[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Szigorúan demográfiai szempontból:
1939 SZU populáció: 168 millió
2020
Orosz Föderáció populáció: 145 millió

Ez a százas, TALÁN ezres nagyságrendű emberveszteség, amit most produkálnak, a II.vh alatt szerintem egy komolyabb haderőátcsoportosítás alatt megvolt nekik az éhenhaltak/betegek/stb köréből, bárminemű harc nélkül.
Sztereotipikus, de szerintem ez még a kerekítési hiba kategóriája ott.
Ez most komoly? Itt több ezres emberveszteség lehet elnézve, hogy mekkora jarműállomany pusztult el az oroszoknál. Ez az egész egy óriási bukta az oroszok részéről. Azon ukránok részéről akiket mi itt leneztűnk, pedig nagy siker. Annak ellenére hogy ott is jelentősek lehetnek a veszteségek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 524
113
Ez a Kadirov, tényleg ennyire hülye?:))))

Ramzan nem végzett főiskolát, Allahu Akbarozásban erős egyébként. :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 813
48 362
113
de azért már eléggé woke lett az orosz népesség is, ott sem mindenki azért nagyorosz már. és az ott hősies halál volt, itt meg rtelmetlen. (támadó vs. védekező, lásd Afganisztán, csecsen háborúk megítélése)

persze, sosem fogják ezt felfogni a ruszofilsi, de azért leírom :D
Nem értem, minek/kinek szól az utolsó mondatod, de hagyjuk is azt.
Én úgy tudom, az oroszok jó része leginkább indifferens a témában.
A woke (/világvárosi) emberek jobban ki vannak érzékenyítve, nyilván nekik szúrja a szemüket az aggresszió, ők más országot képzelnek el maguk köré. De ahogy a legtöbb országban, ők azért jutnak szóhoz, mert hangosak és egyáltalán hangot akarnak adni a "progresszív" elveiknek.
Vidéken szerintem beleszarnak ebbe az egészbe, többnyire. A katonaságnak mindenesetre bőven van nimbusza az oroszoknál.
Nem vagyok semmilyen *fil/*fób.
Családi érintettség okán (félig orosz vagyok) jobban húzok az oroszokhoz, de én ott a SZU idejében jártam utoljára, gyerekként. A kinti rokonsággal csak közvetett kapcsolatban vagyok, sajnos.
De nem szurkolok, hogy most akkor feltétlenül annektáljanak ezt vagy azt. Az igazságtalanságot, az emberi szenvedést nem szeretem látni, semmilyen oldalról sem. Mérhetetlenül felbasz viszont, amikor már páréves távlatban is a "világ" elfelejt olyan tragédiákat, mint ami történt a szakadár államok oroszaival 2014 után. És úgy tesznek, mintha ez nem történt volna meg, mintha Putyin egyszerűen csak vérszemet kapott volna és az elmúlt 8 év vergődése igazából semmis.
Ez pedig lehet, hogy drasztikus lesz, de leírom: az ukrán kormánynak el kell párolognia, vagy önszántából, vagy más módon.
Egyáltalán nem védik a népüket, belekergették szerencsétleneket egy olyan zsákutcába, amiből nagyon nehezen lehet majd visszajönni. Eladtak nekik egy olyan jövőképet a nyugatiasodással, ami teljesen irreális volt, ráadásul egy hatalmas célkeresztet festettek az összes szerencsétlen ukrán lakosra.
Ez kizárólag az ukrán kormány felelőssége.
Hogy az orosz csapatok mennyire tudják megkímélni a népet, az meg az orosz vezérkar felelőssége.
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
Közben az ukránok tüzérséggel lövik Donyecket és Luganszkoje települést-civil célpontokat.
Csapás érte Donyeck Kujbisevszkij, Kijevszkij és Vorosilovszkij körzetét.


Ja, vannak, de majd ők eldöntik, mit vetnek be ellenük, és még egyszer: ha ott vannak, BÁRMIT hozzájuk baszhatnak - és ezért nem ők a felelősek. Egyszerűen nem kívánságműsor, hogy mivel támadják őket.
Hát ha bármivel akkor onnantól a következményeket is ők viselik. Persze nem szép dolog lakóházak közé bújni, de ha oda bújt akkor ha oda lövök akkor az már az én felelöségem. A kommandós, is ha olyan szituban, van hogy a célpont a túsz mögött van, csak akkor lőhet ha tiszta a cél. Ha meglövi a túszt az az ő sara. Stimt?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Orosz légierő nem elég jól felszerelt magassági precíziós CAShoz,MANPADok miatti meg alacsonyan bajban van
Ezért az első naptól helikopterekkel grasszál kb marginális veszteséggel, mivel azok manpad állók...

Plusz nincs taclink,csak rádió és a pilóta két szép szeme.
Jaja, és a Lazur az egy festék...

Lényegében mindkét fél a harcászati szabályoknak megfelelően harcol,pontosan azt teszik,ami a körülményeknek megfelelően logikus tenni
Leszámítva, hogy az oroszok nem város, hanem várostromokra álltak be, így nem is fog le az ukrán fél igazi erőt.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Ez a Kadirov, tényleg ennyire hülye?:))))

Trollkodik csak az emberek agya ki van mosva és mindent elhisznek.

