[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

brezso

Active Member
2022. február 27.
43
246
33
Mindenesetre nekem az ukránok ellenállását látva még az előzetesen oroszbarátnak elkönyvelt területeken is,nem úgy tűnik, hogy nagyon szeretnék azt az orosz életszínvonalat.

Amúgy sem értem ennek a támadásnak az értelmét, mivel Oroszország nem tudná megszállni még Ukrajnának a felét sem, de látva a lakosság ellenállását, még annyit sem.

Tegyük fel megnyeri ezt a hadműveletet, aztán mi lesz, lesz a szomszédjában egy végtelenül (az oroszokkal szemben) nacionalista állam amely a Nyugat egységes támogatását élvezi, és amelyet az orosz invázió miatt az eddigi mértékkel is jobban felfog használni az USA és a Nyugat az oroszokkal szembeni pufferzónának...
kicsit eltértünk a témától...
csak annyit tennék hozzá, hogy az EU vagyis legalábbis az EURO jelen pillanatban csak virtuális állapotában létezik, és azt az életszinvonalat ami azután jön, nem sokan fogják irigyelni, ha időd engedi, kérlek nézz rá néhány eu-s gazdaság adósságszámaira, kész csoda, hogy a covid-ot még le tudták nyomtatni a jegybankok, de ez most más

hamarosan le se fogják szarni azt hogy mi van tőlük keletre
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Minek? Drága, és ugyanúgy értelmetlen a nato felderítés támogatása okán, ahogy az ukri előrenyomulasok Donbasszban a ruszki hátországgal a háttérben.

Tele vannak olyan infókkal az ukrik, ami nem kútfőből jött. Hullanak a tábornokok, parancsnokok. Ukrán önerőből? Ugyan már!
Miért értelmetlen? Ott már nincs mit felderíteni. Állandóan közöznek ellenséges gépek a fejed felett. Adott a szitu: ha kimászol a bokorból rádrepülnek.
Ja! Tényleg drága.
Az, hogy mi és hogy hullik az ukránok szerint, majd a végén kiderül.
Az önerő meg kb a fordított szitu, mint ami 2014-ben volt. A szakadárok "önerőből" harcoltak, max pár orosz katona épp ott "vakációzott". Most meg pár lánglelkű volt NATO veterán gondollja úgy, hogy elutazik Ukrajnába...
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113

Szerintem is ez orosz vereség. Ezt a háborút csak egyféle képpen nyerhette volna meg Putyin, mégpedig úgy, hogy el sem indítja. Valójában már az is tök mindegy, hogy az orosz hadsereg végül szétveri-e az ukrán haderőt vagy sem, a lényeg, hogy egy ilyen katonai győzelem is stratégiai vereség Oroszország számára.
Nem hittem volna, hogy Putyin segíti győzelmre az amerikai neokon stratégiát.

Amit Putyin 22 év alatt elért és felépített, azt most egyetlen lépéssel nemhogy lenullázta, hanem negatívba tolta.
 
W

Wilson

Guest
Az orosz légierő jelenleg az kéne csinálja, mint, amit a szövetséges a normandiai partraszállás alkalmával. Totális légi dominancia!
Nem látom.
Nem biztos, hogy képes rá, a szíriai hadműveletek látványos orosz bombázásairól szóló videók ne tévesszenek meg, ez nagyon más kávéház, és az orosz légierő köszönő viszonyban sincs semmilyen tekintetben az USA légierejével összehasonlítva, egy 600.000 km2 nagyságú ország felett kellene totális legidominanciát kivivnia a meglévő eszközeivel...
 
W

Wilson

Guest
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ismét párbeszédre szólította fel Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hajlandó kompromisszumokat keresni, különösen a NATO-val kapcsolatban, de nem hajlandó kapitulálni.

Forrás: Zelensky az ABC News amerikai tévécsatornának adott interjújában

Részletek: Arra a kérdésre, hogy Ukrajna hajlandó-e elfogadni Oroszországnak a háború befejezése érdekében támasztott követeléseit - az alkotmány megváltoztatását és a NATO-csatlakozás megtagadását; a Krím orosznak való elismerését; valamint az úgynevezett "LNR"/"DPR" függetlenségének elismerését - Zelenszkij azt mondta, hogy nem fog kapitulálni.

"Először is, kész vagyok a párbeszédre, de nem állunk készen a kapitulációra. Mert ez nem rólam szól, hanem azokról az emberekről, akik megválasztottak.

Ami a NATO-t illeti, ezt a kérdést lehűtöttem, miután rájöttünk, hogy a NATO nem áll készen arra, hogy befogadja Ukrajnát. A szövetség fél a vitás dolgoktól és az Oroszországgal való konfrontációtól".

Részletek: Zelenszkij szerint Ukrajna nem akar olyan ország lenni, amely "térden állva kér valamit".

"Nem leszünk ilyen ország, és én nem akarok ilyen elnök lenni" - tette hozzá.

"Én a biztonsági garanciákról beszélek. Úgy gondolom, hogy az ideiglenesen megszállt területekre és az el nem ismert köztársaságokra vonatkozó záradékok, amelyeket az Orosz Föderáción kívül senki sem ismer el... megvitathatjuk és kompromisszumot találhatunk arról, hogy ezek hogyan maradnak....

Nem állunk készen az ultimátumokra. Mit kellene tenni: Putyinnak el kellene kezdenie beszélni, párbeszédet kellene kezdenie, ahelyett, hogy információs vákuumban élne. Szerintem itt tart - és nem ismeri a valós helyzetet."

 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 757
93
Valamit nagyon el---tak.
Az is igaz, hogy a katonai képességeik messze kisebbek, mint a presztízsük.

Oroszoknál "népszokás", hogy teljesen dilettánsan kezdik a háborúikat és közben válnak profivá.
Azt se tudom megérteni, hogy ha békés megszállást terveztek, akkor miért nem vették meg előre a fontosabb, orosz határ menti polgármestereket, oroszérzelmű katonai vezetőket.
Ha meg nem vették meg, akkor hogy szeretnének 190k katonával megszállni egy kb. 1600km*800km-es országot...

Lehet, hogy ők tudnak valamit amit mi nem. o_O
2014 után az ukránok erős "orosztalanításba" kezdtek, minden téren. Kiépült egy vér nackós állomány, vagy inkább keret és egyre inkább teret nyert ez a szemlélet. Mx Z-nek (ha egyáltalán akarta), nem igen volt más lehetősége, mint sodródni. Ha oroszbarát vagy, akkor sem pattogsz, amikor bármikor eltüntethetnek.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szu-34-esek Garmin gps-ekkel tolják. Hol van a GLONASS????
Su-34.jpg

Su-34-In-Syria.jpg

Russia’s Su-34 fly in Syria using American GPS​


"A következő elágazásnál forduljon jobbra és megérkezett az ulticéljához" ... :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
az utolsó mondat a legfőbb önigazoló frázis

úúú ez egy roppant összetett téma, ha lenne hozzá tehetségem, könyvet írnék

ez már csak az eredménye annka, hogy miként lehetett ezt a két népséget összeugrasztani, azután, hogy kínkeservesen összeraktak egy modern, a többség száméára elfogadható életkörülményeket biztosító SZU-t, el tudod képzelni milyen életszínvonal volt a komcsik előtt azon a vidéken, amiben a lakosság 99 százaléka éldegélt
Lehetséges, hogy az, csak éppen a nagyhatalmi politika leszarja a moralitást. Neki az a lényeg, hogy mi a jó önmagának, ennek következtében meg önző és szarházi. De éppen ezért a szarházi viselkedése miatt "sikeres".
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

Szerintem is ez orosz vereség. Ezt a háborút csak egyféle képpen nyerhette volna meg Putyin, mégpedig úgy, hogy el sem indítja. Valójában már az is tök mindegy, hogy az orosz hadsereg végül szétveri-e az ukrán haderőt vagy sem, a lényeg, hogy egy ilyen katonai győzelem is stratégiai vereség Oroszország számára.
Nem hittem volna, hogy Putyin segíti győzelmre az amerikai neokon stratégiát.
Azért ez a cikk....
Finoman szólva is vágyvezérelt.
Ez totál komolytalan.
44, meg összeomlás, meg nem meri megmondani...
Igaz tegnap kiderült, hogy minden idők legnagyobb bevételét realizálta tegnap a Gasprom.
Kiderült, hogy olyan pánik van a világban, annyi megrendelést kapnak, hogy nem tudnak az oroszok elég energiahordozót szállítani.
Haderejük 20%-a sincs bevetve. De most már napokon belül összeomlanak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 993
87 638
113
Miért értelmetlen? Ott már nincs mit felderíteni. Állandóan közöznek ellenséges gépek a fejed felett. Adott a szitu: ha kimászol a bokorból rádrepülnek.
Ja! Tényleg drága.
Az, hogy mi és hogy hullik az ukránok szerint, majd a végén kiderül.
Az önerő meg kb a fordított szitu, mint ami 2014-ben volt. A szakadárok "önerőből" harcoltak, max pár orosz katona épp ott "vakációzott". Most meg pár lánglelkű volt NATO veterán gondollja úgy, hogy elutazik Ukrajnába...
A szakadárok mögött ruszki hátország volt. Gond esetén oda vonultak volna vissza. Emiatt minden egyszerűbb volt. Ha a dk ukri erőket bekerítik, ki kell mászni a kiépített fedezékből, mert utána vagy alapból megsemmisülnek, vagy ha kitörnek, ugyanúgy elkapják őket, mint 14-15ben. Tehát mindenképpen végük, csak erről nem beszélnek ...

Viszon, ahogy kampec nekik, egyben megszűnik a profi, nato által kiképzett ukri sereg.

(Egyébként én erre a pontra r/teszem a nato beavatkozást, meg fogják őket menteni, legalábbis megpróbálják, ezért nincs fullon a ruszki haderő sem, ne legyen igazam, mert akkor ugye ...)

De ezt majd akkor, ha ott vagyunk.

Viszont, ha a katlanokat felszámolják, nincs nato beavatkozás, akkor mindennel amijük van elindulnak Kijev felé. Utána gyorsan véget ér ...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ezt a filmet a biolaborokkal már láttam Irak kapcsán...
Én ezt megértem, de momentán az a helyzet, hogy ezekről a laborokról maga az USA ukrajnai követségének honlapján is volt info, persze azóta leszedték...