[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Nézegettem már ezt a képet délelőtt. Nem mertem berakni. Nekem egy kicsit furcsa.
Vártam, hogy legyen más kép is róla, ha már csak Kijevbe nyomultak, meg ugye elég nagy veszteség. De még semmit nem találtam.
Alapban ott van hátul egy domb, vagy hegy. Oké, Buchában is van egy domb. De ott egy olyan, mint ha alagút lenne, azt nem találtam.
A kép hátuljában meg oldalról szerintem egy Gaz Tigr, meg egy fordított V festéses BMP (?) Előttük meg egy műszaki mentő.

Jó, fogadjuk el, hogy egy orosz támadó ék volt. De az oroszok üzemanyag szállítóval és műszaki mentővel mennek Kijev belvárosát elfoglalni?

Miért vannak ennyire egymáson? Jó, mondjuk a tartálykocsit érte találat... de mégis egyben maradt?

Egy holttest, meg egy sebesült se sehol. Értem, elégtek. De máskor is van, hogy kiveti a robbanás, nem hal meg egyből stb. Pedig itt még sértetlen járművek is vannak.
erről volt videó közelebbről, azon voltak pirított davajok
 
  • Hűha
Reactions: phaidros
W

Wilson

Guest
Oroszország több régiójának hatóságai március 1-2-án jelentettek orosz katonák halálát Ukrajnában.

Forrás : " Meduza "

Részletek: Az Orosz Föderáció Hanti-Manszijszk Autonóm Kerületének, Mordovia, Cseljabinszki, Brjanszki és Volgográdi körzetének hatóságai katonák halálát jelentették Ukrajnában

Hivatalos információk szerint az alábbiak haltak meg: a 27 éves Igor Vaszilenko a KhMAO-tól, a 36 éves Konsztantyin Gluskov a cseljabinszki régióból, a 40 éves Viktor Isaikin ezredes Mordvából, Artem Rogacsov és Andrej Kalmikov a Brjanszki régió.

Újságírók szerint egy Brjanszki régió lakosa, Jevgenyij Busujev főhadnagy is meghalt.

A Volgográdi régió adminisztrációja beszámolt a régió azon lakosairól, akik "egy különleges hadművelet során katonai szolgálat teljesítése közben haltak meg", nevük megjelölése nélkül.

Sajtóértesülések szerint ezek a 22 éves Alekszandr Bakharev és a 27 éves Valerij Kovalenko.

Hivatalosan az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma csak az orosz katonák ukrajnai halálának tényét ismeri el, pontos adatokat azonban nem közöl...

 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek and theo

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
HÁT értem en de szerinted az orosz olyan erős mint a jenki? Már kina is túlnőtte őket régen.Hol vannak az új technikák? Az orosz katonai kiadás 60 milliárd dollár még a német 120 milliárd lesz .
Nana, 41 milliárd cirka most. 4-5 éven belül lesz eredménye a jövőbeli 100 milliárdos költségvetésnek. Most jelen állapotában 5000 embert úgy tudtak felszerelni a NATO mozgósításhoz, hogy szó szerint kölcsönkértek ruhát, bakancsot és harci felszerelést, más állományoktól. (Német parlament 3-4 napos anyagát nézd vissza). Az eddig elherdált 43 millárd euró évente egy látszat hadsereg fenntartására volt elég, mert úgy voltak vele nincs rá szükség ott van Amerika. Nem kis balhé van emiatt. Másrészt, ha a saját gyártásban készült haditechnika 4 szer annyiba kerül mint az orosz, az USA-tól vásárolt meg 6-szor annyiba, és a sima gyalogsági humánerő békeidőben való költsége a 9-szerese az orosznak, akkor mit is ér 120 milliárd EURÓ rubelben kifejezve? Félre ne értsd, ütőképes technikájuk van, csak egyrészt nem mozgósítható másrészt költséges. A németek csak papíron léteznek haderő szempontjából, saját bevallásuk szerint (Politikusok) jelen pillanatban azonnal megadnák magukat egy háború esetén.

Német volt vezérkar összegzése az elmúlt napokból, az oroszok rakétáknak 1/12-ét tudnánk kivédeni. Sajnos ez van, ezt mind nem én állítom hanem ők, legfelsőbb szinten.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Igazából ez már elindult korábban és a történtek hatására erősen fel fog pörögni. Ha félvezetőipart nézzük Intel gyár épül Magdeburgba, STM Olaszoba.
~1éve tűnt fel, hogy az ingeimet amik ár/értékben sztem topban vannak bügelfreiok Made in Germanysak. Az automatizálás olyan szintre ért, hogy nem számít, hogy egy német technikus 4000-5000eurokat keres, így is tudják tartani a versenyt bangladessel. Ez nagyon kemény. ipar 4 már a nyakunkban.
STM van Tatabányán is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 886
38 054
113
Az ukránok támadják azt a sokat emlegetett Kiev felé tartó 60 km hosszú konvojt?
Erről alig láttam hírt, pedig logikusnak tűnne hogy "megpartizánkodják", ágyúzzák itt-ott...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and theo

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ezzel talán tényleg nem kellene szórakozni.
Erre minden országnak azonnal nemet kellene mondania, tekintve, hogy ennek beláthatatlan következményei lehetnek.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ha, Kínát levágják a nemzetközi rendszerről, összeomlik a ma ismert fogyasztói társadalmunk.
Az USA meg 2 hónap alatt kiteszi a csőd feliratot.
Csak tudd, jelenleg ők veszik az USA állampapírok több mint 60%-át minden kibocsájtáson, ha nincs Kína, nincs aki finanszírozza az USA csődöt.

Arról nem is beszélve, hogy kikerül a SWIFT és a dollár alól a világ szén-hidrogén (de akár idevehetjük az egyebeket is) kereskedelmének egy már szabad szemmel is látható része ...

Lehet ez fogja beröffenteni az SPFS, CIPS és/vagy egyéb rendszereket is ...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Nem, emeltek,de ha az ukránok ragaszkodnak ahhoz ,hogy nem adnak fel egyetlen cm ukrán területet, sem akkor ezek a feltételek gyakorlatilag az ukránok számára teljesíthetetlenek....
A Krímet pedig biztosan elveszítették, és ehhez a mostani tárgyalásokon ragaszkodni értelmetlen. Az idő múlásával pedig az ukránok pozíciói romlani fognak csak. Pár hét múlva lehet, hogy Ukrajna felosztásának mikéntje lesz már a kiindulási alap a ruszkik részéről.