  • Close the Chechen sky for the flights of their jets;
  • Freeze all of Johnson's ruble assets in Chechen banks;
  • Introduce an embargo on all assets of the British oligarchs in Achkhoy-Martan, and in case of deterioration - in Samashki;
  • Recognize left-hand traffic as a vile relic of the Middle Ages;
  • And to admit, finally, that there is no English tea!

Deadline is February 31st!
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Friss hírek szerint a tárgyalások már befejeződtek. Ami érdekesség, hogy a tárgyalásokon orosz részről Roman Abramovics is részt vett. Mint ismert Abramovics orosz zsidó és Zelenszkij és brancsa ukrán zsidók.
Lehet az alijázásról egyeztettek. És ez csak félig vicc, mert Izraelből nyilatkoztak még a támadás előtt, hogy szívesen látják az ukrajnai zsidókat.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Igen, pontosan ezt látom, van új technika, de azt tartalékoljuk, Ukrajnában pedig old-school módon a hadsereg aljával dolgozunk. Clausewitzel. Mindez nagyon szép és jó és működik, de mivel manapság mindenhol alacsonyabba népszaporulat, mint Clausewitz idejében, ezért illene nem fogyóeszközként kezelni a katonákat... szerintem.
Szigorúan demográfiai szempontból:
1939 SZU populáció: 168 millió
2020
Orosz Föderáció populáció: 145 millió

Ez a százas, TALÁN ezres nagyságrendű emberveszteség, amit most produkálnak, a II.vh alatt szerintem egy komolyabb haderőátcsoportosítás alatt megvolt nekik az éhenhaltak/betegek/stb köréből, bárminemű harc nélkül.
Sztereotipikus, de szerintem ez még a kerekítési hiba kategóriája ott.
Igen, pont így csinálnak, ahogy mondod, csak a helyzet az, hogy nem engedhetik meg ezt maguknak... USA 1940 132 millió, 2020 331 millió. Oroszország népesség növekedési ráta 0,2 alá ment 2016-ban, 2020 óta népességfogyás van. Szerintem öngyilkosság számukra a szovjet stílusú, emberélettel bőkezűen bánó vezénylés, ezen demográfia mellett.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Ilyen szintre még sose esett a propaganda, minden nyugati újság vele volt tele.


FMsnuRaXoAw-CKr
FMsnv79XMAEWObs
FMsnvCSWQAUgmWd
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 187
36 868
113
Oroszország a UK FM-et okolja a megnövekedett nukleáris riasztásért A brit külügyminiszter "elfogadhatatlan" nyilatkozatokat tett a NATO és Oroszország közötti "összecsapásokról" - mondta Putyin szóvivője.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 356
113

Trollkodik csak az emberek agya ki van mosva és mindent elhisznek.

  • Close the Chechen sky for the flights of their jets;
  • Freeze all of Johnson's ruble assets in Chechen banks;
  • Introduce an embargo on all assets of the British oligarchs in Achkhoy-Martan, and in case of deterioration - in Samashki;
  • Recognize left-hand traffic as a vile relic of the Middle Ages;
  • And to admit, finally, that there is no English tea!

Deadline is February 31st!
Hagyad már! Biztos most fejezte be Erich Kästner Május 35 című könyvét. Szerencsétlen totál össze van zavarodva :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Egy szolgálati közlemény !

Ha nem való ide majd a moderáció kitakarítja !

Szóval most kaptam az vezéremtől az emailt , hogy cégcsoportunk a Berentén 2 éve átadott fullos "munkás szállodánkat" a meglévő kapacitások elejéig felajánlja teljesen ingyen azon ukrán állampolgároknak akik a háború elől menekülnek , elsősorban gyerekes és idősebb menekültekre figyelemmel !

Ha van ilyen igény ismerőseitek , rokonaitok által akkor írjatok privátban és adom a kontaktot !

Üdv az Ogre !
 
W

Wilson

Guest
Semmit és senkit nem védek. Röviden ez a véleményem a dologról: https://forum.htka.hu/threads/biztpol-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/page-3814#post-1096281

Arról a két emberről meg semmit nem tudunk. Akárhogy is volt - rendkívül sajnálatos. Egyébként ez a város az, ahol a helyi ukrán "illetékes" utasítása alapján minden jármű ami buszsávba téved automatikusan szabotőrnek minősül és lelövik ... Persze ez se ment fel senkit ...

Másfelől, akkor lehet nem ment át az előző hsz -em mondanivalója amire válaszoltál ...
Nem az Mariupol, ez pedig Harkov,ráadásul Harkov ezen város részében nincs kritikus infrastruktúra vagy ukrán haderő, de amúgy átjött a mondanivalód csak szerintem, amikor ártatlan civilek halnak meg legyen az bármelyik oldalon az nem számháború, nem kell ahhoz több száz vagy ezer embernek meghalnia, hogy egy ilyen támadást élesen elítéljen az ember.

Amúgy a hivatalos adatok szerint csak ebben a támadásban 12 civil halt meg és 44 megsebesült, de ez a 16:00 adat....