[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ehhez képest semmilyen támadási irányban nem képeztek túlsúlyt.
Meg ha meg onnan nézzük, a támadó erőik az első héten 10% -os veszteséget szenvedtek.
Profi :D
Nem képeztek túlsúlyt? Melyik irányban nem haladnak előre?
Ezt a veszteséget honnan veszed?
És az objektív ember megkérdezné és mellé tenné, hogy ok 10% orosz veszteség volt, de mennyi az ukrán?

Ahogy írtam a kb mindenestül min. fél millás ukrán hadsereg hátrál a 190 ezres orosztól.

Ezek a makacs tények, smile ide vagy oda.

Ha az orosz nyer kb. 03.20-ra teszem és lesznek statisztikák az ukrán hadsereg veszteségeiről akkor lehet fel fog akadni a szemünk a döbbenettől és
ezért kéne ezt mihamarabb befejezni. Szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 938
113
Imádom amikor az amerikai külügyminiszter azt mondja, hogy az orosz invázióval kapcsolatban még nincs itt az idő az orosz hadsereg és légierô katonai elemzésére, mivel még csak 8 nap telt el (a nyilatkozat időpontjában) az orosz invázió kezdete óta, de a 444 már elemzi az orosz légierő tevékenységet, a netre feltöltött tartalmak alapján, szoktam olvasni a 444-t tényleg vannak rajta jó cikkek, de ezen az elemzésen csak nevetni tudok, komoly a témában jártas elemző újságíró, biztos nem adna a nevét egy ilyen elemzéshez, az invázió kezdete óta eltelt rövid idő és az információ elégtelen volta miatt...
Ami azt illeti,de lehet következtetéseket levonni.Az amcsik csak kitértek a válasz elöl.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 177
12 333
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 906
113
A DNR hivatásos haderejének az integráns részei, náluk Sparta-nak hívják itt meg Bornemisszának.
Ahol parancsnoki láncot nem követő, hadseregbe nem betagozódott, ellenőrizhetetlen szabadcsapat van, azok az ukránok a Jobb Szektorral.

Amúgy meg sok tényalapja nincs annak amit írsz, csak ellenérzésből feltételezel valamit egy általad láthatóan nem követett, nem ismert embercsoport viselkedési szokásairól.

Hát tudod erőszakot elutasító, internacionalista, fegyverektől undorodó emberekkel nem lehet háborút vívni, a leírásod a magyar katonák javára is ráillik. LOL

Nem ő Szaki.


Ez egy nagyon erős tanulság számunkra is: páncélozni kell a logisztikát, és önvédelmi fegyverekkel (RCWS) ellátni a járműveket.
Pancelozni de mi ellen? Mennyibe fog az kerulni? Mennyivel csokken a teherbiras? Minden szarazfoldi technikat ki lehet loni. A tankot ugyanugy mint a teherautot. Ezek mind fogyoeszkozok.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A kellemes meleget kihagytad. Ez most hányadik északa amikor T72/TOR...ban ülve, szarrá fagynak?
Igen, bizonyosan így van, hiszen még egy szaros olajkályha sincs, de ha van is, már rég nincs benne üzemanyag. Ellátják a sereg többi részét lőszerrel, fegyverrel, üzemanyaggal, csak pont ezt nem tudják. Szóval ott ragadt az egész, hogy miért? Mert csak.
Azt a konvojt az oroszok elintézték saját maguk feltehetően. Borzalmas hosszú és napok óta ott toporog. A járművek üzemanyaga gyaníthatóan kifogyott, viszont utánpótlást nehezen tudnak így kapni, hogy elállják az utat. Bezárták saját magukat. Ami az oroszok alap hülyeségeit illet, ha idősebb generációba tartozót megkérdezel, aki megtapasztalta őket itt egykoron, ott lehet rávágja az illető, igen azok ilyen hülyék.
Bámulatos, hogy mennyire a prekoncepciódra húzod fel az értékelésed. Mondjuk én is az enyémet, csak én szólok is róla, és nem nézem hülyének se az oroszt, se az ukránt.
Olvasgatlak itt benneteket, de nem értem. Most ez a konvoj még egybe van? Még nem lőtték szét? Arra senki nem gondolt hogy parancsba kapták hogy álljatok meg gyerekek? Azt meg nem hiszem hogy logisztika nélkül küldik csak úgy előre egy ekkora egységet. Ezt még a hülye se gondolhatja komolyan
De, én biztos vagyok benne, hogy parancsra áll.
 
W

Wilson

Guest
Ha beleolvastál volna, akkor látnád hogy ezt nem a 444 egyik unatkozó újságírója találta ki. Hanem egy talán ismertnek nevezhető elemzőintézet elemzése alapján született a cikk és amúgy egész logikusan fejtik ki a véleményüket.
Beleolvastam de a véleményem változatlan, amit leírtam azt most is tartom....Logikusan hangzóan bármit lehet írni, de egyszerűen szerintem nincs elég információ (ennyi idő elteltével) amely alapján bármilyen komolyan vehető elemzést is lehessen csinálni.Mondok egyetlen dolgot, fogalma sincs senkinek az orosz vezérkaron kívül mi volt a célja az orosz hadvezetésnek az orosz légierővel az ukrajnai invázió kapcsán, milyen feladatokat jelöltek ki a számára abból a mai napig mennyi valósult meg, ezekhez a feladatokhoz milyen egységeket anyagi hátteret biztosított, az orosz légierő számára....
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Nem Boki védelmében.......de...
Ő már nagyon sok anyagot hozott ide... törzstag.
SOHA nem vitatta, hogy orosz érdekeket képvisel.... Látsz itt olyat, aki bevallja, hogy a CIA vagy a Pentagon alkalmazottja?
Majd ha MINDEN gumitalpú vagy annak látszó tárgy bevallja identitását, akkor jogos lesz hozzászólásod... :)
Ha valaki magyarként egy idegen nemzetet képvisel, arra a magyar nyelv a törzstag kifejezést használja? Akkor Hegedűs István törzstagot Dobó szemantikai tévedésből akasztatta fel? Ha egy pedofil bevallja, hogy pedofil, akkor onnét kedve, már egy jó pedofil?
Ugyan már....