[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 269
29 624
113
Nem rég közölte az IMF, hogy maximálisan támogatják ukrajnát: kapnak pénz amennyi kell. Nincs az a szar adós besorolás, ami mellett ne kapnának hitelt! :D
A Nyugat életben fogja őket tartani, amíg csak lehet és nem kellenek hozzá saját csapatokat bevetni. Nekem elég elszántnak tünnek az ukránok és nem fogják feladni. Az USA már jelezte hogy ha elesik a kormány akkor a partizánoknak fogják ledobni a fegyvereket...
Ez hosszú menet lesz.
Öööö, nem úgy volt, h az IMF nem adhat pénzt háborúban álló országnak?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 966
113
Én csak a európai NATO országok harcértékét próbáltam belőni. Sok ország elhanyagolta a haderejét (pl.: Németország). Ettől részletesebben nem fejtem ki, feleslegesnek érzem. Sokan érzékenyek a kritikára.
Bakker, évi több mint harminc milliárd euró(direkt alábecsülöm) költségvetéssel még szivárvány mintás tampontokra is jut az évi költségvetésből!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
Öööö, nem úgy volt, h az IMF nem adhat pénzt háborúban álló országnak?
Nem tudok ilyen szabályról, de lehet, hogy van ilyen.

Amúgy az IMF úgy múködik mint a bank csak (többnyire nyugati) országok képviselői ülnek az igazgató tanácsban. Ha úgy szavaznak, bárkinek adnak hitelt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze, nem lehet mindent ellenőrizni; én a szakmai közösség véleményére is kíváncsi lennék. De a sima BTR-hez képest nekem nagyobbnak tűnik az elülső és a vezető oldali üvegfelület. De mint ha nem is 8 kerekű lenne.

Szerintem brdm-2, de azt meg a fél világ használja, mivel azeri a feltöltő könnyen lehet a legutóbbi karabahi háborúból van a felvétel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
Az elejétől nem értettem hogy mi Putyin elképzelése, de szerintem ő se tudja. Háborúnak se meri nevezni a dolgot, nem is veti be minden erejét, amit bevet azt is rosszul. Úgy néz ki tényleg azt hihették, hogy az ukránok meg fogják magukat adni. Így viszont olyan helyzetbe navigálta magát, amiből egyre nehezebben jöhet ki jól.
Az már biztosan elmondható, hogy Putyin könnyebb menetre számított.
Mindig veszélyes ha az ember elhiszi a saját propagandáját! :p
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Az már biztosan elmondható, hogy Putyin könnyebb menetre számított.
Mindig veszélyes ha az ember elhiszi a saját propagandáját! :p
A németeknek Franciaországhoz 2 hét kellett és azt nevezték villámháborúnak, az amerikaiaknak Irakhoz egy hónap úgy, hogy elképesztő volt az erőfölény, és te azt hozod fel, hogy 2 nap alatt a fővárosba ért oroszok lassúak és gyengék, miközben az Ukránokat boldog-boldogtalan fegyverzi?