi cáfolat, mélységes szűklátókörűséggel és elfogultsággal, az értelmes vitára való bármilyen hajlandóság nélkül jutott rólad eszembe. Ruvru és RT jó munkát végzett ;) Javasolnám, az azonnali oroszországba költözést, csak hogy igazán szép és boldog életet élhess! :)
Anélkül, hogy a hozzászólásod tartalmát minősíteném javasolnám neked is egy rövid időre az említett országokba való költözést.
A hozzászólásodból ugyanis egyetlen dolog látszik világosan, mégpedig az, hogy a büdös életben nem jártál még csak hasonló helyen sem és életedben nem láttál még élő ukrán, vagy oroszt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 522
113
apravetz

A Krím orosz már vagy 1000 éve csak Hruscsov nevű ember(jé ukrán volt)elajándékozta az előtte soha nem létező Ukrajnának(igazából Ukrán SZSZK)úgy,hogy ehhez semmi jogalapja nem volt...Amúgy nem gulágra deportálták őket szóval ne csúsztass!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
Azért az elképeszto, hogy egyesek ezt az ukrán rezsimet védik...
FB_20140529_12_24_52_Saved_Picture.jpg
 

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
@dudi: http://lexikon.katolikus.hu/K/kr%C3%ADmi%20tat%C3%A1rok%20kitelep%C3%ADt%C3%A9se.html
@melampo:
én minősíthetlen dolgokat engedek meg magamnak, de "lividálásról" és hiányolt orosz bevonulásról, "odacsapásról" és III. VH-s uszításról persze lehet írni..
Aki a magyar történelem fényében hiányolja őket, az nem tanult semmiből és az szégyellje magát! Helyettem is!

A családom egyik ága Nagyszőllősi, én pedig sokkal több időt tölthettem leendő orosz vezető "értelmiségiekkel" pl, mint amit valaha szerettem volna. Van engedtessék meg, hogy legyen véleményem.

@emel
Sajnos 72szerre véletlen nem nyomtam shiftet, mea culpa.
Szólásszabadságért menjél reklamálni Putyinnak, meglátjuk érdekli-e.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
http://vs.hu/visszavagtak-az-ukranok-likvidaltak-helikoptert-lelovo-szakadarokat-0529?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss

Megy az adok-kapok......

apravetz

Légy oly kedves mutass olyan (a fentiekhez hasonlító) képeket, ahol a Krím ismételt orosz befolyás alá kerülésekor ellenállók miatt! az ott élő ukránok menekültek a pincébe, ahol fekszenek a holtak az utcákon...... Mindenkinek lehet szabad véleménye de próbáljunk meg tárgyilagosak lenni...
Azok az emberek akik nem szívelték a "zöld" emberkéket a Krímben, érdekes módon nem haltak ebbe bele...... és főleg nem ártatlanok. A terrorellenes műveleteket pedig ritkán hajtják végre Gradokkal, tüzérséggel. Ezt remélem te is elismered....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 522
113
Az,hogy vittek a gulágra is meg amit te írtál(a gulágra deportálták mindet)nagyon nagy különbség!Persze ettől nem lesz jobb de nem mind1,hogy minden TGY megalázza az afgán felkelők hulláit vagy csak pár hülye...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 522
113
silversisko

Már,hogyne lenne divat!!!Szerinted a NATO mivel lőtte az afgán és iraki "terroristákat"?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
dudi
Egy kis kiigazítás: a Krím félsziget az 1700-as évek közepétől volt az oroszoké, miután kitessékelték onnan a turbános Allah-legényeket (ha valakinek ez nem tetszik, akkor vissza lehet hívni a törököket - de akkor többek között ide, Magyarországra is, hogy ne érvényesüljön az a csúnya kettős mérce).
apravetz
Amit a krími kisebbségekkel Sztálin csinált a kommunista ideológia jegyében, az ugyanolyan mocsokság volt, mint amit sokan mások és sok más helyen is elkövettek más alapokon! Ettől azonban a krími lakossági arány ALAPVETŐEN nem változott meg, ha az összes kitelepített utódai ma is ott élnének, a Krím akkor is orosz többségű lenne, csak legfeljebb nem ilyen arányban. Gyanítom, ha Hruscsov a kommunista demokrácia nevében akkoriban normális népszavazást tartott volna a hovatartozásról, a Krím nem is került volna Ukrajnához. Dehát a diktátorok másképp gondolkoznak.
Egyébként a 228. oldalon máj. 26.-án 17,37-kor sondor961-nek feltettem egy kérdést, de ezen Te is elgondolkozhatsz, és várom a választ Tőled is. Sondortól azóta is hiába várom...
Üdv ML
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Dudi

