[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Geopolitikai, érzelmi, magán vagy katonai szempontból? (Nem akarok kapni a fejemre):):)
Ez a konfliktust sokkal nagyobb hatassal lesz európára mint gondoljuk
Mint aktív egyenruhás....
A saját tapasztalataid, tanulmányaid, tudásod alapján....
Kevesen szakmáznak ebben a topikban, kell egy játszópajtás akivel tematikusan, tudás-tapaszatalat alapon lehet véleményt ütköztetni.
Szóval ne fogd vissza magad :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
.
.
Ne tudd meg, a svédek mit csinálnak. Az ismerőseim jódtablettákat vesznek, tartós élelmiszert halmoznak fel, és óvóhelyeket takaritanak. Óriási szovjet pánik volt itt régen, minden középület, kórház, bármi, és minden régebbi társasház alatt óvóhely van. Az utóbbi időben ezek raktár, biciklitároló és hasonlók voltak, de most azon agyalnak, gázszűrőket hogy kéne újra felszerelni, ahol még maradt. .)
Azért az nem baj. Kertesben lakom. Esélyem se lenne ha fedezékbe akarnék jutni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 600
47 944
113
Az, hogy esetleg szolgáltál valahol, az nem jelenti azt, hogy stratéga is vagy... Tudnod kell, hogy a hadászat és harcászat két külön térszint. Márpedig neked az előbbi nem az erősséged, már ne is haragudj meg. Ezen kívül az erős orosz szimpátiád is torzítja a dolgokat. :)
Teneked mi az erősséged? A hadászat vagy a harcászat? A te unszimpátiád nem torzítja a dolgokat! Próbálj már egy kicsit tárgyilagosabb lenni.
 

velizar

Member
2015. június 11.
38
41
18
Kedves Littlejohn! Írtam itt valakinek, hogy szinte minden magyar család megszenvedte a 20 századot. Az én apukámat munkaszolgálatosként vitték a frontra. A Donnál, amikor összeomlott a front, átszöktek, már akik élve maradtak, az oroszokhoz. Hátul lőtték a németek, elől az oroszok. Néhányan mégis élve maradtak. Többször nevetve mesélte, hogy a kórházban az orosz orvosnő azt mondta a személyzetnek, hogy vigyázzanak rá, mert mindjárt meghal. 103 évig élt. Anyukám lánytestvére Budapest ostromakor halt meg, soha nem tudruk meg, mi lett vele. Szerintem, itt mindenkitől sorjázhatnának a hasonló történetek.
nagyfater csecsenföldön volt hadifogoly. mindig azt mesélte, hogy a ruszkik a hadifoglyokat küldték be sz erdőbe fáért, mert őket nem bántották a csecsen partizánok. viszont ha orosz katona ment be az erdőbe, az nem jött ki többet.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: theo and hete

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mint aktív egyenruhás....
A saját tapasztalataid, tanulmányaid, tudásod alapján....
Kevesen szakmáznak ebben a topikban, kell egy játszópajtás akivel tematikusan, tudás-tapaszatalat alapon lehet véleményt ütköztetni.
Szóval ne fogd vissza magad :)
Én kérdeznélek, hogy az eddigi "elemzéseim" hatalmas hülyeségek voltak aktív katonaként?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Én kérdeznélek, hogy az eddigi "elemzéseim" hatalmas hülyeségek voltak aktív katonaként?
Nem....
Mivel kifejtett, levezetett , értelmezhető véleményt soha nem hagytam figyelmen kívül.
Mindig képes voltam, és vagyok a véleményem-nézetem revideálására.
Az a jó ha minél több szakmai tartalmú hsz-bejegyzés születik....
A bőség zavara sohasem gond, ha szakmai, megalapozott, és szakmai ismereten-értelmen nyugszik.
Érzelmeknek, hitnek, gondolom-nak nincs helye.....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na. Kiutasították az USA nagykövetét.

Engem ez aggaszt eléggé: még Szíriában is folyamatos volt a kommunikáció az USA/NATO és Oo között, hogy még véletlenül se menjenek egymásra. Most az orosz fél marhára nem egyeztet. Ez aggasztó és nagyon könnyen félremehet :/
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Mit magyarázzak annak aki Oroszországot a nyersanyag , mezőgazdaság és adósság állománya alapján ÉK-hoz vagy Iránhoz hasonlítja?

Nem kell az okoskodó cinizmus mert ha nincs alapanyag és nincs még energia se elég (vagy fáznak vagy termelnek ez jövő kép hiszen bezárják az uccsó nuki erőművet is ) az ipar működtetéséhez akkor lehetsz te a világ legfejlettebb , legkorszerűbb technológiát birtokló űberalles országa csak csendes és üres gyáraid lesznek ! De termék az lófasz se lesz nemhogy magas hozzáadott értékű ! Majd ha ezt felfogtad és megemésztetted akkor vitázhatunk !
Kiscsillag, pont az a baj, hogy Oo-ban jobbára csak nyersanyag van, de verseny- és piacképes termék-előállító tudás (mérnöki-műszaki, gyártás-szervezési, logisztikai stb.) az nincs, hogy magas hozzáadott értékű ipari terméket állítson elő a nyersanyagából. Az értéknövelő kapcsolt szolgáltatásokhoz szükséges menedzsment, marketing, értékesítési és terméktámogatási know-how-ról nem is beszélve.

A magas jövedelmezőképességű, technológia-intenzív ipari termékek esetén a nyersanyag az értéklánc első és egyik legkevésbé értékes eleme, de utána még van még vagy száz lépés, ami sokszorta nagyob részarányt képvisel a végfelhasználói árból, mint a vas...
Ezért nem akkora tragédia, ha felmegy a nyersanyag ára: ha duplájára nő a fém ára, attól nem lkerülkétszer annyiba egy autó. Ha Oo.-tól nem tudnak venni nyersanyagot, akkor majd vesznek máshonnan 20-30%-al drágábban. De ettől a biznisz-modell nem fog beborulni.

Az nagyon nem mindegy, hogy az egységnyi tömegű fémet egyszerű hengerelt lemezként vagy kulcsrakész BMW-ként adod el globális szervíztámogatással és csereautó szolgáltatással egy csomagban.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
Nem....
Mivel kifejtett, levezetett , értelmezhető véleményt soha nem hagytam figyelmen kívül.
Mindig képes voltam, és vagyok a véleményem-nézetem revideálására.
Az a jó ha minél több szakmai tartalmú hsz-bejegyzés születik....
A bőség zavara sohasem gond, ha szakmai, megalapozott, és szakmai ismereten-értelmen nyugszik.
Érzelmeknek, hitnek, gondolom-nak nincs helye.....
a Ha kimaradt
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 646
113
ogy a nem túl,védett utánpótlást támadják meg és civil ruhában fegyver fotózkodnak
Az utánpótlást biztosítani kell nem egyedül hagyni az ellenséges területen, a sárga karszalag már azonosító jelnek/egyenruhának tekinthető, a fegyvereket nyíltan hordják. Ez így a háborús jog szerint is rendben van.
Ami nincs rendben az a civil autós molotovozás, de hát aki bevállalja az számoljon a következményekkel.
Orosz részről "light", mert sehol nem kell nagyon izmozniuk, haladnak.
Katonai szemmel, olyan hogy egy háborúra trenírozott ország, 250k-s fegyveres ereje, amely haderő minimum fele rendelkezik harctéri tapasztalattal, 24 óra alatt se összeomoljon, még nem volt példa.
Ez minden, csak nem haladás ahhoz képest amit ugyanez az erő tudott volna produkálni, a másik oldal pedig mitől omlott volna össze? Mariupol szarban van, de máshol egyelőre elvannak. Csak a rengeteg, kis odafigyeléssel megelőzhető orosz veszteséget látom.
Lényeg, hogy ez se iskola... ja de.
Hacsak nincsenek bent a gyerekek, senkit nem érdekel, és jogosan nem.
A SOF soha sehol nem ejt foglyokat COIN kivételével, mert csak hátráltatja őket. De az, hogy ezt így nyíltan kiírják, az elmebaj. Ez lesz a veszély számunkra is, hogy vérszemet kaptak.

Más:
Mariupol 15 órás megállás nélküli tüzérségi előkészítése után az est beálltával benyomultak a csapatok nyugati és keleti irányból. Víz 12 órája nincs a városban.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra