[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

trma

Active Member
2022. február 24.
40
130
33
Két lehetőség van.
Az egyik az, hogy ha Lengyelország és Románia nem fér a bőrébe, akkor Oroszo. ledobja őket atommal (lehet, hogy csak taktikaiakkal), és
1) ha a NATO nem lép, és akkor megússzuk.
2) ha a NATO viszonozza a nukleáris csapást, és akkor kipusztulunk.

Mivel ez egy chicken game, Oroszo. az 1) változatra teszi fel a tétet, aztán majdcsak lesz valahogy.
Mennyibe kerül egy repjegy Brazíliába?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ami azt illeti,a Nyugat tényleg gerinctelenül viselkedett-2008ban.Grúzia lerohanásakor kellett volna az oroszokat megállitani.De ők inkább félrenéztek,és vették az olcsó orosz gázt....
Igen, a népírtás mehet, ha a gonosz ruszkik ellen irányul. Hiába mondja még az ensz is, hogy a Grúzok az agresszorok
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Két lehetőség van.
Az egyik az, hogy ha Lengyelország és Románia nem fér a bőrébe, akkor Oroszo. ledobja őket atommal (lehet, hogy csak taktikaiakkal), és
1) ha a NATO nem lép, és akkor megússzuk.
2) ha a NATO viszonozza a nukleáris csapást, és akkor kipusztulunk.

Mivel ez egy chicken game, Oroszo. az 1) változatra teszi fel a tétet, aztán majdcsak lesz valahogy.
1 román reptér szerintem még belefér a NATO-nak,mindenki átértékelné a dolgokat,a lengyelek is visszább vennének az arcból...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Tumpek

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Két lehetőség van.
Az egyik az, hogy ha Lengyelország és Románia nem fér a bőrébe, akkor Oroszo. ledobja őket atommal (lehet, hogy csak taktikaiakkal), és
1) ha a NATO nem lép, és akkor megússzuk.
2) ha a NATO viszonozza a nukleáris csapást, és akkor kipusztulunk.

Mivel ez egy chicken game, Oroszo. az 1) változatra teszi fel a tétet, aztán majdcsak lesz valahogy.
biztpol romániába linkeltem ezügyben ma
#8 882

#8 883
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
1 román reptér szerintem még belefér a NATO-nak,mindenki átértékelné a dolgokat,a lengyelek is visszább vennének az arcból...
Kurvára nem örülnék egy szétlőtt román reptérnek. Az azt jelentené, hogy a hülye kormányunk valami olyant tett, ami miatt ezt az oroszok meg kellett lépjék.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Én nagyon nem örültem Bidennek, amikor elnök lett. Nem is az ő személye miatt, hanem a demokraták külpolitikája miatt. Idősnek találtam egy ilyen megterhelő feladathoz. Lassan 80 éves lesz. Gondoljatok bele, a mai magyar lakosságon belül a 60 éven felüliek 5%-a egészséges csak. A mozgásán is látszik, hogy idős. Én is nevetek sok tévesztésén, de, sajnos, idősebb korban időnként rövidzárlat áll be beszéd közben. Egyébként fiataloknál is előfordul, hogy hirtelen nem jut eszükbe egy-egy szó. Ugyanakkor az idősek megbecsülése a legtöbb társadalomban megvan (vének tanácsa, tanácsadók stb.) Mert az idős kornak pozitívumai is vannak: tapasztalat, meggondoltság stb., összefoglalóan bölcsesség. Lehet, hogy alaptalan optimizmus részemről, de én ezt feltételezem Biden esetében is.
 
W

Wilson

Guest
Nem értek veled egyet. Európa azzal, hogy leépítette az iparát valóban elkerülte az 1 millió forintos nokia lumia 680at, (mondjuk a nokiát is, de ezt hagyjuk) de azokat a béreket is, amikből röhögve kifizeti Hans a bányász is. Az életszínvonal csak látszólag ugrott meg, valójában a kitelepített ipari kapacitások miatt olcsóbbá váltak a termékek. Anno egy Lada olcsónak számított nyugaton, 100 ezer népköztársasági forintos árával. Ez akkor kb 20 havi átlagfizetés volt, és egy középkategóriás autó. Ma ugyanez a kategória 10 millió magyar aranyforintnál kezdődik. Az kb 150 havi fizu. Csak közben a használt autók átpörögtek nyugatról, így ezt elfedte ez. De most már nyugaton is alig megvehető árszínten vannak ezek az autók. Ez pl az egyik európában nagyjából megmaradt iparág.
Érzed miről beszélek?
Azt mondod csak kína. Nos én látok ott egy Pakisztánt, Indiaiak lassan már harcoló csapatokat követelnek a kormányon. Volt itt is minuszos hírként, hogy Taskentben minden második autóra hatalmas Z betű van ragasztva. Afrikában mindig csak a kínaiakra figyelünk oda, de csendben már Vologya is beette magát oda. És ezek mind piac az orosz termékeknek. Vagy éppen olyan területek, ahol vörös zászlót lengetve várják majd az orosz csapatokat. Gyakorlatilag vissza tudja most rakni a térképre a Szut, miközben a nyugatnak felkészülni egy új hidegháborúra minimum évtizedes szopás, amibe kormányok fognak belebukni. Mert Hans lakását nem fogja fűteni a hazaszeretet, és a VW művekben nem replikálnak drótot még.
Kína most jót nevet, és megkéri biztos sok minden árát, de anno a gabonán is röhögött mindenki, aztán 8 év alatt mi is lett? Ja hogy a hülye ruszki elkezdte megvenni magának a hazait, a végét meg ismerjük.
A helyzet az, ugyanis, hogy ha bemész a nagy Oroszországba, és veszel belpiacos terméket az alapvetően nem rossz. Sőt sokkal jobb átlagminősségű, mint a hasonló kategóriás kínai.
Szóval az elszálló európai árak mellett 10 év múlva nem tudom jó szívvel mondani, hogy nem az orosz ipar termékei jelentik majd a hajdani harmadik világban a drágább de jó szinonímáját.
Oroszország 8 éve készül erre a napra. És meglépte. Szóval úgy gondolja nyerhet. És számomra ez félelmetes.
Csak Putyin gondolja úgy hogy nyerhet, nem az orosz gazdaságra ténylegesen rálátó orosz szakértők, az orosz ipar termelékenysége messze elmarad a nyugati világ és pláne Kína iparától, a nagy hozzáadott értéket képviselő iparágak meg mindig erősen függenek a nyugati importról.És senki se gondolja komolyan, hogy Kína majd a jó tündért fogja játszani ebben a helyzetben, kíméletlenül kifogja használni (ha nehéz helyzetbe kerül) az orosz gazdaság kiszolgáltatottságát, és csak a saját érdekeit fogja nézni....