[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 279
79 003
113
Csak azt mondjuk amit látunk. A terület védelmi erők könnyű gyalogsága oda szúnyog a nem védett páncélosokhoz, logisztikai és támogató egységekhez és megsemmisíti. Jó ár érték arányuk van.
Azt nem látjuk, hogy ez mibe kerül nekik, mert az ukránok érthető módon azt nem reklámozzák amikor ementálivá lövik őket, az oroszoknál pedig teljes a hírzárlat. Javaslom várjunk még a messzemenő következtetésekkel.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
ma megint beinudlt a propi buro?
elfogott erdőkerülők
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 279
79 003
113
Védelemben pont az ellenkezőjét látom, kis létszámú csoportok ütnek rajta hozzájuk képest nagy konvojokon. A közepes (kerekes) gl. eddig nagyon szimpatikus volt, de most már úgy gondolom, hogy a sebesség nem kárpótol a gumik sérülékenységéért.

Csak annyit mondtam, hogy a könnyű lövész koncepciók nagyot fognak menni, mert bizonyítást nyertek és nagyon szem előtt van a mostani teljesítményük. Területvédelemben ha jól felszereltek képesek páncélozott ellenséget (tudom, papír) is megakasztani annál hatékonyabban, mint eddig bárhol máshol láttuk, és rendkívül rugalmasan alkalmazhatók. Azt ellenben nem mondtam, hogy a meglévő gl. erők páncélvédettsége ne lenne fontos, cseréljük az egészet könnyű lövészre. Ugyanakkor érdemes átgondolni, hogy mi az a szint, ahol már annyira jelentéktelen a páncél, hogy csak hátráltat a súly és a méret miatt. Magyar viszonyokra fordítva: jó ötlet-e 2022-ben a jelenlegi pct. sűrűség mellett BTR-rel gl. lövészként harcba menni, vagy több eredményt kínál egy páncélozatlan (max. aknavédett) 4x4 alvázas, gyorsabb és kisebb járművel könnyű lövészkedni?
Csak egy felvetés, én is csak ötletelek és meggyőzni sem akarok senkit.
20 éve sem volt jó ötlet BTR-el IFV-t játszani, tehát ezt a kerdést át is ugorhatjuk. Ami pedig a könnyűlövészeket illeti várjuk meg azt amikor kiderül, hogy mekkora veszteségeket szenvedtek.

Félreértés ne essék nekem szívügyem a légimozgékonyság és ezzel együtt a valódi könnyűlövész harc, de csodák azért nincsenek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 288
113
20 éve sem volt jó ötlet BTR-el IFV-t játszani, tehát ezt a kerdést át is ugorhatjuk. Ami pedig a könnyűlövészeket illeti várjuk meg azt amikor kiderül, hogy mekkora veszteségeket szenvedtek.

Félreértés ne essék nekem szívügyem a légimozgékonyság és ezzel együtt a valódi könnyűlövész harc, de csodák azért nincsenek.
Akkor pedig ott van az is, hogy a VDV nem tudta megvédeni magát a reptéren, tehát ez lesállásra működik max ilyen felemásan végzett felderítés és harctevékenység esetén.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 048
28 414
113

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Csak azt mondjuk amit látunk. A terület védelmi erők könnyű gyalogsága oda szúnyog a nem védett páncélosokhoz, logisztikai és támogató egységekhez és megsemmisíti. Jó ár érték arányuk van.
Jézus isten ez a kínai telefon mindent elkövet hogy ne legyen értelme annak amit írtam. A szúnyog az sunnyog. De hogy ebből hogy lett szúnyog. Minden üzenetet 3 szor át kell néznem emiatt a kínai fős miatt.