[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 399
10 167
113
Ha egy adatbâzisnak az a cime, hogy "Attack on Europe...", az mennyire lehet objektiv. Fotó ide vagy oda....
Oryx jó.
Gondolom, hogy akik tanulhatnak belőle, azok nem ezen a fórumon teszik ezt.
???
A többiek pedig mit tanulnak az eltorzult holttestekből?
Kik a nem többiek? Amúgy lőszerek hatását, főleg. Ha nem látsz ilyeneket, beveszed azt ha mutatnak egyet de beállított felvétel. Szíriában voltak ilyenek....
Ajánlom figyelmedbe azokat a videókat, ahol letakarják a holttesteket. Így is lehet látni a pusztulás mértékét.
Köszi, nem érdekel a pc kontent, jó nekem a szűretlen is, nem ebéd közben nézegetem.


FMydRU5XwAUQtGX


FMydRVkVcAEcbDY


 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Nincsenek. Arról nem tudok, hogy a Bibliában benne lenne, hogy irts ki minden zsidót, meg vesd rabszolgasorba a szlávokat.
OFF
Anélkül, hogy mélyebben belemennénk

5Mózes 7:1-2 1 Ha az Úr, a te Istened elvezérel arra a földre, ahova most bevonulsz, hogy birtokodba vedd, s ha kiűzi előled mind a népeket, a hettitákat, a girgasitákat, az amoritákat, a kánaániakat, a perizitákat, a hivvitákat és a jebuzitákat – hét nálad népesebb és nagyobb népet –, 2 ha az Úr, a te Istened majd kiszolgáltatja neked, s te legyőzöd őket, akkor töltsd be rajtuk az átkot, ne köss velük szövetséget és ne könyörülj meg rajtuk.

5Mózes 7:16, 22-23 16 Minden népet, amelyet az Úr, a te Istened kiszolgáltat neked, pusztíts el, ne kíméld őket együttérzőn, s ne imádd isteneiket, mert ez csapda volna számodra! .... 22 Az Úr, a te Istened ezeket a népeket lassanként mind kiűzi előtted. Nem irthatod ki őket egyszerre, mert túlságosan elszaporodnának a mezőn a vadállatok. 23 Az Úr, a te Istened kiszolgáltatja őket neked, veszteség veszteségre éri őket, míg ki nem pusztulnak. 24Királyaikat hatalmadba adja, s te eltörlöd nevüket a földről. Senki sem áll meg előtted, míg ki nem pusztítod őket.

Mikeás 5:7, 8, 14 7 Akkor Jákob maradéka olyan lesz majd a sok nép között, mint az oroszlán az erdő vadjai között, mint az oroszlánkölyök a juhnyájban: amerre jár, gázol és zsákmányol, és senki nem ragadja el tőle a zsákmányt. ...8 Emeld kezedet ellenfeledre, s elpusztul minden ellenséged.... 14 Haragomban és indulatomban bosszút állok minden népen, amely nem engedelmeskedett.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
985
2 798
93
Egyszerűen érthetetlen az oroszok működése. Ennyi elhagyott eszköz… értem hogy nem sikerült a haditerv, mert az ukrik nem adták meg egyből magukat, de lassan eltelik egy hét. Nem kellene változtatni? Erősítést vinni??
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Ezt a kört már rengetegszer lefutottuk itt. Látszik, hogy nem számítottak ekkora ellenállásra, és le is becsülték az ukránokat lásd: a korábbi hírt a taiga.info-tól, miszerint a kemerovoi rohamrendőröket küldték el repteret foglalni, az ukrán hadsereg ellen.
Ugyanez igaz a technikára. Sokadvonalas régi cuccokat vetettek nagyrészt. Plusz az LNR-DNR csapatok nem valami SZSZO elitalakulatok.
"de elvileg már Oroszország régóta készül erre a bulira, lennének modern technológiái, amiket ha használna (ha harctéri körülmények között működnének vélhetően használná"
Oroszországnak vannak modern, világszínvonalú technológiái és eszközei. Amik Szíriában bizonyították, hogy harctéri körülmények között is jól működnek. Amiknél meg gondok voltak, azt meg javították a tapasztalatok alapján. Ebben a háborúban viszont, jó ha a bevetett technika 10%-a volt ilyen. Miért? Azt feljebb már leírtam. Egyszerűen úgy voltak vele, hogy "ide ez is jó lesz, úgy is mind átállnak majd, mint a Krímnél"
Csak a Krím óta 8 év telt el, amit az azóta bekerült katonák turbóukrán ideológiai nevelésben töltöttek, plusz neonáci csapatból is szerveztek hivatalos katonai alakulatot. Ennek megfelelően az átállások aránya is hatalmas csökkenést mutatott.
A Krímnél volt olyan, hogy egy nap alatt átállt 17000 fő katona is rendőr. Ezt várták volna most is. Ehelyett harcolnak az oroszok ellen. Egy nap 200 fő körüli katona teszi le a fegyvert a mostani háborúban, hol van ez a napi 17000-től?. Ez az amivel nem számoltak.
Miért becsülték volna le őket? Szomszéd ország, egy nyelv, sok helyi orosz, első kézből jött az infó mindenről. Láthatták, mennyire erősödik a patriotizmus, nacionalizmus.
Ha mindezek ellenére is lenézték az ukrikat (amit én kétlek) akkor gratula a titkosszolgáknak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem tudjuk még, mi lesz... A harcászati nukikhoz: azzal Oo. lenullázná magát a nemzetközi megítélésben, és kérdéses, az orosz vezetés engedélyezné e.


De mihez kéne harcászati nuki? A városok okoznak gondot de ha városra dobnak nukit még Kína is embargózni fogja őket. A másik fő gond, hogy baromira megszállóknak tekintik őket. Ellenségnek. Azon se segít a nuki.

Harcászati nuki akkor tuti ha masszívan megtámadnák őket. Mondjuk 5kmnyi tank, ifv, apc, logisztikai jármű... na az ellen tuti. De az Ukránoknak nincs. Bármit szét tudnak lőni ha megvan az intel nuki nélkül is.
 
W

Wilson

Guest
Miért becsülték volna le őket? Szomszéd ország, egy nyelv, sok helyi orosz, első kézből jött az infó mindenről. Láthatták, mennyire erősödik a patriotizmus, nacionalizmus.
Ha mindezek ellenére is lenézték az ukrikat (amit én kétlek) akkor gratula a titkosszolgáknak.
Azért az látszik,hogy nem arra számítottak, hogy ennyire ellenségesen fogadják őket az ukránok....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and theo

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Orosz rádióforgalmazás nyilvánosan, szívszorító sms, meg lelőtt repülők, weboldal, ami szerint 6 ukrán és 530 orosz vas égett el, tömegesen dezertáló oroszok, mezőn hagyott technikák mind orosz, megsemmisített konvojok mind orosz, legyalult katonai informatikai hálózat mellett repkedő repülők, drónok, megelőzőcsapás Fehéroroszországra.

150k támadó(ami hirszerz.) vs 200k+105k+Xcivil+önkéntesek védő
és
körbezárva Kijev, Szumi, Harkov, Herson, Mariupol, Lebedin, stb., északon egy két magyarországnyi terület gyűrűben.

Szerintem annyi a neten a dezinfó, hogy már senki nem lát tisztán semmit, én sem.
Kicsit szűrni kellene valahogy az infókat. Én sem tudom hogyan, természetesen.
Ez a twitter is, az internet napiszarjára züllött.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 983
113
Oryx jó.

???

Kik a nem többiek? Amúgy lőszerek hatását, főleg. Ha nem látsz ilyeneket, beveszed azt ha mutatnak egyet de beállított felvétel. Szíriában voltak ilyenek....

Köszi, nem érdekel a pc kontent, jó nekem a szűretlen is, nem ebéd közben nézegetem.


FMydRU5XwAUQtGX


FMydRVkVcAEcbDY


Na még jó, hogy felgyújtotta az ukrán paraszt, most képzeld mi lenne, ha zsákmány java NATO kézre kerülne!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Köszönöm. Én már nem akartam ezzel a "széplélekkel" vitatkozni. Magamról annyit, hogy iskolaigazgató voltam egy olyan oktatási intézményben, ahol az általános iskolai tagozaton 14,5% volt a roma tanulók aránya, elméletben is gyakorlatban is képben voltam. oldalakat tudnék írni erről, de nem erre a fórumra való.
Ha nincs kitárazás és vége a bulinak, akkor pl a beszélgető topikban vagy a Társadalmi folyamatok címűben?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Oryx jó.

???

Kik a nem többiek? Amúgy lőszerek hatását, főleg. Ha nem látsz ilyeneket, beveszed azt ha mutatnak egyet de beállított felvétel. Szíriában voltak ilyenek....

Köszi, nem érdekel a pc kontent, jó nekem a szűretlen is, nem ebéd közben nézegetem.


FMydRU5XwAUQtGX


FMydRVkVcAEcbDY


Ez nagyon nem tetszik....
Ukrajna önerőből erre képtelen.
Ennek nagyon komoly ára lesz. Mert nem az ukrán haderő tette.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Orosz rádióforgalmazás nyilvánosan, szívszorító sms, meg lelőtt repülők, weboldal, ami szerint 6 ukrán és 530 orosz vas égett el, tömegesen dezertáló oroszok, mezőn hagyott technikák mind orosz, megsemmisített konvojok mind orosz, legyalult katonai informatikai hálózat mellett repkedő repülők, drónok, megelőzőcsapás Fehéroroszországra.

150k támadó(ami hirszerz.) vs 200k+105k+Xcivil+önkéntesek védő
és
körbezárva Kijev, Szumi, Harkov, Herson, Mariupol, Lebedin, stb., északon egy két magyarországnyi terület gyűrűben.

Szerintem annyi a neten a dezinfó, hogy már senki nem lát tisztán semmit, én sem.
Kicsit szűrni kellene valahogy az infókat. Én sem tudom hogyan, természetesen.
Ez a twitter is, az internet napiszarjára züllött.
A rádióforgalmazás tényszerű eléggé.
Az Oryx meg mindent megtesz, amit tud, hogy összeszedje az infókat.
Elég kaotikus a helyzet, szerintem így is kva nagy meló, amit beletesznek.
Majd pár év múlva lesznek átfogóbb adatok is gondolom :D -ha lesz pár év múlva :eek: :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson