[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
néhányan temetik az orosz haderőt, szerintem ez azért bonyolultabb, egyrészt nem ismerjük a céljaikat, másrészt késöbb, a háboru(k) után majd megírják a történeteket, és akkor lehet hogy sokkal nagyobb jelntősége lesz most még alig kitpintható eseményeket, ennek a történtetírásnak a jelentőségére azt hiszem nem kell felhívni senkinek sem a figyelmét, harmadrészt ukrajna egy nagy usa laboratórium, óvatosan kell parádézni a holmikkal, ha nem akarják átadni minden hadászati, haditechnikai információikat

+1 nagyon úgy fest hogy az ukránok harci kedvének fenntartásában azonos módon érdekelt mindenki, kivéve az ukrán civileket, srokatonákat
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 899
113
Idióta katonák? 72h+ ott ülnek a T72ben, a TOR M2ben, a Pantsirban, a platós teherautón, a....ban a 0Cben. Már az első éjjel szétfagytak alvás közben ha nem ment a motor.
Nem tudom mennyit fogyaszt egy T72/TOR... alapjáraton de, hogy 24hn belűl kifogynak az fix.
A köv északa már üres volt a tank és kb megfagytak.
Erre jön rá az, hogy nem egy démonizált US/NATO az ellenség hanem a testvéreik, kis oroszok. Nem értik.
És a konvoj miatt már mindenkinek világos a kiskatonáknak is, hogy totál inkompetens a hadvezetés.
Szerintem nem is bánják ha kifogy az üzemanyag és nem tudnak tovább menni. Hát akkor már had menjen. Annál jobb ha nem kell menni.

Totális demoralizáltság. Azon se lepődnék meg ha tönkretennék a tankot csakhogy ne kelljen tovább menni.
Dehogy fagytak, arra van a halozsak., meg a kilencvenes evek vegen az MH-nak is volt, pont az orosznak ne lenne? Plusz epp a meleg ruhajukat dicserte itt valaki aki mar latott olyat eloben. Teherautoban, harcjarmuben ha jar a motor akkor is xar a futes ha jol tudom, de majd valami ex tankos itt megszakerti.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 177
12 333
113
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nyilván a sok jobber nem fogja elolvasni, átgondolni meg pláne,
de hátha más veszi a fáradtságot.

 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
"Videó részletek a Maripuli csatákból.

A videó azt a pillanatot mutatja be, amikor a militánsok az Ukrán Fegyveres Erők 36. tengerészgyalogos dandárjának oszlopának "Azov" neonáci ezredét lőtték le, visszavonulva Sartanából Mariupolba. Március elején forgatták.

A megrémült neonácik összetévesztették csapataikat a republikánus erők fejlett egységeivel, és megtámadták őket.

A kölcsönös önpusztítás eredményei ismeretlenek. Csak azok a civilek sajnálják, akik mindent lefilmeztek, ami történt, és akik az ukrán hadsereg mögé bújnak. "





 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 177
12 333
113
 
W

Wilson

Guest
Kis elemzés az orosz légierőről: https://444.hu/2022/03/06/mi-van-a-hires-orosz-legierovel

Röviden: Amit Szíriában mutattak az ide már kevés, sokkal többet meg úgy néz ki nem tudnak.

Nagyon úgy néz ki hogy a csecsen háborúkhoz képest olyan hatalmas fejlődést nem tud felmutatni az orosz haderő. Ott meg a jóval kisebb Csecsenfölddel is meggyűlt a bajuk. Sokkal több pénz kéne egy ekkora haderő fenntartásához.
Imádom amikor az amerikai külügyminiszter azt mondja, hogy az orosz invázióval kapcsolatban még nincs itt az idő az orosz hadsereg és légierô katonai elemzésére, mivel még csak 8 nap telt el (a nyilatkozat időpontjában) az orosz invázió kezdete óta, de a 444 már elemzi az orosz légierő tevékenységet, a netre feltöltött tartalmak alapján, szoktam olvasni a 444-t tényleg vannak rajta jó cikkek, de ezen az elemzésen csak nevetni tudok, komoly a témában jártas elemző újságíró, biztos nem adna a nevét egy ilyen elemzéshez, az invázió kezdete óta eltelt rövid idő és az információ elégtelen volta miatt...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
Imádom amikor az amerikai külügyminiszter azt mondja, hogy az orosz invázióval kapcsolatban még nincs itt az idő az orosz hadsereg és légierô katonai elemzésére, mivel még csak 8 nap telt el (a nyilatkozat időpontjában) az orosz invázió kezdete óta, de a 444 már elemzi az orosz légierő tevékenységet, a netre feltöltött tartalmak alapján, szoktam olvasni a 444-t tényleg vannak rajta jó cikkek, de ezen az elemzésen csak nevetni tudok, komoly a témában jártas elemző újságíró, biztos nem adna a nevét egy ilyen elemzéshez, az invázió kezdete óta eltelt rövid idő és az információ elégtelen volta miatt...
Ha beleolvastál volna, akkor látnád hogy ezt nem a 444 egyik unatkozó újságírója találta ki. Hanem egy talán ismertnek nevezhető elemzőintézet elemzése alapján született a cikk és amúgy egész logikusan fejtik ki a véleményüket.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Dehogy fagytak, arra van a halozsak., meg a kilencvenes evek vegen az MH-nak is volt, pont az orosznak ne lenne? Plusz epp a meleg ruhajukat dicserte itt valaki aki mar latott olyat eloben. Teherautoban, harcjarmuben ha jar a motor akkor is xar a futes ha jol tudom, de majd valami ex tankos itt megszakerti.

Igaz, ebbe nem gondoltam bele.

De ami testvéri nép szeretetét illeti.
Nekem addig lenne tesveri nép valamelyik ameddig nem lő rám, ameddig nem látom bajtársaim tetemeit, szétégett, roncsokt testeit magam körül, ameddig nem futok az életemért előlük.
Szerintem sok orosz katona van ezzel így.

Az ukránok meg eddig sem azt láttak oroszokban.
 
  • Imádom
Reactions: ghullaire

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 633
113
ja, de mi nem is vagizunk vele, hogy de odab@szó egy hadseregünk van.
Ha nem lennének 2bitesek, akkor ha már a saját tapasztalataikból nem is, de
Irak, Afganisztán -ból tanulhattak volna.
Megint a 2 bites gyúlölködés az 1 bitestől..."ülj le fiam, 1-es, és tartsd kordában az indulataidat, még ha oly nehéz is a csúnya dolog rossz végén is" Pl én sem ekézek...sőőőőt...Wilsont el is ismerem, mert nettó fröcsögés és indulatok helyett híreket (nem tényeket biztosan de híreket hoz) Te ellenben? Mack...elnézést és remélem nem volt túl személyes...bár az elmúlt napokat nézve ez csak ultra light verzó :) Nem is szoktam ilyen lenni :(
 

SpazzMaticus

Well-Known Member
2018. július 24.
117
579
93
Nem Boki védelmében.......de...
Ő már nagyon sok anyagot hozott ide... törzstag.
SOHA nem vitatta, hogy orosz érdekeket képvisel.... Látsz itt olyat, aki bevallja, hogy a CIA vagy a Pentagon alkalmazottja?
Majd ha MINDEN gumitalpú vagy annak látszó tárgy bevallja identitását, akkor jogos lesz

A DNR hivatásos haderejének az integráns részei, náluk Sparta-nak hívják itt meg Bornemisszának.
Ahol parancsnoki láncot nem követő, hadseregbe nem betagozódott, ellenőrizhetetlen szabadcsapat van, azok az ukránok a Jobb Szektorral.

Amúgy meg sok tényalapja nincs annak amit írsz, csak ellenérzésből feltételezel valamit egy általad láthatóan nem követett, nem ismert embercsoport viselkedési szokásairól.

Hát tudod erőszakot elutasító, internacionalista, fegyverektől undorodó emberekkel nem lehet háborút vívni, a leírásod a magyar katonák javára is ráillik. LOL

Nem ő Szaki.


Ez egy nagyon erős tanulság számunkra is: páncélozni kell a logisztikát, és önvédelmi fegyverekkel (RCWS) ellátni a járműveket.
Mosdatod a szerecsent baszod.
Egy nevet mondok csak : Alexander Barkhasov.
Tőle indulva, keresd a szálakat...XD.
Maradjunk annyiban, hogy ebben a háborúban is, itt is ott is, oldalon egyformán fosadékok mindkét fél ilyen erői.
Nem vagyok naív, sem álszent, tudom hogy a harcászattal együttjáró részek ezek a félkatonai alakulatok, főleg a proxy háborúkban. Nem új "találmány" ez, na.
Ettől függetlenül mint volt katona is undorodom ezektől, és változatlanul a háborúval járó egyik legmocskosabb dolognak tartom ezek alkalmazását.

A szerinted meg a "magyar katonák javára is ráillő mentalitásról" irsz, az szimpla hazugság hál istennek. A hivatásosok irtóznak ezektől, meg a módszereiktől is. Szükségből vannak használva, meg politikai érdekekből.

A Sparta egy ugyanolyan félnáci fosadék, mint az ukrán megfelelői. Ugyanazokat is művelték. Egy centivel sem jobbak.
Még a parancsnokaik halála és annak okai sem olyan egyértelműek, mint ahogyan azt itt előadjátok...XD
Még a sajátjaik között is vannak olyanok, akik belső hatalmi harcra, vagy az orosz titkosszolg.-ra tippelnek, úgyhogy a most előadott motivációjuk is kamu.

Ugyan azt tudom én is javasolni, amit te nekem : Tájékozódj.