Afganisztánban Taliban ellen azért indult a terrorellenes haderő, mert állítólag ott bujkált a legfőbb vezér, (Aladdin Wadiából :) ) akarom mondani terrorista Osama Bin-Laden. Irakban pedig az állítólagos vegyifegyverek miatt indult meg a buli.
De azért itt is ott is először konvencionális hadműveletek voltak (légicsapás, gépesített haderő mozgatás, páncélosokkal stb.).
De azért, mert a mákos tésztára azt mondjuk, hogy gránátos kocka az még azért krumplis tészta marad, hiába szerepel az étlapon a mákos tészta néven,,,,,,
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
@dudi: http://lexikon.katolikus.hu
@emel
Sajnos 72szerre véletlen nem nyomtam shiftet, mea culpa.
Szólásszabadságért menjél reklamálni Putyinnak, meglátjuk érdekli-e.

Ne is haragudj, de engem nem az oroszországi szólásszabadság érdekel, azzal foglalkozzanak az oroszok. Engem az itthoni szólásszabadság érdekel, meg az is, hogy ha valakinek eltérő a véleménye, azzal Te is úgy bánnál, mint Sztálin a kitelepített krímiekkel, vagyis elküldöd Oroszországba/Putyinhoz. Mégis ezután mitől gondolod magad nála jobbnak?!
ML
 

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
@silversisko:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/109278/#Comment_109278

Itt kifejtettem, hogy 22-es csapdája, aminek a legkevésbé a reguláris hadsereg bevetése lehet a megoldása. Még egy ukrán katona vagy barbárbrigád nem volt ott, amikor felfegyverezték magukat és gyilkolászni kezdtek.
A fegyveres harc ritkán szép. Az talán szebb, amikor a nyílt utcán végezne ki rendőri vezetőket? A zöld emberkék meg azért nem csináltak vérfürdőt, mert senki sem szállt velük szembe. Nyilván nem dísznek vitték oda őket.

@boki:
Az elképesztő, hogy nyomatod itt a propagandát egy olyan csávónak, aki legyalulta csecsenföldet és pont úgy nem érdekli a jog, ha épp nem az ő oldalán áll, mint akiket démonizálsz.
Arról is keressünk hatásvadász képeket?

Nehéz lehet, hogy folyton és elvtelenül ki kell állni egy plátóian imádott nemeztvezetőért. Nekem könnyű, én mindegyikkel erősen kritikus vagyok.
Biztos jó lehet itt az orosz szektában, de nekem nehezen bírja a gyomrom.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
@kovikopasz
"Örülők, hogy kulturált intelligens formában tudtam veled eszmét cserélni!"
Köszönöm, részemről a szerencse, bár nekem ezzel ellentétben csak a cinikus, arrogáns, zéró érdemi cáfolat, mélységes szűklátókörűséggel és elfogultsággal, az értelmes vitára való bármilyen hajlandóság nélkül jutott rólad eszembe. Ruvru és RT jó munkát végzett ;) Javasolnám, az azonnali oroszországba költözést, csak hogy igazán szép és boldog életet élhess! :)
Feldobnám egy kis irodalommal a feszült hangulatot:
"Szép öcsém, be nagy kár, Hogy apád paraszt volt s te is az maradtál." Arany János: Toldi (I. 13, 7-8. sor)
Csak úgy eszembe jutott, nem is értem, miért. :DDD
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
apravetz mondta

Még egy ukrán katona vagy barbárbrigád nem volt ott, amikor felfegyverezték magukat és gyilkolászni kezdtek.

Itt most konkrétam mire próbálsz utalni, hogy amíg nem voltak ott az ukrán reguláris/rendvédelmi erők, a nemzeti gárda/ jobb szektor a magukat önvédelmi erőknek nevező szakadárok elkezdtek gyilkolgatni? Ez valahogy kimaradt, így légy szíves ha emlékszel ilyenre, azt oszd meg velem, így utólag. Kérlek,,,,,,
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 699
113
apravetz
A propaganda az, ha probálod a valoságot és a tényeket elferdíteni és meghamisítani.
Egyébként nem imádom a Putyint, de jobb és más vezeto jelenleg nincs és nem alkalmas Oo vezetéséhez. Lásd Jelcin korszakot a nyugati típusú demokráciát.Mivoltakkor Oo-ban, remélem nem kell leírni.
Sokaknak nem tetszik, még neked sem , hogy Oo. talpra állt, megprobál gazdaságilag és politikailag megerosodni.
Én a tobb polusu világ híve vagyok!

Csecsenfoldet meg kár ide keverni. Az Oo része volt és nem kulfoldi ország. Másik dolog meg mélyen kell ismerni a témát-hátteret, hogy mi miért volt, stb....