[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Ja, vannak, de majd ők eldöntik, mit vetnek be ellenük, és még egyszer: ha ott vannak, BÁRMIT hozzájuk baszhatnak - és ezért nem ők a felelősek. Egyszerűen nem kívánságműsor, hogy mivel támadják őket.
De ez pont a katonák ellen nem hatékony!
Egy panel lakótelepen lehet 30-50 ellenálló, meg 2-3 ezer civil.
Csak 5-10 %-uk hal meg....
Mindkettőnek....
Érted már?
Mekkora a haszon és a veszteség a sorozatvetővel?
Célt nem ér, de szenvedést okoz.
Ez súlyosbító körülmény a bíróságon.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Ha jól olvastam le a koordinátákat valahol Lengyelország közepén...

Bónusz pont:
Megvan nyitva a microsoft edge.
Van internetelérés mert frissítve van az időjárás alul.
Éppen valamilyen nyomtatási feladat fut a háttérben.
Igen ez egy üzemelő, harci feladatot ellátó uav irányító állásnak tűnik.

,


Én azt nem értem miért a BUK-ot szedik ki amikor már nincs ukrán légierő…

Gondolom csak az van az orosz cuccok közül a szimulátorban, egy era nélküli t-72 azonnal kibukna.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 814
48 364
113
Nekem pedig az a véleményem hogy a hadműveletek első óráiban végrehajtott csapások nagyon súlyosak voltak az ukránokra nézve....
Páncélosaik gyakorlatilag nem mozognak, tüzerségük néma....
Mlrs rendszerek mint a Tornádó vagy Szmecs szintén játékon kívül van.
Összehangolt ellenlökésekről sehol nem hallani.
Sikereket lesállásokból,nyugati technikával,üss és fuss módszerrel érnek el.
Kötelékek nincsenek.
Bayraktarok....volt 2 mobil irányítóközpont....ha meg is semmisültek azok pótolhatóak....ugye a török tehergépek....
Gyakorlatilag szervezett,központilag irányított ellenállás nincs. Nincsenek vezetési pontok. Az orosz graszál az országban amerre akar, az ukránok széttöredezve, statikusan várják a csodát a városokban.
Visszafoglalni a saját országukat nem tudják.
Vasúti,szállítási csomópontok, iparövezetek, gabonatárolók, stb.....mind ellenállás nélkül kerül orosz kézre.
Az hogy az oroszok miért blokkolják saját légierejüket, miért nincsenek fenn folyamatosan pl az Orlanok, miért mennek vakon előre számomra rejtély,miért nincs CAS?
Ennek ellenére gyakorlatilag 24 óra alatt se összeroppantották az ukrán sereg gerincét...
Mindenhol ők kezdeményeznek, manővereznek szabadon. Az eddigi veszteségeik még a kellemetlen szintet sem érik el az eddigi adatok szerint a hedműveletek méretéhez képest. Sehol nem tudták őket megállítani, lassítani is csak lokálisan,órákra.
Mindemellett működtetnek minden infrát....
Jó összefoglaló.
Az oroszok egyértelműen nem foglalkoznak a PR-ral. Nem tudom szándékos-e, de elnézve a kollekciót (valaki gyűjti az elfogott/megölt oroszokról a képeket/videóat 18+), még az ukránok által dokumentálva sincs túl sok halottjuk. Ezres nagyságrendben bőven nincs...
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Lehet így nézni de szerintem az ukrán hadsereg nem akart belemenni egy klasszikus manőverező háborúba az oroszokkal mert akkor már a második napon csak füstölgő romok lett volna belőle,
Rendben, nem akarnak belemenni, de hol vannak? Mondjuk a nehéztechnika? Délen gyakorlatilag sehol nem vették fel a harcot! Hova bűjtak? Vagy nincsenek is ott?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 253
113
Nem tudom követni, úgy pörög a topik. A lengyel határ felé megindultak az orosz/fehérorosz csapatok elvágni az utánpótlást vagy csak ez várható??
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 585
24 869
113
Végignyálaztam 15 oldalt, hogy osztott-e meg valaki fotót arról a híres ukrán delegációról, de úgy láttam senki, úgyhogy tessék, szerintem mindent elmond:
WCJEv1S.jpg

Ez csürhe, nem delegáció és ezt a világ össze politikai elemzője látja Tokiótól Pekingen és Berlinen át Washingtonig...

Mert szóban megy a támogatás, meg küldözgetünk ezt-azt lezárt dobozokban, de ahogy Megmentőnk és Atyaúristenünk anno mondta Brüsszelben:
Ne azt nézzék amit mondok, hanem amit csinálok.

Pl. németek az Északi áramlaton és Lengyelországon keresztül is húzzák a földgázt Oroszországból ahogy a csövön kifér...



Az előző tweet is sokat elmond, amit 23-án rakott fel a Kínai külügyminisztérium sajtótitkára, majd 26-án megosztotta a moszkvai konzulátus, vedd hozzá az Oroszországgal való kereskedelemből kivezetett dollárt...
Btw.: anno Szaddam is azután lett hirtelen megint antidemokratikus és kezdett el vegyifegyvereket gyártani miután aláírta Kínával az olajat yüanért szerződést...
károlyi is állítólag lezseren ment tárgyalni a szerb antanthoz. Na ezek is pont annyira érdekeltek az "országuk" további sorsa iránt mint az a szarjancsi.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
az öböl háború miatt amerikát miért is nem szigetelték el hasonlóan a világ országai? bush is megőrült nem, a többi elnök is nem?
kissé egysíkú a látásod mondhatni korlátolt.
a kettős mércét a nyugatiak imádják..meg a hülyék.
Ott is atommal fenyegettek?
Kissé egysíkú a "látásod".
Mondhatni korlátolt.
A különbséget félremagyarazni, hazudozni.
Azt szeretik a hülyék. Igaz?
;)
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 164
113
Ha jól olvastam le a koordinátákat valahol Lengyelország közepén...

Bónusz pont:
Megvan nyitva a microsoft edge.
Van internetelérés mert frissítve van az időjárás alul.
Éppen valamilyen nyomtatási feladat fut a háttérben.
Igen ez egy üzemelő, harci feladatot ellátó uav irányító állásnak tűnik.



Gondolom csak az van az orosz cuccok közül a szimulátorban, egy era nélküli t-72 azonnal kibukna.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Van egyfajta illúzió, főleg a fiatalabb generációkban, hogy az orosz haderő valami világverő erő, akinek senki nem állja útját. Ezt az állítást rengeteg propaganda oldal tovább táplálja. Még a békeidőkbe, a Néphadsereges topicba, többször is említhettem talán, hogy én voltam közös hadgyakorlaton szovjet erőkkel, katonákkal. Írtam, egyáltalán nem érzetem úgy hogy többet tudnának nálunk, vagy jobbak lennének. A fizikális állapotuk pedig, nagyon rossznak tűnt. Már ami a tápláltságukat illeti. Valamint eladtak mindent, amit csak akart az ember venni tőlük. Lehet, a cári haderő óta nem volt náluk semmiféle letár, hogy nem hiányzott az a rengeteg cucc amit elpasszoltak nálunk. Meg gondolom, máshol is. Nyilván ez rég volt, de most arról jutott eszembe amit írtál. Nem hinném hogy ne lettek volna felkészítve, lévén több hónapos gyakorlat előzte meg a támadást. Ezek fel voltak készítve, úgy érzem európai haderő ellen, ennyit tudnak. Nem Szíria, ahol analfabéta allah akbározók az ellenfél. Megnyerik majd a végén ,de sok áldozattal és még több mindenféle, politikai, gazdasági kárral.
csomót csencseltem velük fiatalkoromban, mindet hoztak, néha Kalát is. emlékeszem olyan büdösek voltak állandóan.
 
W

Wilson

Guest
Orosz helyzetértékelés helyi idő (Moszkva) szerint 17:00 állapotok szerint.....

Röviden Ukrajnáról. 28.02.2022
A frontok helyzete délután 5 órakor.


1. Kijev. A várostól nyugatra nem támadják Kijevet. Megnyílt a Vaszilkivön át vezető humanitárius folyosó. Kelet felől orosz felszerelés oszlopok törnek be a városba. Nizhyn elfoglalták. A tankok a Kijevet és Csernyihivet összekötő autópályára mennek. Az AFU erőinek egy része visszavonul Csernihivből Kijev felé. Maga a város részben blokád alatt áll.

2. Harkov. A városban reggel óta tüzérséggel és MLRS-el folytak a harcok. Konkrét frontvonalat a városban nem lehet meghatározni. Egy olyan nagy várost, mint Harkov, nem valószínű, hogy gyorsan elfoglalnak.

3. Dél. A krími erők elfoglalták Energodart . Zaporizzsjától délre harcok folynak. Az orosz felszerelések mozgását Khersonban jegyezték fel.

4. Mariupol. A várost blokád alá vették. Sartana és Shyrokyne ellen támadások történnek. Talokovkát elfoglalták. Az orosz fegyveres erők nyugat felől Manguson keresztül hatolnak be. Az AFU és az Azov aktívan mozog a városban, és próbálják meghatározni, hogy melyik irányból ered a fő veszély.

5. Volnovakha körül van véve, de még nem foglalták el. Az ellenség észak felől próbál támadni azzal a céllal, hogy Volnovakha blokádját feloldja.

6. A Donyeck-Gorlovka csoport továbbra is bombázza Donyeck és Gorlovka városát, megölve a civileket. De az ideje kezd fogyni.

7. Az LNR-ben a csapatok felszabadították Scsasztyát és számos települést, köztük a Szeverodonyecktől északra fekvő Novaja Asztrahant, amelyért már megkezdődtek a harcok.

8. Szlovjanszk és Kramatorszk - a városok ostroma még nem kezdődött meg, de az AFU máris rakétákkal és légicsapásokkal sújtja őket. Az orosz csapatok is közelednek Izyum felé.

9. Az orosz fegyveres erők előrenyomulása a következő napokban a teljes összeomlás szélére sodorhatja az AFU teljes donbásszi csoportosulását, kivéve azokat az egységeket, amelyek Dnyepropetrovszk felé kúsznak, mivel minden kommunikáció megszakad.

10. Az orosz légierő ma aktívan tevékenykedett a Donbasszban és ukrán terület felett. Az orosz védelmi minisztérium reggel közölte, hogy a légi fölényt megszerezték.

A fehéroroszországi tárgyalásokkal kapcsolatban nincs egyértelmű fejlemény. De sok mindent nem várnak tőle.

Colonelcassad
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 803
113
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
Ha jól olvastam le a koordinátákat valahol Lengyelország közepén...

Bónusz pont:
Megvan nyitva a microsoft edge.
Van internetelérés mert frissítve van az időjárás alul.
Éppen valamilyen nyomtatási feladat fut a háttérben.
Igen ez egy üzemelő, harci feladatot ellátó uav irányító állásnak tűnik.



Gondolom csak az van az orosz cuccok közül a szimulátorban, egy era nélküli t-72 azonnal kibukna.
melyik játék lehet?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem meg nagyon is az ő felelősségük ők vették be a Gradokat tehát nagyon is felelősek a civilek haláláért, és még egy megjegyzés Harkovban nagyon sok orosz él, ha az orosz haderőnek mindegy, hogy akár orosz civileket is halomra lő Graddal, vagy bármi mással akkor csak bulshit a Putyin által annyiszor hangoztatott szláv testvériség....

Álljunk meg egy pillanatra. Van kettő civilnek látszó hullánk. Három szögből kamerázott 3 db videó. Ezek rengetegszer bedobva ide. Nem tudjuk kik ezek, mit csináltak, semmit. Mindezt egy olyan közegben, ahol látjuk az ukrán agitprop gépezetet teljes gőzzel dolgozni - arról nem beszélve milyen arányban derültek ki utólag a fals info -k ...

Ehhez képest sokadszor ez: "civileket is halomra lő Graddal". Folyamatosan. Itt álljunk meg egy pillanatra. Nem kell ahhoz semmilyen irányban elfogultnak lenni, hogy itt most "homok csúszott" a gépezetbe és most nem a Grad -ozásra gondolok.

Nem tudom érted-e mire gondolok? Történt két haláleset ami rendkívül szomorú és lehetőleg nem több. Most tegyük fel Grad okozta. Azért ne tegyünk egyenlőségjelet ez meg a "civileket is halomra lő Graddal" fogalom közé. Ráadásul "n+17" -re. Értem, hogy az érzelmek tetőfokára hágnak néha - háború van - de nem érdemes elmenni a másik oldalra sem (hisztériakeltés). Természetesen ez nem hagyja az embert érintetlenül, de kezd visszafelé elsülni a dolog ...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 814
48 364
113
Mert hát Oroszországban sincs a csúcson a termékenységi ráta, elvileg minden embernek számítania kellene... szóval ekkora emberveszteséget ez sehol nem ér meg...
Szigorúan demográfiai szempontból:
1939 SZU populáció: 168 millió
2020
Orosz Föderáció populáció: 145 millió

Ez a százas, TALÁN ezres nagyságrendű emberveszteség, amit most produkálnak, a II.vh alatt szerintem egy komolyabb haderőátcsoportosítás alatt megvolt nekik az éhenhaltak/betegek/stb köréből, bárminemű harc nélkül.
Sztereotipikus, de szerintem ez még a kerekítési hiba kategóriája ott.