[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Lehet elszalasztottam valamit, de mit csinálnak a Beloruszok? Aktivan részt vesznek a pofozkodásban vagy pedig készen állnak egy esetleges Lengyel támadásra? A Lengyeleknél jobban senki nem utaljak a ruszkikat, ha valakinek viszket a tenyere és tele van önbizalommal az bizony a lengyel nindzsa ország.
Moldáviáról mit tudunk?? Jó helyen van egy beavatkozáshoz akármelyik oldalról beszélünk is.
De nagyon jó lenne egy térképet látni az összes térségben lévö alakulat poziciójáról! Szerintem az oroszok egy "biztonságos" offenzivát jatszanak , 1/3 támad , 2/3 tartalék. Én a helyükben nem lennék nyugodt egy ilyen Lengyelország szomszédságában.
Törökország mit gondol? Amit a NATO ? Vagy más tervei vannak??
Mikor arról beszélünk hogy az Oroszok csak alapjáraton támadnak , szerintem ezeken a dolgokon is el kellene gondolkodni.

Itt mondja el maga Lukasenko, hogy a Belarusz haderő biztosítja az Ukrajnában lévő orosz haderőt Lengyelországgal és a Baltikakkal szemben.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 474
10 731
113
@boki
Régebben mar kértem töled egy összefoglalót a vdv röl, de nem volt idöd. Milyük van és mennyi, milyen a csapatok felkészitése,hadrafoghatósága, harceljárások, vannak e a vdv be integrált SF alakulatok, stb. Ha tudnál esetleg egy összefoglalót írni azt szerintem sokan megköszönnénk. Mivel te egy orosz kém vagy biztosan képben vagy mindennel:)
Csak azért kérném újra mert szerintem most aktualitás.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 949
15 688
113
Mindenhova nem tudnak odabaszni. Meg a törökök is tudnának kellemetlenkedni.

Szerintem a portfoliot el kell engedni, annyi tömény hülyeség jelent meg rajta eddig, hogy döbbenet. Láthatóan minden utánajárás vagy szűrés nélkül hozzák le az ukrán propianyagot.
 
W

Wilson

Guest
Nem csak enni, de sok más dolgot is kell csinálni a nap folyamán... :) Család van?
Persze, hogy van, a párom már mondta, hogy nagyon reméli , hogy nagyon gyorsan lezárul ez a háború én mondtam neki, hogy én is reménykedek benne....

mire ő az tényleg nagyon jó lenne..

mert ha meghall vagy meglátt még egy Mi-24t vagy egy orosz vagy ukrán videót haditudósítást,Tweet-t, akkor a jövő héten már kezdhetem is csinálni a kerti tavat és mivel az előbb látta , hogy a Twitteren harkovi videókat nézek, úgy érzem kezdhetem nézegetni a tófóliákat is....... :)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Mindeközben Csernobilban minden happy, ukrán nemzeti gárda és oroszok együtt.

FMiaf7IXIAINX-T

Titkos szovjet hadművelet :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 910
81 808
113
@boki
Régebben mar kértem töled egy összefoglalót a vdv röl, de nem volt idöd. Milyük van és mennyi, milyen a csapatok felkészitése,hadrafoghatósága, harceljárások, vannak e a vdv be integrált SF alakulatok, stb. Ha tudnál esetleg egy összefoglalót írni azt szerintem sokan megköszönnénk. Mivel te egy orosz kém vagy biztosan képben vagy mindennel:)
Csak azért kérném újra mert szerintem most aktualitás.
A TGY-sek-nek szánt új páncélozott járm♀ről érdeklődtél korábban, azt már linkletem az orosz szárazf↕ldi erők és fegyverzetük topikba.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 560
14 374
113
.
.
Küldtek csúcstechnikát, pl aktuális szériás Mi-8-ak és főként a Ka-52
Mennyit?
A hadmüvelet térbeli kiterjedesehez viszonyítva mekkora erő volt? Százalékosan?
Tetszik vagy sem, az oroszok "mezítláb, egyik kezüket hátra téve,féllábon ugrálva" harcolnak Ukrajnában.
Ez van....tetszik vagy sem.
Számomra rémisztő.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 474
10 731
113
A TGY-sek-nek szánt új páncélozott járm♀ről érdeklődtél korábban, azt már linkletem az orosz szárazf↕ldi erők és fegyverzetük topikb

A TGY-sek-nek szánt új páncélozott járm♀ről érdeklődtél korábban, azt már linkletem az orosz szárazf↕ldi erők és fegyverzetük topikba.
De engem nem csak 1 páncélozott jármü érdekel. Többet vártam egy kiképzett mesterkémtöl:)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mindenhova nem tudnak odabaszni. Meg a törökök is tudnának kellemetlenkedni.

A törökök nem zárhatják le a Boszporuszt.
 
W

Wilson

Guest
Ha már ennyire ilyenekkel foglalkozol, akkor az általad vizionált

5 % dobálózós létszám közül

hány % és fő nem látja a büdös életben az orosz katonák járműveit, mert vidéken él?

Továbbá hány %-nak van dobálózós kedve, de inkább nem pazarolja dobálásra a fogyó üzemanyagot.

Továbbá hány %-nak van dobálózósok közül más napirendje és akkor alszik/pisil a budiban, mikor az orosz jármű elhalad az ő megsemmisítési zónájában?

Stb.

:)
A molotov koktélt átvitt értelemben értettem nem csak molotov koktéllal lehet károkat okozni a megszálló hatalomnak....