[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Még mindig azt mondják rá hogy T-84volt? Jó volt az a videón sima mezei T-64Bnek.


Talán a legbizarrabb dolog amit eddig láttam az egész háború alatt. Egy egész Tunguszka üteg otthagyva a semmi közepén, várva hogy valaki megtalálja...
mondjuk ezt legalább felgyújtották.

az előbb belinkeltem egy videóképmentést, ezen olyan oroszok láthatók, akik elsétáltak a harcoktól. érted? fiatal, 20-30 év közöttiek, civil hátizsákkal, gyéren felszerelve ott állnak egy romos pajtában, és cigiznek.

azt mondják állítólag benne, hogy ők nem akarnak ágyútöltelékek lenni.

Ez valami pacifista mozgalom lehet, most már biztos vagyok benne.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Szerintem le kellene higgadni mindenkinek ebben a kérdésben, mert egy háború soha nem volt a Grál lovagok fair küzdelme és a jövőben sem lesz az, az ukránok minden eszközt felhasználnak azzal kapcsolatban, hogy fel vegyék a harcot a hazájukat támadó orosz haderővel, és az orosz katonák sem szeretnék ott hagyni a fogukat pl Mariupol hideg utcáin.Nagyon könnyű ítéletet mondani a biztonságos meleg lakásból jó messze a harcoktól, de fogalmunk sincs (hála istennek) az ottani viszonyokról, és ezt úgy mondom, hogy mélységesen elítélem a felesleges és szükségtelen a civilek, és katonák elleni erőszakot mind a két oldalon....
én nem fűtök -13 fokig, azután már nekem is fázhatnékom van. szerencsére villanyos a melegítőm, úgyhogy nem kell állandóan üzemeltetnem.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 822
113
ha ezt nem is, de mást mutogatnak. (egyébként meg kit érdekel, mit mutogat? szenny liberálfertő, jóravaló jobboldali nem nézi)

de ez mondjuk érdekes: megnyílhat a második ukrán front ott?

Sok sikert? :)

Emlékeztek a angol-olaszra? Amikor voltak a tizenegyesrúgások, és mutatták a kivetítő előtt a nézőket? Na itt most háború van. Biztos minden rendben lesz.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Nem irtam hogy be kellett volna venni Kijevet harom nap alatt. lehet nem volt cel. de meg egy het utan sincs meg, ugyhogy 150km-re van a belorusz hatartol. szoval ha ukrajna nato tag lenne, ertem h ki lett targyalva korabban, forumban visszakeresni nehezkes, szoval egy linket dobhatnal, de akkor sem ertem hogy lehetne moszkvat elfogalni ukrajnabol indulva 3 nap alatt 800 km-t megteve. szoval ha ukrajna nato tag akkor sem lehet moszkvat bevenni ukrajnabol csak ugy.
egy gomb megnyomasara csak lenne ideje a taskas embernek addig.

ukrajna oroszoerdekszfera. a nato tagsaggal viccelni sem kellett volna.
sokkal jobb a testvernepuket kinyirni, mert testverek vagyunk.

ha az eu labonlotte magat, akkor az oroszokat tokon lottek, persze ok kemenyek. kemenyebbek mint ez az elpuhult nyugat.
de azert megis medvedev emlegetett atomhaborut gazdasagi szankciok miatt.

beletorodnek, mint afganisztanban, szepen, bekesen, vagy mint irakban. az ukranokat lenyomjak, de nem tunnek egy beletorodos nepnek igy.

oroszorszag onellato az lehet, meg nem fognak ehen halni talan, de a szovjetunio egyszer mar szetesett, pedig onellattobb volt mint ez ruszki orszag. del afrika brazilia india felejtos. csak kina fog nekik segiteni, sokkal jobb kina gyarmatnak lenni, kina fogja megszorongatni a tokeiket.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hihetetlen hogy egy khaki színű kötött pulcsi nagyobb veszteséget tud okozni az orosz népléleknek mint 5-6000 katona értelmetlen halála.
Nem mindegy hogy miben mennek oda az ukránok? Az ukránok ezzel a ruhával kifejezték hogy véreskezű vademberekhez mennek látogatóba, hiába parádéznak öltönyben. Minek adjanak tiszteletet egy gyilkos bandának akik a népeit ölik?

Tudom a Becstelen brigantyk nem népszerű film az "orosz antifák" között de pont erre mutat rá ha olvasol a sorok között. Aldo Raine és kegyetlen bandája nem ad semmilyen tiszteletet a katonai rangnak ha becstelenül szerezték meg a rangot a náci tisztek. Lesüllyednek az ő szintjükre állatok tárgyalnak az állatokkal. Hans Landát is megfaragták, hiába a legelegánsabb legműveltebb náci tisztként élte az életét. Legbelül egy gátlástalan állat volt és úgy is bántak vele.
OMG... Becstelen brigantik mint példa. Téged se az eszedért fognak ellopni csikánó!
Kezdjük ott, hogy a Wehrmachtban vagy a Waffen SS-ben nem krumplihámozásra adták a csillagokat. Becstelenül szerzett rang? Te tényleg ilyen hülye vagy??? Hát azt még a dagadt Göringre sem foghatod rá. Mondjuk én kurva boldog lennék ha az MH tisztikara olyan szinten lenne kiképezve és alkalmas mint a 2 VH német tisztikara. Szerintem írj Machetenek, hogy ideje lenne megvédenie Ukrajnát. Kb az a szinted...
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Hihetetlen hogy egy khaki színű kötött pulcsi nagyobb veszteséget tud okozni az orosz népléleknek mint 5-6000 katona értelmetlen halála.
Nem mindegy hogy miben mennek oda az ukránok? Az ukránok ezzel a ruhával kifejezték hogy véreskezű vademberekhez mennek látogatóba, hiába parádéznak öltönyben. Minek adjanak tiszteletet egy gyilkos bandának akik a népeit ölik?

Tudom a Becstelen brigantyk nem népszerű film az "orosz antifák" között de pont erre mutat rá ha olvasol a sorok között. Aldo Raine és kegyetlen bandája nem ad semmilyen tiszteletet a katonai rangnak ha becstelenül szerezték meg a rangot a náci tisztek. Lesüllyednek az ő szintjükre állatok tárgyalnak az állatokkal. Hans Landát is megfaragták, hiába a legelegánsabb legműveltebb náci tisztként élte az életét. Legbelül egy gátlástalan állat volt és úgy is bántak vele.
te valamit nagyon félrenézel a valósággal kapcsolatban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 420
113
Az országukat védik minden módon ahogy tudják.
Jah, ugy hogy agyonlovik a menekulni akaro civileket? Ugy hogy evekig modszeresen lottek a donbasszi civileket? Nem ugy volt hogy ezek akartak Moszkvaba menni? Meg ket ora alatt a Balatonra tankkal? Meg nem ezek fenyegetik evek ota a karpataljai magyarokat? Nem ezek fosszak ki jelen pillanatban a hazaikat?
Hat nacikat kell vedeni? Megkonnyezted a III. Birodalmat is? Az is csak az orszagat vedte.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Ez így van, honvédő háborút folytatnak, ugyanakkor hatalmas felelősség van a hadvezetésen és a kormányon is. Felelőtlenség a haditechnika lakóövezetbe telepítése, mert azzal a polgári lakosságot sodorják veszélybe. Ugyanígy hatalmas felelőtlenség (és lámpavasra kellene húzni a felelősöket) a polgári lakosság felfegyverzése. Ez utóbbit úgy tartanám elfogadhatónak, ha minimum gyakorlóruházattal együtt osztanák és szabályozva lenne , hogy a fegyvert csak katonai ruházatban lehessen viselni. Látjuk mi történik, csoportos lincselések , rablások történnek folyamatosan. Ahogy civilek állnak neki lövöldözni az orosz katonákra, nagyon csúnya megtorlások lesznek. Inkább ne is menjünk bele, hogy a vezetés valószínűleg éppen erre játszik...
Ukrajna nem a fennmaradásáért küzd jelenleg, hanem az amerikai érdekekért. Ha a hadseregüknek lenne esze, letartóztatnák a teljes kormányt valamint az Azov és egyéb náci bandák vezetőit és ezüsttálcán szolgálnák fel a ruszkiknak, minden problémájuk megoldódna nagyon gyorsan. A gond az, hogy az utóbbi 15-20 évben olyan szintű oroszellenes agymosás folyt náluk a médiában és már a hadseregnél is hatalmas a náci illetve amcsi befolyás, így már Ők sem mernek ilyet meglépni.
Tudod ki szégyellje magát? Azok az ukrán vezetők, akik a saját orosz testvéreik ellenében az USA érdekeinek kiszolgálójává tették az országukat, átjátszották a nemzeti vagyont az USA nagytőkének, mindeközben engedték hogy a kőkeményen náci Azovosok és Banderisták gyakorlatilag bárkit terrorizáljanak, a kisebbségeket megfosztották a jogaiktól, sőt előszeretettel viszik a kárpátaljai srácokat kelet-ukrajnába ésatöbbi... És igen, ez a velejéig korrupt és tolvaj vezetés az, akik az is kevés, hogy gennyesre keresték magukat, Ők még ezen felül addig húzogatták a medve bajszát, hogy ez lett a vége. Kurvára nem tudom őket sajnálni.
1956ban nekunk sem volt eszunk.

holodomor es testvernep. rohadtul nem kene ilyen teso senkinek sem.
testvernep ? nem ukrajna tamadt. testverrel meg lehet beszelni a dolgokat.
van egy tesod nem egyeztek, megolod ?

ha valaki meghalni megy ukrajnaban, akkor azert az nem az amerikai erdekert megy. meghalni nem azert mesz.
meg fognak halni.
az egesz varos civil, minden sarkon van ovoda, iskola.
azt mondod hogy harc nelkul megkellene adnia magat egy nepnek, csak ugy ?
nem lehet hogy a tamado elszamolta magat ?

egyebkent igen, lehet, hogy ez lenne az esszeru megoldas az ukranok reszerol, a megadas.
de ugye oroszorszagot esszel fel nem lehet erni.

egy amerikai erdekert nem megy meghalni egy szlav.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and bel