[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 823
86 646
113
Amerikaiknak jóval könnyebb dolguk vol 2003-ban!Technikai fölényük is jóval nagyobb volt meg nagyrészt "felszabadítóként"fogadták őket!Még emlékszem arra amikor a ledöntött szaddam szobrot papuccsal ütötték az Irakiak:).Probléma inkább szaddam bukása után jött amikor a siiták,szuniták ,kurdok egymásnak és az akkor már megszállónak tekintett amerikaiaknak estek!Hiába rohannak le egy olyan országot ahol nincs rá "igény"nem működik a demokrácia"export"(afganisztán,líbia stb)
Ha az oroszok 2015ben jönnek, a katlanok után, akkor picit gyorsabb. Most a nyugati és nato hírszerzés kimondottan segíti őket, a drónok meg tartozhatnak bárkihez, főleg, hogy ilyen sikereseknek vannak eladva.
 
  • Tetszik
Reactions: theo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bucha....

bele sem merek gondolni az azokban a harcjárművekben űlő katonák mikor elszabadult a pokol, nagyon igaza volt @Latornak amikor azt mondta valamelyik nap, hogy a városi harc nagyon mocskos dolog .....

Nézegettem már ezt a képet délelőtt. Nem mertem berakni. Nekem egy kicsit furcsa.
Vártam, hogy legyen más kép is róla, ha már csak Kijevbe nyomultak, meg ugye elég nagy veszteség. De még semmit nem találtam.
Alapban ott van hátul egy domb, vagy hegy. Oké, Buchában is van egy domb. De ott egy olyan, mint ha alagút lenne, azt nem találtam.
A kép hátuljában meg oldalról szerintem egy Gaz Tigr, meg egy fordított V festéses BMP (?) Előttük meg egy műszaki mentő.

Jó, fogadjuk el, hogy egy orosz támadó ék volt. De az oroszok üzemanyag szállítóval és műszaki mentővel mennek Kijev belvárosát elfoglalni?

Miért vannak ennyire egymáson? Jó, mondjuk a tartálykocsit érte találat... de mégis egyben maradt?

Egy holttest, meg egy sebesült se sehol. Értem, elégtek. De máskor is van, hogy kiveti a robbanás, nem hal meg egyből stb. Pedig itt még sértetlen járművek is vannak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Erre mondom, hogy az EU nyerhet azzal, ha most raebrednek, hogy a Föld nem egy nagy globalis, multinacionalis fogyasztoközösseg, hanem bizony többfelek vagyunk, es vannak ellensegeink. Ez az ellensegkep segithet abban is, hogy tarsadalom jodolgaban ne a melegfelvonulasokat szervezze, hanem összezarjon egy kulsö fenyegetes ellen. Ha az EU ipara visszater az EU-ba, az nagyon hasznos lenne szamunkra. Es akkor nincs chiphiany, meg nincs hianyzo 48 alkatresz, mert jobban magunknak gyartunk, nem vagyunk kiszolgaltatva annyira, es a nyersanyagert is könnyebb aruval fizetni.

Igazából ez már elindult korábban és a történtek hatására erősen fel fog pörögni. Ha félvezetőipart nézzük Intel gyár épül Magdeburgba, STM Olaszoba.
~1éve tűnt fel, hogy az ingeimet amik ár/értékben sztem topban vannak bügelfreiok Made in Germanysak. Az automatizálás olyan szintre ért, hogy nem számít, hogy egy német technikus 4000-5000eurokat keres, így is tudják tartani a versenyt bangladessel. Ez nagyon kemény. ipar 4 már a nyakunkban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 823
86 646
113
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
uc223206.jpg

 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Bocs,de ez simán az orosz agitpropi narrátora.
Nézz utána.Vannak egész jó viszonylag a politikus katonai elemzések arról a háborúról is.

Mutass rá egyetlen dologra ami nem igaz? Elemzések OK, én is olvasgattam párat erről a háborúról. Azonban említettem olyan dolgokat is, mint a háború nemzetközi megítélése - ideértve az ENSZ -t vagy éppen a jelenlegi Grúz államét is. Egyik sem Oroszországot marasztalja el.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Problémás fizetőeszköz az arany akár eladás akár vétel de így hogy a valutatartalékaik nagyját zárolták volt nincs de ami van azt is utalganti überproblémás lesz márha egyaltalán lehet végülis zseniális befektetés.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 601
47 958
113
Erre mondom, hogy az EU nyerhet azzal, ha most raebrednek, hogy a Föld nem egy nagy globalis, multinacionalis fogyasztoközösseg, hanem bizony többfelek vagyunk, es vannak ellensegeink. Ez az ellensegkep segithet abban is, hogy tarsadalom jodolgaban ne a melegfelvonulasokat szervezze, hanem összezarjon egy kulsö fenyegetes ellen. Ha az EU ipara visszater az EU-ba, az nagyon hasznos lenne szamunkra. Es akkor nincs chiphiany, meg nincs hianyzo 48 alkatresz, mert jobban magunknak gyartunk, nem vagyunk kiszolgaltatva annyira, es a nyersanyagert is könnyebb aruval fizetni.
De akkor mi lesz a világkormány meg a nyílt társadalom eszméjével?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nézegettem már ezt a képet délelőtt. Nem mertem berakni. Nekem egy kicsit furcsa.
Vártam, hogy legyen más kép is róla, ha már csak Kijevbe nyomultak, meg ugye elég nagy veszteség. De még semmit nem találtam.
Alapban ott van hátul egy domb, vagy hegy. Oké, Buchában is van egy domb. De ott egy olyan, mint ha alagút lenne, azt nem találtam.
A kép hátuljában meg oldalról szerintem egy Gaz Tigr, meg egy fordított V festéses BMP (?) Előttük meg egy műszaki mentő.

Jó, fogadjuk el, hogy egy orosz támadó ék volt. De az oroszok üzemanyag szállítóval és műszaki mentővel mennek Kijev belvárosát elfoglalni?

Miért vannak ennyire egymáson? Jó, mondjuk a tartálykocsit érte találat... de mégis egyben maradt?

Egy holttest, meg egy sebesült se sehol. Értem, elégtek. De máskor is van, hogy kiveti a robbanás, nem hal meg egyből stb. Pedig itt még sértetlen járművek is vannak.
Ja... és ha ma lőtték ki, márpedig mindenki -akit találtam és megosztotta- azt mondja, hogy mai kép, akkor ha még éjszaka is történt, reggel 7-8 óra tájban, mikor a kép készült még füstölögnie?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Ki tiltotta meg neki hogy kijöjjön egy új mobillal, amit mindenki venni akar?"

Megtette. YotaPhone. Olyan új innovációt tartalmazott, amelyet más telefonok nem tudtak. Sokaknak tetszett. Csak már akkor is szankcionálták Oo.-ot.

De ebből is látszik, hogy semmit nem értesz a világ működéséből. A pénzügyekből. Olyan emberrel vitatkozol, aki 10+ évet dolgozott a nemzetközi bankszektorban...

"Naiv elképzelés hogy a kb. Olaszország mértű GDP-vel az oroszok bármit is megváltoztatnak a világban"

Megint látszik, hogy buta az érvelésed. 1) Nem Olaszország méretű, hanem kb. Németo. méretű. 2) Nem a GDP-jével változtatják meg a világot, hanem a KATONAI EREJÜKKEL!

(Az USA is a katonai erejével hozta létre a mai világrendet.)
HÁT értem en de szerinted az orosz olyan erős mint a jenki? Már kina is túlnőtte őket régen.Hol vannak az új technikák? Az orosz katonai kiadás 60 milliárd dollár még a német 120 milliárd lesz .
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Amerikaiknak jóval könnyebb dolguk vol 2003-ban!Technikai fölényük is jóval nagyobb volt meg nagyrészt "felszabadítóként"fogadták őket!Még emlékszem arra amikor a ledöntött szaddam szobrot papuccsal ütötték az Irakiak:).Probléma inkább szaddam bukása után jött amikor a siiták,szuniták ,kurdok egymásnak és az akkor már megszállónak tekintett amerikaiaknak estek!Hiába rohannak le egy olyan országot ahol nincs rá "igény"nem működik a demokrácia"export"(afganisztán,líbia stb)

iraki fogadtatás vegyes volt 2003ban. A probléma meg nem a demokrácia volt hanem hogy rühelték őket. Szovjetek se csináltak Afganisztánban demokráciát de ez nem segített nekik.

Rémítő de könnyen lehet Ukrajnából az Oroszok 2.Afganisztánja.