[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 240
93
Én tökéletesen látom a játszmát, azt is látom hogy a kamu casus bellik is a játszma részei. Viszont ezek a casus bellik komolyan vehetetlenek, Oroszország egyszerűen birodalmi logika mentén működik. Oroszországot az fenyegette hogy elveszíti a befolyást Ukrajna felett. Ehhez viszont a nemzetközi jog szerint az oroszoknak nincs közük.

Engem az ijeszt meg hogy a fennálló világrend alapjaiban dőlhet össze, ha ezt az oroszok megtehetik akkor más is meg fogja tenni. Európa pedig biztosan el fog indulni a militarizálódás útján, mert arra már nem építhetnek "hogy az oroszok úgyse merik meglépni."
Bakker! Ezt a játszmát a földön élő 7000000000 ( 7milliárd) ember közül nem tudom ismeri-e 3 (három) tökéletesen. S te köztük!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 186
113
Allesmor valami olyasmit írt nemrég, hogy szerinte mintha csak gyakorlatra felkészült katonák lennének az oroszok, nem valós támadásra felkészültek. Lehet hogy Putyin eredetileg csak erődemonstrációra halmozott fel katonákat, később döntött úgy hogy akkor már támad? És emiatt nem is voltak annyira rákészülve? Plusz az ukránok is valóban felkészültebbek és motiváltabbak voltak, mint amire számítottak?



Az ukránok aligha a határ mentén védekeztek volna annyira és ott könnye lehet ekkora területet elfoglalni. Kiev meg 100-150 km-re van csak a fehérorosz határtól.
hogyha az ukránok engedtek vólna a hadgyaokorlat alatt nem fegyverkeznek és fenyegetnek valószínűleg nem fajult vólna idáig a helyzet. biztos a többség ott is abba reménykedett hogy az ukrán engedni fog. de legalábbisbbefogja a pofáját. erre csak méginkább fenyegetőzött és követelt..megpróbáltak védekezni a határmentén több kevesebb sikerrel.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 757
9 108
113

NATO to provide more weapons including air defense systems to Ukraine- NATO Secretary General Stoltenberg​



Úgy látom a nato se engedte el teljesen Ukrajnát.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 095
15 655
113
Allesmor valami olyasmit írt nemrég, hogy szerinte mintha csak gyakorlatra felkészült katonák lennének az oroszok, nem valós támadásra felkészültek. Lehet hogy Putyin eredetileg csak erődemonstrációra halmozott fel katonákat, később döntött úgy hogy akkor már támad? És emiatt nem is voltak annyira rákészülve? Plusz az ukránok is valóban felkészültebbek és motiváltabbak voltak, mint amire számítottak?



Az ukránok aligha a határ mentén védekeztek volna annyira és ott könnye lehet ekkora területet elfoglalni. Kiev meg 100-150 km-re van csak a fehérorosz határtól.

Sokan úgy gondolják, és hajlamos vagyok egyetérteni velük, hogy eredetileg nem akartak ténylegesen háborút, akkor dönthettek emellett, amikor az ukrán elnök lenyilatkozta, hogy nukleáris fegyvereket szeretnének.

Gondolom ekkor osztottak, szoroztak, és úgy döntöttek, hogy ennek kockázatát nem vállalják be.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Külföldi útlevéllel, Pl.: magyar, vagy a határőrök ukrajnában sem mind szőrösszívüek, lehet átengedték, vagy 3-ik opció átszöktek, mert az ukrán hatóságnak most fontosabb dolga is van mint őrizgetni a zöldhatárt nyugaton.

Egyre többet olvasom közösségi oldalakon, hogy 10.000 ft-okért már nem szőrösszívűek az ukrán határőrök.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 420
93 307
113
Az esélye megvan ennek is, de nyugatról se kaptak semmit.2014 óta csak lefele és lefele mentek, bármennyi pénzt is kaptak nyugatról. 2014 óta abban a hitben éltek, hogy majd jön a nyugat és megmenti őket.Aztán kiderült, hogy a nyugat nem megy sehova Ukrajnáért. Lelkileg talán elbukják Ukrajnát, de még nem tudjuk ki lesz az oroszok választottja Ukrajna élére. Azon is sok múlik.
A helyi, ukrán Kádár.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
465
1 771
93
Három NATO-tanker van a levegőben. Egy Lengyelország fölött, a másik kettő épp váltást végeznek Románia felett.
Mi van akkor, ha Romániából vagy Moldovából operálnak ukrán gépek?
És milyen ukrán gépet tankolnának? Sem a Szu-27-es, sem a Mig-29-es, sem a Szu-25-ös nem tankolható a levegőben. A Szu-24-es igen, de azt ma még láttak sehol repülni. Amúgy az oroszoknál van a levegőben A-50U. Szóval, ha a románok esetleg segítenék az ukránokat, azt látnák. Vova bácsi megmondta, hogy mi jár érte, nem hinném, hogy bevállalják. De miért is tennék? Ők sincsenek annyira odáig az ukránokért.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ukrajnának 5 atomerőműve van.


Ezért fordultak vissza a gyakorlatról hazatérő csapatok --szerintem--, én ezt látom a többek által észrevett hiányosságok, rögtönzések okaként.

Zelenszkij "atomos" nyilatkozatáig kompromisszum-kész volt Putyin!!!
Nézz utána a Putyini nyilatkozatok idő-sorrendjének. Zelenszkij nyilatkozata után --szerintem-- a korábbiakhoz képest szokatlanul hosszú orosz diplomáciai "gondolkodási idő" után jött a "B-terv" --jelenlegi eseményeket előkészítő, a korábbi eredménytelen, kompromisszumos iránnyal ellentétes-- Putyini kommunikáció.

Mint írtam, úgy gondolom, hogy a többek által észrevett végrehajtási hibák, hiányosságok, ellátási problémák, összfegyvernemi gondok ebből a hirtelen "irányváltásból" fakadnak.

A mozaik --az ismert elemeit-- összerakva adja ok-okozat alapján egy logikus összképet, amit leírtam.

Nekem ez jön ki. Tévedhetek... Tévedhetek?

...és azt kell mondanom, hogy az USA folyamatos --háborús, orosz-ellenes szankciókba hajszoló-- , tétet emelő politikájára ezt a választ provokálta ki.
.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 807
113

Zelenszkij egy Kijevből vett videót arról, hogy a hatóságok nem fognak menekülni​

2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK, 19:07

239c0f0-274738361-3018022655114757-6526421110729651396-n.jpg

VLAGYIMIR ZELENSZKIJ. FOTÓ: GETTY IMAGES

Volodimir Zelenszkij elnök videót rögzített állami vezetőkkel a kijevi Bankova utcából.

Forrás : Zelensky Facebook-oldala

Zelenszkij : "Itt vagyunk. Kijevben vagyunk. Megvédjük Ukrajnát.

És így folytatódik. Dicsőség védőinknek. Dicsőség védőinknek."

Részletek : A videón látható még a Nép Szolgája frakció vezetője, David Arakhamia, az elnöki hivatal vezetője, Andrij Jermak, Denys Shmygal miniszterelnök és Mihail Podoljak, az elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója.

Biztosította, hogy a katonaság és a polgárok Kijevben maradnak.

Így néz ki a hirtelen berendezett irodája Svájcban? Mert ez rég elhúzott Kijevből az biztos.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 514
10 658
113
Gerillaharcra készülnek fel.
Ez még nem az. Az akkor jön, ha sikeres a megszállás.

