[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 587
113
Sztem az oroszok ma 100 évre elbukták lelkileg Ukrajnát. Megszállók lesznek, a szláv testvériség halott.

Azt nem tudom Putyin, miből akarja majd finanszírozni az újjáépítést az egész ukrán államot. Ez a győztes háború könnyen lehet anyagi csőd.
Szerintem a nyugat is elbukta Ukrajnát!
Ígérgettek nekik minden földi jót, EU és NATO tagság, demokrácia, jólét és európai értékek. Erre jött az áremelkedés, infláció, szegénység, korrupció, kilátástalanság és most hogy tényleg kurva nagy baj van , mert konkrétan a maci ott rohangál Kijevben, a nyugat csak rázza az öklét olyan hatékonyan mint az albán légvédelem!
Ukrán színekre világított épületek, elitélő nyilatkozatok, pár szankció ami csak a nyugatnak fáj és ennyi!
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Na már csak ez hiányzott :rolleyes: !
Mit szólsz MangaMongiz?
Ez a gép/reptér elég közel van Ukrajnához, tehát azt szólom, hogy ha a masina a levegőben lett volna, és a dolgát tette volna - hiszen épp valami inváziós háború vagy mi a fene történik - akkor lehet, hogy nem jár így.
Nem értem én már ezt a színjátékot, asszem kezdek kiöregedni, a számtalan potenciálisan lehetséges magyarázat meg egyre inkább csak fáraszt.
Olyan jó lenne, ha végre egyszer én kapnék magyarázatokat a kérdéseimre.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
359
2 161
93
Olyan reális forgatókönyv lehetséges, hogy az oroszoknak kell kelet ukrajna. Hogy ezt a nato elfogadja lengyelországnak, nekünk és esetleg a románoknak adnak nyugat ukrajnából egy részt. Marad egy csonka "független" ukrajna, ami egyformán fog utálni mindenkit. Az oroszok elérik a céljukat, gyarapodnak, megfélemlítik a világot, a nato is gyarapodik, és nincs arcvesztés. Az ukránoknak végük ígyis-úgyis.
A nyugati részek felajánlása lehet az ára annak, hogy a világ elfogadja a keleti részek elcsatolását.

Nem tartom valószínűnek, hogy ukrajna is jelen lesz a saját tárgyalásán.
Valamennyire egyetértek de ezt nem a NATO fogadja el, Úgy ahogy Putin mondta "Rakétákat ki kell vonni Oroszország mellől"
Ezt a Lengyeleknek s a Románoknak kell megoldani s akkor visszakapják (talán mi is) Ősapáik által elkártyázott részeket.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ezek amúgy oroszok vagy ukránok, inváziós jelet nem látok rajta most így hirtelen.
Az autóban ülő nem rántotta félre a kormányt, vagy abban reménykedett, hogy átslisszol előtte, vagy egyszerűen elbambult. Mert nem fékezett. Aki meg ült már láncos technikában tudja, hogy a képen látható kb. 40-50 km/h-val megcsúszó jármű nagy tömege és sebessége okán tehetetlensége miatt nem tud úgy megállni mint a szög azonnal, hanem ahogy betapad és nem csúszik tovább oldalra, előre fog haladni, mert a lánctalpat nem lehet kormányozni, csak előre meg hátra gördíteni. Szóval lesz egy fékútja előre ami alatt megáll. És ez nem 30cm.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 232
67 849
113
Nemrég ezt írtam:

Nekem most esett le a nagy Z menekülése kapcsán, hogy vsz mit akarnak, miért ennyi, miért Kijev ...

Nem bizti, hogy igazam van, de ezt gondolom:

-A nagy Zt elkapják, elmenekül.
-Kijevet valahogy biztosítják, kell egy reptér.
-Ha Z nincs, fogják Janukovicsot, a megpuccsolt, utolsó ukrán elnököt, akit még a full Ukrajna, Donyeck és Luhanszk is megválasztott!!, aki odamegy, és felszólítja az ukránokat a harcok befejezésére. A nacionalisták nem adják meg magukat, nem is kell, a többit lefegyverzik. A maradékot szétverik az oroszok. Minimális áldozatok, megóvott ország, a nácikkal leszámoltak.

Még a Nyugat se tud belekötni.

Janukovics az ukránoknak=béke. Aztán ennél szarabb már nem lehet.

Konyec.

Ps:
A Krím orosz marad, a déli országrészben orosz csapatok békefenntartanak, mint Izrael szokott, új választások, orosz parti győzelem, régi-új oligarchák, és ezt mindenki elfogadja.
Mint Hafizullah Amin elnok.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Három NATO-tanker van a levegőben. Egy Lengyelország fölött, a másik kettő épp váltást végeznek Románia felett.
Mi van akkor, ha Romániából vagy Moldovából operálnak ukrán gépek?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Nber

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Mik ezek az objektív tények?
Nézd avtomat, amikor a II. VHs szovjet hadműveletekről van szó abszolút objektíven látod, hogy stratégiai színten mit csináltak, mit nem.
Most viszont egy olyan elemzést idézel, ami kb azt mondja, hogy az oroszok nem is erre számítottak.
Persze, akár igaz is lehet.
De szerintem meg a népköztársaságok felől lekötik az ukrán haderő nagyját (és az nem tud kimenni onnan)
Délről a lehet innen is jönnek erőket.
És az északi frontal semmit nem tudnak kezdeni.
De mert a többi elég nyerhetőnek tűnik nem is vonják vissza az erőket a főváros védelmére.
Szerintem.
Persze tévedhetek.
Leírtam délelőtt;
az orosz propaganda a következőket tolta az elmúlt időszakban:
-az ukrán légierő a betonon meg lesz semmisítve, teljes lesz a légi fölény
-az ukrán hadsereg morálja a náci csoportokon kívül csapnivaló, nem fognak ellenállni, tömeges fegyverletételekre, átállásra lehet számítani
-az ukrán nép a kormánya ellen fog fordulni, belső puccs várható rövidesen a harcok kezdete után

Egyik sem teljesült, és az orosz propaganda kárára nagyon látványosan nem.
A háború objektív értelmezése érdekében képes kell legyen az ember a hibák felismerésére. Részetekről semmi lehetséges hiba felfogását, elkönyvelését eddig nem lehetett hallani. Megy a folyamatos hurrázás, "az oroszok biztos tudják mit csinálnak" alapon.

A műveletekkel kapcsolatos elméleti gondolatmeneted nagy vonalakban gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz, mint amit Kofman hetekkel ezelőtt felvázolt, mint egyetlen igazán értelmezhető orosz forgatókönyv. Ennek okán nem tudom mit problémázol azon kívül, hogy a konfliktus kedvéért kelted a konfliktust, mert őt "Atlantistának" tartod.

A II. VHs műveletek megértéséhez, és hogy mi miért volt sikeres tudni kell, hogy az előtte végrehajtottakban milyen hibákat követtek el. Ezt a háborút megélt tisztek az akadémiákon hosszú évekig elemezték és ahhoz gyúrták a hadsereget és annak harcát.
Innen (a propagandájuk alapján) úgy látom, hogy a korai atomkort követő korszak végére kialakult szovjet műveleti pesszimizmus elszállt a modern oroszokból, és lecserélte az igazi háborút nem látott KGB-sek gátlástalansága és háborús optimizmusa.

