[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
A hazájukat védő katonák mindig motiváltabbak mint azok akiket egy idegen országba küldtek. Másrészt Putyinnak nagyon fontos hogy minimális veszteségei legyenek, neki otthon minden egyes halott katona fáj. Azt se tudom hogyan fogja a saját népének megmagyarázni, hogy miért volt erre a háborúra szükség, egyelőre még a háború szót is kerüli az orosz média. Ha csak puccsot akartak csinálni, akkor az nem sikerült. Ez már mindenképp háború.
Ezt a sületlenséget honnan veszed?
Mit kell eladni otthon?
Oroszéknál a háború halottakal jár. Semmi kivetni való nincs benne...
Igen, arrafelé a nők is fiúnak szólítanak amíg le nem tudtad a soros szolgálatot.
Férfi csak aztán lehetsz....
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
FMgo1XDXsAEOdUR
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Lehet elszalasztottam valamit, de mit csinálnak a Beloruszok? Aktivan részt vesznek a pofozkodásban vagy pedig készen állnak egy esetleges Lengyel támadásra? A Lengyeleknél jobban senki nem utaljak a ruszkikat, ha valakinek viszket a tenyere és tele van önbizalommal az bizony a lengyel nindzsa ország.
Moldáviáról mit tudunk?? Jó helyen van egy beavatkozáshoz akármelyik oldalról beszélünk is.
De nagyon jó lenne egy térképet látni az összes térségben lévö alakulat poziciójáról! Szerintem az oroszok egy "biztonságos" offenzivát jatszanak , 1/3 támad , 2/3 tartalék. Én a helyükben nem lennék nyugodt egy ilyen Lengyelország szomszédságában.
Törökország mit gondol? Amit a NATO ? Vagy más tervei vannak??
Mikor arról beszélünk hogy az Oroszok csak alapjáraton támadnak , szerintem ezeken a dolgokon is el kellene gondolkodni.
Hangosan gondolkodom csak. -Ha valóban be tudnak és be is akarnak vetni potens méretű és képességű technikát.
  • Mi van, ha pont erre a tenyérviszketésre várnak az oroszok? Hogy pl. azt mondják a lengyelek, hogy bemegyünk, aztán segítünk elpicsázni a láthatóan gyenge oroszokat? És akkor nem játszik az 5. cikkej szerintem. Puff, két ellenlábas egy csapásra a médiában vesztesnek, bénának, balfasznak beállított oroszoktól. És tulajdonképen nem marad más jelentősebb haderő a térségben. És egy esetleges békekötésért cserébe elég sok mindent kérhetnek.
  • Vagy, megvárják, még minden potens ellenálló aktívan részt vesz, gyűjtik az infókat, aztán, mikor beindul a daráló, lehet előszedni ezeket az elemeket/embereket (azért 10 ezer rendőri feladatokat ellátó ember az nem kevés) és az új ukrán vezetésnek nem lesz aktív ellenállása.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Azt se tudom hogyan fogja a saját népének megmagyarázni, hogy miért volt erre a háborúra szükség, egyelőre még a háború szót is kerüli az orosz média.
Majd arra leszek kíváncsi hogyan fogja megmagyarázni az orosz népnek, miért süllyed afrika szintjére az ország, mert a szankciók miatt úgy fognak nyomorogni, az 100%
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
most van a presztízs helyreállítás csak szólok ! Putyin lehet nem annyira hülye mint mondjuk Zelenszkij (volkssturm) ,és számít neki a háború hazai megítélése! Amerika sem azért adta fel Vietnamot mert vesztésre állt,hanem a kormányra nehezedő hazai nyomás miatt.
Sztem nem ugyanazt értjük presztizsen. Erőt mutat, de közben rengeteg dolgot feléget.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 352
113
Segítség! Munka miatt kiesett de. 9-től az infó
Ne keljen átolvasnom majd száz oldalt, ezért kérdezném:
1, Kijev?
2, Il-76-osok lelövését megerősítették-e?
3, Harkov?
4, Odessa és Mariopul?
köszönet a segítségért: Öregbogaras
1. még áll
2. nincs megerősítve úgy tudom
3.gyűrűben
4.Mariupol gyűrűben lassan ... Odessza is

én igy tudom,ha tévedtem elnézést kérek
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Nem hiszem, h az orosz nep kúlönösebben akar egy TESTVÉRHÁBORÚT.
A moszkvainak barhol élhetnek Ukrajnában rokonai, barátai. Félti őket.
Nem sokan, de kimentek az utcára tüntetni. Ez ott hatalmas kockázatot jelent.
Putyin megnyeri a háborút, nyilván, de máris elveszti a békét. Csak a gyűlölet marad.
Nem sokan? Csak a letartóztatottak száma 1700! A letartóztatottaké, nem a tüntetőké!