[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vadani

Member
2014. május 3.
417
0
16
Bajban az ukrán hadsereg már egyenruhára sem telik, és kénytelenek a nőket is besorozni:
http://ogrinky.livejournal.com/587394.html

Jó lehet nőnek lenni ebben a hordában, ha frontra küldenek örülj, hogy ha túléled. Ha nem jutsz ki a frontra akkor örülj, hogy nem erőszakolnak meg. Elképzelve a seregüket ez jut eszembe a kilátásaikról.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
OFF

A hadiiparon kívül az iparnak egyéb részei is vannak, amelyeknek baromira nem jön jól egy háború, márpedig a "pénzrendszer urainak" vélhetően ezekből is "csurran-cseppen".

Nincs így. Mindeniki követett el bűnöket, ez tény. Azonban létezik ok-okozati összefüggés is a világon, amit nem úgy használunk, hogy "ha rám nézve kínos, akkor ilyen nincs, ha nekem előnyös, akkor meg használjuk ezerrel", hanem vagy használjuk vagy nem (no kettős mérce, ugye). Valamint bűn és bűn között is van különbség (az emberölés és egy szemetes szétverése marhára nem ugyanaz a kategória), arról már nem is beszélve, hogy senkit nem ment a bűne alól az, hogy mások mit követtek el.
A szobor-ügy pedig totál más história, mint amire szerintem gondolsz.

ON

A konfliktuskezelés és annak megoldása a hatalmak, érdekszférák között néha csak háborúval oldható meg. A teljes béke és állóvíz nem szolgálja az érdekeket, de például a teljes foglalkoztatottság sem, pedig elvileg megoldható lenne. A világtörténelem folyamatos összecsapások története, különösen a közelmúlt.
Effektíve a háború is egy üzlet, amelyből a pénzrendszer nagyon is nagyot szakít.

Szerintem nem értetted mit akartam mondani. Kettős mérce persze hogy van, de nincs erőegyensúly és nem mindenkit ítélnek meg ugyanúgy ahogy kéne, illetve ami egyfajta humán igazságérzetből fakadna. Van akinek lehet, van akinek nem. A szlovákoknak a mai napig meaculpáznunk kell 68' miatt, pedig a történet nem olyan egysíkú ahogy azt felénk kommunikálják. Azonkívül ők egyenesen pofátlanságnak tartják azt a felvetést hogy nekik a Benes miatt elnézést kéne kérniük. Sokat járok erre arra a környező országokban és nagyon nagy számban csak minket tartanak bűnösnek a mai napig a közgondolkodásban. Szerbiában volt amikor az a tény elég volt a kilakoltatáshoz, hogy magyar vagy. Ezzel indokolták. Ez nem vicc. És a délvidéki vérengzés miatt is csak nagyon nagy erőfeszítések által tudnak valamiféle "bocs"-it kinyögni. Mármint a politika. Az átlagember egyszerűen meggyalázza az emlékművet, amivel kifejezik a véleményüket mind a mai napig. Rengeteg atrocitást hallgatnak el, egyébként.
Az általad hozott analógia nem helytálló, nem idevaló, mert a szemetes szétverése mindenhol a világon szabálysértés, ami nem bűncselekmény mint pl. az emberölés. De ne jogászkodjunk, éppen eleget teszem minden nap ..
A szobor ügyben ajánlom a Világ-panoráma 2014.06.20-i adását. Úgy gondolom némileg összefüggő szálakkal bír a történeti kontextusba helyezett mondanivalómmal.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az ukránok szétlőttek egy kisbuszt Kramatorszkban. Négy civil áldozat ...
https://www.youtube.com/watch?v=sfoisCS5sqw
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 152
7 312
113
Ez egy elég jó kép Oroszország haditengerészeti erejéről, fel vannak sorolva az egyes hajótípusok és szín jelzi, hogy melyik flottához tartozik.

http://cdn.ruvr.ru/data/2014/05/22/06/lod_hun.jpg

Ha összeszámolom, akkor a Fekete Tengeri Flottánál 24 hajó van, amiből 7 deszent hajó.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
A konfliktuskezelés és annak megoldása a hatalmak, érdekszférák között néha csak háborúval oldható meg. ...
Döntően egyetértünk: a háborúban van üzlet - de nem mindenkinek. Háborúan (modern korban legalábbis) általában bevezetik a jegyrendszert, így a pénzrendszer annyira nem tud jól járni, mint szeretne - és még sorolhatnánk.

Lehet, hogy félreértettem, amit írtál, ezzel a résszel nem is vitatkozom: ha valaki bocsánatkérést vár másoktól azért, amit azok elkövettek, akkor az is legyen képes bocsánatot kérni a saját bűneiért, mert ez így korrekt és tisztességes.
A szemetes-emberölés nyilván sarkított példa, bár megjegyezném, hogy van, ahol egy szemetes szétverése könnyen garázdaságként köszönhet vissza, márpedig az bűncselekmény - de tényleg ne menjünk ebbe bele. ;)

No ffense, de a Világpanorámát (nyilván ugyanarra gondolunk: Echo TV-s műsor) nem tudom komolyan venni: aki komolyan gondolja azt, hogy a mi pilótáink "kemtrélezik" a honfitársaikat és a saját családtagjaikat(!) is, azok számomra agyhalottak, de minimum (az ugyanebben (tév)hitben élő) Sebestyén Balázzsal vannak egy értelmi színvonalon szerény véleményem szerint - és ez baromira nem hízelgő: éppen ellenkezőleg. Ettől függetlenül beszélhetünk erről a kérdésről, egyáltalán nem zárkózom el tőle, csak ne a Világpanoráma legyen a hivatkozási alap, ha kérhetem. ;)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 027
23 289
113
Tényleg csak a poén kedvéért:

-cinikus gondolom a vidám vasárnapot szereti :D

...egyébként néhány valóban megmosolyogtató gondolatmenetet kivéve (bár ez nem zárja ki az igazságtartalmukat) kiváló módon világit rá a világpolitikai összefüggésekre ez a műsor az ECHO-n, már csak azért is szeretem, mert legalább saját gondolatokat közvetit nem a MTI-t kopirozza, mind azt teszik oly sokan mások.

Ami ukrajnát illeti, nem hiszem el,hogy nem direkt lőnek civil célpontokra...,egy ilyen kisbuszt civilekkel tele alaptalanul célba venni...nem értem...nem értem.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.62.ua/news/564631

Donyecki reptér - Apokalipszis most

4c488ff3c96c8f32ebc571b4f91829b7.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Tényleg csak a poén kedvéért:

-cinikus gondolom a vidám vasárnapot szereti :D

...egyébként néhány valóban megmosolyogtató gondolatmenetet kivéve (bár ez nem zárja ki az igazságtartalmukat) kiváló módon világit rá a világpolitikai összefüggésekre ez a műsor az ECHO-n, már csak azért is szeretem, mert legalább saját gondolatokat közvetit nem a MTI-t kopirozza, mind azt teszik oly sokan mások.

Ami ukrajnát illeti, nem hiszem el,hogy nem direkt lőnek civil célpontokra...,egy ilyen kisbuszt civilekkel tele alaptalanul célba venni...nem értem...nem értem.
Azt marhára rosszul gondolod: nálam az agyhalottak tábora rendkívül népes. :D (Vettem a poént, nincs harag.) Nem vitatom egyébként, hogy a "vak tyúk is talál szemet" elmélet alapján a Világpanorámában is hangozhatnak el tényszerű dolgok, de ettől függetlenül a látottak-hallottak alapján nem rajongok a műsorért, ennyi, semmi több.

Ukrajna: én sem hiszem el, hogy a civil célpontokat "véletlenül" találják el az ukránok, de még csak nem is gondatlanul: ennél szándékosabbak nehezen lehetnének. Én érteni vélem ennek okát: ha elmenekülnek onnan az oroszok és oroszpártiak, akkor nem lesz, aki ellenálljon, de legalábbis az Ukrajna-hívők többségbe kerülnek. De persze ez nyilván aljas rágalom...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 970
113
Putyin rámutatott, hogy az egypólusú világ modellje nem vált be. „Az emberek és az országok egyre hangosabban kijelentik, hogy maguk akarják meghatározni saját sorsukat, meg akarják őrizni civilizációs és kulturális identitásukat. Ez pedig ellentmondásba kerül egyes országok kísérleteivel, hogy megőrizzék domináló helyzetüket a katonai, politikai, pénzügyi, gazdasági és az ideológiai szférában” - mondta az orosz vezető.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Putyin-Kettos-mercek-nem-mukodnek-az-Oroszorszaggal-fenntartott-kapcsolatokban-9713/

Putyin: Kijev szándékosan likvidálja az újságírókat
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Putyin-Kijev-szandekosan-likvidalja-az-ujsag-rokat-1582/

Putyin: Porosenko felelős a hadművelet felújításáért Ukrajnában
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Putyin-Porosenko-felelos-a-hadmuvelet-feluj-tasaert-Ukrajnaban-4585/

Putyin: az ukrajnai eseményekben az Oroszország fékentartásának politikája nyilánul meg
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_01/Putyin-az-ukrajnai-esemenyekben-az-Oroszorszag-fekentartasanak-politikaja-nyilanul-meg-2023/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
31 139
113
A bulgároknál elkaszált gázvezeték pozitívan hatott a bankokra, sőt az EU-ból még fel is tőkésítik őket.
http://www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20140630-sms-ekkel-kenyszeritettek-terdre-a-bankokat.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
31 139
113
Az ukrán katonai szóvivő szerint a szkadárok csoportosan állnak át az ukrán hadsereghez.
http://kuruc.info/r/4/129880/
Ezen azért meglepődnék.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Az ukrán katonai szóvivő szerint a szkadárok csoportosan állnak át az ukrán hadsereghez.
http://kuruc.info/r/4/129880/
Ezen azért meglepődnék.

Ezt a kommunikációban lehet nevezni tükörvádnak- leginkább a politikában használják.

Ha van egy hír vagy esemény ami téged rossz színben tüntet fel, mond ugyanazt nagy hanggal az ellenfeledre.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Az ukrán katonai szóvivő szerint a szkadárok csoportosan állnak át az ukrán hadsereghez.
http://kuruc.info/r/4/129880/
Ezen azért meglepődnék.
Beb***na. :D Rengeteget kéne innom ahhoz, hogy ezt akárcsak a legcsekélyebb mértékben is hihetőnek tartsam... :D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Cinikus,
Sztem a Vilag-panorama, a hibái ellenère mèg mindig elèg jól tárja fel a hátteret, ès nem vak tyúk alapon. Kinek mi..
Elèg komoly ès számbavehető emberek vállalták a szereplèst abban a műsorban.(Nógrádi pl) A június 20-i adás tènyleg jó, èrdemes megnèzni.
Ès hogy tovább húzzalak, a garázdaságnak is van szabálysèrtèsi alakzata :-D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Az ukrán katonai szóvivő szerint a szkadárok csoportosan állnak át az ukrán hadsereghez."

Mégis mi a szarért? mi motiválja őket az Ukrán oldalon mikor még saját katonáikat sem tudják fizetni ? az IMF pénzek is a megmaradt haderő üzemeltetésére megy + zsoldosok fizetése.
Ekkora baromságot!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Cinikus,
Sztem a Vilag-panorama, a hibái ellenère mèg mindig elèg jól tárja fel a hátteret, ès nem vak tyúk alapon. Kinek mi..
Elèg komoly ès számbavehető emberek vállalták a szereplèst abban a műsorban.(Nógrádi pl) A június 20-i adás tènyleg jó, èrdemes megnèzni.
Ès hogy tovább húzzalak, a garázdaságnak is van szabálysèrtèsi alakzata :-D
Nógrádi esetében nem a Világpanoráma jó, hanem Nógrádi teszi azzá, szerintem. ;)
Nem húzol vele: tudok róla. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 970
113
A luganszki onvédelmi erok szerint lelottek 2 sturmovikot, melyek részt vettek Luganszk bombázásában. A maradék három visszatért a bázisra.