[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Többször szóba került ez, de kizárt, hogy támadják. Minek? Mit nyernek vele? Csak felesleges bonyadalmakat okoznának saját maguknak, ha valami veszélyes dolog elpukkanna, vagy kiszabadulna.

Másrész vol térkép a bombázásokról és a laborokról. Én direkt elmentem a szoba legtávolabbi sarkába és hunyorítottam, még a villanyt is lekapcsoltam, de akkor is láttam, hogy nem esnek egybe.
Meglepő módon már nem találtam, hol olvastam ezt épphogy elindult ez az egész. Ha megtalálom, berakom.
Számomra azért is volt hihető, hogy előbb csapjanak ők minthogy más engedjen ki valamit. Aztán ki tudja.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Kíváncsi lennék, hogy ha esetleg harcra kerülne a sor a nyugat és kelet között, ki menne el katonának oroszokat és kínaiakat ölni az amerikaiak kedvéért. Én biztosan nem. Én nem tekintem egyik népet sem ellenségemnek. Amúgy sem tartanám jó ötletnek, hogy a nyugat nihilista mocskának terjesztéséhez segédkezet nyújtsak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Grisa kitolta a páncél vonatot is a múzeumból.....:)
Itt van egy jobb kép róla egy hadgyakorlatból:
1536230497_1.jpg


A csecsen háborús vonatok leszármazottja lehet:
Armored-Trains-Terek-and-Baikal.jpg
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Kíváncsi lennék, hogy ha esetleg harcra kerülne a sor a nyugat és kelet között, ki menne el katonának oroszokat és kínaiakat ölni az amerikaiak kedvéért. Én biztosan nem. Én nem tekintem egyik népet sem ellenségemnek. Amúgy sem tartanám jó ötletnek, hogy a nyugat nihilista mocskának terjesztéséhez segédkezet nyújtsak.
Ne aggódj átértékeled majd a dolgot amikor elkezdik gyilkolni az ismerőseidet és lövetni a városodat.
Senki nem akar a ruszkik ellen harcolni, csak úgy érzik hogy muszáj.
 
  • Tetszik
Reactions: grabo112

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 683
113
Kíváncsi lennék, hogy ha esetleg harcra kerülne a sor a nyugat és kelet között, ki menne el katonának oroszokat és kínaiakat ölni az amerikaiak kedvéért. Én biztosan nem. Én nem tekintem egyik népet sem ellenségemnek. Amúgy sem tartanám jó ötletnek, hogy a nyugat nihilista mocskának terjesztéséhez segédkezet nyújtsak.
OFF: Magyarországon toborozni max egy románok/szlovákok elleni háborúra lehetne valamennyire, más ellen SENKI sem akarna harcolni.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ne aggódj átértékeled majd a dolgot amikor elkezdik gyilkolni az ismerőseidet és lövetni a városodat.
Senki nem akar a ruszkik ellen harcolni, csak úgy érzik hogy muszáj.
Az érvelés ott hibás, hogy egyes beállítottságú embereken/politikusokon kívül senki nem akar itt lovagi tornát tartani az oroszokkal és le merem fogadni, hogy az oroszokat se érdekli. Ez mind politikai döntés lesz, ha lesz ilyen. De ne legyen.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Nekem a Magyarországra (Dunántúlra) írásmód nagyon zavaró a kormányhatározat szövegében. Magyarország nem a Dunántúl.
Ezenkívül az is beugrott, hogy a Hungaroszlávia ellen-scenáriójában pont azt vezettem le (sok éve), hogy miért marad csak egy Dunántúl Magyarországból, ha nem szövetkezünk Szerbiával és Oo.-gal...
erre tessék, első lépés ebbe az irányba.
Reméljük nem ez a cél... egyelőre még konteo, reméljük ezen a szinten is marad...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
És mit üzent, amikor Kamala Harris amerikai alelnök – aki ha Joe bácsi végképp lemond arról, hogy megfejtse, ki is Joe bácsi, amerikai elnök lesz – így nyilatkozott az orosz-ukrán háborúról a minap:

„Szóval, Ukrajna egy ország Európában. Egy másik ország mellett létezik, amelynek a neve Oroszország. Oroszország a nagyobb ország. Oroszország erős ország. Oroszország úgy döntött, hogy megszállja a kisebb országot, amit Ukrajnának hívnak. Tehát alapvetően ez helytelen, szemben áll mindennel, amit képviselünk.”

Uff.

Mit üzent az amerikai hadsereg kivonulásának módja Afganisztánból, ahol 85 milliárd dollár értékben hagytak hátra fegyvereket és egyéb katonai felszerelést? 20 év után! Milyen szimbolikával bír az a kép, amely megörökíti a tálibok győzelmi ünnepét, midőn az utolsó amerikai katonák elhagyják Afganisztánt?