[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Nedves vágyálmok, amiket bele szeretnétek látni, de alátámasztani semmivel sem sikerül.
@Filter leírta már.
A támadók úgy tépnek át gyakorlatilag harcnélküli napi menettempóban az ukránokon, hogy nincsenek túlerőben, nem használják városok ellen se a tüzérségüket, se a légierejüket, és közben abszolút kímélik az infrastruktúrát.
Ha ilyen amikor akadozik az orosz hadigépezet, akkor remélem már tanulsz oroszul...
A légierőt biztos, hogy intenzíven használják, különben nem akarnának az ukránok mindenáron légtérzárat.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A légierőt biztos, hogy intenzíven használják, különben nem akarnának az ukránok mindenáron légtérzárat.
Persze, amikor kilépnek a városokból, lecsapnak. Nem véletlenül nem tudják visszavonni a DNR LNR területről az erőiket.
De a városok ellen kb nem történt csapás. Pedig a képesség megvan.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A nyugatiak sem tudják örökre fenntartani a szankciókat.Nem véletlenül játszották ki a 2014-eseket se. Ha azokat kijátszották, akkor ezt nem fogják? Papíron nem, de sok kerülővel ugyanott lesznek.

Ukrajna meg ha nem kap szankciókat, akkor önerőből is fejlődhet épeszű vezetéssel akkor is, ha orosz csatlós lesz. Illetve kapásból a GDP 3-4%-t megspórolják, mert nem kell hadakozni Kelet-Ukrajnában. Bár szerintem ennél több ment el náluk a két szakadár területre. Na meg rá kellene b*szni végre az oligarchák kezére.

Mért ne tudná?

Pont az elöző hszemben írtam, hogy az ipart nem kímélik hanem lerombolják. Innen nagyon nehéz lesz Ukrajnát felállítani... bárkinek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 055
82 516
113

Ilyenkor kéne jönn a harci helikoptereknek vagy drónoknak és befejezni az akciót , a megmaradt egységeket felszámolni.
 
  • Tetszik
Reactions: theo

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Ez a cikk megerősíti a sejtésünket, hogy még mindig adnak nekik új Bajraktárokat. (A törökök lehet valamit tudnak, hogy létezni fog egy entitás a háború végén, amin a pénzt a fegyverért visszakövetlehetik, nekem úgy tűnik.)

Továbbra is napi 2-3 török A400 landol Rzeszowban, és szerintem nem pisztáciát visznek a lengyeleknek. Onnan az ukrán határ 80-90km kb.

Egyébként Konstancába is sok gép megy (pl. Ruszlánok is, épp most is landolt egy, UR-82007), szóval Odessza irányából is dől az erősítés Ukrajnába.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 640
113
Továbbra is napi 2-3 török A400 landol Rzeszowban, és szerintem nem pisztáciát visznek a lengyeleknek. Onnan az ukrán határ 80-90km kb.

Egyébként Konstancába is sok gép megy (pl. Ruszlánok is, épp most is landolt egy, UR-82007), szóval Odessza irányából is dől az erősítés Ukrajnába.
Emellett az USA csak hétfőn több, mint 200 Stingert vitt be.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
itt a narratíva a kérdés? mert az szubjektív, nyilván a birodalomban máshogy hívták őket. de effektíve azok voltak, igen.
Nekem volt egy műszaki ellenőröm, egyszer mesélte, hogy az apja ott volt hadifogoly és mindent kitaláltak hogyan tudnak kaját szerezni.
Olyanok voltak a körülmények, hogy előfordult az is, hogy az újonan érkezett őröknek, akik nem ismerték a járást, a fogjok adtak kaját.

El lehet képzelni milyen lehetett a generalisszimusz alatt.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Igor Konasenkov ma esti brífingjéből, ahol először tette közzé a hivatalos adatokat az orosz és ukrán veszteségekről:

498 orosz katona halt meg , 1597 a sebesültek száma,

a másik oldalon : 2870 halott ukrán katona és 3700 a sebesültek száma, további 572 ukrán katona fogságban van.
fakenyuz, kb. forditva az igaz.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 597
47 923
113
Bocs, de német fosztóképzőt tenni egy görög-latin szó elé...
Hát... a németek megtették. Mi pedig átvettük így. Egyébként nem érdemes rugózni ezen. Használják és létezik. A nyelv változása mindig az élő nyelvben kezdődik, és nem mérlegelik a használók, hogy valakinek tetszik vagy sem.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mért ne tudná?

Pont az elöző hszemben írtam, hogy az ipart nem kímélik hanem lerombolják. Innen nagyon nehéz lesz Ukrajnát felállítani... bárkinek.

Azért messze nem szír állapotok uralkodnak ott.

Továbbra is napi 2-3 török A400 landol Rzeszowban, és szerintem nem pisztáciát visznek a lengyeleknek. Onnan az ukrán határ 80-90km kb.

Egyébként Konstancába is sok gép megy (pl. Ruszlánok is, épp most is landolt egy, UR-82007), szóval Odessza irányából is dől az erősítés Ukrajnába.

A Ruszlánok franciákat visznek Romániát megerősíteni.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Átfutottam gyorsan a DefenceRomania cikkeit is. Ami lejött nekem, hogy nagyon aktívan foglalkozik a tengeri hajóutak biztonságát érintő hírekkel. Nem lepne meg, ha a hadvezetés óriási nyomás alá helyezné nem csak a szárazföldi erők fejlesztését, de a haditengerészetnek is új hadihajókat kérnének. (Nem kell elmondani, hogy az angoloktól kaptak fegyverektől leszerelt fregattokat, de ennél komolyabb flottát.) És tippre az amcsik is nyomni fogják, hogy törökök mellett ők is fejlesszenek.
A másik, hogy feltűnően irányt váltottak és a francia politika felé fordulnak. Nyilván marad az amcsihoz dörgölőzés, de én érzek a címek hangulatán egy latin testvérek egyesüljünk szagot.

Amik viszont engem érdekeltek, gyorsan bedobálom ide cikkeket:


Természetesen beszámolnak az Odessza felé nyomuló front részről.


Aggódnak amiatt, hogy eltűnt az egyik MIG-21-esük és a keresésére indult Puma katonai helikopterük. Nagyon szűkszavúra sikerült a cikk. Nem akarok feleslegesen spekulálni.
a dakos romany ciganyok nagyon ertenek a mercizeshez