Nem becsülték alá, csak nem akartak mészárszéket rendezni, ezért a józan ukránokra számítottak.
Nem akartak mészárszéket rendezni akik háborút indítottak, ezért minél többet meghagytak az ellenség technikájából, hogy azok ellenük működhessenek. Persze. Tökéletes logika...
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Fegyverköteles emberek hogy jöhettek át az ukrán határon.
Külföldi útlevéllel, Pl.: magyar, vagy a határőrök ukrajnában sem mind szőrösszívüek, lehet átengedték, vagy 3-ik opció átszöktek, mert az ukrán hatóságnak most fontosabb dolga is van mint őrizgetni a zöldhatárt nyugaton.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
A lakótelepek civil lakosságára rátestálni a honvédelmet, ahelyett, hogy vagy megvédjék őket, vagy megadják magukat, az aljas.
A civilnek nem dolga a háború.
A civilek belerángatása a hatalom végső menekülése egy élő pajzs mögé.
Több kép is volt berakva a toborzó irodák előtt kígyózó 10-20-30-50 méteres sorokról. Ha valósak a képek... mennek ők maguktól is... bízd csak rájuk a döntést. Vannak akik hajlandóak meghalni a hazájukért, szabadságukért.
Vagy csak eldugják későbbre a kapott fegyvereket és hazamennek. Egyenlőre.

Most nézek egy videót, ahogy a faszi kiáll az orosz menetoszlop elé és kézzel üti az őt kikerülő Tigr-t és teherautókat.

Az oroszok szépen belenyúlnak most egy afgán 2-be, nem lesz itt nekik felszabadítókat ünneplő tömeg. És minél jobban fellépnek, csak annál nagyobb lesz az ellenállás.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Három NATO-tanker van a levegőben. Egy Lengyelország fölött, a másik kettő épp váltást végeznek Románia felett.
Mi van akkor, ha Romániából vagy Moldovából operálnak ukrán gépek?
Nem hiszem hogy van légi tankolási opció az ukrán gépeken. Szerintem csak van fent egy A-50-es, (vagy a fene tudja)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Sztem az oroszok ma 100 évre elbukták lelkileg Ukrajnát. Megszállók lesznek, a szláv testvériség halott.

Azt nem tudom Putyin, miből akarja majd finanszírozni az újjáépítést az egész ukrán államot. Ez a győztes háború könnyen lehet anyagi csőd.
Nézd. Ha az orosz az elkövetkező 5 évben a lakosságnak fillérekért fogja adni a benzint, gázt, áramot és egyéb közszolgáltatást,akkor nyert ügye lesz. Az urkránok is emberek és ha egyszer elvonul a háború, a zsebük alapján fognak szavazni.
Most a demokratikus félfasiszta államban a gatyájukat is kifizették az említett dolgokra!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 642
9 198
113
Jól látom, hogy az ukrán ellenállás komolyabb, mint amire sokan számítottak?

Ill. az oroszok sem olyan hatékonyak, mint sokan gondolták...

Allesmor valami olyasmit írt nemrég, hogy szerinte mintha csak gyakorlatra felkészült katonák lennének az oroszok, nem valós támadásra felkészültek. Lehet hogy Putyin eredetileg csak erődemonstrációra halmozott fel katonákat, később döntött úgy hogy akkor már támad? És emiatt nem is voltak annyira rákészülve? Plusz az ukránok is valóban felkészültebbek és motiváltabbak voltak, mint amire számítottak?

szerintem nem látod jól :D 36 óra alatt berántottak egy magyarországnyi területet kievbe vannak az oroszok...
36 óra (de már megint ismétlem magamat)

Az ukránok aligha a határ mentén védekeztek volna annyira és ott könnye lehet ekkora területet elfoglalni. Kiev meg 100-150 km-re van csak a fehérorosz határtól.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 482
113
Szerintem a nyugat is elbukta Ukrajnát!
Ígérgettek nekik minden földi jót, EU és NATO tagság, demokrácia, jólét és európai értékek. Erre jött az áremelkedés, infláció, szegénység, korrupció, kilátástalanság és most hogy tényleg kurva nagy baj van , mert konkrétan a maci ott rohangál Kijevben, a nyugat csak rázza az öklét olyan hatékonyan mint az albán légvédelem!
Ukrán színekre világított épületek, elitélő nyilatkozatok, pár szankció ami csak a nyugatnak fáj és ennyi!
nem is az ukránok miatt mentek be szerintem,vagyis első sorban nem miattuk bocsánat SilvioD-nek ment volna a válasz
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU