[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem meg nagyon is az ő felelősségük ők vették be a Gradokat tehát nagyon is felelősek a civilek haláláért, és még egy megjegyzés Harkovban nagyon sok orosz él, ha az orosz haderőnek mindegy, hogy akár orosz civileket is halomra lő Graddal, vagy bármi mással akkor csak bulshit a Putyin által annyiszor hangoztatott szláv testvériség....

Álljunk meg egy pillanatra. Van kettő civilnek látszó hullánk. Három szögből kamerázott 3 db videó. Ezek rengetegszer bedobva ide. Nem tudjuk kik ezek, mit csináltak, semmit. Mindezt egy olyan közegben, ahol látjuk az ukrán agitprop gépezetet teljes gőzzel dolgozni - arról nem beszélve milyen arányban derültek ki utólag a fals info -k ...

Ehhez képest sokadszor ez: "civileket is halomra lő Graddal". Folyamatosan. Itt álljunk meg egy pillanatra. Nem kell ahhoz semmilyen irányban elfogultnak lenni, hogy itt most "homok csúszott" a gépezetbe és most nem a Grad -ozásra gondolok.

Nem tudom érted-e mire gondolok? Történt két haláleset ami rendkívül szomorú és lehetőleg nem több. Most tegyük fel Grad okozta. Azért ne tegyünk egyenlőségjelet ez meg a "civileket is halomra lő Graddal" fogalom közé. Ráadásul "n+17" -re. Értem, hogy az érzelmek tetőfokára hágnak néha - háború van - de nem érdemes elmenni a másik oldalra sem (hisztériakeltés). Természetesen ez nem hagyja az embert érintetlenül, de kezd visszafelé elsülni a dolog ...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Mert hát Oroszországban sincs a csúcson a termékenységi ráta, elvileg minden embernek számítania kellene... szóval ekkora emberveszteséget ez sehol nem ér meg...
Szigorúan demográfiai szempontból:
1939 SZU populáció: 168 millió
2020
Orosz Föderáció populáció: 145 millió

Ez a százas, TALÁN ezres nagyságrendű emberveszteség, amit most produkálnak, a II.vh alatt szerintem egy komolyabb haderőátcsoportosítás alatt megvolt nekik az éhenhaltak/betegek/stb köréből, bárminemű harc nélkül.
Sztereotipikus, de szerintem ez még a kerekítési hiba kategóriája ott.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Szigorúan demográfiai szempontból:
1939 SZU populáció: 168 millió
2020
Orosz Föderáció populáció: 145 millió

Ez a százas, TALÁN ezres nagyságrendű emberveszteség, amit most produkálnak, a II.vh alatt szerintem egy komolyabb haderőátcsoportosítás alatt megvolt nekik az éhenhaltak/betegek/stb köréből, bárminemű harc nélkül.
Sztereotipikus, de szerintem ez még a kerekítési hiba kategóriája ott.
de azért már eléggé woke lett az orosz népesség is, ott sem mindenki azért nagyorosz már. és az ott hősies halál volt, itt meg rtelmetlen. (támadó vs. védekező, lásd Afganisztán, csecsen háborúk megítélése)

persze, sosem fogják ezt felfogni a ruszofilsi, de azért leírom :D
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 617
113
Ugyebár hallgattuk, hogy orosz technika eddig csak gyatrán kiképzett alacsony morálú kezekben volt láthatóan használva már sok éve, ezért voltak nagy veszteségek, hát most látjuk, hogy az orosz technika az értő orosz kezekben is magas veszteségeket produkál. Nyilván sejtettük, hogy nem NATO színvonal, de elvileg már Oroszország régóta készül erre a bulira, lennének modern technológiái, amiket ha használna (ha harctéri körülmények között működnének vélhetően használná) és ezáltal csökkentené a civil és saját katonai veszteségét.
Az orosz hadsereg haladási sebessége minden eddigi villámháborút megszégyenítő, de azt hittem bevetik a legjobb technikájukat és a legjobban kiképzett alakulatokat, és megússzák minimális veszteséggel. Mert hát Oroszországban sincs a csúcson a termékenységi ráta, elvileg minden embernek számítania kellene... szóval ekkora emberveszteséget ez sehol nem ér meg... szerintem... és akkor nem beszéltünk arról, hogy ez mennyire békíti össze a testvérnépeket... szóval akinek ilyen rokona van, ellenség már nem is kell... igaz a mondás...
Városi rakétavetőzés, begurult tankvezető áthajt oda-vissza a valószínűleg nagypofájú nyugdíjason és autóján... lesznek itt pillanatok amikre sokáig fogunk emlékezni, akárhogyan is folytatódik...
Még ha a csúcstechnikát és legjobban kiképzett csapatokat a NATO ellen is tartogatják, nekem úgy tűnik nem éri meg ...
Ezt a kört már rengetegszer lefutottuk itt. Látszik, hogy nem számítottak ekkora ellenállásra, és le is becsülték az ukránokat lásd: a korábbi hírt a taiga.info-tól, miszerint a kemerovoi rohamrendőröket küldték el repteret foglalni, az ukrán hadsereg ellen.
Ugyanez igaz a technikára. Sokadvonalas régi cuccokat vetettek nagyrészt. Plusz az LNR-DNR csapatok nem valami SZSZO elitalakulatok.
"de elvileg már Oroszország régóta készül erre a bulira, lennének modern technológiái, amiket ha használna (ha harctéri körülmények között működnének vélhetően használná"
Oroszországnak vannak modern, világszínvonalú technológiái és eszközei. Amik Szíriában bizonyították, hogy harctéri körülmények között is jól működnek. Amiknél meg gondok voltak, azt meg javították a tapasztalatok alapján. Ebben a háborúban viszont, jó ha a bevetett technika 10%-a volt ilyen. Miért? Azt feljebb már leírtam. Egyszerűen úgy voltak vele, hogy "ide ez is jó lesz, úgy is mind átállnak majd, mint a Krímnél"
Csak a Krím óta 8 év telt el, amit az azóta bekerült katonák turbóukrán ideológiai nevelésben töltöttek, plusz neonáci csapatból is szerveztek hivatalos katonai alakulatot. Ennek megfelelően az átállások aránya is hatalmas csökkenést mutatott.
A Krímnél volt olyan, hogy egy nap alatt átállt 17000 fő katona is rendőr. Ezt várták volna most is. Ehelyett harcolnak az oroszok ellen. Egy nap 200 fő körüli katona teszi le a fegyvert a mostani háborúban, hol van ez a napi 17000-től?. Ez az amivel nem számoltak.
 
W

Wilson

Guest
Álljunk meg egy pillanatra. Van kettő civilnek látszó hullánk. Három szögből kamerázott 3 db videó. Ezek rengetegszer bedobva ide. Nem tudjuk kik ezek, mit csináltak, semmit. Mindezt egy olyan közegben, ahol látjuk az ukrán agitprop gépezetet teljes gőzzel dolgozni - arról nem beszélve milyen arányban derültek ki utólag a fals info -k ...

Ehhez képest sokadszor ez: "civileket is halomra lő Graddal". Folyamatosan. Itt álljunk meg egy pillanatra. Nem kell ahhoz semmilyen irányban elfogultnak lenni, hogy itt most "homok csúszott" a gépezetbe és most nem a Grad -ozásra gondolok.

Nem tudom érted-e mire gondolok? Történt két haláleset ami rendkívül szomorú és lehetőleg nem több. Most tegyük fel Grad okozta. Azért ne tegyünk egyenlőségjelet ez meg a "civileket is halomra lő Graddal" fogalom közé. Ráadásul "n+17" -re. Értem, hogy az érzelmek tetőfokára hágnak néha - háború van - de nem érdemes elmenni a másik oldalra sem (hisztériakeltés). Természetesen ez nem hagyja az embert érintetlenül, de kezd visszafelé elsülni a dolog ...
Miért véded a védhetetlent?

Gondolom ezek is statiszták és csak megjátszák, hogy halottak?


Itt egy felülnézet így néz ki amikor tüzérséggel lövik a lakóházakat és ezek bizony repeszrobbanófejek tehát élőerő ellen szánták..... :(
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
mi itt úgy tudjuk, hogy Vlad fórumtárs török.
csaxólok.
ja, leesett már a második hozzászólásában, hogy nem magyar anyanyelvű. de hát ennyi google fordítós hsz mellett simán elfér egy original külföldi, nem?

de nem is arra értettem a hozzászólások elemzése után, hogy ki milyen szociológiai háttérrel bír, hanem azt, hogy ennyire magára hagyni a cetános szállítmányokat igen nagy hülyeségre vall. Ukrajna azért nem egy Irak, nincs minden sarkon finomító :D
 
  • Vicces
Reactions: vasszekely

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
713
2 807
93
Az elmúlt napokban a hurrázók nagyon bizonygatták, hogy az ukránok nem képesek az ellenség mélységében csapást mérni. Figyelmükbe ajánlom ezeket a felvételeket:

Elhagyott üzemanyag szállító konvoj, csak a vezér jármű van kilőve, a többiből fejvesztve menekültek a sofőrök. Helyi lakosság köszöni szépen a dieselt. A harckocsik amelyekbe meg bele kellett volna tölteni az anyagot gondolom majd az út szélén lesznek otthagyva mint oly sok társuk

kiégett BMP, elszenesedett tüzérségi gránátot szállító teherkocsik, pontonhíd szállító, mobil daru.

https://cdn.discordapp.com/attachme...47880941123145779/VID_20220228_174019_467.mp4
BUK-ot támadó Bayraktar drón.

FMsLnPcXsAIgPNd
Erről pont volt szó, hogy elengedik a harcoló alakulatokat és az ellátó/támogató egységelre csapnak le.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Miért véded a védhetetlent?

Gondolom ezek is statiszták és csak megjátszák, hogy halottak?


Itt egy felülnézet így néz ki amikor tüzérséggel lövik a lakóházakat és ezek bizony repeszrobbanófejek tehát élőerő ellen szánták..... :(
ok, de három halottra már ne húzzunk rá egy népírtást. különben Szarajevó miatt Dayton sohasem jöhetett volna létre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 548
113
Álljunk meg egy pillanatra. Van kettő civilnek látszó hullánk. Három szögből kamerázott 3 db videó. Ezek rengetegszer bedobva ide. Nem tudjuk kik ezek, mit csináltak, semmit. Mindezt egy olyan közegben, ahol látjuk az ukrán agitprop gépezetet teljes gőzzel dolgozni - arról nem beszélve milyen arányban derültek ki utólag a fals info -k ...

Ehhez képest sokadszor ez: "civileket is halomra lő Graddal". Folyamatosan. Itt álljunk meg egy pillanatra. Nem kell ahhoz semmilyen irányban elfogultnak lenni, hogy itt most "homok csúszott" a gépezetbe és most nem a Grad -ozásra gondolok.

Nem tudom érted-e mire gondolok? Történt két haláleset ami rendkívül szomorú és lehetőleg nem több. Most tegyük fel Grad okozta. Azért ne tegyünk egyenlőségjelet ez meg a "civileket is halomra lő Graddal" fogalom közé. Ráadásul "n+17" -re. Értem, hogy az érzelmek tetőfokára hágnak néha - háború van - de nem érdemes elmenni a másik oldalra sem (hisztériakeltés). Természetesen ez nem hagyja az embert érintetlenül, de kezd visszafelé elsülni a dolog ...
Az Euronyuz tobb tucat halottat ir Harkovba a raketa tamadas miatt... :rolleyes: