[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 642
113
Doni kozákok irreguláris létszáma ~250k.....
MCSSZ ~ 75k.....
2014-ben forogtak ezek a számok, de aztán kiderült, hogy a doni kozákok és a veteránszövetség/pravoszláv önkéntesek valamije sem egy jelentős szervezet. Kb. 25.000 önkéntest ha ki tudnak állítani, már sokat mondtam. Talán még ennyit a CsVK-k.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 834
56 431
113
Az egész hadművelet, két nap után ,nekem nagyon "oroszos" kivitelezésnek tűnik. Laza, hanyag, kicsit lusta hozzáállással. Olyan orosz munka kultúra szaga van az egésznek. Már bocsánat a hasonlatért. Lebecsülték az ellenfelet, szerintem erősen hanyagolják a felderítést az előrevonási útvonalakon, elszámították az ukrán lélektani alap hozzáállást is. Nem barátként fogadják őket. Távol van még ennek a vége, kezdem így érezni. Jelentős orosz erősítésekre lesz még szükség hogy győzelmet arassanak. Valamint komolyabb hozzáállásra. A két nap teljesítménye alapján , egy NATO elleni hagyományos összecsapásban, már vesztésre állnának.

Különösen, mert Sziriâban elèg profin viselkedtek.
Itt meg a B-csapattal jönnek.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 111
28 692
113
Valeri Gergievet, aki a müncheni filharmonikusok karnagya, felhszólitotta a müncheni polgármester, hogy határrolódjon el Putintól és nyilvânosan itèlje el az oroszok támadását, mert különben felbontjâk a szerzödést vele. Gergiev tartott 2016-ban koncertet a sziriai Palmyrâban, amire talân emlèkszik, aki követte a szir topikot itt.
Gergiev éppen a milánói Scalaban vezényli œriási sikerrel Csajkovszky Pikk Dàma cimü operáját, amelyben a gyermekkórus énekének szövege a Die Welt kritikusa szerint nem elèg woke és pc. De ott is felszólitotta a milánói polgármester és a Scala intendânsa , a francia Dominique Meyer, hogy hatârolódjon el Putintól, különben nem vezényelheti ott tovâbb az operát.
A Carnegi Hall már lemondta vele a koncerteket öszre. Kèrdéses, hogy a st.pètervári Mariinsky Szinház tradicionális baden-badeni öszi orosz balett és opera estje meg lesz vele tartva.
Eddig csak a bécsi filharmonikusok ragaszkodnak tovâbbra is a vele leszerzödött koncertekhez, mert szerintük nem vâlhat a kultúra a politika játèkszerèvé. ( Die Welt)
Több orosz müvészt is kritizâlnak (pl. Netrebkót) hogy túl közel àll Putinhoz ès Oo-hoz.
Korunk egyik legjobb karmestere.
 

KZoli83

Member
2022. február 20.
36
99
18
Gondoljunk bele, hogy mekkora médiahack hatása lett volna, ha Lavrov a Macronnal folytatott megbeszélés után a sajtótájékoztatón nem mond semmit, hanem egyszerűen csak elkezdi sorolni az ismert áldozatok nevét, és hogy hogyan haltak meg.
Faszságot beszélek, nem Lavrov tárgyalt Macronnal, hanem Putyin. De szerintem érted, mire gondoltam.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 250
113
Nézem a HírTV-n interjút helyiekkel. Elszánt az ukrán közhangulat, jónak tűnik a katonai morál. Legalabbis amit láttam. Az orosz ajkú kijeviek sem virágokkal várják az orosz hadsereget.

Egyébként a propi nagyon jó.

Oroszo. ukrán nácik.
Ukrajna orosz fasiszták.
 
W

Wilson

Guest
ha arról van szó, aki igazi hazafi és ennyit tehet a hazája védelméért, szerintem a topiktagok nagy többsége bevállalná ezt, azért az ügyért, ami mellett kiáll.
Simán eltudom képzelni, csak tudod ez akkor derül ki amikor meg kell hozni egy ilyen döntést, és olyankor az életösztön K....ha erős tud ám lenni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 839
35 153
113
Nézd arról az ukrán katonáról,lehet senki sem tételezte volna fel egy képről, hogy képes feláldozni az életet a hazájáért, aztán ma, magával együtt felrobbantott egy hidat, hogy ne tudjanak azon keresztül haladva áttörni az oroszok......
ez nem feltételezés kérdése.
csak tisztán kell gondolkozni. civilek egy pincébe a csajt nemrég kzurták meg olyan kiélvezett feje van tiszta ruha tiszta fegyver. ráadásul még fényképezgetik is magukat... (tudod mikor szokás fegyverrel pózólni? kb amikor még lőni se lőtt az ember vagy kibaszott régen lőt nem háborúba...)
látom én az arcukrol hogy ezek nem vóltak harcba mostanába max az ágyba és nem tart olyan rég a háború hogy így kisimuljanak a nagy pihengetésbe..
ha ezek lőttek vólna vagy azsákmány felett pózólnának vagy eszük ágába sem lenne selfizni...

aki meg felrobbantotta magával a hidat? miért ne néztem vólna ki belőlle sőt? igaz általába nem a jóképű srácok szoktak ilyen dolgokat csinálni de megesik velük is. hogy önfeláldoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
pusztít a covid?
Az agyakban... :p:rolleyes:
off
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Humor rovat:

Egy hős ukrán pilóta 30 óra alatt 6 orosz vadászgépet semmisített meg – Védelmi Minisztérium​



Akkor lenne igazán humor rovat, ha pl. Ukrajnában matek érettségi feladatként beemelnék az alábbi feladatot is:

Ha Egy hős ukrán pilóta 30 óra alatt 6 orosz vadászgépet semmisített meg, akkor:​


- Három hős ukrán pilóta másfél óra alatt hány orosz vadászgépet semmisítene meg?​

 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
2014-ben forogtak ezek a számok, de aztán kiderült, hogy a doni kozákok és a veteránszövetség/pravoszláv önkéntesek valamije sem egy jelentős szervezet. Kb. 25.000 önkéntest ha ki tudnak állítani, már sokat mondtam. Talán még ennyit a CsVK-k.
Valamit félre néztél....
Az autonóm területek hadrafogható lakossága....
A CSVK az nem MCSSZ.....
2 különböző szervezet......
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 327
33 387
113
Az egész hadművelet, két nap után ,nekem nagyon "oroszos" kivitelezésnek tűnik. Laza, hanyag, kicsit lusta hozzáállással. Olyan orosz munka kultúra szaga van az egésznek. Már bocsánat a hasonlatért. Lebecsülték az ellenfelet, szerintem erősen hanyagolják a felderítést az előrevonási útvonalakon, elszámították az ukrán lélektani alap hozzáállást is. Nem barátként fogadják őket. Távol van még ennek a vége, kezdem így érezni. Jelentős orosz erősítésekre lesz még szükség hogy győzelmet arassanak. Valamint komolyabb hozzáállásra. A két nap teljesítménye alapján , egy NATO elleni hagyományos összecsapásban, már vesztésre állnának.


Ez enyhe megfogalmazás, a nagyjából a '95-ös csecsenföldi fiaskóra emlékeztet, amit bemutatnak, amikor Pavel Gracsov kijelentette, hogy akár egy zászlóalj VDV-ssel is beveszi Groznijt. Mintha nem tanultak volna semmit két csecsen, grúz és a szíriai háború, meg a 2014-15-ös donbászi harcok tapasztalataiból (mondjuk a grúzok azok 2 nap harc után valóban iszkoltak, az oroszok hibái ellenére gyors és viszonylag vértelen győzelem volt.)
 
  • Tetszik
Reactions: honved and gacsat
W

Wilson

Guest
ez nem feltételezés kérdése.
csak tisztán kell gondolkozni. civilek egy pincébe a csajt nemrég kzurták meg olyan kiélvezett feje van tiszta ruha tiszta fegyver. ráadásul még fényképezgetik is magukat... (tudod mikor szokás fegyverrel pózólni? kb amikor még lőni se lőtt az ember vagy kibaszott régen lőt nem háborúba...)
látom én az arcukrol hogy ezek nem vóltak harcba mostanába max az ágyba és nem tart olyan rég a háború hogy így kisimuljanak a nagy pihengetésbe..
Ok lehet, hogy nem harcoltak még, de ha arra kerül sor(ne kerüljön) akkor fog kiderülni mennyire állnak helyt....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 250
113
Kérdés az, hogy addig fegyverszünet lesz-e. Jelenleg az oroszoknak ez nem biztos, hogy érdeke. Mondjuk Lavrov papa biztosan könnyebben mozog egy ilyen tárgyalásra. Putyin mozgatása kurv@ nagy logisztika.
Tárgyalások.
Eredetileg Minszket akarták az oroszok, Varsó az ukránok, de ezeket a másik fél leszavazta. 1:1. És utána telózott Szijjártó
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
465
1 747
93
Az egész hadművelet, két nap után ,nekem nagyon "oroszos" kivitelezésnek tűnik. Laza, hanyag, kicsit lusta hozzáállással. Olyan orosz munka kultúra szaga van az egésznek. Már bocsánat a hasonlatért. Lebecsülték az ellenfelet, szerintem erősen hanyagolják a felderítést az előrevonási útvonalakon, elszámították az ukrán lélektani alap hozzáállást is. Nem barátként fogadják őket. Távol van még ennek a vége, kezdem így érezni. Jelentős orosz erősítésekre lesz még szükség hogy győzelmet arassanak. Valamint komolyabb hozzáállásra. A két nap teljesítménye alapján , egy NATO elleni hagyományos összecsapásban, már vesztésre állnának.

Igazad van! Ha egy kicsit németesebb precizitással dolgoznak már tegnap este megadták volna magukat az ukránok. Így meg 2 napig tartott, mire tárgyalni akarnak a megadásról. Ejnye - bejnye micsoda hanyag munka! Nem vagy te egy kicsit maximalista? Különösen a mindenkori magyar haderő utolsó 100 éves teljesítményéhez viszonyítva.