[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 091
83 466
113
Orosz rádióforgalmazás nyilvánosan, szívszorító sms, meg lelőtt repülők, weboldal, ami szerint 6 ukrán és 530 orosz vas égett el, tömegesen dezertáló oroszok, mezőn hagyott technikák mind orosz, megsemmisített konvojok mind orosz, legyalult katonai informatikai hálózat mellett repkedő repülők, drónok, megelőzőcsapás Fehéroroszországra.

150k támadó(ami hirszerz.) vs 200k+105k+Xcivil+önkéntesek védő
és
körbezárva Kijev, Szumi, Harkov, Herson, Mariupol, Lebedin, stb., északon egy két magyarországnyi terület gyűrűben.

Szerintem annyi a neten a dezinfó, hogy már senki nem lát tisztán semmit, én sem.
Kicsit szűrni kellene valahogy az infókat. Én sem tudom hogyan, természetesen.
Ez a twitter is, az internet napiszarjára züllött.
Talán nem kellett volna letiltania egy nem hadviselő félnek az orosz médiát. Nem mintha az orosz médiában bármi info is lenne, csak az ukránok tudnak mindenkinél mindent jobban. Agitpropban (mivel nincs másik fél, le van tiltva) baromi jók, mégis Kijevben az oroszok, és a nagy, magassarkú csizmában zongorabillentyűt a farkával verő Z a börtöntöltelékekben bízik.

De tény, hogy az ARMA3ban, DCSben és NO POSITIONban vernek mindenkit.

Ennek ellenére továbbra is szarul állnak, ami nem csoda, hisz a korábban a határoknál felsorakozott orosz és belorusz erők több, mint fele már Ukrajnában.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 891
13 532
113
Ezek ilyenek kormányzati szinten is...

Na végre...még a végén nyernek is vele. Amúgy logikus lépés az ukránoktól. Így a teljesen fullra eladósodott ország új lappal kezdhet!! Csak az a kérdésem?
1. Ezt valóban benyeli mindenki, vagy újabb kölcsönöket biztosít inkább?
2. A sok sok külföldiek által felvásárolt ukrán föld, és cégek stb...azokkal mi lesz? Most bukják őket vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and sata

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Mi a bajotok ezzel? Még ha nyilván az oroszok -ha lassan is- meg is nyerik a dolgot, az ukránok kva jó marketinget csináltak.
És a morál igenis sokat számít még a drónok korában is.
Ha csak a harccselekményeket nézzük (és most tekintsünk el az összes előtte történt dologtól pro és kontra), akkor
sztem marha szimpatikusak. Ki a fene számított rá, hogy egy töredéke hadsereg, ennyi civil odaáll?
Rohadt jól gyártják maguknak a hősöket és úgy néz ki ez mégsem csak sallang.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 305
113
1. Őrizni nem ártana szerintem. Nem gondolod? A személyzet hova megy? Nekik a járművek kezelése a feladatuk, nem gyalogosok vagy ilyesmi... Akárhogy erőlködnek egyesek, egyértelműen dezertáltak vagy fogságba estek... 2. Már ha össze tudják gereblyézni...
1. Nem biztos, hogy van erőforrás őrízni + az őrszemélyzet milyen kellemes céltábla lenne.
2. A vasasok jó eséllyel előttük összeszedik.
 
  • Tetszik
Reactions: Ursula
W

Wilson

Guest
Orosz rádióforgalmazás nyilvánosan, szívszorító sms, meg lelőtt repülők, weboldal, ami szerint 6 ukrán és 530 orosz vas égett el, tömegesen dezertáló oroszok, mezőn hagyott technikák mind orosz, megsemmisített konvojok mind orosz, legyalult katonai informatikai hálózat mellett repkedő repülők, drónok, megelőzőcsapás Fehéroroszországra.

150k támadó(ami hirszerz.) vs 200k+105k+Xcivil+önkéntesek védő
és
körbezárva Kijev, Szumi, Harkov, Herson, Mariupol, Lebedin, stb., északon egy két magyarországnyi terület gyűrűben.

Szerintem annyi a neten a dezinfó, hogy már senki nem lát tisztán semmit, én sem.
Kicsit szűrni kellene valahogy az infókat. Én sem tudom hogyan, természetesen.
Ez a twitter is, az internet napiszarjára züllött.
Nem szabad szerintem türelmetlenek lenni, el kell fogadni, hogy jelenleg mint minden háborúban kaotikus a helyzet ráadásul az egyik fél az orosz gyakorlatilag teljes hirzarlatot folytat, az ukrán fél hivatalos közleményeit az onnan származó híreket pedig minimum el kell osztani kettővel.
De még mindig a a közösségi hálózatok, a Twitter stb a legjobb információ forrás a számunkra, mivel nem rendelkezünk az USA vagy Oroszország hírszerző eszközeivel még (HTKA műhold :)).
Pontos veszteség adatokat mind élőerőben mind felszerelésben pedig ne várjon most senki, majd 1-2 év múlva lesz reális kép róla....
Ami pedig a morált illeti arra az oroszokon kívül mindenki még az USA is csak különböző jelekből következtet....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A tegnapi Airbus, Boeing vonalhoz annyit, hogy tévedtem őket is érintik a szankciók nem szállíthatnak alkatrészeket, részegységeket Oroszba. Nem tudom mekkora lehet az orosz raktárkészlet de tippre max pár hónap.

Hirtelen ránéztem az aeroflot fleetre. 187dbos abból 182db airbus, boeing. 5db Superjet. Mondjuk ez utobbi is jelentős mennyiségben tartalmaz EU/US alkatrész/részegységeket.

Szóval pár hónap és szép elöszőr szép lassan majd gyorsulva degradálóikk majd kb megáll a légiközlekedés. Több szempontból is kellemetlen lesz.


más: elképesztő mennyiségű hsz van. Lehetetlen este 2h alatt végigfutni a felét is. Kedve sincs az embernek az orosz agiprophoz.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Mi a bajotok ezzel? Még ha nyilván az oroszok -ha lassan is- meg is nyerik a dolgot, az ukránok kva jó marketinget csináltak.
És a morál igenis sokat számít még a drónok korában is.
Ha csak a harccselekményeket nézzük (és most tekintsünk el az összes előtte történt dologtól pro és kontra), akkor
sztem marha szimpatikusak. Ki a fene számított rá, hogy egy töredéke hadsereg, ennyi civil odaáll?
Rohadt jól gyártják maguknak a hősöket és úgy néz ki ez mégsem csak sallang.
A Nagy Oroszország Kovácsolta Frigy... :D
 
  • Vicces
Reactions: theo

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Ismeretlen forrásból : friss információk. Harkovot elfoglalták, Kijevben a csecsenek takarítanak, folyosót nyitnak a civilek áthaladására, a csoportot bekerítették a Donbász közelében, 5 órát adtak a megadásra, a TOS-1 és a TOS-1A „Solntsepyok” ” már bevitték a kazánba, új nagy hatótávolságú rakétákat
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 243
67 204
113
Nem szabad szerintem türelmetlenek lenni, el kell fogadni, hogy jelenleg mint minden háborúban kaotikus a helyzet ráadásul az egyik fél az orosz gyakorlatilag teljes hirzarlatot folytat, az ukrán fél hivatalos közleményeit az onnan származó híreket pedig minimum el kell osztani kettővel.
De még mindig a a közösségi hálózatok, a Twitter stb a legjobb információ forrás a számunkra, mivel nem rendelkezünk az USA vagy Oroszország hírszerző eszközeivel még (HTKA műhold :)).
Pontos veszteség adatokat mind élőerőben mind felszerelésben pedig ne várjon most senki, majd 1-2 év múlva lesz reális kép róla....
Ami pedig a morált illeti arra az oroszokon kívül mindenki még az USA is csak különböző jelekből következtet....
Nnna, ez nem is rossz ötlet. Felszólítám tehát a fórum népét, hogy dobjunk össze egy saját megfigyelő műholdra az oldalnak!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A tegnapi Airbus, Boeing vonalhoz annyit, hogy tévedtem őket is érintik a szankciók nem szállíthatnak alkatrészeket, részegységeket Oroszba. Nem tudom mekkora lehet az orosz raktárkészlet de tippre max pár hónap.

Hirtelen ránéztem az aeroflot fleetre. 187dbos abból 182db airbus, boeing. 5db Superjet. Mondjuk ez utobbi is jelentős mennyiségben tartalmaz EU/US alkatrész/részegységeket.

Szóval pár hónap és szép elöszőr szép lassan majd gyorsulva degradálóikk majd kb megáll a légiközlekedés. Több szempontból is kellemetlen lesz.


más: elképesztő mennyiségű hsz van. Lehetetlen este 2h alatt végigfutni a felét is. Kedve sincs az embernek az orosz agiprophoz.
jó lenne nem belekeverni a hazai politikát /oda-vissza/, meg feszkólevezetést pl. Tényleg követhetetlen :/
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ismeretlen forrásból : friss információk. Harkovot elfoglalták, Kijevben a csecsenek takarítanak, folyosót nyitnak a civilek áthaladására, a csoportot bekerítették a Donbász közelében, 5 órát adtak a megadásra, a TOS-1 és a TOS-1A „Solntsepyok” ” már bevitték a kazánba, új nagy hatótávolságú rakétákat
Ismeretlen forrás...