[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
50 - 50 %-on vagyok, hogy elszúrták az egészet, vagy amit eddig láttunk egy taktikai elem csak az egész hadászati támadást tekintve. Nem Mariupol, hanem az egész, amire gondolok. Mert az is megvan, hogy az ukrán fő erők, a szakadár területek felé koncentrálódtak. Amennyiben délről és északról a hátukban körbe zárnak, hát akkor, az már lényegében orosz győzelem az egészre nézve. Északról Harkov a kulcs, délen pedig a Krímből kitörő erők előre nyomulása a Dnyeper bal partján, észak felé. Mariupol elfoglalásával meg lesz az összeköttetés a Krímmel. Morálisan ez pedig csapás lesz az ukrán erőkre. Partraszállás lehet, de szerintem csak akkor, ha biztos a siker és nem jár nagyon véres és anyagi veszteséggel. A hajókat gondolom nem kockáztatják meg, hogy elveszítsenek egyet is.

Ahogy én látom Ukrajna ~250000 katonával kezdte a háborút, ebből ki tudja mennyi légierő meg tengerészet (meg mennyi dezertált).

Mivel a frontvonal tarthatatlan lett volna teljes hosszában, ezért területvédelemre rendezkedtek be 4 fő ponton:
1. Donbass, elég egyértelmű.
2. Harkov, AZ ipari központ, ha ez elbukik akkor maradék ukrajnának már mindegy.
3. Kijev, mint főváros.
4. Odessza, az ország utolsó használható hadi és civil kikötője.

+Ezeken felül helyi védőegységek politikailag megfelelően képzettekkel feltöltve.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Ugyebár hallgattuk, hogy orosz technika eddig csak gyatrán kiképzett alacsony morálú kezekben volt láthatóan használva már sok éve, ezért voltak nagy veszteségek, hát most látjuk, hogy az orosz technika az érő orosz kezekben is magas veszteségeket produkál. Nyilván sejtettük, hogy nem NATO színvonal, de elvileg már Oroszország régóta készül erre a bulira, lennének modern technológiái, amiket ha használna (ha harctéri körülmények között működnének vélhetően használná) és ezáltal csökkentené a civil és saját katonai veszteségét.
Az orosz hadsereg haladási sebessége minden eddigi villámháborút megszégyenítő, de azt hittem bevetik a legjobb technikájukat és a legjobban kiképzett alakulatokat, és megússzák minimális veszteséggel. Mert hát Oroszországban sincs a csúcson a termékenységi ráta, elvileg minden embernek számítania kellene... szóval ekkora emberveszteséget ez sehol nem ér meg... szerintem... és akkor nem beszéltünk arról, hogy ez mennyire békíti össze a testvérnépeket... szóval akinek ilyen rokona van, ellenség már nem is kell... igaz a mondás...
Városi rakétavetőzés, begurult tankvezető áthajt oda-vissza a valószínűleg nagypofájú nyugdíjason és autóján... lesznek itt pillanatok amikre sokáig fogunk emlékezni, akárhogyan is folytatódik...
Még ha a csúcstechnikát és legjobban kiképzett csapatokat a NATO ellen is tartogatják, nekem úgy tűnik nem éri meg ...
Ezeket én se értem már az első naptól pár hét múlva talán megtudjuk hogy mi az oka.

Ukrán Strela hajtott át a nyugdíjason és véletlenül, előtte is megcsúsztak egy kanyarban
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Elég Hübele Balázs módon hozzák az ukik a döntéseket, simán lehet, hogy szinte mindent keletre vittek már.
Az lesz még szép, mikor Lukasenko kihúzza a mellkasát, hogy jobban halad, mint a nagy tesó. o_O
Várható volt, hogy reagálnak a lengyel területen történő fegyver szállításokra. Ha ezek megindulnak, pillanatok alatt le tudják zárni az utakat lenygelország felé. Ha Lvov-ot körbezárják ennek a haborúnak vége. Nem tudom megindulnak-e végül de gondolom nem poénból ácsorognak az út szélén.
Szerencsére nálunk bejelentették, hogy nem mehet rajtunk keresztül fegyver.
Szerk: most néztem meg Kobryn-Lvov 300 km távolság össz vissz
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Azt hiszem ez az a pont, ahonnan nincs visszaút. Totalis gazdasági háború lesz hosszabb távon, nem lesz kiegyezés, maximum vmikor ukrán fegyverszünet. A nyugati közvélemény kirúgja azt, aki az oroszokkal egyezkedni fog. A gazdasági kapcsolatok Oroszországgal minimum szinten lesznek, amíg Putyin marad. És ő sokáig marad, bármekkora orosz gazdasági gond lesz.

Putyin ez a háborút elqrta, nem kicsit, nagyon!!!!
Ezzel évtizedekre visszaveti Oroszország fejlődését, végérvényesen lecsúsznak.
A fejlett világ is veszít, felgyorsul a karbonsenleges energetika felhasználása.
Ostoba, önző, arrogancia.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
50 - 50 %-on vagyok, hogy elszúrták az egészet, vagy amit eddig láttunk egy taktikai elem csak az egész hadászati támadást tekintve. Nem Mariupol, hanem az egész, amire gondolok. Mert az is megvan, hogy az ukrán fő erők, a szakadár területek felé koncentrálódtak. Amennyiben délről és északról a hátukban körbe zárnak, hát akkor, az már lényegében orosz győzelem az egészre nézve. Északról Harkov a kulcs, délen pedig a Krímből kitörő erők előre nyomulása a Dnyeper bal partján, észak felé. Mariupol elfoglalásával meg lesz az összeköttetés a Krímmel. Morálisan ez pedig csapás lesz az ukrán erőkre. Partraszállás lehet, de szerintem csak akkor, ha biztos a siker és nem jár nagyon véres és anyagi veszteséggel. A hajókat gondolom nem kockáztatják meg, hogy elveszítsenek egyet is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 531
113
Tegnap körülbelül 21:30-kor a Dnyeper déli partján, Tavrijszk és Novaja Kahovka térségében megkezdte munkáját az orosz MLRS. Minden jel szerint tüzet nyitottak az ukrán fegyveres erők állásaira az északi parton, a Hersoni régióban található Shilovaya Balka térségében.

"Az orosz csapatok rakétás sorozatvetők alkalmazásának oka az orosz fegyveres erők utánpótlásoszlopai elleni támadás volt. A Herson-Nikolajev hadműveleti irányításért felelős orosz parancsnokság végül úgy döntött, hogy felülvizsgálja az ellenséges cselekmények lebonyolításával kapcsolatos megközelítéseket. A Herson és Nyikolajev melletti támogató oszlopok szétlövése, amikor éjszaka egyszerűen hátba szúrták az ukrán fegyveres erők, miután az orosz hadsereg megpróbált békésen tárgyalni a regionális közigazgatással, nagyon megkeserítette az orosz hadsereget. "

Ez a videó volt posztolva tegnap

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 721
113
Ugyebár hallgattuk, hogy orosz technika eddig csak gyatrán kiképzett alacsony morálú kezekben volt láthatóan használva már sok éve, ezért voltak nagy veszteségek, hát most látjuk, hogy az orosz technika az értő orosz kezekben is magas veszteségeket produkál. Nyilván sejtettük, hogy nem NATO színvonal, de elvileg már Oroszország régóta készül erre a bulira, lennének modern technológiái, amiket ha használna (ha harctéri körülmények között működnének vélhetően használná) és ezáltal csökkentené a civil és saját katonai veszteségét.
Az orosz hadsereg haladási sebessége minden eddigi villámháborút megszégyenítő, de azt hittem bevetik a legjobb technikájukat és a legjobban kiképzett alakulatokat, és megússzák minimális veszteséggel. Mert hát Oroszországban sincs a csúcson a termékenységi ráta, elvileg minden embernek számítania kellene... szóval ekkora emberveszteséget ez sehol nem ér meg... szerintem... és akkor nem beszéltünk arról, hogy ez mennyire békíti össze a testvérnépeket... szóval akinek ilyen rokona van, ellenség már nem is kell... igaz a mondás...
Városi rakétavetőzés, begurult tankvezető áthajt oda-vissza a valószínűleg nagypofájú nyugdíjason és autóján... lesznek itt pillanatok amikre sokáig fogunk emlékezni, akárhogyan is folytatódik...
Még ha a csúcstechnikát és legjobban kiképzett csapatokat a NATO ellen is tartogatják, nekem úgy tűnik nem éri meg ...

Van egyfajta illúzió, főleg a fiatalabb generációkban, hogy az orosz haderő valami világverő erő, akinek senki nem állja útját. Ezt az állítást rengeteg propaganda oldal tovább táplálja. Még a békeidőkbe, a Néphadsereges topicba, többször is említhettem talán, hogy én voltam közös hadgyakorlaton szovjet erőkkel, katonákkal. Írtam, egyáltalán nem érzetem úgy hogy többet tudnának nálunk, vagy jobbak lennének. A fizikális állapotuk pedig, nagyon rossznak tűnt. Már ami a tápláltságukat illeti. Valamint eladtak mindent, amit csak akart az ember venni tőlük. Lehet, a cári haderő óta nem volt náluk semmiféle letár, hogy nem hiányzott az a rengeteg cucc amit elpasszoltak nálunk. Meg gondolom, máshol is. Nyilván ez rég volt, de most arról jutott eszembe amit írtál. Nem hinném hogy ne lettek volna felkészítve, lévén több hónapos gyakorlat előzte meg a támadást. Ezek fel voltak készítve, úgy érzem európai haderő ellen, ennyit tudnak. Nem Szíria, ahol analfabéta allah akbározók az ellenfél. Megnyerik majd a végén ,de sok áldozattal és még több mindenféle, politikai, gazdasági kárral.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Az a para, hogy volt egy olyan kijelentés, hogy azért mert, ha a világ nem lehet oroszokkal, akkor nélkülük se legyen.
Vagy hasonló.

Ez olyan háborúnak tűnik nekem, hogy Putyin elhatározta hódít és történelemkönyvbe kerül, ezért tartom nagyon vészesnek a szitut.
Én is így látom.
Szerintem megőrült a csávó.
Megnyerhető elem ez a háború.
Naprol-napra csökken az ukránok, oroszok támogatása irányába.
Mindkét népet nyomorba, szenvedésbe taszítja ez a barom.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and theo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 817
86 614
113
Szörnyű. Amúgy így néz ki egy autó és környéke egy tüzérségi támadás után? Én nem tudom, csak kérdezem.
Látva az első napi képeket, a lemészárolt családot Kijevben, bármi lehet. Pl kinyírták őket az ukrik, majd rájuk gyújtották a kocsit, hogy eltüntessék a nyomokat. Vagy ott a tegnapi, amikor lelőtték azt a szerencsétlen tagot, akit kirángattak az autójából a panelok között.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 817
86 614
113
Van egyfajta illúzió, főleg a fiatalabb generációkban, hogy az orosz haderő valami világverő erő, akinek senki nem állja útját. Ezt az állítást rengeteg propaganda oldal tovább táplálja. Még a békeidőkbe, a Néphadsereges topicba, többször is említhettem talán, hogy én voltam közös hadgyakorlaton szovjet erőkkel, katonákkal. Írtam, egyáltalán nem érzetem úgy hogy többet tudnának nálunk, vagy jobbak lennének. A fizikális állapotuk pedig, nagyon rossznak tűnt. Már ami a tápláltságukat illeti. Valamint eladtak mindent, amit csak akart az ember venni tőlük. Lehet, a cári haderő óta nem volt náluk semmiféle letár, hogy nem hiányzott az a rengeteg cucc amit elpasszoltak nálunk. Meg gondolom, máshol is. Nyilván ez rég volt, de most arról jutott eszembe amit írtál. Nem hinném hogy ne lettek volna felkészítve, lévén több hónapos gyakorlat előzte meg a támadást. Ezek fel voltak készítve, úgy érzem európai haderő ellen, ennyit tudnak. Nem Szíria, ahol analfabéta allah akbározók az ellenfél. Megnyerik majd a végén ,de sok áldozattal és még több mindenféle, politikai, gazdasági kárral.
Hol van ilyen illúzió? Nem az oroszok tartanak ott, hogy a börtönviselteket sorozzák ...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Tegnap körülbelül 21:30-kor a Dnyeper déli partján, Tavrijszk és Novaja Kahovka térségében megkezdte munkáját az orosz MLRS. Minden jel szerint tüzet nyitottak az ukrán fegyveres erők állásaira az északi parton, a Hersoni régióban található Shilovaya Balka térségében.

"Az orosz csapatok rakétás sorozatvetők alkalmazásának oka az orosz fegyveres erők utánpótlásoszlopai elleni támadás volt. A Herson-Nikolajev hadműveleti irányításért felelős orosz parancsnokság végül úgy döntött, hogy felülvizsgálja az ellenséges cselekmények lebonyolításával kapcsolatos megközelítéseket. A Herson és Nyikolajev melletti támogató oszlopok szétlövése, amikor éjszaka egyszerűen hátba szúrták az ukrán fegyveres erők, miután az orosz hadsereg megpróbált békésen tárgyalni a regionális közigazgatással, nagyon megkeserítette az orosz hadsereget. "

Ez a videó volt posztolva tegnap

Hátba szúrtak a szegény ruszki támadókat.

Ezért sorozatvetővel lőnek.

Bayraktarra?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nekem pedig az a véleményem hogy a hadműveletek első óráiban végrehajtott csapások nagyon súlyosak voltak az ukránokra nézve....
Páncélosaik gyakorlatilag nem mozognak, tüzerségük néma....
Mlrs rendszerek mint a Tornádó vagy Szmecs szintén játékon kívül van.
Összehangolt ellenlökésekről sehol nem hallani.
Sikereket lesállásokból,nyugati technikával,üss és fuss módszerrel érnek el.
Kötelékek nincsenek.
Bayraktarok....volt 2 mobil irányítóközpont....ha meg is semmisültek azok pótolhatóak....ugye a török tehergépek....
Gyakorlatilag szervezett,központilag irányított ellenállás nincs. Nincsenek vezetési pontok. Az orosz graszál az országban amerre akar, az ukránok széttöredezve, statikusan várják a csodát a városokban.
Visszafoglalni a saját országukat nem tudják.
Vasúti,szállítási csomópontok, iparövezetek, gabonatárolók, stb.....mind ellenállás nélkül kerül orosz kézre.
Az hogy az oroszok miért blokkolják saját légierejüket, miért nincsenek fenn folyamatosan pl az Orlanok, miért mennek vakon előre számomra rejtély,miért nincs CAS?
Ennek ellenére gyakorlatilag 24 óra alatt se összeroppantották az ukrán sereg gerincét...
Mindenhol ők kezdeményeznek, manővereznek szabadon. Az eddigi veszteségeik még a kellemetlen szintet sem érik el az eddigi adatok szerint a hedműveletek méretéhez képest. Sehol nem tudták őket megállítani, lassítani is csak lokálisan,órákra.
Mindemellett működtetnek minden infrát....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 531
113
Valaki betette ezt a képet az orosz-ukrán tárgyalásokról

CThqTQT740k.jpg



Az ukrán oldalon ülők többsége komikus, Zelenszkij munkatársai voltak, most az ukrán elnöki adminisztrációban dolgoznak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Van egyfajta illúzió, főleg a fiatalabb generációkban, hogy az orosz haderő valami világverő erő, akinek senki nem állja útját. Ezt az állítást rengeteg propaganda oldal tovább táplálja. Még a békeidőkbe, a Néphadsereges topicba, többször is említhettem talán, hogy én voltam közös hadgyakorlaton szovjet erőkkel, katonákkal. Írtam, egyáltalán nem érzetem úgy hogy többet tudnának nálunk, vagy jobbak lennének. A fizikális állapotuk pedig, nagyon rossznak tűnt. Már ami a tápláltságukat illeti. Valamint eladtak mindent, amit csak akart az ember venni tőlük. Lehet, a cári haderő óta nem volt náluk semmiféle letár, hogy nem hiányzott az a rengeteg cucc amit elpasszoltak nálunk. Meg gondolom, máshol is. Nyilván ez rég volt, de most arról jutott eszembe amit írtál. Nem hinném hogy ne lettek volna felkészítve, lévén több hónapos gyakorlat előzte meg a támadást. Ezek fel voltak készítve, úgy érzem európai haderő ellen, ennyit tudnak. Nem Szíria, ahol analfabéta allah akbározók az ellenfél. Megnyerik majd a végén ,de sok áldozattal és még több mindenféle, politikai, gazdasági kárral.
30 de inkább 40 évvel ez előtti utópiákat látsz / emlékezel ! 30 évvel ez előtt 11 másodperc alatt futottam a 100m-t ! Ma már futni se nagyon tudok ! Komoly érvek ! Inkább olvasd el ezt ! Majd elkezd összeállni puzzle !

 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
380
1 125
93
Én is így látom.
Szerintem megőrült a csávó.
Megnyerhető elem ez a háború.
Naprol-napra csökken az ukránok, oroszok támogatása irányába.
Mindkét népet nyomorba, szenvedésbe taszítja ez a barom.
az öböl háború miatt amerikát miért is nem szigetelték el hasonlóan a világ országai? bush is megőrült nem, a többi elnök is nem?
kissé egysíkú a látásod mondhatni korlátolt.
a kettős mércét a nyugatiak imádják..meg a hülyék.