[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 940
113
A "bombázásnak" nincs semmi értelme, a romokat néha még jobban lehet védeni mint az ép várost. Volt már rá példa.

Ha nem sikerült a gyors deszant művelettel lefejezés, akkor most már így jártak. Legjobb lenne, ha körbezárnák a várost és hagynák úgy ahogy van. Nem úgy tűnik, hogy mindenhol megadnák magukat, csak azért mert Kijevet beveszik. Nagyon remélem nem csinálnak Groznij 2.0-át.

Jó lenne már túllépni a II. világháborús toposzokon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 551
10 877
113
Az ukránokat mi is itt lesajnáltuk előre. Most az látszik, annál sokkal komolyabb erőkifejtésre képesek, mint azt mi, meg a világban sokan mások, gondoltuk előzőleg.
Khm... én megmondtam! :D

Feltételezhető, hogy soha semmit nem tanulnak az előző háborújukból. Nagyon mereven ragaszkodnak a megszokott és betanult harcászati szabályaikhoz
Nincsenek altisztjeik, a sereg minimum negyede sorozott, és a világháborús hullámokban támadó stratégiát erőltetik. Ezért van még 2x ennyi erő a kiindulási körzetekben, mert az első hullám sikerével eleve nem számoltak. Minimális képzéssel, gondolkodással több ezer katonájuk még most is élne. Szovjet agyfasz.

Erre a rosszul előkészített művelet közepébe beküldik az aduász csecseneket, hagy hulljanak el azok is.

Közben áramlanak befelé a nyugati önkéntesek és zsoldosok Ukrajnába, most már egyszerűsített belépéssel lehet menni (az a feltétele, hogy a határátkelőhöz legközelebbi katonai toborzóirodán jelentkezni kell).
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az mindegy, egyenlőre az orosz hadsereg max 5%-a mozog....mezítláb....
High-tech nincs bevetve....
És haladnak mint kés a vajban....
Na ez az ami rémisztő.
Köszönöm. Egy volt katona is azt látja amit én
Ez azértmegnyugtat.
stimmol. az, hogy valaki semmibe veszi az ukrikat, egy dolog. de ezt nem felejtheti el egy magyar sem, hogy az orosz - akármennyire is pengeti a magyar lélek húrjait - már háromszor foglalta el/szólt bele a magyar történelem alakulásába az elmúlt kétszáz évben, utoljára annyira, hogy egy hommage-t hoztak létre miatta. nem. ezt nem feledheti senki sem. jó a gázuk, de ennyi.
Mi is mentünk feléjük párszor. Jártak itt francúzok is, poroszok is, kb mindenki. Utáljunk mindenkit?
ez nem érv, hanem tény. ebből lehet érveket fabrikálni, hogy miért ne bízzon a magyar az oroszban, miért legyen csak legyen némi barter, mindenki legnagyobb örömére. támadni, mi? a biliből vegyük ki a kezünket.
Lehet így. A lengyelek nagy fanatikusai ennek. Eredmenye az, hogy minden évszázadban eltűnnek, mert az összes környező országnak lesz belőlük elege.
Eltekintve a politikától:
Katonailag ök a védök és jelenleg vesztenek, pedig nincs meg a tâmadónak az elvileg megkövetelt háromszoros túlereje. Ráadâsul a tâmadó mëg a technikâban is az ö szintükre szállt le és nem a legjobban képzett csapatait veti be. ( Persze nem sportszerüsegböl, de az itt mindegy.)
Szóval nem teljesitenek olyan jajdejól.....
Szerintem. De én rühelem az ukránokat.
Nem arról volt szó, hogy elvágták az áramot?
Az ukránok szerint. De ezek is mutatják, mennyire lehet hinni az ukránokban.
azért a NATO/USA bármiféle katonai akciót úgy kezd, hogy háborúművészete szentháromságot teljesíti
-totális légifölény
-totális légifölény
-totális légifölény
aztán egy madár se tudjon felszállni

oroszok ezt nagyon elk*rták, nem kicsit
Ez a nato doktrína. És nekik se megy európai képzést kapott országok ellen. Lásd még F-117 vs szerb légvédelem.
Az orosz doktrína nem ez.

Sziasztok!

Ha jól számolom, eljutottunk az első 48 óra végére. Még nem sikerült mindent átolvasnom, de gyorsan leírnám megint azt a pár gondolatomat, ami a fejemben van.

OFF

Pár embert nem értek, hogy a háború végét vizionálja, meg az oroszok megbuktatják Putyint és össznépileg a libsiket ültetik a helyére (vagy Bagoly szerint a Vörösöket), mert hogy ők már akkora vereséget látnak a mostani infókba, hogy megszűnik Putyinnal együtt az EU jobb szárnya is... Ezt valaki fejtse majd ki, mert nem értem (inkább ne, mert még több kommentet kell átugornom ;) )!


1, Magyarország szerepe legalább 2030-ig felértékelődik. Lehet az átlag ember nem látja, és el fogja a választáson zavarni OV-t, de jelenleg nem érkezett be a megrendelt technika, nem a legszebb végig nézni a díszmeneten, de mi rendeltük meg a leghamarabb és legszélsőségesebb számban.
Csak egy példa, a Múlt elméletei közül. Orbán Viktor ki fogja vezetni Hazánkat az EU-ból és a NATO-ból. Megkérdezném, hogy jelenleg melyik szomszédunk szeretne semleges szerepben látni 1 kiképző század Leo2A4-et és 44 Leo2A7+ot? Sok a zöldség, persze, hogy kevés az új hidegháborúban! De valaki tervezett már számokkal? Mikor lesz friss MBT típusa Szlovákiának, Horvátországnak vagy Romániának?
Soknak kevés, kevésnek meg sok, tudom. Eddig a fő védvonal az volt, hogy ha minket ki akarnak rúgni, akkor vétóz Varsó, ha Varsót ki akarják rúgni, akkor vétóz Budapest. Innentől kezdve egy Pozsony (de még egy Bukarest) is sírva vétózna, hogy ne kerüljön ki egy tégla sem a falból, mert ettől a héttől kezdve mi vagyunk az új HH vonala. Mi vagyunk közösen a Berlini fal.
És tetszik, nem tetszik, nagyon úgy néz ki, hogy 2030-ra mi leszünk a Kárpát-medence meghatározó katonai ereje. Délen Görögországig nem látok senkit, akinek gazdasági vagy elindított haderőfejlesztési esélye lenne átvenni ezt a szerepet. Lengyelo.-tól délre sem látok ilyet. Egyedül tőlünk nyugatra, Ausztriának van elméleti esélye olyan fejlesztési pénzeket mozgósítani, amivel nálunk nagyobb szerepet tölthet be. (Tudom, LengyelHon és NémetFöld nem egy liga velünk az évtized végére sem. A Kárpát-medence jelzőt a helyén kell majd kezelnünk a jövőben ugyancsak.)

ON

Bocsi a politikáért, de bőven ennél többet beszéltetek róla! Gondoltam reagálok rá és ezzel befejeztem.

2, Szerintem az orosz egységek 10%-a sem fejlődött harci alakzatban. Nem bontakoztak szét. Óriási Ukrajna távolsága, ez idő. Értelmetlen azt találgatni, hogy akkor tényleg csak hadgyakorlatra indultak és Putyin hirtelen felindulásból a kéznél lévő másodvonalas technikát küldte. NEM. Megismétlem, hogy időt kérnék és hamarosan szerintem látni fogunk akkora csapatmozgásokat, amit ti már a rakéta salvo után 2 órával szerettetek volna látni.

