[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 401
113
28-án már bőven mentek a molotovos videók.
Én nem vagyok katona, de ha egy ilyen IFV-vel nekem egy konvojt kéne fedeznem, és az útvonalon feltűnik egy autó, amely a konvoj felé halad, kilőném a f.szba.
Láttunk már a mostani konfliktus előtt is olyan videót, ahol teljesen civil autókon robogott oda a védett járművekhez az ellen.
Pár napja volt olyan videó is, ahol egy civil autóból pattantak ki egy RPGvel a “területvédelmisek”, majd ledurrantottak valami Uralt, utána jót röhögtek és elviharzottak.
Nézheted úgy is, hogy a te szüleid, vagy családod is ülhetne abban az autóban.
Kicsit önző vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Mióta van ez a háború, csak ilyen undorító módon tudsz megnyilvánulni, nem akarsz máshová takarodni tök véletlenül, te gyökér. Ha ekkora a pofád jelentkezz önkéntesnek az ukránokhoz szívesen látnak majd.
ne projektálj: jelentkezz te önkéntesnek, mert kettőnk közül te akarsz meghalni egy másik országért.
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
Az orosz páncélozott vonat is megjelentUkrajnában. 248 k♀lföldi állampolgárt menekítettek ki Herszon megyéből a Krímre. Köztük török, egyiptomi, pakisztáni, olasz, brazil, svéd, azeri, indiai , marokkí és ukrán állampolgárok.
BjzTK33HM3s.jpg

KC3vfOJUUOg.jpg

hYNYzzHO7sY.jpg
 
W

Wilson

Guest

Az elfogott megszállók Ukrajna gazdaságának fognak dolgozni - Belügyminisztérium​

2022. MÁRCIUS 8., KEDD, 20:05

0b52136-poloneni.jpg

Az elfogott orosz hadsereg Ukrajna gazdaságának helyreállításán fog dolgozni.

Forrás : Jevgenyij Enin belügyminiszter első helyettese az ukrán tévécsatornák műsorában

Részletek : Biztosította, hogy a hadifoglyokról való gondoskodás nem lesz teher az ukrán gazdaság számára.

"Egyáltalán nem. Ki fogunk használni minden lehetőséget, amit a genfi egyezmények adnak nekünk ebben a tekintetben, vagyis a munkaerő felhasználását stb. Vagyis ezek az emberek a későbbiekben Ukrajna gazdaságának helyreállításán fognak dolgozni."

További részletek : Jenin ugyanakkor biztosította, hogy Ukrajna szigorúan betartja a nemzetközi humanitárius jog összes normáját.
"Ez az, ami megkülönböztet minket az orosz agresszortól" - mondta.

Március 7-én Denis Monastyrsky belügyminiszter bejelentette, hogy az összes elfogott orosz megszállót összegyűjtik és egy helyen tartják .

 
  • Vicces
Reactions: Xtreeem

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113

Az elfogott megszállók Ukrajna gazdaságának fognak dolgozni - Belügyminisztérium​

2022. MÁRCIUS 8., KEDD, 20:05

0b52136-poloneni.jpg

Az elfogott orosz hadsereg Ukrajna gazdaságának helyreállításán fog dolgozni.

Forrás : Jevgenyij Enin belügyminiszter első helyettese az ukrán tévécsatornák műsorában

Részletek : Biztosította, hogy a hadifoglyokról való gondoskodás nem lesz teher az ukrán gazdaság számára.

"Egyáltalán nem. Ki fogunk használni minden lehetőséget, amit a genfi egyezmények adnak nekünk ebben a tekintetben, vagyis a munkaerő felhasználását stb. Vagyis ezek az emberek a későbbiekben Ukrajna gazdaságának helyreállításán fognak dolgozni."

További részletek : Jenin ugyanakkor biztosította, hogy Ukrajna szigorúan betartja a nemzetközi humanitárius jog összes normáját.
"Ez az, ami megkülönböztet minket az orosz agresszortól" - mondta.

Március 7-én Denis Monastyrsky belügyminiszter bejelentette, hogy az összes elfogott orosz megszállót összegyűjtik és egy helyen tartják .

ezeket Törpapa adta kölcsön?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 414
31 810
113
Nem nagyon láttam olyat, hogy az oroszok ukrajnai invázió során lakott területek elleni támadáskor tüzérségi kísérő támogatást nyújtott volna a behatoló orosz csapatoknak.Persze az ,hogy én nem találkoztam ilyennel, nem jelent semmit...
Mert alig van képi tudósitás.Ostromkor a hk-k egy része is erre a feladatra vannak beosztva.
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Besz....ok 61 éves skót nagyfater ,brazilok....:)

De nincs mit csodálkozni, ez már eddig is egy szürreális háború volt, egy Rejtő regényből megelvenedő légió tökéletesen beleillik.....

A Nemzetközi Légió már pozícióban van: minden nap érkeznek új önkéntesek.​


Új önkéntesek érkeznek Ukrajnába, hogy részt vegyenek az Oroszországgal vívott háborúban. És néhányan már a helyükön vannak.

Erről az ukrán katonaság számolt be....

Így a hálózat már közzétett fényképeket különböző országokból, köztük Brazíliából származó harcosokról, akik felfegyverkeznek és ukrán pozíciókban vannak.

internatsionalnyj-legion.jpg


A média beszámol arról, hogy hivatásos katonák érkeztek Ukrajnába, köztük egy kanadai mesterlövész, akik egykor részt vettek az Iszlám Állam elleni harcokban. A 22. királyi ezred „Vali” hívójelű harcosa.

snajper-vali-z-kanady.png


Fehérorosz önkéntesek közzétettek egy videót, amelyben bejelentik, hogy részt vesznek az Oroszország elleni háborúban. Főleg azok, akiknek már van tapasztalatuk az orosz megszállók elleni harcban a Donbászban.


Azerbajdzsánból érkező harcosok is bejelentették jelenlétüket. Az Azovi Nemzeti Gárdaezred egységeiként vesznek részt a háborúban.


Ukrajnába érkezett egy Rob nevű 61 éves skót veterán is.


Emlékeztetjük, az Ukrajna Fegyveres Erők Nemzetközi Terrorista Légiójához csatlakozni Ukrajna országbeli nagykövetségéhez fordulva lehetséges. Minden információ megtalálható a https://fightforua.org/ platformon

Mi lesz, ha a történelem ismétli önmagát és megérkeznek a kínai önkéntesek is?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Két idős ember ült benne.... :(

Látva nap mint nap ezeket a civil áldozatokat a menekülteket a civil épületek elleni tüzérségi és légitámadásokat, szerintem Putyin ezt a háborút már elvesztette..
#OroszÓvatosság
Úgy tűnik Oroszország nem nőtt fel a XXI. századhoz, csak a XX. századi állapotokon pofoztak egy "picit". Oroszország újabb Csuzimája?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Romániából 2 napja alig jön teherszállítmány, még a presztízsvonat "Dacia express" és 2-3 órákat késik, arra hivatkoznak, hogy az ukrán migránsok(!) miatt bedugult minden, mivel nagyobb városokban a rendőrség minden vonatot átvizsgál és leszedik róla őket, csak busszal utazhatnak.
ma Szolnokon kettő cseferés vonatot is láttam pár óra leforgása alatt, nekem nem tűnt nagy késésnek (általában mindig késik, az esti bécsi dákkal már megjártam többször)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
Ha sokat faszkodnak, akkor majd lekapcsolják az oroszok a fűtést. Most ha egy értelmes és Európáért dolgozó EU vezetés lenne, átvenne annyi gázt meg olajat az oroszoktól, amennyit csak lehet, így, hogy az amerikaiak és a britek nem vesznek még az egy évvel ezelőttinél is olcsóbb lenne már rövid távon. Ahelyett a benzinár másfélszerese, mint egy éve, a gázárral meg már nem tudom a lépést tartani, csak örülök, hogy júniusig fedezve vagyok egy fixáras szerződéssel.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 796
113

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 916
113
Két idős ember ült benne.... :(

Látva nap mint nap ezeket a civil áldozatokat a menekülteket a civil épületek elleni tüzérségi és légitámadásokat, szerintem Putyin ezt a háborút már elvesztette..

Az a baj, hogy te az ilyenekben csak a lehetőséget látod, hogy told a propagandát. És nem csak te hanem a hozzád hasonló russzofób emberek, eszed ágában sincs sajnálni az ilyen civil áldozatokat. Sajnos ez az igazán szomorú.

Vegyük például a magamfajtákat. Való igaz engem sem érdekelnek személy szerint az áldozatok. Ilyenek a háborúk, személytelenek. Itt ülök egy meleg kényelmes szobában több sok sok ezer kilométerre az eseményektől, talán ez is kell hozzá, hogy az ember tudjon objektív maradni.

Engem hadászati vonatkozásban érdekel, hogy magyarázatot találjak a miértekre. Ilyen az pl., hogy nem kelletett volna felfegyverezni a civileket, meg felbátorítani őket. Hisz azt nem tagadhatod, hogy az invázió kezdetén oroszok kímélték a civileket. De mivel annyira működik a nyugati propaganda, hogy már 40k orosz elesett, nekem is tele lenne gatyám ha egy elavult 40 éves BMP-ben kellene üljek várva, hogy ki mivel süt meg.
A nagyon okos ukrán vezetés erre nem gondolt, hogy ne uszítsák a civileket.