[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az ukránoknak hamarosan le fog esni a tantusz, hogy mindenki a bukásukra játszik, hogy konszolidálódjon a helyzet. Senkit se érdekel az ukrán nép, se a szép szuverenitás, csak a biznisz.
Azt se feledjük, hogy milyen "szépen" dinamikusan mozog a tőzsde. Na most az pedig tipikusan az a terület, ahol valaki épp mindig nyerésre áll, míg más épp veszít.
Ha megvolt a hype és a hullám, érdektelenségbe megy át ez az egész.
Beszél valaki még Szíriáról? Líbia és Irak se érdekel már senkit. Afganisztán is le van szarva. Nemrég még ezek voltak a top III. VH-kiváltó helyszínek.
Betennéd légszi mégegszer azt az orrkúpot?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
Nézd. Ha az orosz az elkövetkező 5 évben a lakosságnak fillérekért fogja adni a benzint, gázt, áramot és egyéb közszolgáltatást
roppant szerencsés lenne ha nem öt év múlva hanem mondjuk holnap kiküldenék a már megszállt területek lakosságának az új közmű díjszabást
csak hogy ne kelljen már spórolniuk a fűtéssel
aztán a közösségi média a többit elintézi
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

NATO to provide more weapons including air defense systems to Ukraine- NATO Secretary General Stoltenberg​



Úgy látom a nato se engedte el teljesen Ukrajnát.
Épp csak az nem mondták hogy mikor, talán holnap talán a következő életben. Figyelembe véve hogy lehet hogy az ukránoknak napjai vannak hátra ez olyan halottnak a csók érzetű kijelentés.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 240
93
Nagyon keveset látni és a lánctalp meg is csúszott. Szerintem ez egy baleset.
Az már más kérdés, hogy az autó vezetője látta, hogy megcsúszik a páncélos és azt ő is sejtette, hogy előre fog menni
Lehet, látni, hogy a katonai jármű megpróbálja elkerülni az ütközést(félre kapja a kormányt) az az agresszív öregember meg direkt alá megy! Tipikus farhát nyugdíjas! Szegény katona, hogy megrémülhetett.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Vegyük a 2. opciódat! Ez nem a teljes orosz sereg ami a határon felsorakozott, ez egy töredék! Mert ezt látjuk! Meg azt is hogy egy sor hibát vétenek! Hol vannak a stratégiai bombázók? Hol a híres orosz tüzérség és rakétatüzérség?? Amit a videókon látni, hogy felszántják a földet is ha kell! Nincs nagyobb légitámogatás!!! Egy csomó dolog amit nem értek max betudom annak, hogy azért nem nyúlnak ezekhez a dolgokhoz mert kímélni akarják a civil lakosságot! Tehát az orosz fősereg valami másra készül?? De mire?? Leírtál valamit amit értek is meg nem is!!
Tesztelik a nem elsővonalas technikával (Btr, T72) a nato által beszállított meglepetéseket, a legjobból nincs akkor tömeg, és tartalékol egy esetleges eszkalálódott balhéra, nem mutat be mindent, hogy legyen még valami a tarsolyába... szerintem
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most őszintén sorállományban lévő szerencsétlen mit látott? A semmiből lángba borul a konvoj eleje. Persze, hogy megriad és szétszóródik. Ez a normális reakció. Ne feledd ők valószínű nem harcolni mentek, hanem ellátmányosok voltak kézifegyverekkel, légierő ellen semmit nem tudnak tenni. Ráadásul 99% hogy nem profik, csak épp kötelező katonai idejüket töltő, sorozott fiatal srácok. Nem akartak meghalni.
Pont ezt írtam le ! Most nem volt ott a szarkasztikus LOL!
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1586

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113
Ezért fordultak vissza a gyakorlatról hazatérő csapatok --szerintem--, én ezt látom a többek által észrevett hiányosságok, rögtönzések okaként.

Zelenszkij "atomos" nyilatkozatáig kompromisszum-kész volt Putyin!!!
Nézz utána a Putyini nyilatkozatok idő-sorrendjének. Zelenszkij nyilatkozata után --szerintem-- a korábbiakhoz képest szokatlanul hosszú orosz diplomáciai "gondolkodási idő" után jött a "B-terv" --jelenlegi eseményeket előkészítő, a korábbi eredménytelen, kompromisszumos iránnyal ellentétes-- Putyini kommunikáció.

Mint írtam, úgy gondolom, hogy a többek által észrevett végrehajtási hibák, hiányosságok, ellátási problémák, összfegyvernemi gondok ebből a hirtelen "irányváltásból" fakadnak.

A mozaik --az ismert elemeit-- összerakva adja ok-okozat alapján egy logikus összképet, amit leírtam.

Nekem ez jön ki. Tévedhetek... Tévedhetek?

...és azt kell mondanom, hogy az USA folyamatos --háborús, orosz-ellenes szankciókba hajszoló-- , tétet emelő politikájára ezt a választ provokálta ki.
.
Szerintem, arcukra fagyott a mosoly. Nem gondolták ők sem. Full Ukrajnát tuti nem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113
Több kép is volt berakva a toborzó irodák előtt kígyózó 10-20-30-50 méteres sorokról. Ha valósak a képek... mennek ők maguktól is... bízd csak rájuk a döntést. Vannak akik hajlandóak meghalni a hazájukért, szabadságukért.
Vagy csak eldugják későbbre a kapott fegyvereket és hazamennek. Egyenlőre.

Most nézek egy videót, ahogy a faszi kiáll az orosz menetoszlop elé és kézzel üti az őt kikerülő Tigr-t és teherautókat.

Az oroszok szépen belenyúlnak most egy afgán 2-be, nem lesz itt nekik felszabadítókat ünneplő tömeg. És minél jobban fellépnek, csak annál nagyobb lesz az ellenállás.
Szerintem, csak oda kellett menniük. Azért voltak ennyien. Nem merték őket laktanyákba behívni, mert annál nincs cikibb, mint amikor azelőtt robbantják fel őket, mint Szíriában vagy Afganisztánban.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113

NATO to provide more weapons including air defense systems to Ukraine- NATO Secretary General Stoltenberg​



Úgy látom a nato se engedte el teljesen Ukrajnát.
Késő, vasárnapra vége.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 420
93 307
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113
Oké, de itt alapvetően mindenki arra számított mint 8 éve, meg ami afgánban volt, hogy az első lövésre átáll az ukrik 90%a. Ehhez képest hatalmas csaták vannak szerintem. Szerintem már most meghaladják a veszteségek az azeri örmény meccset. Ott is csak utólag derült ki hogy milyen sok halott volt mindkét oldalon.
8 éve nem volt NATO intelligence és NATO fegyverzet. Válról indíthatók meg pláne nem.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and Nber