[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Tudod! Nem Putyin személye a döntő! Ő olyan, amilyen, egyikőnk se ismeri, a tettei és döntései okát pedig nem tudjuk. "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" Amit teszünk, mondunk az rólunk árulkodik, nem a másikról. Írtam: rühellem, ha Bident próbálják megszégyeníteni. Egy 80 felé közeledő ember testi működése nem egyenlő egy fiatal testi kondíciójával, működésével. És mindenki lesz idős. Ez intelligencia kérdése.
Meg az is intelligencia kérdése, hogy ha ezzel tisztában vagyunk, akkor nem vállaljuk egy atomhatalom elnöki posztját!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
azért arra gondolt már itt valaki,hogy ha pl az oroszok sárga karszalagban begrasszálnának egy uki városba le sem buknának ? vagy legalább is komoly felderító vagy diverziós tevékenységet tudnának végezni .. ez természetesen igaz a másik félre is.,nehogy azt mondjátok hogy elfogult vagyok .
Honnan tudod hová kell tenni?
Már írtam korábban a taktikai jelzések szektoronként változnak, és időközönként változtatják őket.
10-12óra bal alkar, jobb comb.
12-16óra bal-jobb felkar.
16-22 óra két felkar, jobb lábszár.....
stb.
Pont a diverzió kiszűrése miatt.
Kombinálják még számmal.
pl 11.
Ha rád kiabálnak hogy Három! - akkor a helyes válasz a Nyolc....8+3=11.
Ha rossz az eredmény már lőnek is mindennel....
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
És van pofája, annyi segítség, segély és támogatás után ezt mondani!

 
W

Wilson

Guest
Tudod! Nem Putyin személye a döntő! Ő olyan, amilyen, egyikőnk se ismeri, a tettei és döntései okát pedig nem tudjuk. "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" Amit teszünk, mondunk az rólunk árulkodik, nem a másikról. Írtam: rühellem, ha Bident próbálják megszégyeníteni. Egy 80 felé közeledő ember testi működése nem egyenlő egy fiatal testi kondíciójával, működésével. És mindenki lesz idős. Ez intelligencia kérdése.
Pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő döntött róla és ő indította el a katonai inváziót nem Sojgu nem Medvegyev és nem Kolja a Kreml mellett élő alkesz....Egyedül Vlagyimir Vlagyimirovics a felelős azért, hogy kiadta a parancsot az orosz hadsereg számára a támadásra, és engem nem az érdekel, hogy ő, hogy gondolkodik vagy mi a tetteinek a motivációja őt is mint mindenkit a tettei alapján ítélem meg, az invázió előtt én egy okos higgadt reál politikusnak tartottam, de kiderült , hogy ez egyáltalán nem így van.És én úgy gondolom, hogyha Putyin a honfitársai és ukránok életét áldozza fel egy értelmetlen háborúba,akkor őt minden normálisan gondolkodó embernek joga van elítélni....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 646
9 206
113
Az amerikaiaknak mennyire érdemes megvizsgálni egy Pancírt? Mert lehet hogy most az ukránok kezére jutott, így el is juthat az amerikaikhoz akár, akik tanulmányozhatják.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ez a partraszálló csapat már napok óta jön és jön, csak nem száll partra.
Tuti, hogy nem átverés?
Ja, lehet, hogy csak egy nagy dezinfo az egész, hogy csapatokat kössenek le és nem is lesz semmi.

Ha, lenne és ha, én lennék az "obercommando", akkor megvárnám ameddig a Dnyepertől délre biztositani tudom a hajókat és Mikolajev alatt, Ochakivnél szállnák partra a város bekerítése érdekében, illetve az Elevarotne-i hidat is gyorsan lehetne biztositani.
Odessanál én nem látom sok értelmét, a város egyrészt nagy. Másrészt, ha addig jutnak, akkor már elfoglalni se kell kb.

Kíváncsi leszek jól ötleteltem-e. :D
 
W

Wilson

Guest

Az oroszországi szenátor szerint a hadköteleseket hadba küldik: a 100 fős társaságból 4 fő élte túl az ukrajnai inváziót..​

2022. MÁRCIUS 4., PÉNTEK, 18:21

Az Orosz Föderációs Tanács egyik tagja elmondta, hogy az Orosz Föderáció sorkatonákat küld Ukrajnába harcolni, és egy 100 fős századból csak négyen maradnak életben.

Forrás: Ljudmila Narusova, az Orosz Föderációs Tanács tagjának szavai az Orosz Föderációs Tanács alkotmányos jogalkotással és államépítéssel foglalkozó bizottságának ülésén.

"Tegnap kivonták az ukrajnai harci övezetből azokat a sorkatonákat, akiket szerződés aláírására kényszerítettek,

De végül a száz fős századból csak négyen maradtak életben."

Részletek: Narusova elmondta, hogy megkérte az orosz katonai hivatalt, hogy erősítse meg ezt az információt, de "elutasították": "Egy katonai hivatal, amely nem hajlandó megerősíteni, hogy (az információ - a szerk.) megbízható-e vagy sem - hogy lehet ez?".

Megszakították, és közölték vele, hogy minden bizonyítékot az "RF vizsgálat" szolgáltat.


 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 646
9 206
113
Index újságírója is kint van Kievben. Sok civil van a városban. Boltok kezdenek kiürülni, gyógyszerhiány van. A városközponttól valami 25-kmre van legközelebb harci cselekmény.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Ma+hétvégén nem nagyon tudom követni az eseményeket, a hazai média meg felejtős.
Összefoglalná valaki a mai eseményeket?
Az erőművel lett hajnal óta valami?
Csecsenek?
Kiev?
Harkov?
… az Azov már a grillrácson fekszik?
Illetve volt az a kijev-külsőn készült videó, amin egy (állítólag) VDV egység volt kiterítve, kb 50x posztolták mindenhol.
Ott láttam a katonákon gumicsizmát. A szakértőktől kérdem, félve: ilyen van? Gumicsizmás katona éles bevetésen?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
A "tartalékosok felmérése" hír inkább azt igazolja, hogy a ruszkik nem sietnek/kapkodnak (április 20!).

Inkább csak válasz arra, hogy a románok szerdán kiküldték a leveleket, hogy a 20-35 év közötti katonakötelesek jelenjenek meg egyeztetni az adatokat.


Az ellenséget megállították, ellentámadásba váltottunk át.


Megint egy semmitmondó semmi. Gondolom Szíriai felvétel tárcsázós telefonnal felvéve.

Valakit kérdezek, hogy ez tényleg lehet a pilóta? Nekem egy civilbek tűnik, akit oda raktak egy ejtőernyő mellé

Szerintem az orosz pilóták standard harci öltözéke a kockás pulcsi és munkás nadrág.