3, @Szittya t szeretném megkérdezni arról, hogy szerinte jól látom-e, hogy amit ő mindig mondott a keleti és nyugati hk használat különbségéről, most az látható? Ő ügye azt magyarázta -csak nem mindenki értette-, hogy Nyugat tiszta első vonalas MBT-kel megindul és arra épít, hogy mindent bedarál maga előtt egyenes alakzatban hosszú érintkezési szakaszon. Az orosz iskola előre küldi a másodvonalas hk-kat, jelen esetben T-72-esek, régen ez a szerep volt a T-55-re; és pontszerűen tör át a fronton, kikényszerítve az ellenség nehéz dd-k reagálását, a fő terv az, hogy ezek a selejtezés előtt lévő tankok oldalra szétterülnek és amit hiányoltok T-90-esek és fejlett technológia azok a második lépcsőben szerepel náluk midig, a páncélos főerők ellentámadásait biztosítja, rendezi le. Szükség esetén a másodvonalas -jelenleg a T-72- hk-k a szárnyvonalak irányába kitér az ellenség fő erői elől és oldal támadással satuba fogja vagy az utánpótlást vegzálja.
Mondom magyarul, klasszikus sztyeppei lovas harcmodor, csak a magyarok időről időre elfelejtik. Kb mint mikor könnyű lovassággal támadsz előre és menekülés színlelve ráhúzod a főerődre, majd oldalra kerülve nyilazol. Az államalapítás óta fajsúlyosabb nehéz páncélos lovasságunk pedig a vasököl szemből. Ha a könnyűekre ráfordul az ellenség, akkor az ököl elkaszálja. Ha koncentrálja az erejét a frontból jövő nehéz lovasságra (T-90-esek), akkor a gyengébb harcértékű hk-k oldalról elkapják.
Amit Szittya többször elmondott már az orosz tankharcászatról, szerintem forma-forma pont ráillik arra, amit az első 48 órában Ukrajnában láttunk. Várjuk ki a végét, de egyfelől több határátkelőnél még nem léptek be Ukrajnába többek között nagy terület van Kijev és Harkov csapásirányok között és Harkov Dombasz között is fél megyényi üres hely minimum van.
Tényleg csak napokat kérnék, de szerintem ez tudatos stratégia és nem tervezési hiba. Rájuk kényszerítik, hogy a legütőképesebb egységeket koncentrálják Kijev, Harkov és dél csomópontban és az én üveggömböm szerint napokon belül megindul a támadás a most még pont szerű áttörések között. Elsöprik a gyenge védelmet és körbe zárják ezeket a megerősített pontokat.
Ki tudja. De jó volt olvasni.
Értem és elfogadom, hogy Neked ez a véleményed. Azért kicsit árnyalja a képet.
Bár nem tudom, az ukránoknak, az eddigi tetteiért milyen szankciók jutottak? Csak nem kettős mérce?
Persze hogy az.
Régi hír.

Legyetek szívesek NEM szemlézni a hazai fősodratút, mert el vannak maradva a topikhoz képest! Csak a zajt növelik itt.
Igen, ez amúgy nagyon érdekes. Volt, hogy beraktam hírt és kb 2-3 órával később rakta be valaki a magyar sajtó hírét a dologról.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Az egy 3 milliós város kiosztottak minimum 18.000 fegyvert tegnap és az ukránok nagyon elszántak linkeltem feljebb gond nélkül felrobbantják a hidakat,ha meg kell akadályozni az orosz előrenyomulást, ha az ukránok Moszult csinálnak belőle abba belebukik Putyint ha van esze most nem küldi be az orosz hadsereget oda.....
Abszolút igaz amit írtál, plusz vegyük hozzá, hogy a nemzetközi közvélemény sem fog tapsikolni amikor a különböző médiákban a rommá lőtt Kijevet és a halottakat fogják mutogatni. Viszont ha Putyin oldaláról nézem, a cél ahogy egyre jobban látható Kijev bevétele. Belekezdett egy hódító háborúba és ha nem veszi be a fővárost akár fel is teheti a két kezét. Amúgy szerintem neki reszeltek. Ha meg is hódítja Ukrajnát akkor sem nyer, mert a nemzetközi közösség kiközösítette és páriaként fogja kezelni, ha pedig kivonul Ukrajnából anélkül, hogy elérte volna a céljait, odahaza kinyírják (mindenféle értelemben). Én nem tudom, hogy ő ebből hogy kerülhet ki nyertesen és az események tükrében én attól is tartok, hogy akár további most még elképzelhetetlen lépéseket fog tenni amennyiben a levegő körülötte egyre jobban elfogy.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Minden ukrán félsiker növeli a védők kitartását, önigazolást erősít, megtartja a morált.
Ugyanez a másik oldalon elhúzza a támadó műveleteket és idővel rombolja a morált.
Ha az orosz katona rájön, hogy a belé szuggerált Nagy Honvédő Vagyok kép hamis és még nyerni sem tud, a korábban már általam írt dominó-effektus az ő oldalukon fog jelentkezni hamarosan.
Két okból is írtam, hogy miért kell három nap alatt összehozni a győzelmet.
A siker mindig igazolja az erkölcsi fölényt.
Az ukránok gyors összeomlásával elkerülhető a felesleges rombolás.

