[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 494
18 039
113
Lengyelország ingyen szállítja át az összes MiG-29-es vadászgépét Ukrajnába – Az ukrán Verhovna Rada



Nem lesz ebből még nagyobb baj?:(
Elvileg de.....
 
W

Wilson

Guest

A megszállók megtámadtak egy katonai egységet Boriszpil körzetében....​

2022. MÁRCIUS 8., KEDD, 21:09

143b6c6-borysp.jpg

RENDŐRSÉGI FOTÓ

Az orosz csapatok légicsapást mértek egy katonai egységre a kijevi régió Boriszpil körzetében, vannak áldozatok.

Forrás : Országos Rendőrség

"Légicsapás egy katonai egységre a Boriszpol régióban! Ma, 18:00 körül az ellenség ledobott egy lövedéket a Babkin régióban. Vannak sebesültek."
Részletek : A rendőrség jelenleg vizsgálja a közeli házakat az esetleges károk miatt.
Az áldozatokról pontosítás alatt áll

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Mert kvázi fegyvertelen ellenfelekre támadtak és nem nézték, hogy valamit meg kellene őrizni a másik infrastruktúrájából vagy a közelében levő civil létesítményekből és civilekből.
attól még az utánpótlás fluid volt.
+nem lőtték szitává út közben és ilyen kis apróságok
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 563
14 396
113
Nem gondolnám, láttam elég sok videót orosz hadifoglyokról jó párnak vadiúj egyenruhája volt....
Erről beszélek.....
A kiképzett katonának nincs vadi új egyenruhája :)
Ugye a képzés, gyakorlatok elnyűvik.
Milicisták, akik 2-3 napja álltak a zászló alá, igen, úgynevezett " Raktárszagúak", akik ilyen cuccban mászkálnak.
 
W

Wilson

Guest
Ez a cikk pontosítást igényel - a lengyelek a gépeket ugyanis nem kozvetlenul ukránoknak, hanem amerikaiknak adományozzák.
Így jogilag az amerikaiak fogják ezeket az ukránoknak leszállítani mint amerikai tulajdont.
(hivatalos fogalmazás itt: https://forum.htka.hu/threads/lengyel-haderofejlesztesi-program-2032.1834/page-37#post-1112309 )
Benne van a cikkben, hogy a Rammstein légibázison fogják átadni az amerikaiaknak, és ezt ingyenesen teszik meg, nem értem szerinted miért szorul pontosításra a cikk .....:)
 
W

Wilson

Guest
Erről beszélek.....
A kiképzett katonának nincs vadi új egyenruhája :)
Ugye a képzés, gyakorlatok elnyűvik.
Milicisták, akik 2-3 napja álltak a zászló alá, igen, úgynevezett " Raktárszagúak", akik ilyen cuccban mászkálnak.
De VD-en is láttam vadiúj egyenruhát....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
attól még az utánpótlás fluid volt.
+nem lőtték szitává út közben és ilyen kis apróságok
Ha előtte szőnyegbombázod a teljes területet, akkor nem fog onnan senki rádlőni. Persze ez háborús bűn, de olyankor nem számít me NATO s Murica s demokrácia. Most meg kell ügyeljenek a lakosságra és az infrastruktúrára.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Egy hete írtam azt hiszem, hogy keleten az Ukrán sereg színe -java, a technika 80%-val (Lehet nem ennyit írtam....) be lesz zárva.Ki lesz kapcsolva a háborúból,és nem lesz többé ráhatása az események folyására, Ukrajna további sorsára.
Amit most kezdek vízionálni az egy Kiev-Krím vonal....a folyó mentén....
Az-az ha ki is törnek valamilyen csoda folytán, azonnal bekerülnek a következő zsákba. Esélyük sincs.
Azzal is számolni kéne, hogy azt a kialakuló katlant egy elsőéves tisztjelölt is felismeri, nemhogy egy olyan hadsereg, aki valószínűleg annak a realitásával számol 7-8 éve. Szerintem hatalmas harcok várhatóak Mikolajivtől északra Krivij Rih és Kirohovrad alatt, illetve északon Poltava, Krasznohrad, és délen Zaporizzsja környékén. Az ukrik minden bizonnyal halogató harcot folytatnak keleten, és próbálnak minél rendezettebben visszavonulni Dnipro felé, a folyó túloldalára. Ennek peremfeltétele a bekerítési kísérletek meghiúsítása. Nem lennék meglepve, ha az ukránok a Dnyeper nyugati oldalán lassan bevetnék a tartalékaikat a Herszon/Mikolajiv irányból észak felé törő erők megállítására.
a4757cdb6400a7ba5988bf09e0cc4f35.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Vozneszensz térségében, Dél-Ukrajnában elég jelentős előrenyomulást mutat ez a térkép -azonban nem volt előzmények nélküli és valószínűleg valós.

@Avtomat "Szerintem hatalmas harcok várhatóak Mikolajivtől északra Krivij Rih és Kirohovrad alatt"
Pont itt volt egy jelentősebb előrenyomulás, mint a térkép jelenleg mutatja. Valószínűleg a térségben is ráfókuszáltak a városi harcra Mikolajevben. Csakhogy ebben a térségben kisebb települések vannak és nagyobb a falusias régió mérete, mint Keleten. Tehát itt teljesen más harcmodor és nagyobb mozgékonyságú, jelentős erők kellenének, ami kérdés, hogy van-e.


(Kicsit más, de a konfliktushoz tartozik. Lehet olyan, hogy az eddig simán elért VK oldalt, videókat nem lehet elérni, csak egy pillanatra bevillan, majd egy sima videós felületre dobja az ember?)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 507
31 940
113
Az eddigi infók áttekintése után....
Véleményem szerint ezen a héten komoly változás fog beállni az Oroszok hozzáállásában a dolgokhoz.
Nagyon úgy tűnik hogy leveszik a kesztyűt.
Azon magas harcértékű egységeik amikkel rendelkeznek jobbára szétszórtan kis mennyiségben kerültek bevetésre. Ez szerintem meg fog változni ezen a héten.
Mivel a külső politikai nyomás nem stagnál, hanem növekszik, illetve tudatosult bennük hogy minél tovább húzzák, annál több hadianyag és önkéntes fog megérkezni, elkezdik áthelyezni hadászati mélységbe a csapásméréseiket ( UA nyugati területe), és masszívan beleállnak egy vagy több város ,amolyan oroszos ostromába.
Gyakorlatilag politikailag senki nem akarja rendezni a dolgot, ez minden embernek már világossá kellett váljon mindkét oldalon...
Mindegy mit csinálnak, mindig ők a hunyók, és olyan nagyon már nincs mivel embargózni őket. Embargókat kijátszotta a nyugati fél, kb 98%-ra...
A támadó sereg még mindig szabadon graszál. A háború második hetében sem történt Ukrán oldalról semmiféle olyan manőver ami akár harcászati értelemben is változtatott volna bármin is. Már most Gerilláskodnak(!),illetve bezárva a védelmi vonalakban várják a csodát.
Veszteségek? Gyakorlatilag lassításokat látok az orosz részről csupán. A hadtáp központokból beérkező utánpótlás bevárása készteti csak lassításra az inváziós haderőt.
Széljegyzet....
Közel 10 millió népi orosz él a területen....Róluk nagy a csend. Ők talán nem lettek felszerelve ezzel-azzal?
Másképen gondolom.
Ukrán főerők nincsennek katlanban,most már nem is lesznek,szerintem.
Krimbe még mindig nincs zavartalan biztonságos szárazföldi összeköttetés.
Odessza,Transzmisszia felé lényegében elakadt a támadás,észak felé a srtaégiai katlan sehol.
Kijev elszigetelése lassan zajlik,az ékek mögött hatalmas biztositatlan területek.
Olyan kifejezetten magas orosz lakosságarányú városok,mint Harkov példul,szilárdan ellenállnak.
Még mindig olyan ukrán harcászatot kérsz számon,amit eszük ágában sincs alkalmazni.Hasonló helyzetben nekünk is ugyanilyen aszimetrikus harcmodorral kell(ene) védekeznünk,mint azt most az ukránok teszik-különben a tüzérségi fölényben lévő egyszerűen elsöpör minket.
Történelmi hazai párhuzam Mohács,és ami utána jött.Amit Te számonkérsz rajtuk,az a mohácsi csatájuk lenne.Amit csinálnak,meg az a feltartóztató harc,ami a Mohács utáni várháborúkban végül megállitotta az Oszmán elörenyomulást.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 563
14 396
113
én nem láttam pulzálást NATO országok hadműveleteiben eddig...
Akkor nézz utána jobban....
Én speciel utaztam Lufthansától kezdve, KLM-ig kb mindennel....
Ugye nem volt légi szállító kapacitás elégséges.
De ajánlom figylmedbe az első Öbölháborút, nézd meg mennyi civil céget vontak be a személyzet és a technika mozgatásába, pedig csak egy Irak-ról volt szó.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
356
2 099
93
Sokan találgatják, hogy mi Putyin és a jelenlegi orosz vezetés célja, a találgatásnál pontosabb támpontot ad maga Putyin 2022. február 24-én elmondott beszéde, ebből idéznék két szerintem fontos részletet, ez jó viszonyítási alap lehet, hogy 1-2-3 hónap múlva megítéljük mi (esetleg mi nem) teljesült a tervezett célokból:
1.
"Az ENSZ Alapokmánya 7. részének 51. cikkével összhangban, az Oroszországi Föderáció Tanácsának jóváhagyásával, a Donyecki Népköztársasággal és a Luganszki Népköztársasággal a barátságról és kölcsönös segítségnyújtásról kötött Szövetségi Gyűlés által ez év február 22-én ratifikált szerződések értelmében különleges katonai művelet végrehajtásáról döntöttem.
Célja: azon emberek védelme, akik nyolc éven keresztül ki voltak téve a kijevi rezsim zaklatásának és általa elkövetett népirtásnak. Ezért törekedni fogunk a demilitarizációra és a nácimentesítésre. Emellett átadjuk a bíróságnak azokat, akik véres bűncselekményeket követtek el a békés lakosság, ezen belül Oroszország állampolgárai ellen.
Terveink között ugyanakkor nem szerepel ukrán területek megszállása. "

2.
"Bárki, aki megpróbál megzavarni minket, vagy fenyegeti az országunkat és a népünket, tudnia kell, hogy Oroszország válasza azonnali lesz, és olyan következményekkel jár, amilyenekkel a történelme során eddig senki nem szembesült. A fejlemények bármilyen eshetőségére készen állunk. E téren minden szükséges döntés meg lett hozva. Remélem, hogy meghallanak. "