[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 683
9 313
113
Nem hagyom a választásokat, az a demokrácia alapja, és az, hogy te mire gondolsz annak korrektségét illetően az senkit nem érdekel. Mindenki a saját oldalának a szavazatainál szeretne többet látni, de utoljára OV kapott többet, és azelőtt is és azelőtt is, uh több joga van a témában nyilatkozni, mint neked vagy nekem.
Az 5. gen gépet kb nulláról fejlesztették, nem tudom miről beszélsz. Az meg hogy az EU tudna-e sajátot az már Sci-fi kategória. Ugyanígy le lehet írni, hogy az oroszok is tudnának 1nm-es chipgyártást meg csillagközi rombolót s a semmiből áramot, csak épp nincs szándékuk rá. Ugyanúgy nincs semmivel alátámasztva, mint a tied.
Egy gazdaság meg ritkán torz, hanem olyan amilyen. Mindenki abból gazdagszik amiből tud. A szaúdiakat miért nem hozod fel? Saját erőből homokt se tudnának exportálni, a bevételeik jóval nagyobb része származik nyersanyagokból, ott nem torz a gazdaság?

De, számít hogy mit mondok, mert értek hozzá, és a valóság előbb-utóbb beköszön, ez az egy ami biztos. Orbánnak meg semmivel sincs több alapja nyilatkozni, mint nekem. És amúgy legutóbb a csúti nem kapta a szavazatok felét sem.
Az 5 gent azért tudták az oroszok kifejleszteni mert van rep fejlesztésük. EU-ban is van, tehát biztosan lehetne. Az oroszok meg nem tudnának tetszőleges dolgot kifejleszteni, nincs hozzá megfelelő ipari-tudományos kapacitásuk. EU-ban van. USA-ban minden van. Kína ... ők majdnem.
De a szaúdiaknál még torzabb a gazdaság. Fognak is szívni... De ez nem változtat az oroszok helyzetén.
 
W

Wilson

Guest
A katonaság lefoglalt egy páncélozott járművet az RP-377UVM komplexummal

13132022. március 6Ukrajnában lefoglalták az orosz hadsereg páncélozott járművét az RP-377UVM komplexummal

Az ukrán fegyveres erők katonasága lefoglalt egy páncélozott szállítóeszközt, amelyre az RP-377UVM komplexumot telepítették.

Erről a katonaság számolt be.

Az RP-377UVM egy orosz kisméretű interferencia-adó.

A komplexumokat a rádióvezérlő csatornák aknarobbanó eszközökkel történő rádiós elnyomására tervezték, hogy megvédjék a személyzetet, a járműveket a páncélozott járműveket vezetés közben.

Ukrajnában lefoglalták az orosz hadsereg páncélozott járművét az RP-377UVM komplexummal
Ukrajnában lefoglalták az orosz hadsereg páncélozott járművét az RP-377UVM komplexummal

A készülékek szélessávú interferenciajeleket generálnak, a teljes működési frekvenciasávban.
Le kell tiltaniuk a vezérlőjeleket a „triggertől” a végrehajtó felé.
Az orosz hadsereg Szíriában is használja ezt az eszközt.

2021-ben Szíriában sikeresen felrobbantottak egy KamAZ-5350 Mustang páncélozott járművet , amelyre az RP-377UVM komplexumot telepítették.

Szíriában felrobbantották az orosz hadsereg KDZ MM-501/2 típusú KamAZ-5350-ét.  2021. szeptember
Szíriában a felrobbantott KDZ MM-501/2 típusú KamAZ-5350. 2021. szeptember

A robbanás következtében egy orosz katona súlyosan megsérült, amibe az orvosi segítség ellenére belehalt.

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Ahogy Orbán miniszterelnök, úgy ő már elvesztette az alapot, hogy bármit is nyilatkozzon a magyarokról. Akár tetszik ez neked, akár nem :)

Amúgy nem csak a PPP számít és még úgy is gyalázatos az oroszok szintje. Képtelenek most is a minőségi tömegtermelésre. Felülről vezérelve, állami pénzzel megsegítve, nyugati eszközökkel az alapvető cuccokat képesek megcsinálni. Ott tartanak. Ha Putyin jó politikus lett volna, akkor azon ügyködött volna, hogy ez változzon.
Hü de nagy demokrata vagy!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nézd az európai energiaszektor eddig is a világpiaci áron vette a gázt, az USA kész átvenni az oroszok helyet a földgáz piacon a Katariakkal karöltve, nem azonnal de hosszú távon az oroszok veszítenek többet, ha az orosz gáz aránya csökken Európában akkor a kieső mennyiséget más beszállítók pótolni fogják, arról nem is beszélve, hogy ha magas a gáz ára az egy ponton túl az olyan országok számára mint pl Oroszország, nem jó hiszen törvényszerűen akkor olyan technológiák olyan energiahordozók felé fordulnak a felhasználók amelyek olcsóbb alternatívát jelentenek a gáznál.

kb

Amúgy alapvetően az energiapiacot mindig is jellemezte ez a hullámzás. Ha olcsó nő a fogyasztás, nem indulnak új projektek... megbillen a kereslet/kínálat felmegy az ára belendülnek az új projektek... ami most nagyon más, hogy pl németek 2050+ig végtelen mennyiségben vették volna az Orosz gázt. Most meg majd indult/indul rengeteg projekt US/Katar/Aus...ban és onnan fogják. Szén detto. Nem oroszoktól veszik ráadásul a fő eladó az US lesz.
Ha tetszik Oroszok levágták az arnytojást tojó nyúkot.

Ami most tök abszurd az, hogy pénteken már az energiafüggetlenség lett a fő cél amit én nem is tudom, hogy akarnak elérni. (Ha felhúznak 15+ nuki erőművet simán na az lenne csak a fordualt.) Elvileg marc 11.én az első részleteket megsejthetjük.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Wilson

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
713
2 808
93
Tudom senki nem érdekel, még az is lehet rossz topikba írok, de a finn térkép szerint Tokmakot (körbe volt kerítve) és Vasilivkát is bevették az oroszok, Mariopulnál volt egy ellentámadási kísérlet és már Hulyaipole-nál és Lyubimyvka-nál folynak a harcok. :eek:
 
W

Wilson

Guest
Tudom senki nem érdekel, még az is lehet rossz topikba írok, de a finn térkép szerint Tokmakot (körbe volt kerítve) és Vasilivkát is bevették az oroszok, Mariopulnál volt egy ellentámadási kísérlet és már Hulyaipole-nál és Lyubimyvka-nál folynak a harcok. :eek:
Lesz majd orosz térkép illetve helyzetjelentés is csak még nem adták ki, amint kijön beteszem ide, akkor össze lehet hasonlítani a kettőt.....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
1 db iráni atombombától fázik a világ, de Oroszországtól nem félnek, pedig neki több 1000 darab van.
Erre csak egy magyarázat létezhet: Iránból kinézik, hogy merné használni az atomfegyvert, Oroszországból pedig nem nézik ki, hogy merné használni az atomfegyvereit.
Ezért kell Oroszországnak bebizonyítania (sajnos), hogy ő is MERI használni az atomfegyvereit.
Mert látszólag nincs elrettentő ereje!
Gorbacsov a Szovjetunió ön-feloszlatásával (sajnos) precedenst teremtett arra, hogy atom-ütőerő birtokában is az oroszok az emberiség érdekében inkább meghátrálnak, és saját magukat oszlatják fel.
Erre alapozza most a Nyugat - él vissza vele -, hogy Oroszország is - hiába atomhatalom mint a SZU - ugyanezt tenné.
Ezért nem félnek az orosz atomfegyverektől, még Kelet-Közép-Európa kis országai sem. Mint pl. Lengyelország.
Ezért kellett Putyinnak kijelentenie (sajnos) azt, aminek enélkül is evidensnek kellett volna lennie: hogy nem fog létezni Oroszország nélküli világ.
De ezt sem értette meg senki.
Hát akkor (sajnos) most Oroszországnak vissza kell állítania a világ egészséges veszélyérzetét.
Mert 1 db iráni atomfegyvertől jobban fél a világ, mint 6000 db orosztól.

Ha nem "félnének" akkor már rég NoFly zone lenne Ukrajna fölött. Sött már azt a 64kmes csodát is rottyá bombázták volna.

Komolyan már... megvan az orosz nuki doktrina (is) és elég pontosan le van írva mikor használják, mikor nem. És nagyon nem véletlenül van ez így Oroszoknál (is).
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Jelenleg, amíg ki nem épül, addig jön az orosz gáz, mert az orosz államnak is égetően szüksége van a bevételre, hiszen éppen most szankcionálták szanaszéjjel......:)
"ez a addig jön a orosz gáz" rész
Stratégiailag helyes döntéseket lehetne hozni.
E helyett meg ha folytatódik tovább európában is a kettős beszéd meg ne azt nézzék amit mondok hanem csinálok politikája az problémák forrása.
Tehát itt több száz oldalon vannak képek információk feltöltve
európaiak gyilkolnak európaikat
és ha az a mentalitás győz hogy hát nehogy már át kelljen a gazdaságot alakítani, vagy valamit a életszínvonalból.
Akkor európa már most vesztett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
De, számít hogy mit mondok, mert értek hozzá, és a valóság előbb-utóbb beköszön, ez az egy ami biztos. Orbánnak meg semmivel sincs több alapja nyilatkozni, mint nekem. És amúgy legutóbb a csúti nem kapta a szavazatok felét sem.
Az 5 gent azért tudták az oroszok kifejleszteni mert van rep fejlesztésük. EU-ban is van, tehát biztosan lehetne. Az oroszok meg nem tudnának tetszőleges dolgot kifejleszteni, nincs hozzá megfelelő ipari-tudományos kapacitásuk. EU-ban van. USA-ban minden van. Kína ... ők majdnem.
De a szaúdiaknál még torzabb a gazdaság. Fognak is szívni... De ez nem változtat az oroszok helyzetén.
Akkor az többmillió szavazat, és ugyanannyival többet kapott, mint te, és millióval többet, mint más akire egyáltalán szavaztak is. uh a kis világodban lehet ha te értesz hozza meg számít, de a valószágban senki le se szarja, és még finom voltam.
Így van, azért tudnak 5. gent fejleszteni, mert van 5. gen repfejlesztésük, Ny-európában meg azért nem tudnak, mert nincs 5. gen repfejlesztésük, ennyire egyszerű. De nem megyek bele egy ilyen ovodás játékba, hogy "tudnának fejleszteni ha akarnának, csak nem akarnak" ... ilyenből ezret ki lehetne találni és mind hülyeség, amíg nincs semmi alapja.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
833
2 420
93
Két lehetőség van. Az egyik az hogy úgysem mernek atomot használni és elkerülik a konfliktust a Natoval, a másik pedig az hogy kipusztulunk.
Na most lehet hogy a vova egy pszichopata de az utóbbi nem csak az ő döntése és szerintem azok akik a közvetlen közelében vannak leállítják ha ki akarja irtatni a családjaikat.
Szóval ja, állítsák meg most őket amíg nem terjed ki a konfliktus ránk. Küzdjenek meg az ukránok helyettünk, isten áldja őket ezért. Vova meg dögöljön meg.
Szerintem az nem jó ötlet, hogy Putyint megakarják izzasztani vagy kényelmetlen helyzetbe hozni a veszteségek miatt, mert akkor előhozza nagy pukkantókat.

Szerintem idáig is azért fogta magát vissza, mert Ukrajna egy vegyes nemzet, ahol szétszórva élnek oroszok, oroszbarátok is semleges álláspontúak is, nem teheti meg hogy full totálba az első nap stratégiailag fontos dolgokat megsemmisít emberekkel együtt, mert akkor a baráti civil lakosság egy része is oda és elveszíti azok bizalmát is.

Ezért megy szerintem ez a finomkodó harc, ott alkalmaznak erőt, ahol ellenállás van, ahol normálisak ott csak elmennek tovább, néha ez a probléma, mert hátuk mögött partizánkodnak a civilek.

Nyugat-Ukrajnába meg azért nem durrogtat a fegyverszállítmányokra szerintem, mert ott még sok a civil működik a vasút , tele a közút menekültekkel egyrészt, meg nem akar a nyakába semmilyen nyugati ellenlépést, mert átrepült egy srapnel a határon címmel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 251
29 518
113
Én ebben nem lennék biztos, Putyin egy autokrata tekintélyuralmi rendszert épített. Az ilyen rendszerekben a leggyakoribb, hogy ha rossz döntést hoz a vezér, akkor az végigmegy a rendszeren és senki se mer szólni. Kb ez is volt jellemző a kreml-re mindig is.
Pl kirúgta a titokzatos szolgálat főnökét, bizonyos Maaßent, mert véleménykülönbség volt köztük.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz védelmi minisztérium bejelentette országok bevonását a konfliktusba az ukrajnai repülőterek biztosítása ügyében....

Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy azok az országok, amelyek repülőtereiket biztosítják Ukrajna katonai repülésének bázisához, fegyveres konfliktusban érintettnek tekinthetők. Ezt Igor Konashenkov , a Honvédelmi Minisztérium hivatalos képviselője mondta a védelmi minisztérium tájékoztatóján március 6-án, vasárnap.

"Biztosat tudunk azokról az ukrán harci repülőgépekről, amelyek korábban Romániába és más határ menti országokba repültek" - mondta Konasenkov.

A katonai tárca képviselője felhívta a figyelmet arra, hogy megengedhetetlen a harmadik országok repülőtér-hálózatának felhasználása az ukrán katonai repülés bázisára.

„Felhívjuk a figyelmet arra, hogy ezen országok repülőterhálózatának felhasználása az ukrán katonai repülés támasztására, majd az orosz fegyveres erők elleni felhasználása ezen államok fegyveres konfliktusban való részvételének tekinthető” – mondta Konasenkov.

Ezenkívül az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy március 6-tól Ukrajna szinte minden harcképes légi járművét megsemmisítik

https://www.kp.ru/online/news/4655370/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Ezt is sehol nem lehetett olvasni. Az amcsi külügyér néhány Mig-29-ről beszélt nem általánosan nehéztechnika átadásáról..
Én amit olvastam, hogy 70 gépet kapnak, de mikor a listát láttam, akkor a számokból nem jött ki a 70. Mig-29 meg Su-25 volt rajta, a többi nem volt se pontosítva se számszerűsítve. Utána jött az infó, hogy a gépek árába 500 millio euro értékben beszálll az EU, aztán jött az infó, hogy mégsem száll be, mert a gépek ajándékba mennek az ukránoknak. Az előző hír országokat is megemlített, mint adományozók, köztük Lenegyelországot és Bulgáriát, de mindkettő cáfolta, hogy vadászgépeket adna Ukrajnának. Szóval egyértelmű, hogy mi van.