Ahogy egy civil fegyvert vesz a kezébe és a reguláris csapatokra támad, partizánnak minősül és nem vonatkoznak rá a Genfi megállapodásban foglaltak, azaz lazán ki lehet iktatni.
Szerinted itt (meg amúgy is) kit érdekelnek a genfi egyezmények? Elárulom a másik oldalt sem, vannak képek, hogy állítólag (ezért nem raktam még be, mert csak állítólag) a VDV-s felderek civil ruhára váltottak Kijev körül.
A másik, hogy egyelőre marhára bejön az ukránok taktikája: bemegy az orosz a városba, és az egész paneltömb tüzet nyit...
Szerinted kik furikáznak platós Zilre pakolt ZSzU-23-assal?
A regulárisok is, nem kell hozzá wagneresnek lenni. Őket arról lehet felismerni többnyire, hogy teljesen vegyes, de a rendszeresítettől sokkal drágább, akár nyugati kiegészítőkkel kevert cuccuk van, mert megtehetik. A Wagner orosz szinten nagyon jól fizet.


Ámde, Mariupol relatív nagy város, az AZOV fészke/hazája.
2015 óta ott eszi őket a fene, elaknásították a tengerpartot is, és amiről kevesen tudnak, hogy katakombarendszer van a város alatt.
A civilnek nem dolga a háború.
Nagyon lelkesen művelik pedig. Nem erőszak a disznótor, önként vették fel a fegyvereket.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
A lakosság az oroszokra haragszik a háború miatt, elvégre az oroszok indították a háborút. Nyilván nem fog 40 millió ember fegyvert fogni, de már kevesen is tudnak jelentős problémát okozni a megszállóknak. Ha katonailag győz is Putyin a stabilizáció még nagyobb kihívás lehet.

Láttad a csecsen vérdíjakat? Minden egyes egy kilőtt ukrán tank 30,000$ , kilőtt ukrán BMP 20,000$, minden egyes halott ukrán katona 5,000$. Abba belegondoltál már, vajon hogyan számolnak el a mennyiségekkel?

+ már indulnak is a Groznijból

Komolyan mondom, ez az a pont, ahol már ettől a módszertől nekem is sírhatnékom van.
Dehát ilyen egy Birodalom.

 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 373
63 108
113
De miért is tennék? Ők sincsenek annyira odáig az ukránokért.
Az ukránoknak hamarosan le fog esni a tantusz, hogy mindenki a bukásukra játszik, hogy konszolidálódjon a helyzet. Senkit se érdekel az ukrán nép, se a szép szuverenitás, csak a biznisz.
Azt se feledjük, hogy milyen "szépen" dinamikusan mozog a tőzsde. Na most az pedig tipikusan az a terület, ahol valaki épp mindig nyerésre áll, míg más épp veszít.
Ha megvolt a hype és a hullám, érdektelenségbe megy át ez az egész.
Beszél valaki még Szíriáról? Líbia és Irak se érdekel már senkit. Afganisztán is le van szarva. Nemrég még ezek voltak a top III. VH-kiváltó helyszínek.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 117
28 722
113
Ezért fordultak vissza a gyakorlatról hazatérő csapatok --szerintem--, én ezt látom a többek által észrevett hiányosságok, rögtönzések okaként.

Zelenszkij "atomos" nyilatkozatáig kompromisszum-kész volt Putyin!!!
Nézz utána a Putyini nyilatkozatok idő-sorrendjének. Zelenszkij nyilatkozata után --szerintem-- a korábbiakhoz képest szokatlanul hosszú orosz diplomáciai "gondolkodási idő" után jött a "B-terv" --jelenlegi eseményeket előkészítő, a korábbi eredménytelen, kompromisszumos iránnyal ellentétes-- Putyini kommunikáció.

Mint írtam, úgy gondolom, hogy a többek által észrevett végrehajtási hibák, hiányosságok, ellátási problémák, összfegyvernemi gondok ebből a hirtelen "irányváltásból" fakadnak.

A mozaik --az ismert elemeit-- összerakva adja ok-okozat alapján egy logikus összképet, amit leírtam.

Nekem ez jön ki. Tévedhetek... Tévedhetek?

...és azt kell mondanom, hogy az USA folyamatos --háborús, orosz-ellenes szankciókba hajszoló-- , tétet emelő politikájára ezt a választ provokálta ki.
.
Egyértelmű, h minden európai békítési kísérlet után jött Biden, és öntött egy kis olajat a tűzre.