[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Akkor ezek szerint egyelőre nem emelnek a téten a ruszkik. Azt gondoltam előzőleg, hogy minden fordulóban rosszabb feltételekkel kínálják meg őket.

Nem kell kapkodni. Elméletben vannak már régiók vezetői, akik kikiáltoznak mindenféle szövetségi köztársaságot. Kettőnek a vezetőjét maga Z váltotta le. Amennyiben Te ugrálsz olyan tali -ért, ahol elhajtanak a francba - az pszichológiailag nem adja jól ki magát. Egyelőre mennek a dolgok a maguk útján, még érnie kell a dolgoknak ...

(Egy képzeletbeli orosz döntéshozó logikájával)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 635
18 935
113

A Sumy régió vezetője megeggyezett az oroszokkal: nem küldenek csapatokat, az ukránok viszont nem lőnek....​

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 1


0caa53e-48bc233-zhyvytskiy.jpg

DMITRIJ ZSIVICSKIJ, FACEBOOK

Dmitrij Zsivickij, a regionális katonai közigazgatás vezetője az oroszokkal Konotopban folytatott tárgyalásokról, amelyek szerint az orosz csapatok ígéretet tesznek arra, hogy nem vezetnek be csapatokat a térségbe.

Forrás: Zhivitskyy on Telegram

Zsivszkij közvetlen beszéde: "A katonai közigazgatás megbízottja által Konotopban az oroszokkal folytatott beszélgetés körülbelül 12 percig tartott. A beszélgetések alatt kihangosítva voltam.

A megállapodás a következő: nem lehet szó semmilyen hatalomváltásról. Őket a törvény és a rend érdekli. A csapatok nem fognak bevonulni. Az ukrán zászló a helyén van.

Megállapodás született arról, hogy nem lövünk rájuk, és nem lesz kölcsönös provokáció. Ők maradnak a pozíciójukban. Akadálymentes lesz a tömegközlekedés és a szolgáltatások, az autók szabadon mozoghatnak élelmiszerrel, humanitárius árukkal.

Részletek: Zsivszkij megígérte, hogy további útakadályokat helyeznek el Konotop belterületén.

Hmm érdekes! Amúgy meg nem arról volt szó ma tárgyalnak megint!? Arról nincs hír?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Először a telefon legyen saját, utána az alkatrészei. Csak szépen sorjában. Még csak néhány nap telt el az új időszámítás óta.

De hogy lesz saját ha nincsenek alkatrészek? MTK Tawani nem szállít. TSMC miatt duplán nem.

Az Orosz leváltjuk a nyi félvezető vonal a TSMCn alapult Superjettők kezdve, soc, cpukon át minden. A héten már nem gyártanak Oroszoknak. Ami van még hajóra rakják és ennyi.
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
335
3 733
93

A Sumy régió vezetője megeggyezett az oroszokkal: nem küldenek csapatokat, az ukránok viszont nem lőnek....​

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 1


0caa53e-48bc233-zhyvytskiy.jpg

DMITRIJ ZSIVICSKIJ, FACEBOOK

Dmitrij Zsivickij, a regionális katonai közigazgatás vezetője az oroszokkal Konotopban folytatott tárgyalásokról, amelyek szerint az orosz csapatok ígéretet tesznek arra, hogy nem vezetnek be csapatokat a térségbe.

Forrás: Zhivitskyy on Telegram

Zsivszkij közvetlen beszéde: "A katonai közigazgatás megbízottja által Konotopban az oroszokkal folytatott beszélgetés körülbelül 12 percig tartott. A beszélgetések alatt kihangosítva voltam.

A megállapodás a következő: nem lehet szó semmilyen hatalomváltásról. Őket a törvény és a rend érdekli. A csapatok nem fognak bevonulni. Az ukrán zászló a helyén van.

Megállapodás született arról, hogy nem lövünk rájuk, és nem lesz kölcsönös provokáció. Ők maradnak a pozíciójukban. Akadálymentes lesz a tömegközlekedés és a szolgáltatások, az autók szabadon mozoghatnak élelmiszerrel, humanitárius árukkal.

Részletek: Zsivszkij megígérte, hogy további útakadályokat helyeznek el Konotop belterületén.

Van egy sanda gyanúm, hogy Ő sem lesz sokáig a pozíciójában.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113

A Sumy régió vezetője megeggyezett az oroszokkal: nem küldenek csapatokat, az ukránok viszont nem lőnek....​

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 1


0caa53e-48bc233-zhyvytskiy.jpg

DMITRIJ ZSIVICSKIJ, FACEBOOK

Dmitrij Zsivickij, a regionális katonai közigazgatás vezetője az oroszokkal Konotopban folytatott tárgyalásokról, amelyek szerint az orosz csapatok ígéretet tesznek arra, hogy nem vezetnek be csapatokat a térségbe.

Forrás: Zhivitskyy on Telegram

Zsivszkij közvetlen beszéde: "A katonai közigazgatás megbízottja által Konotopban az oroszokkal folytatott beszélgetés körülbelül 12 percig tartott. A beszélgetések alatt kihangosítva voltam.

A megállapodás a következő: nem lehet szó semmilyen hatalomváltásról. Őket a törvény és a rend érdekli. A csapatok nem fognak bevonulni. Az ukrán zászló a helyén van.

Megállapodás született arról, hogy nem lövünk rájuk, és nem lesz kölcsönös provokáció. Ők maradnak a pozíciójukban. Akadálymentes lesz a tömegközlekedés és a szolgáltatások, az autók szabadon mozoghatnak élelmiszerrel, humanitárius árukkal.

Részletek: Zsivszkij megígérte, hogy további útakadályokat helyeznek el Konotop belterületén.

nemsokára letartóztatják hazaárulásért, és kivégzik.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and Wilson

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 815
48 370
113
Nézegettem már ezt a képet délelőtt. Nem mertem berakni. Nekem egy kicsit furcsa.
Vártam, hogy legyen más kép is róla, ha már csak Kijevbe nyomultak, meg ugye elég nagy veszteség. De még semmit nem találtam.
Alapban ott van hátul egy domb, vagy hegy. Oké, Buchában is van egy domb. De ott egy olyan, mint ha alagút lenne, azt nem találtam.
A kép hátuljában meg oldalról szerintem egy Gaz Tigr, meg egy fordított V festéses BMP (?) Előttük meg egy műszaki mentő.

Jó, fogadjuk el, hogy egy orosz támadó ék volt. De az oroszok üzemanyag szállítóval és műszaki mentővel mennek Kijev belvárosát elfoglalni?

Miért vannak ennyire egymáson? Jó, mondjuk a tartálykocsit érte találat... de mégis egyben maradt?

Egy holttest, meg egy sebesült se sehol. Értem, elégtek. De máskor is van, hogy kiveti a robbanás, nem hal meg egyből stb. Pedig itt még sértetlen járművek is vannak.
Ezt egy olyan ember lőtte, aki konyít a (sajtó)fotózáshoz. Ég és föld a különbség az eddigi mobilkamerás bohóckodásokhoz képest.
Itt bele van komponálva az egész ócskavastömeg, úgy, hogy minél többnek látszódjon.

Szerintem a szokásos szcenárió lehetett: 1-2 kocsit kiszedtek az ukránok, de legalábbis heves tűz alá vették. A katonák meg kiugráltak, elszaladtak.