[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Asszem ez a szállítmány már nem fog célba érni.

eVIY4rw.jpg
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Behúzzák az egészet. Putyin-Macron 1,5 órás beszélgetés. Macron szerint teljesen egyértelmű, hogy teljesen végigmegy. Putyin említette, hogy minden a terv szerint halad. Amennyiben addig nem egyeznek meg az ukránnal, akkor lesz egy további "extra" kérése. A felek (Putyin-Macron) a további egyeztetések lehetőségét nem zárták ki.

Ez egy fontos rész:
"Putyin ugyanakkor figyelmeztette a Nyugatot, hogy ha az orosz-ukrán tárgyalások elhúzódnak, akkor Moszkvának új követelései lesznek Kijevvel szemben, és a „különleges katonai művelet” feladatait – Oroszország eufemizmusát az ukrajnai háborúról – végre fogják hajtani."

Próbáltam ezt megvilágatni korábban. Zelenszkijnek büdös, gyorsan fel kéne fogni, hogy most a legerősebbek a tárgyalási pozíciói. Jelenleg minden kritikus infrastruktúra működik, ha emberek életét akarja megmenteni, elkezdi drámai hangnemben felkésziteni a lakosságot a megadásra. Valami olyan körítéssel, hogy a nyugat cserben hagyott minket bla bla.. meg kell menteni az embereket, ki kell egyezni stb. Ezt a siker propagandát be kéne fejezni, mert lehet hogy a nyugat mellette áll szavakban, meg küldenek anyagi segítséget, sőt még az ukránokra is lelkesítőleg hat de a háborút meg nem nyerheti... ha nem lesz megadás, a követelési lista hossza csak nőni fog, míg végül el nem érkezünk a feltétel nélküli megadáshoz.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Erről beszéltem! Lehetetlen nem észrevenni, hogy mindkét fél, így a ruszkik is emelni tudják a téteket! Mert ahova betették a lábukat, onnan csak súlyos garanciák árán lesznek hajlandóak távozni. Ukrajna, ha meg akar maradni, akkor azonnal kapitulálnia kell és tűzszünetet, majd békét kell kötni. Értelmetlen a vérontást elhúzni és teret és időt adni annak, hogy bármilyen balszerencsés eszkalálódás miatt még veszélyesebb legyen a szituáció!
---
"Putyin azt is kijelentette, hogy amennyiben Kijev a tárgyalások késleltetésére tenne bármilyen kísérletet, az azt eredményezné, hogy Moszkva kiegészítené követeléseinek listáját."
Igen, ezért sem értem az ukránokat. Gyakorlatilag minél tovább húzzák, annál nagyobbak lesznek a veszteségeik és annál rosszabb pozícióból tárgyalnak. Számomra érthetetlen, hogy ezt miért nem látják. Arra tudok csak gondolni, hogy más a céljuk, nem pedig az, hogy az ország minél kisebb veszteséggel jöjjön ki a háborúból.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 527
44 365
113
Ez egy fontos rész:
"Putyin ugyanakkor figyelmeztette a Nyugatot, hogy ha az orosz-ukrán tárgyalások elhúzódnak, akkor Moszkvának új követelései lesznek Kijevvel szemben, és a „különleges katonai művelet” feladatait – Oroszország eufemizmusát az ukrajnai háborúról – végre fogják hajtani."

Próbáltam ezt megvilágatni korábban. Zelenszkijnek büdös, gyorsan fel kéne fogni, hogy most a legerősebbek a tárgyalási pozíciói. Jelenleg minden kritikus infrastruktúra működik, ha emberek életét akarja megmenteni, elkezdi drámai hangnemben felkésziteni a lakosságot a megadásra. Valami olyan körítéssel, hogy a nyugat cserben hagyott minket bla bla.. meg kell menteni az embereket, ki kell egyezni stb. Ezt a siker propagandát be kéne fejezni, mert lehet hogy a nyugat melette áll szavakban, meg küldenek anyagi segítséget, sőt még az ukránokra is lelkesítóleg hat de a háborút meg nem nyerheti... ha nem lesz megadás, a követelési lista hossza csak nőni fog, míg végül el nem érkezünk a feltétel nélküli megadáshoz.
Az a nagy kérdés a gazda meg értette e?
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ez egy fontos rész:
"Putyin ugyanakkor figyelmeztette a Nyugatot, hogy ha az orosz-ukrán tárgyalások elhúzódnak, akkor Moszkvának új követelései lesznek Kijevvel szemben, és a „különleges katonai művelet” feladatait – Oroszország eufemizmusát az ukrajnai háborúról – végre fogják hajtani."

Próbáltam ezt megvilágatni korábban. Zelenszkijnek büdös, gyorsan fel kéne fogni, hogy most a legerősebbek a tárgyalási pozíciói. Jelenleg minden kritikus infrastruktúra működik, ha emberek életét akarja megmenteni, elkezdi drámai hangnemben felkésziteni a lakosságot a megadásra. Valami olyan körítéssel, hogy a nyugat cserben hagyott minket bla bla.. meg kell menteni az embereket, ki kell egyezni stb. Ezt a siker propagandát be kéne fejezni, mert lehet hogy a nyugat mellette áll szavakban, meg küldenek anyagi segítséget, sőt még az ukránokra is lelkesítőleg hat de a háborút meg nem nyerheti... ha nem lesz megadás, a követelési lista hossza csak nőni fog, míg végül el nem érkezünk a feltétel nélküli megadáshoz.

Zelenszkij egészen addig nem érti meg, hogy mit kellene tennie, ameddig el tud menekülni. Majd máshogy beszél, amikor már nem lesz kiút Kijevből.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 757
9 107
113
Az orosz politika semmi jelentős vagy a "megszokottól" eltérő eszkalációt nem okozott volna, erről a Mainstream média tehet, ami teljes mértékben a nyugat által van irányítva.
Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, Skype, Messenger, és társai közel 5 milliárd embert érnek el. Egyoldalú, többnyire kifacsart álláspontokat narráló médiákká váltak, teljes orosz szűréssel. Szeretném megkérdezni, hogy az USA által hangoztatott mélyen becsült és "védelmezett" emberek szólásszabadsága ezek után, hogy valósulhat meg? Ha csak egy oldal mondhat bármit, és ellentmondás bármely formája cenzúrázásra kerül? (Tudom Oroszországban is ez van, de az 150 millió embert érint, és nincs kihatással a teljes világ véleményére, még Kína cenzúrája sincs hatással az egész világra.)
Hol voltak ezek a háború ellenes médiák, amikor az USA minden nemzetközi egyezményt felrúgva rohant le országokat, és nyomták az USA narratívát 1000-el az atomfegyveres Szaddamról és társairól. Guantánamo azért még rémlik? Azt a szerecsenmosdatást már alaptananyagnak használják a kommunikációs szakon.
Az egész Ukrajnai háborút egy óriási lufinak fújtál fel, ez volt a céljuk, erre ment ki minden. Olyan szankciókkal vagdalkoznak, mely alapjaiban rengetheti meg a világ pénzügyi értékrendszerét. Értsd, kijelenteni, hogy a világbank zárolta Oroszország teljes pénzeszközeit, egyrészt egyenértékű egy hadüzenettel, másrészt értelmetlen de többnyire kivitelezhetetlen is.
Csak gondolj bele mit is jelent egy támadás, az ország teljes betéti eszközei (vagyona) ellen. Ezt minden nyugati ország egyértelműen hadüzenet nélküli háborúnak minősítené fordított esetben.
Mindezektől függetlenül, elítélem az Ukrajnai háborút, nem támogatom egyetlenen ország haderővel való visszaélését, sem a média dominancia által való visszaéléseket ami egy teljesen új szintre lépett.
A krím elcsatolásával és a kelet ukrajnai konfliktussal már eszkalációt idézett elő Oroszország. Azért a propagandában a kremlt se kell félteni. Tény hogy nincs olyan elérésük ami a nyugati médiának van, viszont ami van az erősen központosított és ott csak az jelenhet meg amit a kreml akar. Én inkább olvasok olyanokat akikkel nem értek egyet, de tudom hogy az tényleg az ő véleményük, mint olyan propagandát amiről tudom hogy parancsra lett írva. Amúgy nagyon hasonló a fideszes média helyzete is. Konkrétan alig találni Magyarországon olyan nem balliberális médiát ami nem a fidesz propaganda része.

Tőlem nagyon messze áll az amerikai világ csendőre szerep is. Még azt is meg tudom érteni hogy az iszlám világ rühelli az amerikaiakat. Tény hogy amihez hozzá nyúltak a közel keleten, az inkább szarabb lett. De jelen helyzetben azért örülök hogy mi a nato-ban vagyunk és nem vagyunk határosak Oroszországgal.

Meg lett mondva hogy példátlan szankciók lesznek. Lehet nevetni a macskaszövetség kitiltásán, tényleg vicces. Viszont nem kis kihívással szembesül most Oroszország a szankciók miatt, de várható is volt ez. Az olimpikonok meg hasonlók kitiltása viszont szerintem kontraproduktív, csak a nyugat ellen hergeli az orosz lakosságot.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 120
7 038
113
Csak fegyveres szervezet tagja vehet fel egyenruhát és csak a rendfokozatának (illetve beosztásának) megfelelő szinten tárgyalhat.
Ők civilek és civilekkel tárgyalnak
Csak nekem furcsa, hogy a jelenlegi helyzetben bárki kaphat gépfegyvert, vagy RPG-t, vagy MANPAD-ot, de egyenruhát nem vehet fel mindenki? Itt az ukrán védelmi minisztérium tagjai is a delegáció tagjai.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Van 7 macskám, abból 5 ivarérett nőstény. Nem kell könyör macskakiállítás!!! Életteret az európai macskáknak!!!:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
Az orosz macskák amúgy is csak a mi házimacskáinktól veszik el a lebensraumot. Ma Ukrajna macskái, holnap lehet, hogy a Tiéd, vagy az enyém.
Látok egy szép új világot, ahol uniós és ukrán macskák, végtelen tarkaságban összeborulva együtt vadásszák a tajga verebeit. Mikor majd Vlagyivosztok kertjeiben kaparnak maguknak wc-t. Mikor boldogan, s önfeledten szerethetik egymást a koreai macskákkal. -aminek azok a girhes orosz dögök az útjában állnak. Szlava kishky! Slava herój!!! :hadonaszos:
:hadonaszos: :hadonaszos:
Nono:
Az orosz macskák kemények!
Panelházakra nem lövet az ember véletlenül, ha nem éri őket támadás miért lőnek szét civil autókat?
Mert megtehetik, mert az orosz kormány nem fog senkit felelősségre vonni, a bűnöket az ilyen Boki félék tisztára mossák majd a közvélemény előtt és az élet megy tovább.
Csak emlékezz vissza milyen megjegyzések voltak arra a rakéta támadásban meggyilkolt családra. "Minek mentek arra" meg hasonlók. Az a röhej hogy te még véded is őket.
És véletlenül telepítünk haditechnikát civil övezetbe?
Nagyon jó!
Orosz és Fehérorosz nyomingerek kitiltva a téli olimpiáról, a nyárin szerzett érmeket elveszik.

Ez az eddigi leggusztustalanabb agymenés!
A legjobb módszer arra, hogy az orosz közvélemény úgy érezze ismét meg kell védeni a Rogyinát...
Voltak már állítólag : Mariupol, Kijev most Busha, ezek szerint minden kilométer kőnél ott vannak
Stirlitzet kérdezték már? Hisz ő tudta.
Mint harcászathoz világtalan kérdezem? Hogy a csudába van ekkora civil forgalom egy háborúval sújtott városban? Én a pincében vacognék ebben a helyzetben. A másik: amerikai hír szerint ez a konvoj megállt Kijevtől 23 kilométerre. Akkor most hol van?
Kijevtől 23 kmre. De amúgy ez is mutatja, mennyire pusztítja a civileket a megszálló hadsereg.
A Leningrádi ostrom túlélöje a háború ellen tiltakozott.
Hát megértem.
Az orosz hadsereg állítólag agyonlőtte a gosztomeli területi közösség vezetőjét, Jurij Prilipkót - jelenti az UNIAN. Prilipkót állítólag oroszbarát csecsen harcosok ölték meg.
(Ukrán infók szerint a saját háza előtt by Wilson)

Hát igen, de biztos nem hazaárulásért lőtték le az ukránok?
15 órán keresztül ágyúztak csak úgy baráti szeretettből.
Kölcsön gránát visszajár.
Én olyan örömmel olvasnék egy katonai jellegű hozzászólást. Aki ilyet tud, az ne fogja vissza magát. Enélkül csak szórakoztatjuk egymást. Úgy látom sok a jó humorú tagtárs. Tehát ismétlem: aki katonai elemzéseket szolgáltat nekünk, annak megköszönnénk.
Írtam párat, de általában ellenérveket nem kaptam. Így nem annyira motiváló.
Pár napja hasonló hadoszlopot mutattak Kobrin mellett állomásozni. Elég gyanús a dolog.... én eleinte azt hittem ez egy korlátozott művelet lesz, dél és kelet ukrajna megszállására, de egyre inkább úgy látom behúzzák az egészet. Az tisztán látszik, hogy a nyugati reakció kimerül a szankciókban. Felmentő katonai akció nem várható.
Már írtam, isztánoknak és bajdzsánoknak ideje előkeresnie a biztonság kedvéért a cári, és a szovjet zászlókat is.
Ez mar hanyadszor tamadt fol? :D
Kevesen tudják, de Kenny a példaképe
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ez egy fontos rész:
"Putyin ugyanakkor figyelmeztette a Nyugatot, hogy ha az orosz-ukrán tárgyalások elhúzódnak, akkor Moszkvának új követelései lesznek Kijevvel szemben, és a „különleges katonai művelet” feladatait – Oroszország eufemizmusát az ukrajnai háborúról – végre fogják hajtani."

Próbáltam ezt megvilágatni korábban. Zelenszkijnek büdös, gyorsan fel kéne fogni, hogy most a legerősebbek a tárgyalási pozíciói. Jelenleg minden kritikus infrastruktúra működik, ha emberek életét akarja megmenteni, elkezdi drámai hangnemben felkésziteni a lakosságot a megadásra. Valami olyan körítéssel, hogy a nyugat cserben hagyott minket bla bla.. meg kell menteni az embereket, ki kell egyezni stb. Ezt a siker propagandát be kéne fejezni, mert lehet hogy a nyugat mellette áll szavakban, meg küldenek anyagi segítséget, sőt még az ukránokra is lelkesítőleg hat de a háborút meg nem nyerheti... ha nem lesz megadás, a követelési lista hossza csak nőni fog, míg végül el nem érkezünk a feltétel nélküli megadáshoz.

Igen, erre utaltam az "extra kérés" kifejezéssel. Nagy Z tojik az ukrán népre - nem azért fizetik. Akár az "utolsó ukránig" ki fog tartani. Aztán találkozunk vele a következő küldetési helyszínén ...
 

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
...

Tőlem nagyon messze áll az amerikai világ csendőre szerep is. Még azt is meg tudom érteni hogy az iszlám világ rühelli az amerikaiakat. Tény hogy amihez hozzá nyúltak a közel keleten, az inkább szarabb lett. De jelen helyzetben azért örülök hogy mi a nato-ban vagyunk és nem vagyunk határosak Oroszországgal.

...mondjuk még vannak páran, korea, vietnám, (a mai napig megszállt) japán és hát az indiánokat nehéz megkérdezni