http://444.hu/2014/06/20/van-mar-bizonyitek-hogy-az-oroszok-fegyverezik-az-ukrajnai-felkeloket/
"a NATO műholdakkal készített felvételein látszott, hogy ezek a tankok Oroszországból érkeztek."
1. A felderítő műholdak legjobb felbontása 10-15 cm. Ilyen felbontás mellett felülről készített felvételeken kizárt, hogy egyedileg azonosítani tudjanak egyes harckocsikat. A felderítő műholdak alacsony pályán keringenek a földfelszínhez képest nagyságrendileg 20 ezer km/h-s sebességgel. Egy pontra egy megtett körben kb. 1 percig látnak rá. Kizárt, hogy folyamatos felvétel állna rendelkezésre, amin látszik hogy az adott harckocsik Oroszországból mentek át Ukrajnába.
2. A szóban forgó harckocsik T-64BV típusúak (szemben az eredeti állítással, ami szerint T-72-esek lennének). Az ukrán hadseregnek vannak ilyen tankjai. A video felvételek alapján semmilyen olyan jelzés nem látszik rajtuk, ami Oroszországra utalna. Ha a közelről készített videókon nem látszik ilyen, akkor a műhold felvételeken hogy a szöszbe látszana?
"Arszen Avakov ukrán belügyminiszter egy BTR-80 páncélozott szállító jármű fotóját is bemutatta most, amit egy felkelőkkel vívott ütközetben szereztek meg a felkelőktől."
http://444.hu/assets/ukran-hadizsakmany.jpg
A képen látható BTR házilagosan felszerelt előtét páncéllal rendelkezik. Ilyet aligha használ az orosz hadsereg.
"A csapatszállító belsejében papírokat is találtak, amelyek bizonyítják, hogy 2014 május 31-én adták ki a járművet egy orosz laktanyából. A menetlevelet az 55443. számú orosz katonai bázis vezetője írta alá és pecsételte le. A bázis Novoroszijszkban van, a Krím-félszigettel szemben, a Fekete-tenger partján, az orosz oldalon."
http://444.hu/assets/ukran-hadizsakmany2.jpg
1. Ránézésre is látszik, hogy ez a menetlevél rendkívül régi, 20-30 éves darab. Stencillel készült, nem lézer nyomtatóval. Elég valószínűtlen hogy évtizedekkel korábban készült nyomtatványokat használnának.
2. Viszont bár évtizedes nyomtatvány, de megkímélt állapotban van. Nem úgy tűnik mintha az adott, aktív szolgálatban lévő BTR-ben, napi használatban vészelte volna át az elmúlt jó pár évet.
3. Az oroszok állítólag már nem használnak nyomtatott menetleveleket. De ilyen formátumot biztosan nem.
4. Tekintsd meg az 55443-as egység épületeit Novoroszijszkban, ahonnan a hír szerint ez a BTR származik.
http://wikimapia.org/22934340/Military-Unit-55443
Pár adminisztratív épület a város közepén sokemeletes házak és egy iskola között. Valószínűleg ott soha nem járt BTR.
5. Valamilyen furcsa okból a Google a в/ч 55443-at állandóan Moszkva közelébe akarja elhelyezni és nem Novoroszijszkba. Ezer km-ről hozták a BTR-t, hogy átküldhessék a határon?
6. A 21543-as parancsszám is kicsit valószínűtlen. Miért nem írták mindjárt, hogy ez a kétmilliomodik parancs abban az évben az adott egységnél?