A katonai infrastruktúra gyors összeomlasztásával a civilek reggelre már kvázi egy kormányváltásra ébrednek, ahol annyi történik csak, hogy konstatálják: “ezek ennyit tudtak, elbuktak, jött helyettük más. A kutya ugat, a karaván halad”
De most kiderül, hogy a kormány erős és elszánt, a támadó meg lúzer és barbár.

Ha ma nem érnek el az oroszok eredményt, ez az egész Moszkváig fog visszaütni. Kérdés, hogy akadt-e még józan kontroll a Topolok felett.
Igen, ez a legnagyobb kockázat most. Megspékelve azzal, ha a NATO elkezd komolyan cuccokat küldeni az ukránoknak, mert azt látják, hogy "érdemes"! Könnyen kontrollálhatatlan mederbe terelődhetnek az események. Pengeélen vagyunk!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 311
113
Lada szerint be kell avatkoznia es nőni fog.

Lada nem ismeri az amcsi működést. Azonnal megbukna meg a kongresszusban a dolog.

Nincsenek civil áldozatok ami ilyen esetben a nyugatnak fontos.

Robotrepcsi roncs házba csapódasa az ukrán légvédelem miatt az nem az igazi.
Amcsi sajtó 100%ban veszi át az ukrán propit.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Abszolút igaz amit írtál, plusz vegyük hozzá, hogy a nemzetközi közvélemény sem fog tapsikolni amikor a különböző médiákban a rommá lőtt Kijevet és a halottakat fogják mutogatni. Viszont ha Putyin oldaláról nézem, a cél ahogy egyre jobban látható Kijev bevétele. Belekezdett egy hódító háborúba és ha nem veszi be a fővárost akár fel is teheti a két kezét. Amúgy szerintem neki reszeltek. Ha meg is hódítja Ukrajnát akkor sem nyer, mert a nemzetközi közösség kiközösítette és páriaként fogja kezelni, ha pedig kivonul Ukrajnából anélkül, hogy elérte volna a céljait, odahaza kinyírják (mindenféle értelemben). Én nem tudom, hogy ő ebből hogy kerülhet ki nyertesen és az események tükrében én attól is tartok, hogy akár további most még elképzelhetetlen lépéseket fog tenni amennyiben a levegő körülötte egyre jobban elfogy.

Van benne ráció.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 279
37 216
113
Az mindegy, egyenlőre az orosz hadsereg max 5%-a mozog....mezítláb....
High-tech nincs bevetve....
És haladnak mint kés a vajban....
Na ez az ami rémisztő.
Használtak High-Techet pl a légvédelem és az irányítási pontok kiiktatásánál, vagy a Hostaomel- i repülőtér elfoglalásánál használtak elektronikus zavarást a 200 helikopter mellett.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
T

Törölt tag 133

Guest

Elfogyott az üzemanyaguk, orosz tankok vesztegelnek az ukrajnai utakon​


Orosz katonák: Kifogytunk az üzemanyagból.

Ukrán civil: Vissza tudunk vinni titeket Oroszországba.

Orosz katonák: (nevetnek)

Ukrán civil: Hova mentek?

Orosz katonák: Nem tudjuk.

Ukrán civil: Kijevbe mentek. Egyelőre minden a mi oldalunkon áll. Az embereitek könnyen feladják…


https://www.portfolio.hu/global/202...tankok-vesztegelnek-az-ukrajnai-utakon-529311
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Megkerestem a találatot kapott tömbházat és a belövés valószínű irányát.

FMgL6GnXsAYrWhv


911Kijev_lak_h_z_0206.jpg